Jump to content

Cubot X9


arisg90
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν παιδιά το κινητό ήρθε εχτές.Ακριβώς 22 μέρες . Πρώτες εντυπώσεις αρκετά καλές , πολύ ελαφρύ ( βλέπω να τρώει πολλά πεσίματα) αρκετά καλό ακουστικό , έχω μόνο πρόβλημα με το 3g δεν μπορώ να το ενεργοποιήσω, ξέρει κάποιος κάτι??
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οχι.Το δουλευεις κανονικα με οση μπαταρια ερθει και μολις παει στο 10% το ωαζεις για φορτιση μεχρι να παει 100%,2-3 ωρες.Οχι παραπανω.

 

καλησπέρα. παρέλαβα και εγώ σήμερα. αρχικά είχε 80% μπαταρία κατά το πρώτο άνοιγμα και με κανα 2ωρο ψαχούλεμα πήγε 15%. το έκλεισα και το άνοιξα μετά απο κάποιες ώρες χωρίς να το βάλω για φόρτιση και είχε 38% !!! τι παίζει?

επίσης ξέρει κανείς που μπορούμε να βρούμε official 4.4.4 launcher και πως το βάζουμε? γιατι ο stock είναι λίγο για τα μπάζα τα εικονίδια του.

Link to comment
Share on other sites

στον αριθμό έκδοσης κάτω κάτω λέει v02... εδώ βλέπω λέτε για v11... τι παίζει? στην ενημέρωση συστήματος δεν μου βγάζει κάτι νέο λέει έχει την τελευταία. τα φώτα σας. το κινητό ήρθε από minideal. επίσης παρατήρησα στο κάτω μέρος τις 2 βίδες που έχει η μία είναι μέσα βιδωμένη πιο πολύ από την άλλη που είναι σχετικά εφαπτόμενη με την επιφάνεια της συσκευής. θα την πατήσω λίγο με κανα εργαλείο λέτε να έφαγα φόλα?
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους το παρέλαβαν σημερα... το κινητό φυσάει μέχρι στιγμης αξίζει τα λεφτακια του με το παραπανω. Αλλά εχω μια ερώτηση. Γιατί παω να κατέβασε ένα παιχνίδι από το play store και μου γράφει ότι δεν είναι συμβατό με τη συσκευή μου ενώ στο ταμπλετ που έχει Android 4.4.2 το παίζει κανονικα???

Σημ: tablet Samsung tab 3.

Link to comment
Share on other sites

Μου ξανακολλησε το κινητο. Ειπα στην αρχη πως εχει καποια σημαδια φθορας στα κουμπια του δεξια η οχι?

Ναι. Εχει και αυτο αλλα δεν θα με πειραζε τοσο εαν δουλευε κανονικα.

Τωρα μου ξανακολλησε και το εκλεισα. Ευχαριστω παρα πολυ για την βοηθεια και θα σας ενημερωσω μολις παρω απαντηση!

Και παλι ευχαριστω!

 

Το εχεις παρει απο ελληνικο μαγαζι ετσι δεν ειναι? (my24shop.gr)

(και το πληρωσες και 186 ευρω, 127ευρω εχει στα περισοτερα μαγαζια απο κινα)

Μην παιδευεσαι , αφου εχει εγγυηση μην το κουραζεις

εγω θα εβγαζα φωτο τα σημαδια στα κουμπια και θα μιλουσα μαζι τους να το εστελνα πισω για αλλαγη

Edited by mik_tech
Link to comment
Share on other sites

για ενημέρωση πήγα ρυθμίσεις- σχετικα με το τηλ( κατω κατω) και μετα ενημερώσεις συστήματος. εκει μου εκανε εμένα ενημερωση πριν κανα 15μερο

Mobile User: iphone 5 16gb

Tablet User: ipad mini retina 4g

Link to comment
Share on other sites

εκεί κάτω πήγα και εγώ σουζαν και δεν μου κάνει.... επίσης διαπίστωσα κατι άλλο. κουνώντας το κινητό δεξιά αριστερά ακούγεται κάτι σαν να κουνιέται μέσα ελαφρά. το κάνει σε κάποιον άλλο? είναι κάποιος αισθητήρας η μοτέρ δόνησης? απαντήστε παιδια να ξέρω να το στείλω πίσω αν είναι καποιο θέμα. κουνήστε το σχετικά δυνατά κοντά στο αυτί να μου πείτε αν ακούτε κάτι η αν κουνιέται κάτι μέσα. φάγαμε φόλα μου φαίνεται.....
Link to comment
Share on other sites

