Jump to content

Sony Ericsson V800i


Nosferatu
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρατήρησα πως απο τότε που έκανα την αναβάθμιση με το τελευταίο firmware, δεν μπορώ να στέιλω αρχεία μέσω υπέρυθρων σε άλλα κινητά. Λέτε το τελευταίο firmware να κλειδώνει τις υπέρυθρες? :O
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φίλος έχει το V800-Voda Live αλλά του έχει βάλει κάρτα 3G της Cosmote.

 

Οι υπηρεσίες δουλεύουν κανονικά εκτός από τη βιντεοκλήση. Στην Cosmote που απευθύνθηκε του ειπαν "δεν είναι δικό μας το τηλέφωνο, ρώτα στη Voda". Στη voda του είπαν "με SIM Cosmote δεν ξέρουμε τι κάνει".

 

Το menu voda live ξέρουμε ότι αφαιρείται με τον έναν ή τον άλλο τρόπο. Έχετε όμως καμία ιδέα για το πώς θα κάνει τη βιντεοκλήση να δουλέψει?

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Η video-κλήση για να δουλέψει θέλει να έχεις σήμα 3G και ενεργοποιημένη την υπηρεσία στην γραμμή σου! :)

 

Το ίδιο βεβαια ισχύσει και για τον άλλο με τον οποιο θέλεις να συνομιλήσεις!! ;)

 

Το ότι η συσκευή είναι voda δεν έχει καμια σημασία για την video-κλήση!!!

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ. ΟΤΙ ΜP3 ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΜΕ ΤΟ DRM PACKAGER TO V800 TA LAMBANEI ΣΑΝ ΑΡΧΕΙΑ ΑΜR ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΕΖΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ .ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΛΕΠΤΟΜΕΡΩΣ ΠΩΣ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ?
Link to comment
Share on other sites

Η βιντεοκληση ειναι native χαρακτηριστικο του UMTS και ως εκ τουτου αν η καρτα ειναι Cosmote USIM το μονο που μενει ειναι να καλεσεις στο 13838 ΑΠΟ ΣΤΑΘΕΡΟ και ζητα ενεργοποιηση της υπηρεσιας βιντεοκλησης για τον αριθμο κινητου. Ενεργοποιειται εργασιμες ωρες για αυτο οσο πιο νωρις παρεις τοσο το καλυτερο :-)

 

Η χρεωση για εξερχομενη βιντεοκληση απο κοσμοτέ ειναι 0.01 Ευρω/δευτ.+19%ΦΠΑ. Η χρεωση ειναι ανα δευτερολεπτο απο το πρωτο δευτερολεπτο (χωρις την ελαχιστη των 30'') και δεν συμπεριλαμβανεται στον δωρεαν χρονο ομιλιας του τυχον προνομιακου προγραμματος.

 

Η αντιστοιχη χρεωση για την Vodafone ειναι 0,012Ευρω/δευτ+φπα19%, χωρις ελαχιστη χρεωση 30'', και επισης δεν συμπεριλαμβανεται στον τυχον δωρεαν χρονο ομιλιας.

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ. ΟΤΙ ΜP3 ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΜΕ ΤΟ DRM PACKAGER TO V800 TA LAMBANEI ΣΑΝ ΑΡΧΕΙΑ ΑΜR ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΕΖΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ .ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΛΕΠΤΟΜΕΡΩΣ ΠΩΣ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ?

 

Χρησιμοποιησε τις προεπιλεγμενες ρυθμισεις του DRM packager.

 

<Forward Lock>

 

το σωστο αποτελεσμα ειναι τα .dm αρχεια.

Link to comment
Share on other sites

file fostirop exi zoym 8x tov800?????< kia an xeris th einai ayto

 

 

Java 3D SDK

Get the latest Sony Ericsson J2ME SDK with Java 3D and On Device Debugging support. >

 

 

 

V800

True Camera Style and 3D Gaming

 

The V800 is a stylish 3G mobile phone with all you need to enjoy the best mobile services. It has the full range of mobile entertainment features, a multi-directional camera and you can use it anywhere in the world. Enjoy the comfort of fast and fun 3G services, video calling and messaging, and high-quality mobile entertainment. V800 is technology in style.

