Jump to content

Huawei Ascend G7


karavmad
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Btw,

- Το τηλέφωνο υποστηρίζει κανονικά κάρτα microSD 64GB. Χρησιμοποιώ μια της Samsung. Κάνει φοβερή διαχείριση.

- Η RAM είναι υπεραρκετή για πολλές εφαρμογές στο παρασκήνιο. Μέχρι στιγμής έχω δει μόνο ένα restart παρά την αρκετά βαριά χρήση που του κάνω.

- Το τσιπάκι του - 410 - μοιάζει εξαιρετική επιλογή. Χαμηλή κατανάλωση. Φοβερή δικτυακή λειτουργία. Η Huawei έχει κάνει δουλειά και στους driver...

 

Αν έρθει η Λόλιποπ τουλάχιστον να περάσουμε στην 5.1.1 απευθείας χωρίς να έχουμε "τραβήγματα" όπως με την 5.0...

Είναι ένα τηλέφωνο που απολαμβάνω κάθε μέρα. Απροβλημάτιστο, γρήγορο και όμορφο.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 91
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Btw,

- Το τηλέφωνο υποστηρίζει κανονικά κάρτα microSD 64GB. Χρησιμοποιώ μια της Samsung. Κάνει φοβερή διαχείριση.

- Η RAM είναι υπεραρκετή για πολλές εφαρμογές στο παρασκήνιο. Μέχρι στιγμής έχω δει μόνο ένα restart παρά την αρκετά βαριά χρήση που του κάνω.

- Το τσιπάκι του - 410 - μοιάζει εξαιρετική επιλογή. Χαμηλή κατανάλωση. Φοβερή δικτυακή λειτουργία. Η Huawei έχει κάνει δουλειά και στους driver...

 

Αν έρθει η Λόλιποπ τουλάχιστον να περάσουμε στην 5.1.1 απευθείας χωρίς να έχουμε "τραβήγματα" όπως με την 5.0...

Είναι ένα τηλέφωνο που απολαμβάνω κάθε μέρα. Απροβλημάτιστο, γρήγορο και όμορφο.

Mixtri δυστυχως απο οτι φαινεται δεν θα παρει λολιποπ,εχω στειλει ερωτηση στο επισημο προφιλ της εταιρειας στο φβ τοσο στο ελληνικο οσο και στο παγκοσμιο και τα δυο μου παν οτι δεν θα αναβαθμιστει.Και εγω παραξενευτηκα γιατι ειχα διαβασει οτι θα την παρει κανονικα τον σεπτεμβρη,αλλα αν σκεφτεις οτι σε λιγο καιρο βγαινει το G8 τοτε μαλλον δεν θα του την δωσουν:O

Link to comment
Share on other sites

Mixtri δυστυχως απο οτι φαινεται δεν θα παρει λολιποπ,εχω στειλει ερωτηση στο επισημο προφιλ της εταιρειας στο φβ τοσο στο ελληνικο οσο και στο παγκοσμιο και τα δυο μου παν οτι δεν θα αναβαθμιστει.Και εγω παραξενευτηκα γιατι ειχα διαβασει οτι θα την παρει κανονικα τον σεπτεμβρη,αλλα αν σκεφτεις οτι σε λιγο καιρο βγαινει το G8 τοτε μαλλον δεν θα του την δωσουν:O

 

Όπως και να'χει, μπορείς να πας σε λόλιποπ αν πραγματικά το θες. Αλλά πίστεψέ με, δε θα θες. Η 4.4.4 είναι απροβλημάτιστη. Στο λέει ένας Windows Phone lover που θέλει κινητό χωρίς κολλήματα και παραξενιές. Είμαι περίεργος χρήστης, κάνω 10 πράγματα αλλά θέλω να τα κάνω γρήγορα και σωστά. Για παράδειγμα το Ζ3C αν και καλό τηλέφωνο σε γενικές γραμμές, στα χέρια μου έτρωγε χριστοπαναγίες με τα κολλήματα της λόλιποπ.... Φαντάζομαι ότι lollipop δε θα έφερνε κάτι καλύτερο στο συγκεκριμένο τηλέφωνο. Γνώμη μου πάντα.