εκεί κάτω πήγα και εγώ σουζαν και δεν μου κάνει.... επίσης διαπίστωσα κατι άλλο. κουνώντας το κινητό δεξιά αριστερά ακούγεται κάτι σαν να κουνιέται μέσα ελαφρά. το κάνει σε κάποιον άλλο? είναι κάποιος αισθητήρας η μοτέρ δόνησης? απαντήστε παιδια να ξέρω να το στείλω πίσω αν είναι καποιο θέμα. κουνήστε το σχετικά δυνατά κοντά στο αυτί να μου πείτε αν ακούτε κάτι η αν κουνιέται κάτι μέσα. φάγαμε φόλα μου φαίνεται.....

 

παίζει ο ήχος που ακούω να είναι απο τους φακούς της κάμερας? να παίζουν οταν το κουνάς? γιατί και όταν κάνει φόκους αυτόματο η κάμερα κάτι κουνάει από μόνη της μέσα απότι εχω καταλάβει σαν λειτουργία.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιος άν ξέρει. Παράγγειλα το κινητό απο minideal με δωρεάν έξοδα αποστολής. Πόσες μέρες κάνει περίπου να έρθει ?? Συγνώμη που ρωτάω αλλά πέραν του ebay δεν έχω κάνει άλλη αγορά απο εξωτερικό.
Link to comment
Share on other sites

μολις το κουνησα και εγω και άκουσα θόρυβο....τι να ειναι αυτο τωρα

Mobile User: iphone 5 16gb

Tablet User: ipad mini retina 4g

Link to comment
Share on other sites

παίζει ο ήχος που ακούω να είναι απο τους φακούς της κάμερας? να παίζουν οταν το κουνάς? γιατί και όταν κάνει φόκους αυτόματο η κάμερα κάτι κουνάει από μόνη της μέσα απότι εχω καταλάβει σαν λειτουργία.

μολις το κουνησα και εγω και άκουσα θόρυβο....τι να ειναι αυτο τωρα

Αν και δεν εχω το τηλεφωνο, πιστευω πως ο ηχος ειναι απο τα κινουμενα μερη της καμερας

Παιδιά κάποιος άν ξέρει. Παράγγειλα το κινητό απο minideal με δωρεάν έξοδα αποστολής. Πόσες μέρες κάνει περίπου να έρθει ?? Συγνώμη που ρωτάω αλλά πέραν του ebay δεν έχω κάνει άλλη αγορά απο εξωτερικό.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..εχω ενα προβλημα παιδια μια βοηθεια οταν παιρνω η με παιρνουν τηλεφωνο μπορω να ακουσω μονο οταν βαλω ανοιχτη ακροαση ξερεις κανεις τι συμβαινει το αντιμετώπισε κανεις αλλος?οταν το πηρα εβαλα ακουσ τικα κ οταν το εβαζα μεχρι τερμα δεν τα αναγνωριζε επρεπε να το εχω λιγο εξω τι γινετε?καμια ιδεα
Link to comment
Share on other sites

Για τον ήχο που λέτε όταν κουνιέται, δεν είναι κάτι προβληματικό. Έχω και εγώ το ίδιο.. Αν έχω καταλαβει ο ήχος προέρχεται είτε από τα κουμπιά του ήχου είτε από τα καπάκια των simtray. (εκεί που μπαίνουν οι sim).. Πιθανώς το δεύτερο. Ίσως είναι λίγο χαλαρά αλλά δεν υπάρχει κάποιος κίνδυνος..
Link to comment
Share on other sites

Ε αν το κανει σε ολους ειμαστε οκ θα ειναι κατι φυσιολογικο . εφυγε ενα αγχος. Νομιζω οτι ειναι τα κινουμενα μερη της καμερας γιατι ειναι ο ιδιος ηχος π κανει οταν ζουμαρει αυτοματα. Μπορει καποιος να βοηθησει σχετικα με την εκδοση παιδια μ ηρθε με v02 και ακουω εχετε ολοι την 11 χωρις να μου την κανει. Μονο με ροοτ και περασμα απο needrom π ειδα γινεται;
Link to comment
Share on other sites

πηγες ρυθμίσεις ενημερώσεις συστήματος και πατησες να δεις αμα εχεις ενηερωση και δεν στη βγαζει??