 

 

The large 262k color, 176x220 pixel TFT display, its Java MIDP 2.0 support and Java 3D game engine with cutting edge graphics facilitate high-quality multimedia and entertainment.

 

Visit the Sony Ericsson consumer website>>

 

 

Technical Specifications

 

Phone Models: more>>

V800

Vodafone V802SE for Japan

Radio Bands:

900/1800/1900 MHz

UMTS

Screen Display:

176x220 pixels

262K TFT (2.2 inch)

Memory:

Heap size: 512 kB - 1.5 MB (dynamic, depending on available memory)

Shared memory for storage: 32MB

External memory: Up to

1GB Memory Stick Duo Pro

Max JAR Size: Unlimited (but depending on available storage)

Java Technology: more>>

CLDC 1.1

MIDP 2.0

Java 3D (Mascot Capsule® v3 + JSR-184)

Nokia UI API

WMA (JSR-120)

MMAPI (JSR-135)

JTWI R1 (JSR-185)

VSCL (Vodafone Specific Class Library)

KDWP debug interface

Browser: more>>

WAP 2.0

XHTML

Messaging: more>>

EMS/SMS/MMS + SVG-T

Digital Rights Mgmt.: more>>

OMA DRM v1.0

Multimedia Support: more>>

Video: 3GPP (H.263), MP4

Sound: MIDI (72), AMR, MP3, AAC, XMF, WAV, WMA, SMAF

Animation: SVG-T

Local Connectivity: more>>

Infrared

USB Mass Storage

Bluetooth

Extra features:

1.3M camera with 8xzoom

Video recorder/player

Music DJ

QuickShare

Picture Phonebook

Ν$Β
Link to comment
Share on other sites

το Ζουμ στο V800 - Z800 εξαρταται αποκλειστικά απο την αναλυση της εικόνας που εχετε επιλεξει.

 

Καθως δεν διαθετει οπτικό ζουμ, μετατρεπει την μεγαλη εικονα του CCD σε μικρη, τμημα της μεγαλης. σαρωνοντας μονο το κεντρο του CCD,

 

και χρησιμοποιει bicubic scaling για την οθονη.

 

Αυτο σημαινει οτι στην φωτογραφική,

 

στην αναλυση 1280*1024 δεν εχει την δυνατοτητα ζουμ,

στην αναλυση VGA 640*480 εχει 2Χ ζουμ,

στην μικροτερη Sub-QCIF 160*120 exei 4X

 

ομοιως, στην αναλυση βιντεο 176*144 εχει μεγιστο ζουμ 4Χ,

αλλά για καποιον ανεξηγητο λογο εχει και στην μικρή το ιδιο :mad:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά την δευτέρα το πάω πίσω για αντικατάσταση! :( κλείνη και ξανα ανοίγη λέγοντας σφάλμα εκκίνησης μόνο του!! το κάνει συχνά.

και εχθές για ένα τέταρτο το έκανε!!! :!: έλεος! αρχίζω να το μετανιώνω. φτάνει που τρίζει και κουνιέτε όλο! μου φένεται βιάστηκα να μιλήσω.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά την δευτέρα το πάω πίσω για αντικατάσταση! :( κλείνη και ξανα ανοίγη λέγοντας σφάλμα εκκίνησης μόνο του!! το κάνει συχνά.

και εχθές για ένα τέταρτο το έκανε!!! :!: έλεος! αρχίζω να το μετανιώνω. φτάνει που τρίζει και κουνιέτε όλο! μου φένεται βιάστηκα να μιλήσω.

 

Καλά οτι εχει σαβουροπλαστικά, ειναι σιγουρο.

 

Οτι τα μαυρα πλαστικα σε συγκριση με τα ασημί του z800 δεν εχουν καμια σχεση, ειναι ακομα πιο σιγουρο.