Αν δώσει την αναβάθμιση θα τη δώσει μέχρι τέλος Σεπτεμβρίου βαριά Οκτώβρη. Το κακό είναι ότι η Huawei αρχίζει να αποφεύγει Qualcomm, κάτι που σημαίνει ότι τα προιόντα της που φορούσαν Snapdragon μένουν μάλλον χωρίς support. Kirin ftw, αλλά κακό για το G7. Κόσμημα είναι, δε το χορταίνω...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όπως και να'χει, μπορείς να πας σε λόλιποπ αν πραγματικά το θες. Αλλά πίστεψέ με, δε θα θες. Η 4.4.4 είναι απροβλημάτιστη. Στο λέει ένας Windows Phone lover που θέλει κινητό χωρίς κολλήματα και παραξενιές. Είμαι περίεργος χρήστης, κάνω 10 πράγματα αλλά θέλω να τα κάνω γρήγορα και σωστά. Για παράδειγμα το Ζ3C αν και καλό τηλέφωνο σε γενικές γραμμές, στα χέρια μου έτρωγε χριστοπαναγίες με τα κολλήματα της λόλιποπ.... Φαντάζομαι ότι lollipop δε θα έφερνε κάτι καλύτερο στο συγκεκριμένο τηλέφωνο. Γνώμη μου πάντα.

Αν δώσει την αναβάθμιση θα τη δώσει μέχρι τέλος Σεπτεμβρίου βαριά Οκτώβρη. Το κακό είναι ότι η Huawei αρχίζει να αποφεύγει Qualcomm, κάτι που σημαίνει ότι τα προιόντα της που φορούσαν Snapdragon μένουν μάλλον χωρίς support. Kirin ftw, αλλά κακό για το G7. Κόσμημα είναι, δε το χορταίνω...

Τι να σου πω,εγω ουτε την λολιποπ εχω ουτε την κιτ κατ,ενα σαραβαλο εχω εδω και 3 χρονια (Samsung galaxy ace) και με εχει φαει στα κολληματα και στο περιορισμενο χωρο(με το ζορι ενα βαημπερ).Αυτο που θελω απο το καινουργιο κινητο το οποιο ψαχνω εδω και κανα 3 μηνες(ημουν κοντα στο Galaxy alpha αλλα μεσα σε ενα βραδυ πηγε απο 289 σε 389!!) ειναι να σηκωνει κανα 5 εφαρμογες να ναι γρηγορο με διαρκεια μπαταριας πανω απο μερα και να σερφαρω με γρηγορη ταχυτητα.Τωρα καμερα δεν με ενδιαφερει γιατι εχω φωτογραφικη.Απλα το μονο που με χαλει στο G7 ειναι οτι ισως θεωρειται λιγο παλιο (σεπτ 14) ενω στο P8 lite οτι ναι μεν εχει ελκυστικη εμφανιση αλλα ειναι πλαστικο και οχι μεταλλο!!Ειμαι σε μεγαλο διλημμα οπως και να χει!:worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Τι να σου πω,εγω ουτε την λολιποπ εχω ουτε την κιτ κατ,ενα σαραβαλο εχω εδω και 3 χρονια (Samsung galaxy ace) και με εχει φαει στα κολληματα και στο περιορισμενο χωρο(με το ζορι ενα βαημπερ).Αυτο που θελω απο το καινουργιο κινητο το οποιο ψαχνω εδω και κανα 3 μηνες(ημουν κοντα στο Galaxy alpha αλλα μεσα σε ενα βραδυ πηγε απο 289 σε 389!!) ειναι να σηκωνει κανα 5 εφαρμογες να ναι γρηγορο με διαρκεια μπαταριας πανω απο μερα και να σερφαρω με γρηγορη ταχυτητα.Τωρα καμερα δεν με ενδιαφερει γιατι εχω φωτογραφικη.Απλα το μονο που με χαλει στο G7 ειναι οτι ισως θεωρειται λιγο παλιο (σεπτ 14) ενω στο P8 lite οτι ναι μεν εχει ελκυστικη εμφανιση αλλα ειναι πλαστικο και οχι μεταλλο!!Ειμαι σε μεγαλο διλημμα οπως και να χει!:worry::worry:

 

Τελικά πιο αγόρασες; Βγαίνει το G8 σε λίγο καιρό.

