Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος ΙΙ


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα prototypes που ποτε δεν κυκλοφόρησαν, όταν πωλούνται πάνε σε πολύ υψηλές τιμές. Το πιο ακριβό Νόκια που είχα δει ήταν το Ν950 Developer kit αλλά στις πρώτες ασημένιες ακυκλοφόρητες εκδόσεις. Το 1030 απλά έσπασε κάθε ρεκόρ! Πολύ ιδιαίτερο μοντέλο σαν το 1020 (στα μείον το φλας μόνο) με αισθητήρα μεγαλύτερο από τα 808 και 1020 μόλις λίγο μικρότερο του CM1 και τη μεγαλύτερη ανάλυση ever 50MP και λογικά το καλύτερο PureView, πιθανά ανώτερο από τα 808, 1020, 950. Θα ήταν δυνατός παίχτης αν κυκλοφορούσε...

 

Το 850 βλέπω επίσης ακυρώθηκε, λογικά επειδή η Microsoft θέλει να δώσει μια και καλή ένα τέλος στα Lumia της Nokia... Μόνο Surface Phones πλέον (αν και θυμίζουν πιο πολύ μικρά tablet παρά τηλέφωνα)..

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως σαν το 1020 με led και xenon μαζί, δεν βλέπω να βάζουν ούτε στο Surface Phone! ;)

Οποτε το 1020 θα παραμείνει ιστορικό για τις συσκευές της Microsoft σε ότι αφορά την κάμερά του!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Πέρασα το τελευταίο Update της Redstone1 (release preview .321) στο 1020 μέσω της γνωστής σειράς τροποποιήσεων στα στοιχεία της συσκευής.

Νέα συσκευή, ειλικρινά.

Ελάχιστα κολλήματα και αυτά ανεκτά για daily συσκευή -σε σχέση με την threshold που ομολογουμένως το είχε χαντακώσει άσχημα-.

(ψιλολάγκ -1''- μετά το ξεκλείδωμα λ.χ. και οι κλασσικές καθυστερίσεις στην κάμερα λόγω ανάλυσης)

Το συνιστώ ανεπιφύλακτα!

 

(μοναδικό αρνητικό η έλλειψη Glance Screen. Ευτυχώς γίνεται να περαστεί ξανά, αλλά προς το παρόν δεν έχω ασχοληθεί καθόλου. Συνήθησα με το 930 που δεν είχε και τώρα αυτόματα κάνω DT2W)

Το τελευταίο το έχω αφήσει στην άκρη την τελευταία εβδομάδα για χάρη του 1020. :cool:

 

Βεβαια, επειδή είναι και κάποιας ηλικίας, δεν κρατάει επουδενί διήμερο -όχι πως θυμάμαι πως κρατούσε βέβαια-, αλλά για μία ημέρα παίζει μπάλα άνετα :D

Αν χρειαστείτε κάποια διευκρίνηση ή έχετε κάποια απορία, πείτε μου :cool:

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το τελευταίο Update της Redstone1 (release preview .321) στο 1020 μέσω της γνωστής σειράς τροποποιήσεων στα στοιχεία της συσκευής.

Νέα συσκευή, ειλικρινά.

Ελάχιστα κολλήματα και αυτά ανεκτά για daily συσκευή -σε σχέση με την threshold που ομολογουμένως το είχε χαντακώσει άσχημα-.

(ψιλολάγκ -1''- μετά το ξεκλείδωμα λ.χ. και οι κλασσικές καθυστερίσεις στην κάμερα λόγω ανάλυσης)

Το συνιστώ ανεπιφύλακτα!

 

(μοναδικό αρνητικό η έλλειψη Glance Screen. Ευτυχώς γίνεται να περαστεί ξανά, αλλά προς το παρόν δεν έχω ασχοληθεί καθόλου. Συνήθησα με το 930 που δεν είχε και τώρα αυτόματα κάνω DT2W)

Το τελευταίο το έχω αφήσει στην άκρη την τελευταία εβδομάδα για χάρη του 1020. :cool:

 

Βεβαια, επειδή είναι και κάποιας ηλικίας, δεν κρατάει επουδενί διήμερο -όχι πως θυμάμαι πως κρατούσε βέβαια-, αλλά για μία ημέρα παίζει μπάλα άνετα :D

Αν χρειαστείτε κάποια διευκρίνηση ή έχετε κάποια απορία, πείτε μου :cool:

 

Στείλε σε παρακαλώ την διαδικασία ή και κάποιο βίντεο να το περάσω σε ένα 925.

