Jump to content

Cubot X9


arisg90
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό? [ATTACH]58353[/ATTACH]

 

δεν ειναι αυτο το gravity box, πρεπει να εισαι root και μετα να εγκαταστησεις το xposed framework και μετα το gravity box

παιδια το ηχειο πως μπορω να το κανω να ακουγεται δυνατοτερα...και θα ηθελα να μ πειτε τροπους να μην πεφτει γρηγορα η μπαταρια

 

επισης πρεπει να εισαι root και να εχεις εφαρμογες οπως το mobileuncle tools ή το gravity box που αναφερω παραπανω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα Πιάσαμε τα λεφτά μας :p

Ξέρετε πως μπορώ να βγάλω τον ήχο τ viber? Οταν μου στέλνουν μήνυμα και το έχω στο δυνατό πχ να μην κανει ηχο. Το ειχα κανει στο iphone. Τώρα δεν γίνεται μ τιποτα

Mobile User: iphone 5 16gb

Tablet User: ipad mini retina 4g

Link to comment
Share on other sites

Τα Πιάσαμε τα λεφτά μας :p

Ξέρετε πως μπορώ να βγάλω τον ήχο τ viber? Οταν μου στέλνουν μήνυμα και το έχω στο δυνατό πχ να μην κανει ηχο. Το ειχα κανει στο iphone. Τώρα δεν γίνεται μ τιποτα

 

πηγες στις ρυθμισεις του viber και δεν μπορεις???

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]58378[/ATTACH]

Αυτό έχω κάνει και δεν δουλευει

 

αν θες να μην ακουγονται οι ειδοποιησεις μονο τσεκαρε εκει που λεει χρηση ηχων συστηματος, επελεξε τι θες για ηχο κλησης και τον ηχο ειδοποιησης αστο αθορυβο οπως ειναι

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και πονηρεύτηκες από την τρομερή ¨ΠΡΟΣΦΟΡΑ" και ψιλιάστηκες ότι κάποιον λάκκο έχει φάβα και διάβασες και τα ψιλά γράμματα και τις κρυμμένες σελίδες.Εγώ έχω σταματήσει χρόνια να το κάνω αυτό , γιατί ξέρω τα δικαιώματά μου
Εσύ μπορεί να ανήκεις στην κατηγορία αυτών που κάθονται και διαβάζουν όλους τους όρους χρήσης για κάθε μικροαγορά ή αγορά από κάθε μαγαζί , τους τυπώνεις τους κάνει print screen και μπράβο σου που έχεις τον χρόνο και το κάνεις , εγώ δεν το κάνω και μένω στις πληροφορίες που μου παρέχει το εκάστοτε κατάστημα στην διαδρομή της παραγγελίας και στις τηλεφωνικές και μέσω mail ενημερώσεις.
Φίλε μου ούτε πονηρεύτηκα από κάποια δήθεν προσφορά, ούτε ψιλιάστηκα λάκκους σε φάβες. Το πρώτο πράγμα που κάνω όταν θέλω να ψωνίσω από διαδικτυακό μαγαζί είναι να τσεκάρω την αξιοπιστία του. Έχει φυσική παρουσία, διεύθυνση, τηλέφωνα, εμαιλ? Δέχεται πληρωμή με paypal? Έχει χρόνια παρουσίας? Αυτά τα διαπιστώνεις έυκολα κοιτώντας στο "contact", "about us" κλπ. Μετά ρίχνεις και μια αναζήτηση στο google να δεις τι θα βγάλει. Αν είναι απατεώνες σίγουρα θα εμφανιστούν τα σχετικά μηνύματα στα πρώτα πρώτα αποτελέσματα της αναζήτησης. Τα παραπάνω που λέω δεν παίρνουν πάνω από 2-3 λεπτά. Αν σου φαίνεται περιττό να ξοδέψεις 3 λεπτά από το χρόνο σου για να τσεκάρεις σε ποιον θα στείλεις τα λεφτά σου, τι να σου πω... Το ρητό λέει "πρόσεχε που βάζεις το πουλί σου και την υπογραφή σου". Εγώ θα πρόσθετα "και τον αριθμό της πιστωτικής σου στο ίντερνετ".