Το G7 είναι γρήγορο, με φοβερή μπαταρία (2 μέρες με LTE ON), γρήγορο browser και πολύ καλή λήψη/ακουστική. Φωτογραφική μηχανή έχει άψογη.

Αν θες κάτι πιο καινούριο περίμενε για το G8...είναι απίστευτο. Αν και το G7 δεν έχει κάτι που του λείπεται κατά τη γνώμη μου...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω αν έχει πάρει κάποιος από εδώ το dual-sim.

Αυτό έρχεται από κίνα με android ή κινεζο-λειτουργικό;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω αν έχει πάρει κάποιος από εδώ το dual-sim.

Αυτό έρχεται από κίνα με android ή κινεζο-λειτουργικό;

 

Από ότι βλέπω υποστηρίζει μόνο TDD-LTE και το 4G του θα παίζει μόνο Κίνα κ Ινδία δυστυχώς...

Παρόλα αυτά υποστηρίζει 3G Ευρωπαικό.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Update release σήμερα!!!

Αυξάνει σταθερότητα, ταχύτητα και μειώνει τις διαρροές στη μνήμη. Το τηλέφωνο γίνεται super. 4.4.4 Kit Kat is optimized for us!! Well done Huawei!!! :)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οντως κ λολλιποπ να μην πάρει δεν υπάρχει θέμα η κιτ κατ που έχει είναι πολύ καλη μπράβο στην huawei

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Οντως κ λολλιποπ να μην πάρει δεν υπάρχει θέμα η κιτ κατ που έχει είναι πολύ καλη μπράβο στην huawei

 

Δε θα παρει καν Lollipop, θα περασει κατευθειαν σε Marshmellow, συμφωνα με επισημη ανακοινωση της Huawei.

Link to comment
Share on other sites

εχει βγει και τεστ lollipop μακαρι βεβαια να παει κατευθειαν σε marshmallow θα δωσει κατευθειαν 2-3 χρονια ζωη στην συσκευη ανετα

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα σας. Έχω το Huawei g7 kitkat 4.4.4 του έκανα root με το kingroot, πρόλαβα έσβησα κανά δύο εφαρμογές και όταν έβγαλα το 'δικό τους supersu', φυσικά χάθηκε και το root. Το θέμα είναι ότι όταν πήγα εκκίνηση για να δω την recovery mode δεν υπήρχε, απλά έλεγε : [ Huawei Recovery 1.0] και πάρα κάτω : [ Huawei software installing.. donot press.....] κ.τ. λ Γιατί δεν εγκαταστάθηκε μαζί με το root η Recovery? Μόνο με το pc και το sdk γίνεται αυτό? Υπάρχει κάποιο app root χωρίς το pc που να κάνει δουλειά? ή τελικά πρέπει να εγκαταστήσω ξεχωριστά την recovery mode? ΣΥΓΝΏΜΗ για όλη την ζαλάδα του κειμένου και ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ αν τυχόν κάποιος ξέρει να μου πει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Έχω το Huawei g7 kitkat 4.4.4 του έκανα root με το kingroot, πρόλαβα έσβησα κανά δύο εφαρμογές και όταν έβγαλα το 'δικό τους supersu', φυσικά χάθηκε και το root. Το θέμα είναι ότι όταν πήγα εκκίνηση για να δω την recovery mode δεν υπήρχε, απλά έλεγε : [ Huawei Recovery 1.0] και πάρα κάτω : [ Huawei software installing.. donot press.....] κ.τ. λ Γιατί δεν εγκαταστάθηκε μαζί με το root η Recovery? Μόνο με το pc και το sdk γίνεται αυτό? Υπάρχει κάποιο app root χωρίς το pc που να κάνει δουλειά? ή τελικά πρέπει να εγκαταστήσω ξεχωριστά την recovery mode? ΣΥΓΝΏΜΗ για όλη την ζαλάδα του κειμένου και ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ αν τυχόν κάποιος ξέρει να μου πει.

 

Την βρήκα την recovery, αλλά με την εφαρμογή recovery reboot. Κάτι δεν πατάω σωστά στην εκκίνηση με τα κουμπιά, μάλλον.

Link to comment
Share on other sites

Την βρήκα την recovery, αλλά με την εφαρμογή recovery reboot. Κάτι δεν πατάω σωστά στην εκκίνηση με τα κουμπιά, μάλλον.