 

Το μονο σιγουροτατο ομως, ειναι οτι το τηλεφωνακι σου εχει προβλημα.

 

Κανε ενα master reset να δεις αν θα συνελθει.

 

παρε backup το συμπαν απο μεσα του, πρωτα.

 

μετα την εντολη του μαστερ ρεσετ, το τηλεφωνο επανεκκινειται, αλλά δεν καθαριζουν τελειως τα περιεχομενα αν δεν το κλεισεις, βγαλεις την μπαταρια, και μετά την ξαναβαλεις. (το εκανα χθες για να δω πως γινεται)

 

Με το μαστερ ρεσετ, χανεις και τα Demo παιχνιδακια που εχει μεσα, αλλα μικρο το κακό, βρισκεις στο ιντερνετ καλυτερα ;)

 

ΔΩΣΕ ΒΑΣΗ. ΑΝ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΙ ΘΕΣ ΝΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΕΙΣ, ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ 10 ΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΑΓΟΡΑΣ, ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΜΕ ΑΛΛΟ ΜΟΝΤΕΛΟ, ΙΔΙΑΣ ΑΞΙΑΣ, ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΝΟΜΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΤΩΝ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΩΝ.

 

ΟΤΙ ΜΠΑΡΜΟΥΤΣΑΛΑ ΚΙ ΑΝ ΣΟΥ ΠΟΥΝ ΑΠΟ ΚΕΙ ΠΟΥ ΤΟ ΠΗΡΕΣ, ΙΣΧΥΟΥΝ ΤΑ ΝΟΜΙΜΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

A kai kati allo paidia,

 

to akoustiko den akougete dinata, etsi einai to kinito h egw exw provlhma? Dhladh se kinisi diskola akoys (to sigkrinw me to 6600). Tin entash tin exw terma alla pali tpt. Ta idia..

 

 

EDIT: Poso kairo einai down i ipiresia gia na kaneis firmware update apo tin sonyericsson?

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλά οτι εχει σαβουροπλαστικά, ειναι σιγουρο.

 

Οτι τα μαυρα πλαστικα σε συγκριση με τα ασημί του z800 δεν εχουν καμια σχεση, ειναι ακομα πιο σιγουρο.

 

Το μονο σιγουροτατο ομως, ειναι οτι το τηλεφωνακι σου εχει προβλημα.

 

Κανε ενα master reset να δεις αν θα συνελθει.

 

παρε backup το συμπαν απο μεσα του, πρωτα.

 

μετα την εντολη του μαστερ ρεσετ, το τηλεφωνο επανεκκινειται, αλλά δεν καθαριζουν τελειως τα περιεχομενα αν δεν το κλεισεις, βγαλεις την μπαταρια, και μετά την ξαναβαλεις. (το εκανα χθες για να δω πως γινεται)

 

Με το μαστερ ρεσετ, χανεις και τα Demo παιχνιδακια που εχει μεσα, αλλα μικρο το κακό, βρισκεις στο ιντερνετ καλυτερα ;)

 

ΔΩΣΕ ΒΑΣΗ. ΑΝ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΙ ΘΕΣ ΝΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΕΙΣ, ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ 10 ΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΑΓΟΡΑΣ, ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΜΕ ΑΛΛΟ ΜΟΝΤΕΛΟ, ΙΔΙΑΣ ΑΞΙΑΣ, ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΝΟΜΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΤΩΝ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΩΝ.

 

ΟΤΙ ΜΠΑΡΜΟΥΤΣΑΛΑ ΚΙ ΑΝ ΣΟΥ ΠΟΥΝ ΑΠΟ ΚΕΙ ΠΟΥ ΤΟ ΠΗΡΕΣ, ΙΣΧΥΟΥΝ ΤΑ ΝΟΜΙΜΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΑ.

se euxaristo to piga simera piso kai 8a mou dosoun allo ayrio den eixa mia bvomada poy to agorasa.