 

Λες και ξαναλές ότι αυτά περί εξτρά εξόδων στο τελωνείο τα αναφέρουν σε μια γωνιά στο σάιτ με ψιλά γράμματα και ανάμεσα σε 20 σελίδες με όρους χρήσης κλπ κλπ. Δεν ισχύει αυτό. Πατώντας στο Shipping Methods και στο Customs & Duties το πρώτο πράγμα που σου βγάζει είναι αυτό ακριβώς. Και όχι με ψιλά γράμματα αλλά με μεγάλα και ευανάγνωστα και έχει και τίτλο IMPORTANT NOTES (με πιο μεγάλα bold). Εκεί λέει και για τα τελωνεία και για τις μπαταρίες.

<<• Certain items are prohibited by some shipping carriers, e.g. batteries and e-liquids. If your order contains these items for the shipping carrier you selected, we will re-route your order via another carrier to ensure it arrives safely. This may require additional shipping time.>>

και

<<Tax is a complex issue, because it depends what country you are receiving the goods into. Some countries are easy to import into and have few restrictions and no taxes. Other countries are extremely restrictive and have high taxes. Before you start importing bigger quantities of China electronics to your country, you'll need to research what the law and practices are in your country >>

<<The importer is solely responsible for all import taxes, sales taxes, and any other customs-related charges.>>

<<Gearbest accepts no liability for any such charges. Importing taxes and charges cannot and will not be quoted/predicted, and they cannot be reimbursed to you under any circumstances.>>

 

Επιμένεις να συγκρίνεις ανόμοια πράγματα τόσο στο παράδειγμα με το ψυγείο όσο και με το ταμείο του σούπερ μάρκετ. Ειδικά με το σούπερ μάρκετ, για να σου δώσω να καταλάβεις, είναι σαν να απαιτείς στο ταμείο εκτός από τα έξοδα των προϊόντων που ψώνισες, να σε ενημερώσουν και για τα έξοδα των διοδίων που θα συναντήσεις επιστρέφοντας σπίτι σε περίπτωση που πας από Αττική Οδό. Δεν γίνονται αυτά τα πράγματα.

Γιατι βγάζεις την Ε.Ε και την Ελλάδα απέξω ???
Επειδή στις αγορές από ΕΕ ότι πληρώνεις στο κατάστημα είναι και το συνολικό μέχρι να έρθει στην πόρτα σου. Δεν υπάρχουν εκτελωνισμοί, δασμοί, φόροι κλπ. Στις αγορές από τρίτες χώρες το πράγμα αλλάζει.

Εσύ αν έπαιρνες το κινητό από π.χ. το Πλαίσιο , Κωτσοβολο , Public κλπ έχεις την εντύπωση ότι δεν πληρώνεις ΦΠΑ ????

Πληρώνεις μια χαρά φίλε μου απλά συμπεριλαμβάνεται στην τιμή το ίδιο και όσα καταστήματα υπάρχουν στην Ε.Ε. δεν έχει να κάνει με το τελωνείο , ούτε με την Dhl αυτά είναι παραμύθια του Gearbest .

Στο παρελθόν και εδώ υπήρχαν περιπτώσεις που σου ανέφεραν την τιμή χωρίς ΦΠΑ σε φυλλάδια στο ιντερνετ κλπ ακριβώς για τον ίδιο λόγο που το κάνει και η Gearbest για να σε παραπλανήσουν , αν είσαι λίγο μεγαλύτερος θα το θυμάσαι ...
Τα παραπάνω δεν βγάζουν κανένα νόημα. Είτε δεν έχεις καταλάβει τι είναι τα χρήματα που πληρώνεις για τον εκτελωνισμό, είτε δεν ξέρεις καν τι είναι ο ΦΠΑ. Και σου το λέω και ως "λίγο μεγαλύτερος" και ως ελεύθερος επαγγελματίας.

