Jump to content

Tapatalk στο Android


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι δεν είμαι root δυστυχώς ή ευτυχώς και δεν θέλω να γίνω γιατί χρησιμοποιώ το Cosmote TV Go.

Δεν ξέρω πως έγινε και "γέμισε" τόσο πολύ.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Κάνει ποτέ έκπτωση στην εφαρμογή χωρίς ads το Tapatalk; Πολλά δεν είναι 16€ για εφ όρου ζωής χωρίς ads;

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάνει ποτέ έκπτωση στην εφαρμογή χωρίς ads το Tapatalk; Πολλά δεν είναι 16€ για εφ όρου ζωής χωρίς ads;

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Δεν έχω δει πετύχει να κάνει έκπτωση εδώ και πάνω από ένα χρόνο που το κοιτάζω και εγώ να την αγοράσω. Κάποια στιγμή είχε την Pro στα 3-4€, όταν τελικά αποφάσισα να την αγοράσω ξαφνικά ανέβηκε στα 10€ και εδώ και καιρό έχει 17€. Ούτε για upgrade σε vip έχει κάνει ποτέ έκπτωση. Εννοείται είναι πολλά. Εγώ ήθελα να την αγοράσω ή να κάνω upgrade σε vip για support στους developers επειδή είναι από τις εφαρμογές που χρησιμοποιώ αρκετά, αλλά 16€ θεωρώ ότι είναι πολλά προς το παρόν.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δει πετύχει να κάνει έκπτωση εδώ και πάνω από ένα χρόνο που το κοιτάζω και εγώ να την αγοράσω. Κάποια στιγμή είχε την Pro στα 3-4€, όταν τελικά αποφάσισα να την αγοράσω ξαφνικά ανέβηκε στα 10€ και εδώ και καιρό έχει 17€. Ούτε για upgrade σε vip έχει κάνει ποτέ έκπτωση. Εννοείται είναι πολλά. Εγώ ήθελα να την αγοράσω ή να κάνω upgrade σε vip για support στους developers επειδή είναι από τις εφαρμογές που χρησιμοποιώ αρκετά, αλλά 16€ θεωρώ ότι είναι πολλά προς το παρόν.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Ακριβώς το ίδιο και εγώ. Περιμένω μήπως πέσει η τιμή σε λογικά επίπεδα να την αγοράσω και μένω "αναγκαστικά" με την σπασμένη γιατί στα 17€ είναι πανάκριβη η εφαρμογή..

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το tapatalk πρέπει να είναι η χειρότερη εφαρμογή EVER!

 

Εκτός των διαφόρων που κάνει και που κατά καιρούς και τα updates είναι για.. μην πω τι... πρόσφατα ανακάλυψα και για κάτι άλλο που ευθυνόταν: έπιανε χώρο 6,35GB (ναι gigabytes) στην κρυφή μνήμη!!! Ξεκίνησα πριν μερικές βδομάδες να δω γιατί ο εσωτερικός χώρος του κινητού μου (32GB) είχε πέσει κάτω από 1GB και ψάχνοντας διάφορα και ενώ ήμουν ένα βήμα πριν το factory reset (μήπως είχε σκουπίδια) ανακάλυψα αυτό!

 

Τσεκάρετε και εσείς στο δικό σας κινητό..όποιος μπορεί.

Όπως βλέπεις τσάμπα το κράξιμο.

Κανείς άλλος δεν έχει τέτοιο πρόβλημα.

 

Οπότε πριν βιαστείς να χαρακτηρίσεις κάτι τόσο γενικά, καλύτερα πρώτα να ερευνήσεις αν είναι δικό σου το πρόβλημα Μόνο.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Όπως βλέπεις τσάμπα το κράξιμο.

Κανείς άλλος δεν έχει τέτοιο πρόβλημα.

 

Οπότε πριν βιαστείς να χαρακτηρίσεις κάτι τόσο γενικά, καλύτερα πρώτα να ερευνήσεις αν είναι δικό σου το πρόβλημα Μόνο.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Κατά καιρούς εμφανίζονται διάφοροι τύποι που επειδή έχουν στην κατοχή τους ένα κινητό, ένα android box και πιθανόν και ένα laptop νομίζουν ότι ξαφνικά έγιναν οι γκουρού και μπορούν να κρίνουν τους πάντες, τα πάντα αλλά όχι να βοηθάνε (του στυλ google it ή διάβασε μερικές σελίδες πίσω).

