Jump to content

Xiaomi Mi band


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ αφήνω το Bluetooth μόνιμα ανοιχτό με το band. Έτσι κι αλλιώς το Bluetooth 4 τρώει πολύ λίγη μπαταρία.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 724
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση.Καταρχάς το αγόρασα τελικά και είμαι υπερευχαριστημένος από το mi band.Σήμερα παρατήρησα ότι όταν έλεγξα για την πρόοδο του στόχου που έχω θέσει κάνοντας την "χειρονομία" με το βραχιολάκι,αφού μου έδειξε άναψαν και τα 3 LED του κόκκινα.Διάβασα ότι αυτό σημαίνει ότι η μπαταρία τελειώνει αλλά έχει ακόμα 41% μπαταρία.Επίσης διάβασα ότι είναι καλό να το φορτίζουμε πριν το 30% αλλά ακόμα έχει μέχρι να φτάσει εκεί.Είναι λογικό αυτό να συμβεί?

Λογικά έχεις επιλέξει να είναι κόκκινα τα λεντάκια. Menu->My Devices->Band Light Color. Από εκεί επιλέγεις το χρώμα των Leds όταν κάνεις την κίνηση του "ρολογιού"

Link to comment
Share on other sites

Λογικά έχεις επιλέξει να είναι κόκκινα τα λεντάκια. Menu->My Devices->Band Light Color. Από εκεί επιλέγεις το χρώμα των Leds όταν κάνεις την κίνηση του "ρολογιού"

 

Το σκέφτηκα στην αρχή αλλά τα έχω ρυθμίσει στο μπλε :rolleyes: Πάντος τώρα που το φόρτισα δεν το έκανε ξανά

Previous devices:Samsung SGH X160, LG KE970, LG KU990i, Sony Ericsson X8, Sony Miro, Sony L, LG G2 Mini, LG G3 32GB , Xiaomi Mi band, Xiaomi Mi band 2, Samsung Galaxy Buds,Samsung S9+,LG G Pad 8.3,Xiaomi Mi band 4.

Current devices:Samsung Note 20 Ultra 5G,Xiaomi Mi Band 5,Microsoft Surface 3, Samsung Galaxy Buds+ :love:

Link to comment
Share on other sites

τίποτα δεν αποκλείεται! μου το έχει κάνει και εμένα κάπου εκεί στο 40% και απλά δεν έδωσα σημασία...λογικά bug είναι...έχουν περάσει κάποιες μέρες, είμαι στο 24% τώρα και όλα καλά...
Link to comment
Share on other sites

τίποτα δεν αποκλείεται! μου το έχει κάνει και εμένα κάπου εκεί στο 40% και απλά δεν έδωσα σημασία...λογικά bug είναι...έχουν περάσει κάποιες μέρες, είμαι στο 24% τώρα και όλα καλά...

 

Σήμερα με 95% μπαταρία μου το ξανά έκανε με τα κόκκινα LED οπότε θεωρώ όπως και εσύ ότι είναι κάποιο bug. ;)

Previous devices:Samsung SGH X160, LG KE970, LG KU990i, Sony Ericsson X8, Sony Miro, Sony L, LG G2 Mini, LG G3 32GB , Xiaomi Mi band, Xiaomi Mi band 2, Samsung Galaxy Buds,Samsung S9+,LG G Pad 8.3,Xiaomi Mi band 4.

Current devices:Samsung Note 20 Ultra 5G,Xiaomi Mi Band 5,Microsoft Surface 3, Samsung Galaxy Buds+ :love:

Link to comment
Share on other sites

έγινε και μένα προχτές... μάλλον είναι θέμα του δείκτη μπαταρίας...δεν είναι σωστά καλιμπραρισμένο και ενώ έδειχνε 20% το πρωί δεν το έβρισκε με τίποτα...

αφού το φορτίσετε αρκετές ώρες σε θύρα usb,θέλει unpair από την εφαρμογή, unpair από το ΒΤ και ξανά όλη την διαδικασία από την αρχή σα να το πρωτοσυνδέετε...