 

ΥΓ. 3 Θες να μας πεις ότι έχουν σύστημα που υπολογίζει βάρος , χώρα , μέθοδο αποστολής , υπολογίζει το κόστος μέχρι εκεί και του είναι άγνωστο ή δεν μπορεί να βάλει να υπολογίζει και το κόστος φόρων και τελωνείου ανάλογα την τιμή και την χώρα προορισμού ???
Σαφώς ξέρανε ότι θα υπάρξει χρέωση στο ελληνικό τελωνείο αλλά δεν ξέρανε ΠΟΣΗ θα είναι αυτή η χρέωση. Οπότε το μόνο που μπορούσαν να κάνουν είναι να το γράψουν σε περίοπτη θέση στο σάιτ τους. Οι χρεώσεις κατά τον εκτελωνισμό δεν πάνε με το "κιλό", όπως ίσως νομίζεις, για να φτιάξεις μια φόρμα που να τα υπολογίζει. Υπάρχουν δασμολογικές κλίμακες για κάθε κατηγορία αντικειμένου και από εκεί προκύπτουν οι δασμοί, υπάρχει ο ΦΠΑ (ο ελληνικός) που επιβάλλεται στην αξία CIF (τιμή πωλησης + μεταφορικά), υπάρχει η αμοιβή του εκτελωνιστή (μπορεί να είναι 50, μπορεί και 70 μπορεί και 100 ευρώ). Δεν είναι στάνταρ ποσό και δεν εξαρτάται μόνο από την κάθε χώρα αλλά και από το κάθε αντικείμενο και τις κλίμακες που ισχύουν στη χώρα και από το ΑΝ μπει στο μάτι του ελεγκτή. Υπάρχει δηλαδή και υποκειμενικός παράγοντας. Και μιλάμε για χιλιάδες αντικείμενα και εκατοντάδες χώρες που αποστέλλονται. Ούτε μέντιουμ δεν μπορεί να προβλέψει με σιγουριά τι θα συμβεί στο τελωνείο. Δεν είναι όπως τα έξοδα κούριερ που υπάρχουν 5 κατηγορίες βάρους και 5 ζώνες χωρών προορισμού οπότε τα ζητάς από την εταιρεία κούριερ, τα βάζεις στη φόρμα και καθάρισες.

Άσε που αν μπορούσαν αυτά να υπολογιστούν θα τα είχαν γράψει εδώ σε κάποιο κεντρικό μέρος να το βλέπουν όλοι. Είδες κανέναν να απαντάει συγκεκριμένα στις τόσες ερωτήσεις του τύπου "παράγγειλα αυτό από εκεί, θα πληρώσω τελωνείο και πόσο?". Κανείς δεν απαντά γιατί κανείς δεν ξέρει 100%. Και περιμένεις να το ξέρει ένας πωλητής στην Κίνα. Πάω στοίχημα ότι αν παραγγείλεις ακριβώς τα ίδια πράγματα με ακριβώς την ίδια εταιρεία κούριερ, στο τελωνείο θα σου ζητηθεί άλλο ποσό. Με αυτό θέλω να σου δείξω ότι δεν είναι κάτι στάνταρ που να μπορεί να υπολογιστεί από πριν.

 

Από ότι είδα επίσης δεν άλλαξε κάτι τώρα τελευταία , εδώ στην Ελλάδα τα τελευταία χρόνια τα ίδια ισχύουν , στα του τελωνείου σε ότι αφορά δασμούς και φόρους τα εκτελωνιστικά χρεώνει ο καθένας ότι θέλει .
Το λες και μόνος σου, χρεώνει ο καθένας ό,τι θέλει. Και κάνεις λάθος για το ότι δεν άλλαξε τίποτα τα τελευταία χρόνια. Στο νέο Ολοκληρωμένο Πληροφοριακό Σύστημα Τελωνείων που ξεκίνησε τη λειτουργία του πριν περίπου ένα χρόνο (τέλη του '13) αναφέρεται ποια είναι η δασμοφορολογική επιβάρυνση των προερχόμενων από τρίτη χώρα ειδών και έχει διαφοροποιήσεις σε σχέση με το τι ίσχυε πριν.

