Jump to content

Sony Ericsson V800i


Nosferatu
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είχα βρει σε κάποιο μέρος του site της Sony Ericsson, να λέει ποια είναι η τελευταία αναβάθμιση. Αυτό που έκανα ήταν να ξεκινήσω την αναβάθμιση στο κινητό κανονικά. Το πρόγραμμα βλέπει ποιο λογισμικό έχεις και αν δει ότι έχεις το τελευταίο, σου λέει πως η συσκευή σου είναι ενημερωμένη. :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

:mad: Μισο βρε Φωτη. Εγγυηση δεν εχει το καβουρδιστηρι? και ποια 42 ευρα και μαλ... σου λενε?

 

Πες τους να στο φτιαξουν γιατι θα σου στειλω το battery maintenance που κολλά στο ΟΝ την δονηση να πας να τους το φορεσεις χαμηλα...

 

Ποσο καιρό το εχεις? απο που το πηρες? ΛΕΓΕ! (ανακριση... σορυ :O )

 

______________________________

 

Οσο για τις Εφαρμογες, J2ME, με πολυ διαβασμα java και το J2ME SDK.

 

Σημερα ειδα οτι το TEMS Investigation 6.0 εχει native support για το κινητο, αυτο σημαινει οτ με comm loopback ισως να μπορεις να παρεις τα δεδομενα που παιρνει το TEMS απο την σειριακη διαβαζοντας Registers μεσω κρυφων parts του API της J2ME.

 

Μολις αναμαζωξεις τα δεδομενα, τα δομεις κατάλληλα με ωραία γραφικα, μπαρες, ταμπελιτσες κλπ. και τα πετας στην οθονη.

 

Αν ξερεις Java διαβαινε και assembly περπατει.....

 

 

Εσυ PJS δεν εχεις Symbian? :angry:

Link to comment
Share on other sites

 

Οσο για τις Εφαρμογες, J2ME, με πολυ διαβασμα java και το J2ME SDK.

 

Σημερα ειδα οτι το TEMS Investigation 6.0 εχει native support για το κινητο, αυτο σημαινει οτ με comm loopback ισως να μπορεις να παρεις τα δεδομενα που παιρνει το TEMS απο την σειριακη διαβαζοντας Registers μεσω κρυφων parts του API της J2ME.

 

Μολις αναμαζωξεις τα δεδομενα, τα δομεις κατάλληλα με ωραία γραφικα, μπαρες, ταμπελιτσες κλπ. και τα πετας στην οθονη.

 

Αν ξερεις Java διαβαινε και assembly περπατει.....

 

 

Εσυ PJS δεν εχεις Symbian? :angry:

 

ok, τώρα και σε απλά ελληνικά please!! :lol: :O

 

(edit: ) fotisbasm έχει δίκιο ο φίλος potis21 σε αυτό που σου λέει για το service, μην μασάς, πήγαινε και ξεχ**σε τους, δεν έκανες τίποτα λάθος η κάτι που δεν έπρεπε!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

telika meta apo fasaria moy to diorthosane ,alla re paidia poli apati einai to service . tosa xronia me tin nokia kanena provlima , anyway egw pantos to vgazo se dimoprasia ,giati den mporo na exo mia tetoioy idoys ipostiriksei , krima , gia opoion endiaferete 300 eyro me oti periexei sto koyti toy

 

το ψιλό-σκοτώνεις φιλε fotisbasm για 300 ευρώ :cry:

Link to comment
Share on other sites

Αμ, πως?

 

Μια φορά πριν καποια χρονια (κοντα 6) εψαχνα καποιο προγραμμα που να ανοιγει την εγγραφη στο PC με τις 2 καρτες ηχου που ειχα, να κουμπωνει διαφορα DX plugin που επισης ειχα, και να βγαζει τον επεξεργασμενο ηχο στην άλλη, σε πραγματικο χρονο, και να ξεκινα μαζι με το PC.

 

Μετα απο πολυ ψαξιμο, κι αφου δεν καταφερα να βρω κατι τετοιο, αποφασισα να το γραψω μονος μου.

 

Βρήκα γλωσσα προγραμματισμου που να μου κανει, αγορασα Βιβλία, εκατσα τον κ... μου κατω, διαβασα, ρωτησα, και ενα μηνα μετα το προγραμματακι ηταν ετοιμο.

 

Επειδή λοιπον καμια δεκαρια εφαρμογες εχουν ακολουθησει απο τοτε, συμπεριλαμβανομενου και ενος μινι-trojan - keylogger (!) (το οποιο βεβαια δεν ειναι ιος, δεν μεταδιδεται, το εβαλα για να προστατεψω την περιουσια μου παρά για να κανω κακο, και φυσικα στον υπολογιστη μου),

 

Και επειδή χρειαζομαι ενα netmonitor και το θελω πολυ, και δεν τρεχει συμβιαν το ρημαδι, και η μονη γλωσσα που τρεχει ειναι η Java 2 Micro Edition, (J2ME), λέω να ψαξω τις κρυφες λειτουργιες του κινητου, και πως αυτες μπορουν να γινουν προσβασιμες απο μια εφαρμογη που θα τρεχει στο ιδιο.

 

Γνωριζω ηδη οτι το κινητο μεταφερει πλειστες πληροφοριες απο τις αιτουμενες (CID, LAC, Signal strenght, neighbors, κλπ.) στην σειραική θυρα με την οποια θα συνδεσεις το κινητο (Στο προγραμμα TEMS Investigation 6.0 της Ericsson, το οποιο ειναι διαγνωστικό δικτυου) θελω να δω αν γινεται να μαζεψεις τα δεδομενα κανοντας κληση σε API specific εντολες στο κινητο.

