Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος ΙΙ


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ελα χτύπα και συ :lol::p

Το 950 επειδή το είχα κοιτάξει και προχτές το σκρούτζαρα και τώρα ξεκινάει το απλό στα 426 οπότε μιλάμε για μια διαφορά 115 ευρώ, όχι και λίγα για μια ξαφνική αγορά που προφανώς δεν ήμουν και οικονομικά προετοιμασμένος για ενα τέτοιο έξοδο. Το XL παίζει 530-560 πολύ μακριά.

Το 640XL είναι ενα μοντέλο που πήραν φίλοι μετά απο προτροπή μου και όντως είναι ιδιαίτερα συμπαθητικό αλλά δεν ξέρω μου κάθεται κάπως "λίγο" μετά απο ενα 1020.

Εντάξει καλά τα παω απο δικαιολογίες? :lol: (Κάνω πρόβες για όταν συναντήσω το παρεάκι μου που θα με λιντσάρει + δημόσιο λιθοβολισμό bonus χαχαχα)

 

Προλαβαίνεις να βάλει κάτι στη μπάντα πάρε δανεικά στη τελική για να πάρεις το 950 :D γιατί αν περιμένουμε από τον Μοντόγια σωθήκαμε!

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προλαβαίνεις να βάλει κάτι στη μπάντα πάρε δανεικά στη τελική για να πάρεις το 950 :D γιατί αν περιμένουμε από τον Μοντόγια σωθήκαμε!

 

Έχω την διαβεβαίωση απο το μαγαζί ότι την ερχόμενη εβδομάδα θα κλείσω στόματα......:lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επίσημα, το 1020 δεν θα αναβαθμιστεί σε Win10, αλλά εγκαθιστώντας την .164 μέσω insider, έχεις την επίσημη έκδοση που πήραν τα άλλα κινητά που αναβαθμίστηκαν, μόνο που δε θα παίρνεις firmware updates.

Μονο οι universal εφαρμογές θα αναβαθμίζονται νομίζω; ή κάνω λάθος;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το λινκ του συγκεκριμένου καναλιού που έδωσες εμένα παίζει κανονικότατα.
Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση. Στα 8.1 δεν μου άνοιγε και με delete history δουλεύει και στην τελευταία έκδοση του 1020.

Μπορείς να ελέγξεις ένα πιο δύσκολο;

http://www.livenewschat.eu/sky/

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι υπέροχα!!! Πραγματικά άλλο τηλέφωνο. Μεγάλο κρίμα που δεν θα το υποστηρίξουν επίσημα...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση. Στα 8.1 δεν μου άνοιγε και με delete history δουλεύει και στην τελευταία έκδοση του 1020.

Μπορείς να ελέγξεις ένα πιο δύσκολο;

http://www.livenewschat.eu/sky/

 

Το λινκ που μου έδωσες δεν άνοιγε. Όταν πήγα στο κανονικό site του skynews το λαιβ έπαιζε κανονικά.

 

Πάντως το έψαξα λίγο στη σελίδα της adobe. δοκίμασα να κατεβάσω το flash player από εκει και μου έβγαλε ότι το adobe flash player δεν είναι συμβατό με τη συσκευή σας.

 

Άρα τα ανοίγει με άλλο πρόγραμμα του lumia;

 

 

Τεσπα ελπίζω να κατάλαβες αυτό που έψαχνες.

πριν NOKIA E72, ΝΟΚΙΑ Ν8, LUMIA 1020, Samsung Galaxy S7, S10+ ceramic, τώρα S23 ULTRA

Link to comment
Share on other sites

Το λινκ που μου έδωσες δεν άνοιγε. Όταν πήγα στο κανονικό site του skynews το λαιβ έπαιζε κανονικά.

Πάντως το έψαξα λίγο στη σελίδα της adobe. δοκίμασα να κατεβάσω το flash player από εκει και μου έβγαλε ότι το adobe flash player δεν είναι συμβατό με τη συσκευή σας.

Άρα τα ανοίγει με άλλο πρόγραμμα του lumia;

Τεσπα ελπίζω να κατάλαβες αυτό που έψαχνες.

Καταλαβαίνω ότι και στα 10 δεν υπάρχει υποστήριξη του κλασσικού adobe flash, που ούτως ή άλλως δεν έχει μέλλον μια και οι ιςτοςελίδες πάνε σιγά-σιγά σε html5.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια με την Microsoft Που μιλησε ενας φιλος στα τελη του φεβρουαριου του ειπε οτι θα παρει κανονικα τα windows 10 στο τελος του μαρτη θα αρχισει η αναβαθμισει...

τι διαολο βλακειες του ελεγαν?