 

Και μετά από αυτή την εισαγωγή, έχω να πω (και αφού το επιτρέπει η δημοκρατία μας ως γνωστόν) πως χρησιμοποιώ το tapatalk αρκετά, τόσο ώστε να μπορώ να κρίνω αν η εφαρμογή είναι εξαιρετική, καλή, κακή ή για τα μπάζα. Ήταν πολύ καλή πράγματι μέχρι την τελευταία έκδοση της Classic. Από εκεί και μετά είναι μια εντελώς διαφορετική εφαρμογή που αντί να βελτιωθεί χειροτερεύει. Αν έμπαινες στον κόπο και διάβαζες το thread θα δεις πως υπάρχουν αρνητικά σχόλια για το tapatalk και μάλιστα κάποιοι τρενάρουν την αναβάθμιση με φόβο μην είναι χειρότερη από την προηγούμενη. Κάποιος επίσης κατά καιρούς postάρει και ποια version είναι αυτή που λειτουργούσε, ας πούμε, ικανοποιητικά.

 

Είναι προφανές πως δεν ξύπνησα ένα πρωί και είπα "δεν έχω κάτι να κάνω σήμερα, δεν γεμίζω τη κρυφή μνήμη με 6 Giga;". Πως είσαι σίγουρος πως δεν ερεύνησα αν είναι δικό μου το θέμα; Το κινητό μου είναι αγορασμένο από Ελλάδα (και όχι Κίνα για να φοροαποφύγω) απείραχτο (δεν έχει γίνει ποτέ root), με όλες τις μαμά αναβαθμίσεις περασμένες. Όλες οι τρίτες εφαρμογές που κοίταξα είχαν δεσμεύσει νορμάλ χώρο στην cache τους. Μέχρι και την wipe cache partition έκανα και ήμουν ένα βήμα πριν το factory reset. Μπορεί να μην έχει συμβεί σε άλλους, μπορεί να έχει συμβεί και να μην το έχουν προσέξει ή να μην διαβάζουν μέρα και νύχτα forums (προσπαθώντας να την πουν πχ).

 

Πριν βιαστείς λοιπόν να χαρακτηρίσεις κάποιον που δεν ξέρεις κάνε μια αυτοκριτική πρώτα.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ κοίταξα από περιέργεια όταν διάβασα αυτό για τα 6 gb στην cache, και βλέπω να μου έχει κρατήσει 750mb σε περίπου 3 μήνες από το τελευταίο reset. Έχω προσθέσει από παλιά στο σύνολο 6 forums, αλλά πρακτικά μόνο στα 2 μπαίνω. Δεν μου φαίνεται λοιπόν απίθανο για κάποιον που το έχει εγκαταστήσει περισσότερο καιρό, και ενδεχομένως παρακολουθεί περισσότερα forums να φτάσει σε τόσο μεγάλο μέγεθος. Και αυτό σίγουρα δεν είναι καλό.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Κατά καιρούς εμφανίζονται διάφοροι τύποι που επειδή έχουν στην κατοχή τους ένα κινητό, ένα android box και πιθανόν και ένα laptop νομίζουν ότι ξαφνικά έγιναν οι γκουρού και μπορούν να κρίνουν τους πάντες, τα πάντα αλλά όχι να βοηθάνε (του στυλ google it ή διάβασε μερικές σελίδες πίσω)

 

 

 

Πριν βιαστείς λοιπόν να χαρακτηρίσεις κάποιον που δεν ξέρεις κάνε μια αυτοκριτική πρώτα.

 

Βαριά η αυτοκριτική φίλε μου και πολλοί δεν τα καταφέρνουν...

 

Παρεμπιπτόντως 250MB στη κρυφή μνήμη εγώ.

 

 

You tapatalking to me?

Smile...
Link to comment
Share on other sites

@Lurker ρε συ κάτι γίνεται, δεν είναι νορμάλ μια εφαρμογή ~70 MB να σου κρατάει 6 gb!

Δλδ άμα δεις τίποτα Facebook κτλ τα οποία είναι γνωστό πόσο τρώνε στο σύνολο, πάνω από 1gb δύσκολα θα φάνε. Πολύ δύσκολα.

Εμένα είναι στα 700 mb.

Και το Tapatalk να τρώει τόσο πολύ;;

Την έβγαλες και να τη βάλεις ξανά να παρατηρήσεις τι κάνει ανά 2-3 μέρες ή ανά εβδομάδα;

 

Sent from my One Plus 5T

Link to comment
Share on other sites

@Lurker ρε συ κάτι γίνεται, δεν είναι νορμάλ μια εφαρμογή ~70 MB να σου κρατάει 6 gb!

Δλδ άμα δεις τίποτα Facebook κτλ τα οποία είναι γνωστό πόσο τρώνε στο σύνολο, πάνω από 1gb δύσκολα θα φάνε. Πολύ δύσκολα.