 

Και που είδες τους ευχαριστημένους πελάτες της Gearbest
Ρώτα εδώ στο φόρουμ αν πιστεύουν ότι η gearbest είναι απατεώνες ή όχι να δούμε τι θα απαντήσουν οι 9 στους 10 (αν όχι και οι 10).

 

Υ.Γ. 1

Απλά να ξέρεις ότι χάρις σε μένα και σε τρελούς σαν εμένα που φώναζαν και φωνάζουν για το ΑΔΙΚΟ και το ΑΝΗΘΙΚΟ και φυσικά χάρις σε κάποιους νομοθέτες που έκαναν τις απόλυτα δικαιολογημένες απαιτήσεις μας νόμο , μπορείς εσύ τώρα και προστατεύεσαι στην Ελλάδα και στην Ε.Ε. για τις αγορές και μπορείς την τιμή που βλέπεις το προϊόν να το αποκτάς χωρίς να χρειάζεται να διαβάσεις 30 σελίδες όρους για κάθε κατάστημα φυσικό ή ηλεκτρονικό που κάνεις αγορές .σου

Ευχαριστώ. Το εννοώ. Δεν ξέρω τι θα έκανα χωρίς εσένα/εσάς.

 

Πάντα φιλικά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα κι απο εμένα! Σήμερα παρέλαβα κι εγώ το X9 και οι πρώτες εντυπώσεις είναι εξαιρετικές!

Έχω όμως δύο απορίες. Η πρώτη είναι πως δίπλα στις μπάρες του σήματος (στην κορυφη της οθόνης) μου δείχνει συνεχώς G ή 3G ενώ το 3G μου είναι απενεργοποιημένο. Όταν το ενεργοποιώ εμφανίζεται κανονικά η ενδειξη ποιότητας data με μικρά γραμματακια πάνω απ τις μπάρες, ενω η άλλη ένδειξη παραμένει. Καμια ιδέα τι παίζει μ αυτό???

 

Επίσης έκανα root με το iroot 1.8.2 και h εφαρμογή kinguser (αν δεν κάνω λάθος έτσι λεγεται) είναι στα κινέζικα.... Έχω εγκαταστήσει το και το SuperSU. Κατ αρχας μπορώ να απεγκαταστήσω την κινέζικη τωρα που έχω το superSU, και αν ναι πως?

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε sabatmo έχω την εντύπωση ότι το έτσι και αλλιώς 3G σημαίνει ότι σε εκείνη την φάση που είσαι έχεις φουλ δυνατότητες 3G ενώ το σκέτο G βασικές λειτουργίες σήματος...Πχ στην περιοχή μου δεν έχω πάντα σήμα, λόγω σπιτιού,μόνωσης κλπ για να μιλάω κανονικά πρέπει να βγω μπαλκόνι. Στο μπαλκόνι λοιπόν έχω κυρίως G σπάνια( και συνήθως αν αφήσω το κινητό στο μπαλκόνι για λιγάκι) ίσως δω και 3G. Μόλις απομακρυνθώ από τέτοιες, δύσβατες(?) για το σήμα περιοχές, έχω πάλι μόνο και συνέχεια 3G. Αντίστοιχα και στο μετρό...καθόλου και όταν και αν μόνο G..Τα δεδομένα είναι με το H+ δίπλα από το 3G. Ελπίζω να σε βοήθησα! :)

 

Ερώτησεις: 1) Έχει βρει κανείς καμιά καλή θηκούλα για το κινητό μας...? Πολύ ζηλεύω κάτι τέτοιο ''τεθωρακισμένο''

http://www.lovemeicases.com/ αλλά λογικά και με την ζήλια θα μείνω..! :p

2) Υπάρχει τρόπος στην stock εφαρμογή κάμερας να τραβάμε φωτό με το κουμπί του ήχου....? (όπως γίνεται σε άλλες εφαρμογές πχ

Camera Zoom)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση hadji. Νομίζω οτι δεν έγινα σαφής. Η ένδειξη 3G (με τα μεγάλα γράμματα) βρίσκεται εκεί συνεχώς, είτε έχω ενεργοποιημένα τα δεδομένα είτε όχι. Δες τα δύο screenshots και θα δεις οτι και στις δύο περιπτώσεις η ένδειξη βρίσκεται εκεί.