Ευχαριστώ

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το τελευταίο Update της Redstone1 (release preview .321) στο 1020 μέσω της γνωστής σειράς τροποποιήσεων στα στοιχεία της συσκευής.

Νέα συσκευή, ειλικρινά.

Ελάχιστα κολλήματα και αυτά ανεκτά για daily συσκευή -σε σχέση με την threshold που ομολογουμένως το είχε χαντακώσει άσχημα-.

(ψιλολάγκ -1''- μετά το ξεκλείδωμα λ.χ. και οι κλασσικές καθυστερίσεις στην κάμερα λόγω ανάλυσης)

Το συνιστώ ανεπιφύλακτα!

 

(μοναδικό αρνητικό η έλλειψη Glance Screen. Ευτυχώς γίνεται να περαστεί ξανά, αλλά προς το παρόν δεν έχω ασχοληθεί καθόλου. Συνήθησα με το 930 που δεν είχε και τώρα αυτόματα κάνω DT2W)

Το τελευταίο το έχω αφήσει στην άκρη την τελευταία εβδομάδα για χάρη του 1020. :cool:

 

 

Βεβαια, επειδή είναι και κάποιας ηλικίας, δεν κρατάει επουδενί διήμερο -όχι πως θυμάμαι πως κρατούσε βέβαια-, αλλά για μία ημέρα παίζει μπάλα άνετα :D

Αν χρειαστείτε κάποια διευκρίνηση ή έχετε κάποια απορία, πείτε μου :cool:

 

κ εγω θυμαμαι οτι ειναι πραγματικα πανευκολο να περαστουν τα 10, ξεγελωντας ουσιαστικα τους σερβερς της microsoft οτι εχουμε ενα υποστηριζομενο κινητο.

μακαρι να υπηρχε ευκολος απλος τροπος/οδηγιες να εχουμε και glance screen.σε καποιο ξενο φορουμ, καποιος εχει ανεβασει λινκ για custom tom, οπου εχει glance screen, αλλα λιγο που προσπαθησα, δε καταφερα να περασω αυτη την ρομ.

oπότε το εχω σε 8.1 και το αφηνω ως εχει.

πάντως,

εν ολίγοις οι οδηγιες ειναι:

 

-κατεβαζουμε το προγραμμα Windows Phone Insider

-κατεβαζουμε το αρχικο λογισμικο της συσκευης μας απο τo διαδίκτυο

-περναμε το αρχικο λογισμικο συσκευης

-κανουμε root unlock το κινητο

-επεξεργαζομαστε ενα αρχειο της registry του κινητου και το παροσιαζουμε σαν να ειναι Lumia 950.

 

αναλυτικοτερες οδηγιες μεσω google "how to upgrade unsupported lumia to wm10 redstone 2016".

Edited by niotheros

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Στείλε σε παρακαλώ την διαδικασία ή και κάποιο βίντεο να το περάσω σε ένα 925.

Ευχαριστώ

 

Ακολούθησα τον οδηγό του Nokia Power User αν και διάβασα και τον οδηγό που υπάρχει αρχειοθετημένος στο ανάλογο sub στο Reddit :happy:

 

 

@Thou_Bou: Δε χρειάζεται custom rom αποκλειστικά. Όντως κυκλοφορούν ορισμένες αλλά υπάρχει και ο τρόπος του registry που αναφέρεται σε κάποιο πολωνικό site. Θα δοκιμάσω αυτόν κάποια στιγμή και θα αναφέρω πίσω αν λειτουργεί ή όχι. Το μενού της Glance υπάρχει στη συσκευή, αλλά κάθε φορά που πάω να "ρυθμίσω" κάτι, μου κλείνει το μενού. Άρα είναι σε καλό δρόμο :cool:

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησα τον οδηγό του Nokia Power User αν και διάβασα και τον οδηγό που υπάρχει αρχειοθετημένος στο ανάλογο sub στο Reddit :happy:

 

 

@Thou_Bou: Δε χρειάζεται custom rom αποκλειστικά. Όντως κυκλοφορούν ορισμένες αλλά υπάρχει και ο τρόπος του registry που αναφέρεται σε κάποιο πολωνικό site. Θα δοκιμάσω αυτόν κάποια στιγμή και θα αναφέρω πίσω αν λειτουργεί ή όχι. Το μενού της Glance υπάρχει στη συσκευή, αλλά κάθε φορά που πάω να "ρυθμίσω" κάτι, μου κλείνει το μενού. Άρα είναι σε καλό δρόμο :cool:

 

Καλησπερα φιλε, ναι το ειχα προσπαθησει και (λιγο) ετσι, αλλα ανεπιτυχως.

μακαρι να βρεις χρονο, να το καταφερεις και να μας το κανεις εναν ωραιο επιτυχη οδηγο.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα παιδια.επειδη το Ν8 μου καποια στιγμη θα παραδωσει πνευμα,αν βρω μεταχειρισμενο το 1020,αξιζει να περαστουν τα 10αρια?Απο οτι διαβαζω εκτος το οτι σερνονται και στα καινουργια μοντελα,το here maps δεν ειναι οπως στα 8αρια,χανονται οι ωραιες λειτουργιες του.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.επειδη το Ν8 μου καποια στιγμη θα παραδωσει πνευμα,αν βρω μεταχειρισμενο το 1020,αξιζει να περαστουν τα 10αρια?Απο οτι διαβαζω εκτος το οτι σερνονται και στα καινουργια μοντελα,το here maps δεν ειναι οπως στα 8αρια,χανονται οι ωραιες λειτουργιες του.

 

Οι here maps είναι μια χαρά, καμία διαφορά.

Η εμπειρία χρήσης όμως δεν μου άρεσε καθόλου. Αυτό όταν πρωτοβγήκαν τα 10ρια. Τώρα δεν ξέρω πως τα πάει το 1020. Ίσως να εστρωσε κι αυτό οπως έστρωσαν και τα 10ρια

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησα τον οδηγό του Nokia Power User αν και διάβασα και τον οδηγό που υπάρχει αρχειοθετημένος στο ανάλογο sub στο Reddit :happy:

 

 

@Thou_Bou: Δε χρειάζεται custom rom αποκλειστικά. Όντως κυκλοφορούν ορισμένες αλλά υπάρχει και ο τρόπος του registry που αναφέρεται σε κάποιο πολωνικό site. Θα δοκιμάσω αυτόν κάποια στιγμή και θα αναφέρω πίσω αν λειτουργεί ή όχι. Το μενού της Glance υπάρχει στη συσκευή, αλλά κάθε φορά που πάω να "ρυθμίσω" κάτι, μου κλείνει το μενού. Άρα είναι σε καλό δρόμο :cool:

 

οι Πολωνοί τ'αδερφια μας τα καταφεραν μια χαρα.

και επιτελους εχω το 1020 μου στο πλεον προσφατο fast ring των wm10 (10.0.14955.1000)και με glance screen !

 

(εαν μπορω ν ανεβασω το λινκ εδω ενημερωστε με αλλιως pm στειλτε μου oi τυχον ενδιαφερομενοι).

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Στο 1020 και γενικά στην σειρά '20 (2ης γενιάς Lumia) τρέχουν καλά πλέον τα Windows 10? Έστω και με αυτούς τους τρόπους;

 

Επίσημα μόνο το 1520 θα υποστηριζόταν θυμάμαι που είναι 4πύρηνο...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταιο καιρο αντιμετωπιζω ενα προβλημα της μη αναγνωρισης της sim λογω του οτι εβαλα nano sim με ανταπτορακι. Ξερει κανεις που μπορω να το επισκευασω σε λογικο κοστος (οχι με αντικατασταση πλακετας)...? Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Στο 1020 και γενικά στην σειρά '20 (2ης γενιάς Lumia) τρέχουν καλά πλέον τα Windows 10? Έστω και με αυτούς τους τρόπους;

 

Επίσημα μόνο το 1520 θα υποστηριζόταν θυμάμαι που είναι 4πύρηνο...