 

Η διαδικασα για recovery και root περιγραφεται με βηματα στο παρακατω λινκ:

http://www.htcmania.com/showthread.php?t=976550

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

http://consumer.huawei.com/my/support/downloads/detail/index.htm?id=62448&amp%3Bk

 

Lollipop :) Installing on the way...

 

Oops, γράψτε λάθος. Δεν είναι η σωστή έκδοση για την Ευρωπαϊκή. Αλλά εφόσον την πήραν στη Μαλαισία θα την πάρουμε σύντομα και εμείς. Η χειροκίνητη εγκατάσταση δε παίζει δυστυχώς!

Edited by mixtri

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση. Τελικά δεν πατούσα τα σωστά πλήκτρα, για να μπω recovery. ΑΛΛΆ ξανα πάρετε βιταμίνες και κανα παυσίπονο,γιατί θα σας ζαλίσω,πάλι. Θυμίζω οτι εχω το Huawei ascend g7 L01 4.4.4 kitkat. Στο πρώτο ρουτάρισμα με τον Kingroot, και επειδή, προσπαθώντας να αντικαταστήσω τον Kinguser με άλλον (δεν γινόταν ενημέρωση binary)και λόγω του οτι τελικά δεν ήμουν grand root (γιατί το system δεν γύριζε σε rw, χωρίς ανταπόκριση απο τον Su), έδωσα το κινητό και μου ξανα πέρασαν την (εργοστασιακή ) ΜαμάROM. Το Huawei πάλι καινούργιο! Το ξανα κάνω KingRoot και όλα ωραία! Grande root, ανταπόκριση απο τον kinguser, όλα καλά. (Εχω τον FX File explorer-root). Παω System, πατάω, ro ,ξεκλειδώνει σε, rw, το ξανα κλείνω σε, ro. (ωραίααα). Πάω και στο file System....ώπα...ξεκλείδωτο ήδη σε, rw. Μια χαρά, όντως ειμαι root. Αλλά απο την άλλη, λεω, μα γιατί ήδη σε, rw. Το πατάω να κλειδώσει (τυπικά) σε, ro και ...ώπα (δις), μου έβγαλε: 'Error- The operation cloud not be completed'. Ε ας το καλό, θυμάται την προηγούμενη ζωή του που δεν ξεκλείδωνε σε rw και τώρα μουλάρωσε καθήμενο στο rw?! Το άφησα,λοιπόν, ως είχε σε rw. Όλα, λοιπόν, ωραία. Χα...χαχα...χαχαχα.....Ξεκίνησα μια ωραία μέρα, έφτιαξα και κεφτεδάκια,να πάω εκδρομούλα στο file system (να 'πειράξω' λίγο το build.prop) και αντί να το δω ως είχε σε, rw, το βλέπω κλειδωμένο σε, ro! Παω να το γυρίσω σε rw.......: 'Error- The operation cloud not be completed' .....____ ΕΧΩ δοκιμάσει ολα τα check root, όλα ειμαι graderoot, ΕΧΩ ξαναδοκιμάσει όλες τις Εντολές, ΕΧΩ δοκιμάσει τα μισά ξανά Root ΤΊΠΟΤΑ. Ε ΑΣ ΤΟ ΚΑΛΌ! Δεν γυρίζει εγγράψιμο. Ενώ το πρώτο μέρος,ας πουμε, system, κανονικά γίνεται ro ή rw. ΓΙΑΤΊ..... και το file system Όχι...Τι έπαθε ξαφνικά, ενω είχε 'μουλαρώσει' σε rw, τώρα έκλεισε μόνο του και δεν αλλάζει...._____Συγνώμη που σας κούρασα, αλλά, όλο αυτό, για μένα που είμαι και άσχετη, είναι τρελλό! Ευχαριστώ για την υπομονή σας, εαν το διαβάσατε.
Link to comment
Share on other sites

Για πιο λόγω θες να το κάνεις root; Σε λίγο έρχεται η αναβάθμιση.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για πιο λόγω θες να το κάνεις root; Σε λίγο έρχεται η αναβάθμιση.

