Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος ΙΙ


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι εννοώ τις μεγάλες (37mp).

 

Αυτές αν θυμάμαι καλά είτε σε .dng αποθηκεύεις είτε σε .jpg δεν στέλνονται στο Onedrive.

 

Μια ακομα ερώτηση.

 

Το κινητό το πήγα εγγύηση, έρχεται μετά από 3 εβδομάδες και παρουσίαζε ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια προβλήματα και το ξανάφησα επί τόπου.

 

Επειδή μέσα στο Μάρτη θα λείπω για αρκετό καιρό υπάρχει περίπτωση να ζητήσω αντικατάσταση;

 

Οι 37αρες jpg αποθηκεύονται κανονικά στο OneDrive

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οι 37αρες jpg αποθηκεύονται κανονικά στο OneDrive

 

Κοίτα έχω ενεργή την ρύθμιση να γίνονται Upload αυτόματα στο onedrive, μέχρι και τώρα που μπήκα (μετά το ποστ σου) δεν έχω βρει καμία 37άρα.

 

Παίζει καμία άλλη ρύθμιση;

 

UPDATE: θα μπορέσω εν τέλει να ζητήσω αντικατάσταση κινητού; Έχω πλέον υπερβεί τον ένα μήνα αναμονής.

Nokia 1020
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στη συλλογή φωτογραφιών στις ρυθμίσεις εκεί που λέει "Αποστολή Φωτογραφιών" και πάτα στο OneDrive... Εκεί θα επιλέξεις ποιες θα ανεβαίνουν...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το τσέκαρες?

 

Ρίξε μια ματιά στις ρυθμίσεις αν έχεις επιλέξει να αποθηκεύονται σε "βέλτιστη ποιότητα".

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το τσέκαρες?

 

Ναι, που σε παρένθεση λέει μόνο μέσω WiFi σωστά; (αν θυμάμαι καλά)

 

Με έχετε πριζώσει ρε γμτ, κλείνω ένα μήνα χωρίς το κινητό!

 

Πάω τώρα Nokia Care κατεχάκη να δω τι γίνεται το κέρατό μου!

Nokia 1020
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, εχω χασει λιγο την μπαλα με τις αναβαθμισεις...

Πηρα το 1020 μεταχειρισμενο και ειχε μεσα black. Μετα απο λιγο χωρις να εχω περασει αναβαθμιση λεει cyan.

Οταν πηγε να παρει την μεγαλη αναβαθμιση εβγαζε error. Ετσι το εκανα μεσω pc. Μου λεει τωρα cyan και κατεβαζει αλλη αναβαθμιση λογικα την denim.

Πριν ειχα μονο lumia camera τωρα αναφερει nokia camera. Ποια ειναι η καλυτερη κατα την γνωμη σας?

Link to comment
Share on other sites

Aποστολη φωτογραφιων μεσω bluetooth μπορουμε;

Φυσικά και μπορούμε. Ενεργοποιούμε πρώτα το bluetooth μέσα από τις ρυθμίσεις και έπειτα πηγαίνουμε στη φωτογραφία που θέλουμε να στείλουμε, πατάμε κοινοποίηση και τέλος την επιλογή bluetooth.

 

 

Παιδια καλησπερα, εχω χασει λιγο την μπαλα με τις αναβαθμισεις...

Πηρα το 1020 μεταχειρισμενο και ειχε μεσα black. Μετα απο λιγο χωρις να εχω περασει αναβαθμιση λεει cyan.

Οταν πηγε να παρει την μεγαλη αναβαθμιση εβγαζε error. Ετσι το εκανα μεσω pc. Μου λεει τωρα cyan και κατεβαζει αλλη αναβαθμιση λογικα την denim.

Πριν ειχα μονο lumia camera τωρα αναφερει nokia camera. Ποια ειναι η καλυτερη κατα την γνωμη σας?