 

εγω στο 1020 οπου τα δουλευω καθημερινα, ειμαι υπερευχαριστημενος πλεον.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

εγω στο 1020 οπου τα δουλευω καθημερινα, ειμαι υπερευχαριστημενος πλεον.

Σκεφτόμουν μήπως να το ξανάπαιρνα αλλά σε 32άρα έκδοση αυτή την φορά. Την πρώτη φορά που δοκίμασα τα 10 με insider δεν ήταν καν λειτουργικό και το επανέφερα την ίδια μέρα στα 8.1... Απλά δεν ξέρω που το πάει η Microsoft με τα windows phone, μήπως τα θάψει δηλαδή τελικά και αυτό με φρενάρει αρκετά... Έχω ήδη το 808, δεν θέλω 2ο νεκρό λειτουργικό, ειδικά από την εταιρεία που έθαψε το πρώτο! Μόλις ξεκαθαρίσει το τοπίο θα κινηθώ αναλόγως. ;)

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτόμουν μήπως να το ξανάπαιρνα αλλά σε 32άρα έκδοση αυτή την φορά. Την πρώτη φορά που δοκίμασα τα 10 με insider δεν ήταν καν λειτουργικό και το επανέφερα την ίδια μέρα στα 8.1... Απλά δεν ξέρω που το πάει η Microsoft με τα windows phone, μήπως τα θάψει δηλαδή τελικά και αυτό με φρενάρει αρκετά... Έχω ήδη το 808, δεν θέλω 2ο νεκρό λειτουργικό, ειδικά από την εταιρεία που έθαψε το πρώτο! Μόλις ξεκαθαρίσει το τοπίο θα κινηθώ αναλόγως. ;)

 

Πιο νεκρό από το 808 δεν πρόκειται να γίνει.......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πιο νεκρό από το 808 δεν πρόκειται να γίνει.......

Μ'αυτά που λέει ο CEO της Microsoft, μάλλον προς τα εκεί οδεύουν τα κινητά Windows... ο μόνος δρόμος που τους δίνει κάποια ελπίδα είναι η τελειοποίηση του Continuum και τα Surface phones... Αλλά η υποστήριξη των Lumia δεν ξέρω μέχρι πότε θα υπάρχει...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Μ'αυτά που λέει ο CEO της Microsoft, μάλλον προς τα εκεί οδεύουν τα κινητά Windows... ο μόνος δρόμος που τους δίνει κάποια ελπίδα είναι η τελειοποίηση του Continuum και τα Surface phones... Αλλά η υποστήριξη των Lumia δεν ξέρω μέχρι πότε θα υπάρχει...

 

Μα και να πεθάνει, πιο "σημερινό" είναι το 1020.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

εδώ και 7 μήνες έχω ένα μόνιμο πρόβλημα με τα αντίγραφα ασφαλείας στο 1020 με windows 8.1

Ξεκινά κανονικά η διαδικασία, φτάνει στο 99% και μου βγάζει το εξής μνμ: δεν είναι δυνατή η σύνδεση στο onedrive για τη δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας. Ενημερώστε το τηλέφωνό σας και δοκιμάστε ξανά. :(

 

Ξέρει κανείς πώς λύνεται το πρόβλημα?

huawei mate 10 lite

lumia 1020 yellow

Link to comment
Share on other sites

εδώ και 7 μήνες έχω ένα μόνιμο πρόβλημα με τα αντίγραφα ασφαλείας στο 1020 με windows 8.1

Ξεκινά κανονικά η διαδικασία, φτάνει στο 99% και μου βγάζει το εξής μνμ: δεν είναι δυνατή η σύνδεση στο onedrive για τη δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας. Ενημερώστε το τηλέφωνό σας και δοκιμάστε ξανά. :(

 

Ξέρει κανείς πώς λύνεται το πρόβλημα?