Εμένα είναι στα 700 mb.

Και το Tapatalk να τρώει τόσο πολύ;;

Την έβγαλες και να τη βάλεις ξανά να παρατηρήσεις τι κάνει ανά 2-3 μέρες ή ανά εβδομάδα;

 

Sent from my One Plus 5T

 

Την ξήλωσα τη Τρίτη και την ξαναέβαλα και τώρα θα περιμένω να δω αν θα γεμίσει πάλι η cache.

Συνολικά 5-6 forums έχω και μπαίνω πιο συχνά σε 3 από αυτά. Δεν είναι και πάρα πολλά. Μήπως οι διαφημίσεις το γέμισαν; Μήπως δεν κάνει σωστά clear την cache; Και κάποιος φίλος πιο πάνω ανέφερε 700mb ότι του έχει κρατήσει.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μπαίνω στα θέματα που παρακολουθώ και μου εμφανίζει δύο, τρία ποστ πιο πίσω, όχι στο τελευταίο αδιάβαστο, διορθώνετε αυτό; έχω την τελευταία έκδοση
Link to comment
Share on other sites

μπαινει κανεις σε forums του tapatalk; απο pc;

τιγκα στις διαφημισεις για vip, εντωμεταξυ εχω πληρωσει,

αλλα θελουν μηνιαια συνδρομη, ελεος!

 

δειτε το εδω:

https://www.tapatalk.com/groups/tapatalksupport/viewtopic.php?p=219928#p219928

 

ανοιξα θεμα στο ublock origin, οποιος ενδιαφερεται εδω:

https://github.com/uBlockOrigin/uAssets/issues/4953

Edited by patrickdrd
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες τι είναι αυτό το καινούργιο φρούτο με τα kin και το market place που εμφανίστηκαν στην εφαρμογή?

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ένα νέο φρούτο είναι virtual currency / crypto φάση. Κάτι σαν το bitcoin περίπου. Μπορείς να το δίνεις πχ σε κάποιον που κάνει δημοσιεύσεις εύστοχες σαν το παλιό like button.

 

Κάτω δεξιά έχεις ένα Κ. Το πατάς κ βλέπεις τι balance έχεις κ πόσα θες να κάνεις donate σε ένα poster.

 

Στη συνέχεια το ξοδεύεις σε αγορές σε apps η ακόμα κ amazon gift cards.

Edited by nfeel
me > you
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Όσοι είσασταν vip από την αγορά του Tapatalk παλιότερα. Είστε ακόμα; Εγώ τώρα παρατήρησα ότι δεν υπάρχει το v δίπλα στο nickname.
Link to comment
Share on other sites

Vip είσαι, απλά άλλαξε το εικονίδιο

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παλιός vip :-)

 

-------------

Στάλθηκε με Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Παλιός vip :-)

 

-------------

Στάλθηκε με Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Εσένα φαίνεται...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αυτό που άλλαξε είναι το εξής.

Για να θεωρείσαι vip και να έχεις το V icon θα πρέπει να πληρώνεις συνδρομή. Μόνο έτσι.

Οι παλιοί vip, αυτοί δηλαδή που είχαν πληρώσει την pro version μέχρι τον Αύγουστο του 2014, πλέον θεωρούνται long time supporters. Αυτό το περίεργο εικονίδιο λοιπόν αντιστοιχεί στους long time supporters.

Το σημαντικό (και το μόνο που με ενδιαφέρει προσωπικά), είναι ότι οι long time supporters συνεχίζουν να έχουν το προνόμιο να μη βλέπουν διαφημίσεις.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και την απλή εφαρμογή που έχω αγοράσει τελευταία πάντως, διαφημίσεις δεν βλέπω.

3.39€ είχα δώσει.Εχει ανέβει τώρα γιατί δεν μπορώ να το δώ;

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ ρε παιδιά όσον αφορά αυτό το νέο feature με τα kin, αντε και τα μαζεύουμε, που και πως τα ξοδεύουμε?

Και την απλή εφαρμογή που έχω αγοράσει τελευταία πάντως, διαφημίσεις δεν βλέπω.

3.39€ είχα δώσει.Εχει ανέβει τώρα γιατί δεν μπορώ να το δώ;

17€ έχει πλέον παρακαλώ η pro έκδοση. Εγω δυστυχώς για λίγες ημέρες δεν την πρόλαβα όταν ήταν φθηνή. Αν και είναι από τις εφαρμογές που χρησιμοποιώ αρκετά και ήθελα να τους υποστηρίξω, προτίμησα να δώσω τα χρήματα για αγορά adblocker. Ίσως κάποια στιγμή το ξανασκεφτώ.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...