 

H lumia camera αν και πρόκειται για την ίδια εφαρμογή.

http://www.windowscentral.com/nokia-camera-dead-long-live-lumia-camera

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μπορούμε. Ενεργοποιούμε πρώτα το bluetooth μέσα από τις ρυθμίσεις και έπειτα πηγαίνουμε στη φωτογραφία που θέλουμε να στείλουμε, πατάμε κοινοποίηση και τέλος την επιλογή bluetooth.

Σε ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Παρένθεση: Έχω στείλει φωτός από το 1020 στο note 4 φίλου σήμερα και έχουμε μείνει ****** με την ανάλυση και τη λεπτομέρεια... 1020 forever!!! :cool: Edited by impreza_sti
Αφαίρεση άσεμνων εκφράσεων

Sony XPERIA Neo V, Samsung Ativ S,

Nokia Lumia 830 Nokia Lumia 1020

Link to comment
Share on other sites

Παρένθεση: Έχω στείλει φωτός από το 1020 στο note 4 φίλου σήμερα και έχουμε μείνει ******* με την ανάλυση και τη λεπτομέρεια... 1020 forever!!! :cool:

 

Λογικό.....:D:rotfl::up::dance::superman::respect::kill::shoot:

Edited by impreza_sti

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρήσει τελευταια οτι το 1020 αργει να ανοιξει απ οταν ειναι κλειδωμενο μεχρι να φτασει στο σημειο να μου ζητησει το κωδικο για ξεκλειδωμα. Υπαρχει καποιος τροπος να το φτιαξω αυτο? Ειναι λες κ φορτωνει κατι...
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μπορούμε. Ενεργοποιούμε πρώτα το bluetooth μέσα από τις ρυθμίσεις και έπειτα πηγαίνουμε στη φωτογραφία που θέλουμε να στείλουμε, πατάμε κοινοποίηση και τέλος την επιλογή bluetooth.

 

 

 

 

H lumia camera αν και πρόκειται για την ίδια εφαρμογή.

http://www.windowscentral.com/nokia-camera-dead-long-live-lumia-camera

 

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση.

Μου ανεφερε φιλος και την proshot την εχει δοκιμασει κανεις σε σχεση με την lumia camera?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει καποια ρυθμιση να παραμενει ξεκλειδωτη η οθονη;

Να σβηνει μεν μετα απο καποιο χρονο αλλα να μην κλειδωνει;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση.

Μου ανεφερε φιλος και την proshot την εχει δοκιμασει κανεις σε σχεση με την lumia camera?

Η ProShot και το CameraPro θεωρούνται οι καλύτερες 3rd party εφαρμογές, αλλά είναι κι οι δυο με αγορά... Το πρώτο πλησιάζει πολύ στη Lumia Camera από κάτι συγκριτικά που είχα δει, ενώ το δεύτερο δημιουργεί πιο φωτεινές, λευκές εικόνες με πιο ήπιες αποχρώσεις. Πάντως το δεύτερο το ξέρω από το Symbian και το 808, έχει άπειρες ρυθμίσεις.

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μπορούμε. Ενεργοποιούμε πρώτα το bluetooth μέσα από τις ρυθμίσεις και έπειτα πηγαίνουμε στη φωτογραφία που θέλουμε να στείλουμε, πατάμε κοινοποίηση και τέλος την επιλογή bluetooth.

 

Φιλε μου σε ευχαριστω για αλλη μια φορα για την βοηθεια, οντως δεν εβλεπα την επιλογη γιατι δεν ειχα ενεργοποιημενο το bluetooth.;)

Προσεξα μονο οτι μου μεταφερει τις φωτο με την χαμηλη αναλυση.

Οσο και αν εψαξα δεν βρηκα καποια ρυθμιση για το πως να το κανω να στελνει τις φωτο υψηλης αναλυσης.

Καποια γνωμη;

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου σε ευχαριστω για αλλη μια φορα για την βοηθεια, οντως δεν εβλεπα την επιλογη γιατι δεν ειχα ενεργοποιημενο το bluetooth.;)

Προσεξα μονο οτι μου μεταφερει τις φωτο με την χαμηλη αναλυση.