 

Κακά τα ψέμματα, όταν έχεις την 'ελευθερία' με το κινητό, να μπορείς να το διαμορφώσεις όπως εσύ θέλεις,είναι διαφορετικά! Και με τον αποθηκευτικό χώρο του. Με τις αναβαθμίσεις εφαρμογών και χωρίς να μπορείς να μεταφέρεις στην sd, μειώνονται τα bytes, σαν νερό. Εξάλλου, εξ αρχής δεν έχεις π.χ και τα 16G, αλλά όταν το πήρα, ξεκίνησε με 11G περίπου. Και φυσικά,σιγά σιγά, κατεβαίνουμε. Εξ άλλου, είναι και κάποιες εφαρμογές που θέλουν root. Τώρα με το θέμα αναβάθμισης, (μίας φίλης μου με Xperia) της πήγε στο Lollipop και δεν 'είδα' κάτι φοβερό. Φυσικά είμαι και άσχετη και δεν μπορώ να κρίνω,ίσως και σωστά. Την kitkat την 'βλέπω' πολύ πιο καλή.Πάντως με το Huawei, και κυρίως η μπαταρία του, είναι ΦΟΒΕΡΉ! Ξεχνάς τον φορτιστή. [Συν την Ultra λειτουργία, σε ακραία περίπτωση (μια φορά μόνο την χρειάστηκα)]. Μιλάμε δεν υπάρχει, που λένε. Άσχετο, λίγο, αυτό με την μπαταρία που ανέφερα,αλλά εννοώντας, οτι το root,σε κάποιες περιπτώσεις 'βοηθάει', ας πούμε.

Link to comment
Share on other sites

Αν θες δοκίμασε την 5.1.1 να μου πεις εντυπώσεις...

http://consumer.huawei.com/de/support/downloads/detail/index.htm?id=67163&key0=Mobile+Phones&key1=Smartphones&key2=G760-L01

 

Προσωπικά είμαι απίστευτα ευχαριστημένος. Λες και πήρα άλλο τηλέφωνο. Φυσικά πρέπει να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αν την περάσεις, είναι major update.

To root έχει πολλά μειονεκτήματα, όσο και πλεονεκτήματα. Για την μπαταρία, μάλλον τα αντίθετα αποτελέσματα φέρνει πλέον. Οι επεξεργαστές είναι αρκετά έξυπνοι, και το λειτουργικό τους αξιοποιεί. ;)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν θες δοκίμασε την 5.1.1 να μου πεις εντυπώσεις...

http://consumer.huawei.com/de/support/downloads/detail/index.htm?id=67163&key0=Mobile+Phones&key1=Smartphones&key2=G760-L01

 

Προσωπικά είμαι απίστευτα ευχαριστημένος. Λες και πήρα άλλο τηλέφωνο. Φυσικά πρέπει να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αν την περάσεις, είναι major update.

To root έχει πολλά μειονεκτήματα, όσο και πλεονεκτήματα. Για την μπαταρία, μάλλον τα αντίθετα αποτελέσματα φέρνει πλέον. Οι επεξεργαστές είναι αρκετά έξυπνοι, και το λειτουργικό τους αξιοποιεί. ;)

 

Το Huawei μου, το έχω γύρω στους 7 μήνες. Το μόνο που δεν θα πείραζα (και εκατό root να του έκανα) θα ήταν η μπαταρία του, γιατί όπως είπα, είναι φοβερή, τουλάχιστον μέχρι τώρα. Αφού όταν το πήρα από τον τεχνικό που το έδωσα να μου ξανά περάσουν την μαμάRom, μετά το πρώτο μπέρδεμα root, ρώτησα αν έχει παραμείνει η μπαταρία η ίδια! χαχαχαχα... Αυτό φυσικά δείχνει, ΠΟΣΟ Άσχετη είμαι (και θέλω και root πανάθαμάμαι). Και δεν ξέρω την ορολογία και στα αγγλικά αυτής της τεχνολογίας, φαντάσου με τι έμπλεξε το έρημο το κινητό! Αν και το προηγούμενο το κινητό μου το XPeria Arc το ειχα κάνει root, κλασικά με SDK μέσω pc και ποτέ δεν αντιμετώπισα πρόβλημα (η τύχη του πρωτάρη). Τώρα ,δυστυχώς,επειδή δεν έχω την δυνατότητα pc, για αυτό και έκανα root μόνο μέσω του κινητού και τα έχω κάνει σαλάτα. Άτομα που μπορεί να είναι Άσχετα, σαν και μένα, ΠΡΈΠΕΙ να το Ψάχνουν ΠΟΛΎ ΚΑΛΆ όσο αφορά ένα Root, γιατί το λιγότερο, ενός μπερδέματος σαν το δικό μου, δεν θα μπορούν να ευχαριστηθούν το κινητό τους όπως θέλουν. Τώρα όσο αφορά update Rom, με διστάζει οτι θα 'χάσω' λίγο χώρο ακόμα. Πάντως με τρώει να την κάνω, η αλήθεια είναι αυτή.