Link to comment
Share on other sites

Από ότι καταλαβαίνω καλό θα είναι να το φορτιζουμε κάπου στο 40-50% Δηλαδή... Έτσι Και Αλλιώς μισή ώρα υπόθεση είναι
Link to comment
Share on other sites

Είχα διαβάσει ότι η Xiaomi πρότεινε να το φορτίζουμε πριν πέσει κάτω από 30% για μεγαλύτερη απόδοση και διάρκεια της μπαταρίας. ;) Edited by Themis2004

Previous devices:Samsung SGH X160, LG KE970, LG KU990i, Sony Ericsson X8, Sony Miro, Sony L, LG G2 Mini, LG G3 32GB , Xiaomi Mi band, Xiaomi Mi band 2, Samsung Galaxy Buds,Samsung S9+,LG G Pad 8.3,Xiaomi Mi band 4.

Current devices:Samsung Note 20 Ultra 5G,Xiaomi Mi Band 5,Microsoft Surface 3, Samsung Galaxy Buds+ :love:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Βγήκε αναβάθμιση του Mi Fit στο play store. Διορθώνει κάποια bugs ανάμεσα στα οποία και λανθασμενα στατιστικά μπαταρίας.
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Παιδες επειδη με ψηνει και εμενα να το παρω το βρηκα απο Ελλαδα στα 25 ευρω μαζι με τα μεταφορικα αμεσα διαθεσιμο....τι λετε καλη τιμη???

 

Επισης ειναι συμβατο πληρως με το meizu m1 note μου....σωστα??

 

Ευχαριστω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδες επειδη με ψηνει και εμενα να το παρω το βρηκα απο Ελλαδα στα 25 ευρω μαζι με τα μεταφορικα αμεσα διαθεσιμο....τι λετε καλη τιμη???

 

Επισης ειναι συμβατο πληρως με το meizu m1 note μου....σωστα??

 

Ευχαριστω.

Δεδομενου οτι δεν μπορουμε να αγορασουμε απο εξωτερικο πλεον, καλη ειναι η τιμη. Σκεψου εγω το ειχα παρει απο eu warehouse γυρω στα 20$. Το ζητημα ειναι ποσο αξιοπιστο ειναι το μαγαζι και κυριως αν ειναι γνησιο το mi band.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου πέθανε οριστικά.

Έκανε update η εφαρμογή και μετά έκανε update το firmware.

Αναβοσβησαν τα λαμπάκια, όπως όταν το συνδεεις πρώτη φορά, αλλά μετά έσβησαν και δεν έχουμε επαφή εδώ και μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου πέθανε οριστικά.

Έκανε update η εφαρμογή και μετά έκανε update το firmware.

Αναβοσβησαν τα λαμπάκια, όπως όταν το συνδεεις πρώτη φορά, αλλά μετά έσβησαν και δεν έχουμε επαφή εδώ και μέρες.

 

Από προηγούμενα μηνύματα έχω βγάλει το συμπέρασμα ότι αν το βάλεις για φόρτιση μετά από αρκετές ώρες ξυπνάει.Δεν είναι εγγυημένο το αποτέλεσμα αλλά αρκετές φορές αναστήθηκε έτσι. ;)

Previous devices:Samsung SGH X160, LG KE970, LG KU990i, Sony Ericsson X8, Sony Miro, Sony L, LG G2 Mini, LG G3 32GB , Xiaomi Mi band, Xiaomi Mi band 2, Samsung Galaxy Buds,Samsung S9+,LG G Pad 8.3,Xiaomi Mi band 4.