Link to comment
Share on other sites

μακαρι αλλα ευκολα ειναι μπουρδες. αλλο τυπακι το οποιο επισης δουλευε σε μαικροσοφτ σε φιλο μου ειχε πει πως το τηλεφωνο το 930 που το προτεινα και αγορασε (και το ειχε καμια βδομαδα πριν το επισημο ριλις των δεκαριων) ειχε τααυθεντικα δεκαριακαι οχι μεσω ινσαιντερ. οτι ναναι αχαχαχαχα Edited by BURNIN_AMBITION
Link to comment
Share on other sites

μακαρι αλλα ευκολα ειναι μπουρδες. αλλο τυπακι το οποιο επισης δουλευε σε μαικροσοφτ σε φιλο μου ειχε πει πως το τηλεφωνο το 930 που το προτεινα και αγορασε (και το ειχε καμια βδομαδα πριν το επισημο ριλις των δεκαριων) ειχε τααυθεντικα δεκαριακαι οχι μεσω ινσαιντερ. οτι ναναι αχαχαχαχα

 

το 930 θα τα παρει επίσημα. εμείς με το 1020 φάγαμε τη φόλα. πολύ όμορφα μου φάνηκαν και σε λειτουργικότητα τύφλα να έχουν τα άλλα λειτουργικά. αλλα το τηλέφωνο γίνεται πολυ αργό και γύρισα πίσω σε denim.

Link to comment
Share on other sites

το 930 θα τα παρει επίσημα. εμείς με το 1020 φάγαμε τη φόλα. πολύ όμορφα μου φάνηκαν και σε λειτουργικότητα τύφλα να έχουν τα άλλα λειτουργικά. αλλα το τηλέφωνο γίνεται πολυ αργό και γύρισα πίσω σε denim.

φιλε εκανες χαρντ ρισετ? εγω με χαρντ ρισετ και καθαρη εγκατασταση δεν εχω κανενα θεμα. ναι ειναι ενα κλικ πιο αργα, αλλα δεν ειναι αργα σε αποκριση. σε καμια περιπτωση. και τους εχω βαλει ενα εκατομμυριο εφαρμογες. μηπως δεν σου εκατσαν καλα?

Link to comment
Share on other sites

φιλε εκανες χαρντ ρισετ? εγω με χαρντ ρισετ και καθαρη εγκατασταση δεν εχω κανενα θεμα. ναι ειναι ενα κλικ πιο αργα, αλλα δεν ειναι αργα σε αποκριση. σε καμια περιπτωση. και τους εχω βαλει ενα εκατομμυριο εφαρμογες. μηπως δεν σου εκατσαν καλα?

 

βασικα εγω που τα ειχα δοκιμασει το τηλεφωνο ρουφαγε την μπαταρια σαν τρελο.

Link to comment
Share on other sites

φιλε εκανες χαρντ ρισετ? εγω με χαρντ ρισετ και καθαρη εγκατασταση δεν εχω κανενα θεμα. ναι ειναι ενα κλικ πιο αργα, αλλα δεν ειναι αργα σε αποκριση. σε καμια περιπτωση. και τους εχω βαλει ενα εκατομμυριο εφαρμογες. μηπως δεν σου εκατσαν καλα?
Η φωτογραφική είχε πλήρη υποστήριξη;
Link to comment
Share on other sites

για την μπαταρια ασφαλες συμπερασμα δεν εχω βγαλει. 2 φοορτισεις τη μερα εκανα αλλα ηταν επειδη εστηνα το κινητο απο την αρχη και ολη μερα ημουν με αυτο. σημερα πχ που απλα μιλησα λιγο ακουσα λιγο μουσικη και τζιπιες, θα βγαλει τη μερα ευκολα. ισως να τρωει λιιγο παραπανω. αλλα οχι πολυ

η φωτογραφικη ειναι οπως και πριν στην υποστηριξη. και μπορει και λιγο καλυτερη τελικα σαν αποτελεσμα

Link to comment
Share on other sites

τελικα πρεπει να υπαρχει ντρειν λογω γκλανς σκριν. γιατι σε 8 ωρες σε λειτουργια πτησης εχασε δεκα %....η πλακα ειναι πως μαι μερα τη βγαζει το κινητο...
Link to comment
Share on other sites