Link to comment
Share on other sites

Α, επίσης, τι πρόβλημα είναι ότι δεν σε αφήνει η kitkat (Google) να διαχειριστείς την SD σου κάρτα?! [ Error Access was denied. This device prevents user-installed applications from writing to storage locations other than "Main Storage". This restriction was added by Google to Android 4.4 KitKat and affects all installed applications except preloaded applications provided by Google, the device manufacturer, and / or your cellular service provider.] !!! ή θα πρέπει να επικοινωνήσεις,λένε με την Google, ή να χρησιμοποιήσεις ενα app π.χ SDFiχ (αλλά και για αυτό θα πρέπει να είσαι root) μα καλά, δεν έχω δικαίωμα, στην SD μου? :mad:
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιδέα. Μια φορά είχα μπλέξει με root και το μετάνιωσα. Το κινητό είναι αρκετά τούρμπο για να θέλει tweaks.

Εγώ θα σου έλεγα να περάσεις την Lollipop 5.1.1. Σταθερότατη. Ταχύτατη. Πολύ πιο smooth γραφικά. Αν θες πέρνα και ελαφρύ launcher και είσαι ωραία.

Επιπλέον θα σου πρότεινα να πάρεις μια micro SD. Δε κάνει τα χίλια γρόσια. Εγώ έχω 64άρα και έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

 

Έλεγα να πάω στο Mate 8 αλλά τώρα με την Lollipop κάνω backoff. Φαντάσου πόσο καλή είναι :) Θα πάρω κανένα tablet με Kirin 950 εναλλακτικά...

Έχουμε κινητάρα φίλη μου :lol:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι Συμφωνώ Απόλυτα με το Huawei ascend g7 είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚO! Απλά θέλω να έχω την δυνατότητα να μεταφέρω στην SD για να έχω χώρο στη συσκευή να κάνω τα update των κύριων εφαρμογών. Για αυτό, 'κόλλησα' με το root. Πες μου σε παρακαλώ,(δεν έχω και απόλυτη γνώση της ορολογίας) τι σημαίνει το "backoff", δηλ. τι κάνει, σε τι χρησιμεύει; Σ ευχαριστώ πολύ πάντως. Edited by lilypik
Link to comment
Share on other sites

Ναι Συμφωνώ Απόλυτα με το Huawei ascend g7 είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚO! Απλά θέλω να έχω την δυνατότητα να μεταφέρω στην SD για να έχω χώρο στη συσκευή να κάνω τα update των κύριων εφαρμογών. Για αυτό, 'κόλλησα' με το root. Πες μου σε παρακαλώ,(δεν έχω και απόλυτη γνώση της ορολογίας) τι σημαίνει το "backoff", δηλ. τι κάνει, σε τι χρησιμεύει; Σ ευχαριστώ πολύ πάντως.

 

Δε χρειάζεσαι root για αυτό αγαπητή :) Απλά επιλέγεις κύριο χώρο αποθήκευσης την κάρτα SD και όλα πάνε εκεί. Θα χρειαστεί reboot.

Απλά θέλεις ΚΑΛΗ κάρτα μνήμης για να παραμείνει το τηλέφωνο γρήγορο. ;)

Backoff εννοώ ότι υποχώρισα, δε θα πάω για αγορά συσκευής εφόσον πήραμε Lollipop. Θα περιμένω τουλάχιστον ένα χρόνο ακόμη μέχρι να ψωφίσει εντελώς το τηλέφωνο. :) Είμαι πολύ ευχαριστημένος για να το αλλάξω.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...