Οσο και αν εψαξα δεν βρηκα καποια ρυθμιση για το πως να το κανω να στελνει τις φωτο υψηλης αναλυσης.

Καποια γνωμη;

 

Χρησιμοποίησε την εφαρμογή Αρχεία. Μπες στον φάκελο Camera Roll και βρες τις φωτογραφίες που θέλεις προσέχοντας να γράφουν στο τέλος high res και με τον ίδιο τρόπο που είπαμε πιο πίσω μπορείς να τις στείλεις.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησε την εφαρμογή Αρχεία. Μπες στον φάκελο Camera Roll και βρες τις φωτογραφίες που θέλεις προσέχοντας να γράφουν στο τέλος high res και με τον ίδιο τρόπο που είπαμε πιο πίσω μπορείς να τις στείλεις.

 

Αψογος! και παλι σε ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Σαν πρωην χρηστης του 1020 θα ηθελα να ρωτησω αν με την Τελευταία αναβαθμιση μπήκε η επιλογη HDR στην καμερα...σκεπτομαι να το ξαναπαρω(ελπιζω να μην ξαναξενερωσω με το να μην δεχεται τα ελληνικα στην πλοηγηση και να μην ακουγεται καθολου ο συνομιλητης) ....
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Σαν πρωην χρηστης του 1020 θα ηθελα να ρωτησω αν με την Τελευταία αναβαθμιση μπήκε η επιλογη HDR στην καμερα...σκεπτομαι να το ξαναπαρω(ελπιζω να μην ξαναξενερωσω με το να μην δεχεται τα ελληνικα στην πλοηγηση και να μην ακουγεται καθολου ο συνομιλητης) ....

 

Οχι δεν προσθεσανε hdr ουτε rich οπως στα άλλα καινουρια μοντελα.

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Σαν πρωην χρηστης του 1020 θα ηθελα να ρωτησω αν με την Τελευταία αναβαθμιση μπήκε η επιλογη HDR στην καμερα...σκεπτομαι να το ξαναπαρω(ελπιζω να μην ξαναξενερωσω με το να μην δεχεται τα ελληνικα στην πλοηγηση και να μην ακουγεται καθολου ο συνομιλητης) ....

 

 

Rich capture (hdr) μπορεί να μην πάρει. Έτσι νομίζω γράφεται σε κάποιες αναφορές...

Το θέμα ελληνικών στην πλοήγηση λύνεται, και το θέμα ακουστικού πρέπει να το ελέγξεις την ώρα της αγορας γιατί είναι λαχείο..

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Σαν πρωην χρηστης του 1020 θα ηθελα να ρωτησω αν με την Τελευταία αναβαθμιση μπήκε η επιλογη HDR στην καμερα...σκεπτομαι να το ξαναπαρω(ελπιζω να μην ξαναξενερωσω με το να μην δεχεται τα ελληνικα στην πλοηγηση και να μην ακουγεται καθολου ο συνομιλητης) ....

 

Η πλοήγηση δεν έχει κανένα θέμα. Υπάρχει εύκολη λύση για το πρόβλημα που ανέφερες.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Καπου ειχα δει την επιλογη HDR απο αναβαθμιση σε αλλο κινητο. Δεν το δινουν στο κορυφαιο? Πανε καλα? Το θεμα φωνη στην πλοηγηση, ειχα κανει τα παντα πριν το δωσω....ειδομεν
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Καπου ειχα δει την επιλογη HDR απο αναβαθμιση σε αλλο κινητο. Δεν το δινουν στο κορυφαιο? Πανε καλα? Το θεμα φωνη στην πλοηγηση, ειχα κανει τα παντα πριν το δωσω....ειδομεν

 

Στους χάρτες δεν δοκίμασες αυτό:

http://milejko.com/blog/here-drive--no-sound-voice-in-lumia-cyan

Είχε πρόβλημα φίλος μου και του έκανα το παραπάνω και λύθηκε το πρόβλημα.

Hdr έχει η proshot

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...