Current devices:Samsung Note 20 Ultra 5G,Xiaomi Mi Band 5,Microsoft Surface 3, Samsung Galaxy Buds+ :love:

Link to comment
Share on other sites

Σε όσους νομίζετε ότι έχει πεθάνει και δε φορτίζει με τη σύνδεση στο φορτιστή, κάντε κάτι πολύ απλό. Αγοράστε μπρασο από supermarket και με μια χαρτοπετσέτα γυαλίστε τις επαφές φόρτισης. Από σκούρο χαλκινο χρώμα οι επαφές, γίνονται πολύ ανοιχτό χρυσό όπως στην αρχή δηλαδή. Οποιοδήποτε θέμα φόρτισης λύνεται δια μαγείας. Έχω φτιάξει έτσι 2 θεωρητικά νεκρά mi band. Επαναλαμβάνω τη διαδικασία ώστε να μένουν καθαροί οι ακροδέκτες φόρτισης κάθε 2 μήνες περίπου. Edited by amdnikos
Link to comment
Share on other sites

Εμένα εδώ και καιρό άρχισε να χάνει βήματα, ενώ κάνω 5 χιλιόμετρα, μου δείχνει ότι έχω κάνει 3πχ. Τους πρώτους μήνες δούλευε μια χαρά, καμία ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καποιο καταστημα απο κινα που δεχεται αγορες για να το παρουμε αυτες τις μερες με cc υπαρχει;;;το εχασα στη θαλασσα δυστυχως !
Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

καποιο καταστημα απο κινα που δεχεται αγορες για να το παρουμε αυτες τις μερες με cc υπαρχει;;;το εχασα στη θαλασσα δυστυχως !

Banggood, dealextreme με χρεωστικη, χωρις paypal.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου μετά από βουτιά στην θάλασσα πέθανε... Τελικά ίσως και να μην είναι όσο αδιάβροχο νόμιζα...

Το αναφερει στην περιγραφη του προιντος οτι δεν ειναι για πολλα πολλα μετο νερο, ειδικα για βουτιες...στη θαλασσα...στο ντους μονο και αυτο με προσοχη...:cool:

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο καταστημα που να το πουλαει εξαρχης με το μπλε η το πρασινο βραχιολακι,μιας και μου εμεινε το μαυρο απο το προηγουμενο που ειχα;; (δεν θελω να παρω ανταλλακτηκο,αλλα να ειναι με πρασινο η μπλε βραχιολι και οχι μαυρο)
Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο καταστημα που να το πουλαει εξαρχης με το μπλε η το πρασινο βραχιολακι,μιας και μου εμεινε το μαυρο απο το προηγουμενο που ειχα;; (δεν θελω να παρω ανταλλακτηκο,αλλα να ειναι με πρασινο η μπλε βραχιολι και οχι μαυρο)

Δύσκολα... Η xiaomi τα πακετάρει μόνο με μαύρο βραχιόλι.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου μετά από βουτιά στην θάλασσα πέθανε... Τελικά ίσως και να μην είναι όσο αδιάβροχο νόμιζα...

 

Εγώ το έχω βάλει σε θάλλασα 2-3 φορές χωρίς να πάθει κάτι και φίλος μου συνέχεια επίσης χωρίς πρόβλημα.

 

Το αναφερει στην περιγραφη του προιντος οτι δεν ειναι για πολλα πολλα μετο νερο, ειδικα για βουτιες...στη θαλασσα...στο ντους μονο και αυτο με προσοχη...:cool:

 

Στο μπάνιο εγώ το έχω κάθε μέρα δεν παθαίνει τίποτα. Φαντάσου από Φλεβάρη περίπου μέχρι τώρα.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά εδώ και ένα μήνα μου έκανε "νερά" έγραφε ότι έκανα 10000 βήματα για παράδειγμα και μετά αφού πέρναγε ή μέρα έγραφε μόνο τα 1000-2000 επίσης δεν μου αναγνώριζε τον ύπνο.

Δεν μπορούσε να κάνει update στο τελευταία firmware και το τελικό χτυπιμα....

Δεν το είχα βάλει ποτέ σε νερό και μια μέρα εκαναν ενα ντουζ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ!!!

δεν φορτίζει καν δεν το βρίσκει κανένα τηλ ή ταμπλετ. :cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

πριν λιγες μερες ειχε σταματησει και σε μενα να λειτουργει.

το βαζω στο φορτιστη και δεν αναβαν τα λαμπακια φορτισης.

αποφασιζω να το αφησω ολο το βραδυ σε φορτιση, το πρωι ειχε φορτισει και λειτουργουσε κανονικα! :lol:

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...