 

Κατι ειδα για comm στην απαριθμηση διαθεσιμων λειτουργιων στην Java, θελω να δω αν χτυπουν στην σειραικη...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Είμαι καινούριος στο site και δεν ξέρω πολλά κόλπα.Μια ερώτηση να κάνω μόνο.Σκέφτομαι να αγοράσω το V800.Τι λέτε τελικά;Αξίζει;
Link to comment
Share on other sites

Εχω το v800 με cosmote και εχω τα εξης προβληματα...:1)Πως να φτιαξω τα mms;;;Πηγα σε καταστημα vodafone και μου ειπαν πως δε φτιαχνουν ρυθμισεις cosmote!Πηγα σε γερμανο και μου ειπαν οτι δεν μπαινουν επειδη ειναι κινητο της vodafone!Τι να κανω τελικα; 2)Μπορω με την cosmote να χρησιμοποιησω τις 3G υπηρεσιες;Βιντεοκληση κλπ...Και χρειαζεται να εχω 3G sim ή και με την απλη μπορω;
•••
Link to comment
Share on other sites

Εχω το v800 με cosmote και εχω τα εξης προβληματα...:1)Πως να φτιαξω τα mms;;;Πηγα σε καταστημα vodafone και μου ειπαν πως δε φτιαχνουν ρυθμισεις cosmote!Πηγα σε γερμανο και μου ειπαν οτι δεν μπαινουν επειδη ειναι κινητο της vodafone!Τι να κανω τελικα; 2)Μπορω με την cosmote να χρησιμοποιησω τις 3G υπηρεσιες;Βιντεοκληση κλπ...Και χρειαζεται να εχω 3G sim ή και με την απλη μπορω;

 

Τι cosmote καρτα και βλ@κιες τωρα... παρε καρτα voda να τελειωνεις! ασε που η voda ειναι 1000 φορες καλυτερη απο cote ! αν δεν θελεις να χασεις τον αριθμο σου κανε μια φορητοτητα αριθμου.. μετα θα εχεις κανονικα ολες τις υπηρεσιες!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω θελω cosmote...!Aν σε ενοχλει ομως το αλλαζω...Δεν υπαρχει προβλημα!Αλλα μηπως γινεται τελικα με cosmote να φτιαξω τα mms και τις 3G υπηρεσιες;
•••
Link to comment
Share on other sites

Εγω θελω cosmote...!Aν σε ενοχλει ομως το αλλαζω...Δεν υπαρχει προβλημα!Αλλα μηπως γινεται τελικα με cosmote να φτιαξω τα mms και τις 3G υπηρεσιες;

Vasika ekanes to megalo la8os na pareis suskevi vodafone live enw 8eleis na exeis cosmote!psa3e stis selida tis cosmote gia rithmiseis.kai vevaia prepei na alla3eis sim gia videokliseis

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια μια ερώτηση και σας παρακαλώ απαντήστε μου με ειλικρίνεια γιατί έχω αγωνια. ΣΑΣ ΈΧΕΙ ΣΥΜΒΕΊ ΣΤΟ V800 ΣΑΣ ΝΑ ΈΧΕΤΕ ΠΡΌΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΣΉΜΑ(ΠΡΌΒΛΗΜΑ ΚAΛΟΔΙΟ ΚΕΡΑΊΑΣ) ΚΑΙ ΝΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΊ ΝΑ ΤΟ ΠAΤΕ ΓΙΑ SERVICE ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΤΟ ΕΠΙΣΚΕΥAΣΟΥΝ ????

 

:D :D Σουτ γρουσουζη.... (φτου φτου φτου) :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγω θελω cosmote...!Aν σε ενοχλει ομως το αλλαζω...Δεν υπαρχει προβλημα!Αλλα μηπως γινεται τελικα με cosmote να φτιαξω τα mms και τις 3G υπηρεσιες;

 

 

 

Γιατι θελεις κοσμοτε? Αφου θελεις κοσμοτε γιατι πηρες v800?

Εγω δεν εχω προβλημα αλλα η voda οπως και να το κανουμε ειναι καλυτερη!

Link to comment
Share on other sites

Στο δεύτερο briefcase μου προστέθηκαν νέα παιχνίδια...όσοι πιστοί προσέλθετε :shifty: :wink:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα....

Τι έγινε τελικά μ'αυτό το τηλέφωνο;Τα διορθώσανε τα προβλήματα με την κεραία και την οθόνη...ή ότι άλλο παρουσίασε;Ξέρει κάποιος να μου πει ή να περιμένω λίγο καιρό ακόμα για να το αγοράσω; :worry: :worry: :worry:

 

 

 

 

 

:) :) :) ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...!!! :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου πάντως που το είχα και 7 μήνες δεν είχε ποτέ προβλημα με κεραία και οθόνη. Κατι μικροπροβληματάκια που είχε διορθώθηκαν με τα firmware updates. Οπότε εγώ θα σου έλεγα Νεκτάριε, αφου σου αρεσει πάρτο. :)
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να κανω update το firmware στο ν800 ???

 

Από PC ή αν το πας σε service point της SE ;)

Link to comment
Share on other sites

paidia kati epathe to v800 mu den exi sima edo kai 3 meres

stin arxi nomisa oti mou eixane kopsi tin sindesi mou me tin cyta kai

otan piga na pliroso na tin enoso mou pan oti einai enomeno kai litourgaei mia

xara ti prepi na kano

help epigon

Link to comment
Share on other sites

Gia koita mpas kai katalathos exeis epile3ei apo ta diktya to Cytavoda 3G anti gia to Cytavoda... Parolo pou sou epitrepei na to epile3eis, pros to paron den sou epitrepei kamia alli leitourgia. Oute kliseis, oute sms, oute tipota. Apla sou leei to onoma tou diktyou alla xwris sima.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson V800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...