Jump to content

Huawei Ascend G7


karavmad
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 91
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://www.merimobiles.com/huawei-ascend-g7-5-5inch-hd-ips-16gb_p/meri10522.htm

πως γινετε να το εχει τοσο φθινα?το δικαρτο δεν ειναι?

 

Aκριβά μήπως;

http://www.skroutz.gr/s/5808310/Huawei-Ascend-G7-16GB.html 14 καταστήματα από 246,00 €

Link to comment
Share on other sites

Στο πλαισιο το εχει 299 ευρω με δωρο το Talkband B1

Εδω ειναι ο συνδεσμος http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/smartphones/smartphone/Huawei-Ascend-G7-kai-Talkaband-B1.htm

 

Και εδω πληροφοριες για το Talkband B1 http://consumer.huawei.com/minisite/worldwide/talkband-b1/

Στο σκρουτζ ειδα οτι η τιμη για το Talkband B1 μονο του ειναι στα 101,9 ευρω + εξοδα http://www.skroutz.gr/s/5768086/Huawei-Talkband-B1.html

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

 

 

 

Η συσκευή έχει notification led?

 

 

 

Ευχαριστώ

 

 

Έχει στην άκρη του ακουστικού.

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εξαιρετικό τηλέφωνο σε εξαιρετική τιμή. Όταν λέω εξαιρετική τιμή φυσικά μιλάω για 200-230.Οχι τη σημερινή λόγω έλλειψης.

 

Το κακό είναι ότι είναι σε έλλειψη το μαύρο εδώ και πολύ καιρό.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλη τη παρέα!

 

Το κινητό το έχω μια εβδομάδα.. πραγματικά απίστευτο για τα λεφτά του με πολύ καλό UI και πάρα πολύ χρήσιμες λειτουργίες!

Το μόνο που με χαλάει λίγο είναι το laggaρισμα που κάνει είτε ανοίγοντας το τα tab των ειδοποιήσεων απο την κορυφή της οθόνης είτε όταν ανοίγω τα folders με τα apps που έχω φτιάξει!Κατά τα άλλα πάρα πολύ καλό όπως και το Talkband το οποίο είναι πολύ χρήσιμο!

Το laggaρισμα που περιγράφω δεν το έχει αντιμετοπίσει κανένας?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλη τη παρέα!

 

Το κινητό το έχω μια εβδομάδα.. πραγματικά απίστευτο για τα λεφτά του με πολύ καλό UI και πάρα πολύ χρήσιμες λειτουργίες!

Το μόνο που με χαλάει λίγο είναι το laggaρισμα που κάνει είτε ανοίγοντας το τα tab των ειδοποιήσεων απο την κορυφή της οθόνης είτε όταν ανοίγω τα folders με τα apps που έχω φτιάξει!Κατά τα άλλα πάρα πολύ καλό όπως και το Talkband το οποίο είναι πολύ χρήσιμο!

Το laggaρισμα που περιγράφω δεν το έχει αντιμετοπίσει κανένας?

 

φταιει ο huawei launcher βαλε nova launcher και θα δεις αλλαγη

Link to comment
Share on other sites

φταιει ο huawei launcher βαλε nova launcher και θα δεις αλλαγη

 

Σε ευχαρτιστώ πάρα πολύ θα το δοκιμάσω!Είναι πολύ διαφορετικός απο τον Huawei? Εχει όλες τις ρυθμίσεις και τα shortcuts που δίνει ο άλλος?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
παιδια επειδη με ανδιαφερει το κινητο...το εχει παρει κανεις να μας πει τι παιζει με τις σιμ...στα σκρουτζομαγαζα λεει οτι περνει 1 σιμ ενω απο κινα που κοιταξα λεει για 2...στις φωτογραφιες που εχς δει εχει 2 υποδοχες οποτε αν ειναι απο ελλαδα η μια ειναι σιμ και η αλλη μνημη αλλιως απο κινα θυσιαζεις το dual sim για καρτα μνημης αν θες...κατι τετοιο παιζει???
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια ερώτηση, αν το G7 μπορεί να δώσει ιντερνετ σαν wifi hotspot σε αλλες συσκευές, και πως γίνεται?

Ευχαριστώ εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Τη συγκεκριμενη συσκευη μου τη δινει η wind με την αναβαθμιση και μου δινει και ενα lenovo p70. Εχετε καμια γνωμη για το πιο απο τα δυο ειναι καλυτερο;

Ειμαι σιγουρος οτι ειναι και τα δυο απροβληματιστα απλα θα ηθελα να ξερω πιο ειναι εστω και ενα κλικ καλυτερο γιατι θα γινει χαμος στο gaming.