Mobile User: iphone 5 16gb

Tablet User: ipad mini retina 4g

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρυθμισεις- σχετικά με το τηλέφωνο- ενημερωσεις έλεγχος για ενημερωσεις εννοείται με γεμάτη μπαταρία κλπ όπως λέει κ εμφανιζει οτι είναι πλήρως ενημερωμένο ενω έχει την v02..
Link to comment
Share on other sites

Το εχεις παρει απο ελληνικο μαγαζι ετσι δεν ειναι? (my24shop.gr)

(και το πληρωσες και 186 ευρω, 127ευρω εχει στα περισοτερα μαγαζια απο κινα)

Μην παιδευεσαι , αφου εχει εγγυηση μην το κουραζεις

εγω θα εβγαζα φωτο τα σημαδια στα κουμπια και θα μιλουσα μαζι τους να το εστελνα πισω για αλλαγη

 

Ναι επικοινωνησα μαζι τους και μου ειπαν να το στειλω πισω με δικα τους εξοδα.

Γι'αυτον ακριβως τον λογο το πηρα απο Ελλαδα κ οχι απο Κινα για να εχω γρηγορο service σε περιπτωση που χρειαστει κ δυστυχως χρειαστηκε.

Αυτοι κατι μ ειπαν να το δει κ ο τεχνικος τους αλλα θα τους στειλω να τους πω οτι θελω αλλαγη συσκευης.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν φαγαμε φολα. Η καρτα σιμ ειναι που ακουγεται γιατι δεν ειναι καλα στερεωμενη στο κινητο.Το διαβασα και σε αλλες κριτικες στο ιντερνετ σε ολους ετσι ειναι μη σκας.

Link to comment
Share on other sites

Ναι επικοινωνησα μαζι τους και μου ειπαν να το στειλω πισω με δικα τους εξοδα.

Γι'αυτον ακριβως τον λογο το πηρα απο Ελλαδα κ οχι απο Κινα για να εχω γρηγορο service σε περιπτωση που χρειαστει κ δυστυχως χρειαστηκε.

Αυτοι κατι μ ειπαν να το δει κ ο τεχνικος τους αλλα θα τους στειλω να τους πω οτι θελω αλλαγη συσκευης.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν φαγαμε φολα. Η καρτα σιμ ειναι που ακουγεται γιατι δεν ειναι καλα στερεωμενη στο κινητο.Το διαβασα και σε αλλες κριτικες στο ιντερνετ σε ολους ετσι ειναι μη σκας.

 

κανονικα δικαιουσαι αλλαγη συσκευης λογω του DOA . Βεβαια αν φταιει καποιο software update και δενβ ειναι hardware προβλημα δεν τρεχει και τιποτα αν στο φτιαξουν πχ με αλλαγη rom

Ειδα οτι στα πραγματα που δινοθν μαζι με το κινητο ειναι και ενα χαρτονι με χαραγμενα πανω σχηματα με καρτες

Μηπως οταν ειναι αδεια καποια θηκη για καρτα sim πρεπει να βαλεις το αναλογο κομματι με χαρτονι για να μη χτυπαει μετα αφου ειναι αδεια ? τρελλο λιγο αλλα λεω τι χρησιμοτητα εχει το χαρτονακι αυτο?