Το Σαββατοκύριακο, που είχα χρόνο το δοκίμασα και εγώ και πέρασα τα 10 μέσω insider, πολύ πιο εύκολα από ότι περιγράφατε και χωρίς ιδιαίτερες επανεκινήσεις. Μετά από μια εβδομάδα περίπου που τα έχω δοκιμάσει, νομίζω ότι θα τα κρατήσω. Στα συν θα έβαζα την τεράστια διαφορά σε ταχύτητα , αλλά και δυνατότητες( όπως ότι παίζει πια κάποια live από ιστοσελίδες, ή ανοίγει κάποια αρχεία που δεν άνοιγε) του Microsoft Edge. Επίσης οι δυνατότητες καλύτερης παραμετροποίησης του φόντου, με αδιαφανή τα πλακίδια μου αρέσει. Πολύ ευχάριστο επίσης είναι ότι αυξήθηκαν οι ειδοποιήσεις στο πάνω μέρος της οθόνης και επιτέλους το wifi ανοίγει κλείνει απευθείας, δίνοντάς μου και μια εντύπωση ότι βρίσκει και πιο γρήγορα τα ασύρματα δίκτυα. Είναι γεγονός όμως ότι είναι σίγουρα πιο αργό το τηλέφωνο, όχι σε εκνευριστικό βαθμό, αλλά είναι αισθητή η διαφορά. Επίσης η πρώτη αίσθηση είναι ότι η κατανάλωση μπαταρίας έχει λίγο αυξηθεί. Η εφαρμογή Facebook έγινε πιο χάλια και από ότι ήταν. Αυτό που λίγο με ενοχλεί, είναι ότι τα γράμματα στα live tiles είναι πολύ μικρά και αχνά, και ότι δεν συγxρονίζει επαφές από άλλα κοινωνικά δίκτυα, πλην facebook.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε κατά νου πως οι όποιες αδυναμίες του νέου λογισμικού δεν πρόκειται να διορθωθούν μιας και δεν λαμβάνουμε ενημερώσεις

De4vTfGN_o.jpg Sony Ericsson K800i -> Nokia N82 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 1020 -> iPhone SE -> iPhone 13 mini

Link to comment
Share on other sites

βασικα να εχουμε κατα νου να μην ξανα παρουμε νοκια γιατι ειναι σαν τις αλλες τελικα,αφηνουνε της συσκευες τους ανημερωτες

που λεγανε οτι ολα θα αναβαθμιστουν σε wp10

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν υπάρχει δυνατότητα να υπάρχει ηχητική ειδοποίηση για τα mail στα Windows 10. όσο και αν το έψαξα δεν το βρίσκω. Και τώρα δεν μου βγάζει ήχο ούτε και στα απλά μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

παιδια μετα τα 10 το 1020 μου freezαρει μια φορα τη μερα. οταν είχα τα 8.1 είχε παγωσει 3 φορες στην καριερα του όλες τον τελευταιο μηνα ενώ 2 χρονια δουλευε απρόσκοπτα. αρχίζει να με πουλαει το hardware?
Link to comment
Share on other sites

Δεν τα έχω περάσει, αλλά όπου κι αν διαβάζω χρηστες που τα φορεσανε, μια από τις πιο συνήθεις αναφορές για τα 10άρια στο 1020 ειναι τα κρασαρίσματα κ τα φριζαρίσματα... ένας από τους κύριους λόγους που δεν τα δώσανε επίσημα, ήταν το πολύ μεγάλο ποσοστό τέτοιων (κ άλλων προβληματικών) αναφορών από τους χρήστες/τέστερς... οπότε μην το παίρνεις προσωπικά, το hardware μας πούλησε όλους :p
Link to comment
Share on other sites

ειχα παει συναυλια μανστερ μαγκνετ (ασχετο), και τραβαγα φωτοζ. τοειχα στην τσεπη. καποια στιγμη το βγαζω για να τραβηξω φωτο και ζηταγε πιν. ειχε κανει ρισταρτ. αυτο σε συνδυασμο με το ξεφορτισμα του ενα βραδυ(κατα τυχη ξυπνησα χωρις ξυπνητηρι), με κανουν και ανησυχω ιδιαιτερα. αν στον επομενο μηνα δεν στρωσει με τα απντειτ εφαρμογων καμερας κτλ κτλ, με βλεπω να γυρναω στα 8.1 δυστυχως. ή να το δινω και να παιρνω κατι αλλο.

απλα εχω μια απορια. δηλαδη πχ στο 950 ή στα αλλα λουμια δεν εχουν τετοια κουλα και τα εχουν στο δικο μας μονο? ή ειναι γενικο το φαινομενο?

Link to comment
Share on other sites

ειχα παει συναυλια μανστερ μαγκνετ (ασχετο), και τραβαγα φωτοζ. τοειχα στην τσεπη. καποια στιγμη το βγαζω για να τραβηξω φωτο και ζηταγε πιν. ειχε κανει ρισταρτ. αυτο σε συνδυασμο με το ξεφορτισμα του ενα βραδυ(κατα τυχη ξυπνησα χωρις ξυπνητηρι), με κανουν και ανησυχω ιδιαιτερα. αν στον επομενο μηνα δεν στρωσει με τα απντειτ εφαρμογων καμερας κτλ κτλ, με βλεπω να γυρναω στα 8.1 δυστυχως. ή να το δινω και να παιρνω κατι αλλο.

απλα εχω μια απορια. δηλαδη πχ στο 950 ή στα αλλα λουμια δεν εχουν τετοια κουλα και τα εχουν στο δικο μας μονο? ή ειναι γενικο το φαινομενο?

 

Έχεις κάνει hard reset φαντάζομαι.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...