Κι εγώ το είχα αυτό το προβλημα όταν είχα 8.1 στο 830! Δεν είναι πρόβλημα του 1020 μόνο!

Όλο κι όλο μια φορα έκανε αντίγραφο ασφαλείας! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

εδώ και 7 μήνες έχω ένα μόνιμο πρόβλημα με τα αντίγραφα ασφαλείας στο 1020 με windows 8.1

Ξεκινά κανονικά η διαδικασία, φτάνει στο 99% και μου βγάζει το εξής μνμ: δεν είναι δυνατή η σύνδεση στο onedrive για τη δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας. Ενημερώστε το τηλέφωνό σας και δοκιμάστε ξανά. :(

 

Ξέρει κανείς πώς λύνεται το πρόβλημα?

 

Ναι, συχνό θέμα. Δοκίμασε αν θέλεις να διαγράψεις τα προηγούμενα αντίγραφα ή ακόμα καλύτερα να τα κάνεις αποκοπή και να τα αποθηκευσεις εκτός Onedrive. (ώστε να τα έχεις αν τα χρειαστείς)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα παιδια. μολις εσπασε η κοπελα μου την οθονη του 1020. δουλευει κανονικα το touch, αλλα εχει ραγιζει απο ακρη σε ακρη. ξερουμε ποσο παει η επισκευη? (ή αν παρωαπο καπου το τζαμακι, εινα ιευκολο να το κανω μονος? και ποσο εχει το τζαμακι?)

εναλλακτικα αν το πουλησω ετσι, εχουμε καμια ιδεα ποσο πιανει? ειναι το 64αρι, λευκο και κατα τα αλλα, αριστο

ευχαριστω

υγ, φοραει δεκαρια

Edited by BURNIN_AMBITION
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. μολις εσπασε η κοπελα μου την οθονη του 1020. δουλευει κανονικα το touch, αλλα εχει ραγιζει απο ακρη σε ακρη. ξερουμε ποσο παει η επισκευη? (ή αν παρωαπο καπου το τζαμακι, εινα ιευκολο να το κανω μονος? και ποσο εχει το τζαμακι?)

εναλλακτικα αν το πουλησω ετσι, εχουμε καμια ιδεα ποσο πιανει? ειναι το 64αρι, λευκο και κατα τα αλλα, αριστο

ευχαριστω

υγ, φοραει δεκαρια

Αν είναι το τζαμακι μόνο δεν είναι ακριβό. Εκτος αν πάει σετ με την οθόνη από κάτω..

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. μολις εσπασε η κοπελα μου την οθονη του 1020. δουλευει κανονικα το touch, αλλα εχει ραγιζει απο ακρη σε ακρη. ξερουμε ποσο παει η επισκευη? (ή αν παρωαπο καπου το τζαμακι, εινα ιευκολο να το κανω μονος? και ποσο εχει το τζαμακι?)

εναλλακτικα αν το πουλησω ετσι, εχουμε καμια ιδεα ποσο πιανει? ειναι το 64αρι, λευκο και κατα τα αλλα, αριστο

ευχαριστω

υγ, φοραει δεκαρια

 

Δυστυχως το τζαμακι ειναι σχεδον

να το αλλαξεις...Πρεπει να το ζεστανεις με πιστολακι να ξεκολλησει απο την οθονη απο κατω, κ μετα να κολλησεις με τελειο τροπο το νεο...Ή παιρνεις καινουργια οθονη με κανενα 100αρικο απο eBay... Edited by oxristos
Link to comment
Share on other sites

πω ρε παιδια μου μαυρησε η ψυχη.... τι 100 ευρω μας δουλευουν? το κινητο πιανει κανα 50αρικο οπως ειναι? ειναι και το 64αρι οχι τιποτε αλλο...

το ανταλλακτικο, το πανω, κανει 3 ευρω εν τω μεταξυ...

αν καποιανου πιανουν τα χερια του και θελει να βοηθησει (με το αζημιωτο) ας το πει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...