Ευχαριστω για τον χρονο σας!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα. Πρόσφατα αγόρασα και γω το Huawei g7. Είμαι πολύ ευχαριστημένη. Θα ήθελα μια βοήθεια,αν φυσικά,κάποιος γνωρίζει,γιατί δεν έχει να κάνει με την συσκευή. Κατέβασα έναν άλλον launcher και το τηλέφωνο,δυστυχώς, δεν έχει Επιλογή να τον θέσω ως προεπιλογή. Αν και ο άλλος launcher 8pro.,έχει δική του επιλογή,μόλις την πατάω, με γυρίζει στου τηλεφώνου. Αυτό έχει να κάνει με το ότι είναι kitkat 4.4.4 Emui 3.0 ? Γιατί όμως δεν έχει Επιλογή το ίδιο το τηλέφωνο?Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πρόσφατα αγόρασα και γω το Huawei g7. Είμαι πολύ ευχαριστημένη. Θα ήθελα μια βοήθεια,αν φυσικά,κάποιος γνωρίζει,γιατί δεν έχει να κάνει με την συσκευή. Κατέβασα έναν άλλον launcher και το τηλέφωνο,δυστυχώς, δεν έχει Επιλογή να τον θέσω ως προεπιλογή. Αν και ο άλλος launcher 8pro.,έχει δική του επιλογή,μόλις την πατάω, με γυρίζει στου τηλεφώνου. Αυτό έχει να κάνει με το ότι είναι kitkat 4.4.4 Emui 3.0 ? Γιατί όμως δεν έχει Επιλογή το ίδιο το τηλέφωνο?Ευχαριστώ.

 

εχει επιλογή μέσα απο τις εφαρμογές νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μετά από καιρό το έχει κανείς να μας πει εντυπώσεις? Τελικά θα πάρει την lollipop?

Δυστυχως φιλε μου δεν παρει την λολιπο.Εστειλα μηνυμα στο επισημο σαητ στο φβ και με ενημερωσαν πως δεν θα δωθει στο συγκεκριμενο μοντελο:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως φιλε μου δεν παρει την λολιπο.Εστειλα μηνυμα στο επισημο σαητ στο φβ και με ενημερωσαν πως δεν θα δωθει στο συγκεκριμενο μοντελο:wacko:

 

Ευτυχώς θες να πεις. Πολύ crap ή λολιποπ.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς θες να πεις. Πολύ crap ή λολιποπ.

Φιλε πιστευεις οτι αξιζει το κινητο τα λεφτα του?Το δα στα 249 στην γουιντ και ενω περιμενω πως και πως το P8 lite,μου γυαλισε και αυτο τωρα.Απο οτι ειδα εχει εξαιρετικη κατασκευη και στησιμο,αν το χεις,εισαι ευχαριστημενος απο τον επεξεργαστη του και γενικα το κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε pangreg το p8 lite έχει ανώτερο επεξεργαστή, ενδεικτικά στο antutu βγάζει 35000 έναντι 19000 του g7.

Από εκεί και πέρα όμως έχουμε τα εξής για το g7

+Ποιότητα κατασκευής.

+Κάμερα θερίζει.

+Διάρκεια μπαταρίας.

 

Θα πρέπει να τα βάλεις σε μια ζυγαριά και να δεις τι θέλεις, αν είσαι gamer πάρε το p8 lite αν θες ένα συνολικό πακέτο και είσαι μέσος χρήστης πάρε το g7.

 

Το έχω 2 μήνες και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε pangreg το p8 lite έχει ανώτερο επεξεργαστή, ενδεικτικά στο antutu βγάζει 35000 έναντι 19000 του g7.

Από εκεί και πέρα όμως έχουμε τα εξής για το g7

+Ποιότητα κατασκευής.

+Κάμερα θερίζει.

+Διάρκεια μπαταρίας.

 

Θα πρέπει να τα βάλεις σε μια ζυγαριά και να δεις τι θέλεις, αν είσαι gamer πάρε το p8 lite αν θες ένα συνολικό πακέτο και είσαι μέσος χρήστης πάρε το g7.

 

Το έχω 2 μήνες και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.

Σε ευχαριστω για την γνωμη σου.Να σε ρωτησω οσο αφορα το οτι δεν θα παρει την λολιποπ,αυτο δεν σε χαλαει ετσι?Απο λαγκαρισματα εχεις συναντησει κατι?:p

Link to comment
Share on other sites

Φιλε πιστευεις οτι αξιζει το κινητο τα λεφτα του?Το δα στα 249 στην γουιντ και ενω περιμενω πως και πως το P8 lite,μου γυαλισε και αυτο τωρα.Απο οτι ειδα εχει εξαιρετικη κατασκευη και στησιμο,αν το χεις,εισαι ευχαριστημενος απο τον επεξεργαστη του και γενικα το κινητο?

 

Μου αρέσει πάρα πολύ η κατασκευή του, η ακουστική του, η λήψη του (το καλύτερο που είχα μέχρι στιγμής), πολύ καλή δικτυακή λειτουργία, πολύ γρήγορο. Ο επεξεργαστής είναι υπέραρκετός αν δε παίζεις βαριά παιχνίδια.

Μου αρέσει πολύ και η μπαταρία του, η κάμερά του και η οθόνη του. Αλλά έχω κολλήσει με τη λήψη του τηλεφώνου. Πραγματικά ασύγκριτη.

 

Για το Ρ8 lite δε ξέρω καθόλου :X

 

Για την ακρίβεια δε θέλω να πάρει Λολιποπ. Αλλά λογικά... θα την πάρει...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...