Link to comment
Share on other sites

κανονικα δικαιουσαι αλλαγη συσκευης λογω του DOA . Βεβαια αν φταιει καποιο software update και δενβ ειναι hardware προβλημα δεν τρεχει και τιποτα αν στο φτιαξουν πχ με αλλαγη rom

Ειδα οτι στα πραγματα που δινοθν μαζι με το κινητο ειναι και ενα χαρτονι με χαραγμενα πανω σχηματα με καρτες

Μηπως οταν ειναι αδεια καποια θηκη για καρτα sim πρεπει να βαλεις το αναλογο κομματι με χαρτονι για να μη χτυπαει μετα αφου ειναι αδεια ? τρελλο λιγο αλλα λεω τι χρησιμοτητα εχει το χαρτονακι αυτο?

 

Ωπα. Το DOA τι σημαινει? Σορρυ ειμαι λιγο καινουργια ακομα μ'αυτα.

Ναι ρε συ και γω δεν εχω καταλαβει τι ειναι αυτα τα χαρτονακια. Δεν εδωσα κ πολυ σημασια ομως να σ πω την αληθεια.

Εμενα για hardware μου κανει το προβλημα ετσι οπως το βλεπω αλλα οπως κ να'χει θα ζητησω καινουργιο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ενα περίεργο πρόβλημα. Έχω κατεβάσει το messenger απο το playstore και όταν έρχεται ειδοποίηση και ανάβει η φωτεινή ένδειξη ενω είναι κλειστή η οθόνη και πάω να ανοιξω την ειδοποιηση απο την γραμμή ειδοποιησεων δεν μου την ανοίγει και κολλάει! Πρεπει να ανοιξω το messenger και να δω τι μου έχουν στείλει. Έχει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα; Ένας φίλος που γνωρίζει πιο πολλά μου είπε οτι πιθανόν να είναι πρόβλημα της έκδοσης 4.4.4 kitkat που έχει το κινητό μας και όχι πρόβλημα της συσκευής.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ενα περίεργο πρόβλημα. Έχω κατεβάσει το messenger απο το playstore και όταν έρχεται ειδοποίηση και ανάβει η φωτεινή ένδειξη ενω είναι κλειστή η οθόνη και πάω να ανοιξω την ειδοποιηση απο την γραμμή ειδοποιησεων δεν μου την ανοίγει και κολλάει! Πρεπει να ανοιξω το messenger και να δω τι μου έχουν στείλει. Έχει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα; Ένας φίλος που γνωρίζει πιο πολλά μου είπε οτι πιθανόν να είναι πρόβλημα της έκδοσης 4.4.4 kitkat που έχει το κινητό μας και όχι πρόβλημα της συσκευής.

 

είναι πρόβλημα της έκδοσης του messenger/fb. Το είχα και εγώ μέχρι που έσβησα το fb και το messenger για λιγο καιρό και δεν το ξαναέκανε. Μην ανησυχείς

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εμένα μου το κανει αυτο τον θορυβο απ την 2η μερα. Ειναι σαν να ακουγεται απ την μερια που ειναι τα κουμπια & η σιμ.

Θεωρώ πως ειναι απ τη σιμ που δεν "κουμπωνει" καπου κ προφανως παιζει μεσα στην υποδοχη.

Θελω να πιστευω οτι δεν ειναι κατι πιο σοβαρο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ενα περίεργο πρόβλημα. Έχω κατεβάσει το messenger απο το playstore και όταν έρχεται ειδοποίηση και ανάβει η φωτεινή ένδειξη ενω είναι κλειστή η οθόνη και πάω να ανοιξω την ειδοποιηση απο την γραμμή ειδοποιησεων δεν μου την ανοίγει και κολλάει! Πρεπει να ανοιξω το messenger και να δω τι μου έχουν στείλει. Έχει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα; Ένας φίλος που γνωρίζει πιο πολλά μου είπε οτι πιθανόν να είναι πρόβλημα της έκδοσης 4.4.4 kitkat που έχει το κινητό μας και όχι πρόβλημα της συσκευής.

Πηγαινε στις ρυθμισεις στο messenger και απενεργοποιησε τις φωτογραφιες δεν θα κολλαει μετα. :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατι τελευταιο. Καποιος μου ειπε πως πρεπει να κανω καποια αιτηση για να μου δωσουν καινουργια συσκευη τωρα,

βεβαια εγω πρωτη φορα το ακουω αυτο. Εχετε ακουσει εσεις κατι τετοιο?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...