Link to comment
Share on other sites

εντάξει, το v800 δε φημίζεται για την έντασή του... και το firmware update 2 μέρες πριν που πήγα να κάνω εγώ ήταν up (αλλά έχω την τελευταία και δε χρειάστηκε :P ζηλια ζηλια ) :)
Hawk- { @Marshall@ } Rules the game babe... :p :cool:
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ποιο είναι το τελευταίο firm?

έχω το R1S025.

Γενικώς έχω ένα παράπονο απ'το forum..

μπαίνω και διαβάζω συχνά τις απαντήσεις και παρατήρησα ότι κανείς δεν ενημερώνει κανέναν όταν βγαίνει καινούριο update. Πριν κάποιο διάστημα όλο και κάποιος ενημέρωνε εμάς τους καημένους (με dialup σύνδεση) κατόχους αυτού του υπέροχου κινητού ότι βγήκε καινούρια αναβάθμιση.

PLEASE όταν αντιλαμβάνεστε κάτι καινούριο ενημερώνετε μας.

Επίσης μου την σπάει που τα βίντεο και το video streaming στο κινητό μας δεν είναι full screen. Ειλικρινά είναι άδικο τα υπόλοιπα 3G κινητά να εκμεταλλεύονται πλήρως (την μικρή ούτως ή άλλως) οθόνη και το δικό μας "βραβευμένο στις Κάννες καλύτερο κινητό 3G" να αρκείται στην μισή οθόνη.

Ευχαριστώ που με διαβάσατε.

Link to comment
Share on other sites

...και μήπως ξέρει κανένας καλός άνθρωπος πως θα κάνω POP τα e-mail μου άπο gmail στο V800(εννοώ τι ρυθμίσεις πρέπει να περάσω)?

Στο forum του gmail έχουν παραδώσει τα όπλα. Δεν ξέρει κανείς πως να τα καταφέρει..

Link to comment
Share on other sites

Το R1S025 είναι το τελευταίο firmware update για το V800. Το είδα το μεσημέρι στο site της Sony Ericsson , καθώς έψαχνα να βρω μήπως έχει βγει κάποια καινούρια αναβάθμιση. :)
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ποιο είναι το τελευταίο firm?

έχω το R1S025.

Γενικώς έχω ένα παράπονο απ'το forum..

μπαίνω και διαβάζω συχνά τις απαντήσεις και παρατήρησα ότι κανείς δεν ενημερώνει κανέναν όταν βγαίνει καινούριο update. Πριν κάποιο διάστημα όλο και κάποιος ενημέρωνε εμάς τους καημένους (με dialup σύνδεση) κατόχους αυτού του υπέροχου κινητού ότι βγήκε καινούρια αναβάθμιση.

PLEASE όταν αντιλαμβάνεστε κάτι καινούριο ενημερώνετε μας.

Επίσης μου την σπάει που τα βίντεο και το video streaming στο κινητό μας δεν είναι full screen. Ειλικρινά είναι άδικο τα υπόλοιπα 3G κινητά να εκμεταλλεύονται πλήρως (την μικρή ούτως ή άλλως) οθόνη και το δικό μας "βραβευμένο στις Κάννες καλύτερο κινητό 3G" να αρκείται στην μισή οθόνη.

Ευχαριστώ που με διαβάσατε.

Mhn 3exnas oti to prwto update to perimename pws kai pws gia na diorthothei to provlima pou epaize me ta duktia,giauto kai eixe anafer8ei.Enw twra ta updates pou exoun pleon den dior8onoun kati sumantiko.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, ειναι η ιδεα μου ή το καλογυαλισμενο καρβουνακι μας, εχει πολυ καλυτερη βιντεοκληση απο το 6680?

 

Τα εβαλα και στελνανε μεταξυ τους και η εικονα των καμερων του Νοκια ητο φρικτη, ενω σε v800-v800 η εικονα ηταν αψογη...

 

Επισης, οταν κατεγβαζα την εφαρμογη της SE "install anywhere" δεν στηνοταν με τιποτα μεχρι που την ετρεξα απο το c:\ κι ολα δουλεψαν σωστα (μου εβγαλε ταμπελακι οτι ειμαι up to date.)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson V800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...