 

Edit: Εννοείς πως είναι ενδεικτικό της σύνδεσης που ΘΑ είχα ΕΑΝ ενεργοποιούσα τα data?

Υπάρχει τρόπος να το εξαφανίζω απο κει?

Edited by sabatmo
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμαμαι καλα και απο το Alcatel που ειχα μεχρι πριν 1,5 μηνα ήταν οπως το λες.ΘΑ και ΕΑΝ..Οτι στο 3G εχεις 100% δυνατοτητες διαδικτυου αν ανοιξεις τα data...Δεν ξερω αν φευγει απο εκει ομως!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση hadji. Νομίζω οτι δεν έγινα σαφής. Η ένδειξη 3G (με τα μεγάλα γράμματα) βρίσκεται εκεί συνεχώς, είτε έχω ενεργοποιημένα τα δεδομένα είτε όχι. Δες τα δύο screenshots και θα δεις οτι και στις δύο περιπτώσεις η ένδειξη βρίσκεται εκεί.

 

Edit: Εννοείς πως είναι ενδεικτικό της σύνδεσης που ΘΑ είχα ΕΑΝ ενεργοποιούσα τα data?

Υπάρχει τρόπος να το εξαφανίζω απο κει?

 

ρυθμισεις/περισσοτερα/δικτυα κινητης τηλεφωνιας/λειτουργια δικτυου/μονο gsm

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

αν θες να μην ακουγονται οι ειδοποιησεις μονο τσεκαρε εκει που λεει χρηση ηχων συστηματος, επελεξε τι θες για ηχο κλησης και τον ηχο ειδοποιησης αστο αθορυβο οπως ειναι

Οκ το εκανα θα το τσεκαρω

 

Χθες μου έβγαλε κάτι σαν ενημέρωση λογισμικού. Εβγαλε και σε σας;

 

Αμα το βάλει gsm όπως του λες, μήπως μετα δεν θα εχειν3g internet? Η δεν έχει σημασία?

Mobile User: iphone 5 16gb

Tablet User: ipad mini retina 4g

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν έχει αναβάθμιση Πάντος διαθέσιμη

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

.........Επίσης έκανα root με το iroot 1.8.2 και h εφαρμογή kinguser (αν δεν κάνω λάθος έτσι λεγεται) είναι στα κινέζικα.... Έχω εγκαταστήσει το και το SuperSU. Κατ αρχας μπορώ να απεγκαταστήσω την κινέζικη τωρα που έχω το superSU, και αν ναι πως?

Ευχαριστω!

 

αφού δώσεις δικαιώματα στην su μετά με κάποια εφαρμογή τύπου root unistaller σβήσε την kinguser

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Ταλιμπαν το είπα πρώτος εγώ ότι ξεγελάστηκα σαν πρωτάρης ,άλλα αυτό δεν αλλάζει έγινε , τώρα προς ολοταχώς για την δικαίωση και την ενημέρωση των καταναλωτών για το τι καπνό φουμάρουν και σε ευχαριστώ για το κουράγιο .

 

Letom δεν ισχυρίστηκα ότι η Gearbest δεν υπάρχει (σαν κατάστημα ) όπως αφήνεις να εννοηθεί , απλά ότι αποκρύπτει ( ενώ γνωρίζει )με δόλο (δόλος ο [δólos] Ο18 (συνήθ. εν.) : 1. ενέργεια με την οποία παραπλανάται κάποιος και πείθεται να κάνει κτ. που, ενώ ζημιώνει τον ίδιο, ωφελεί αυτόν που χρησιμοποίησε το τέχνασμα ) το σημαντικό κόστος που θα κλιθείς να πληρώσεις , με σκοπό να σε παραπλανήσει και να αγοράσεις απ'αυτούς νομίζοντας ότι βρήκες την ευκαιρία .

 

Επαναλαμβάνω το παρακάτω που έγραψα και πριν και το τονίζω .

 

Και ξέρεις και γιατί οι όροι δεν τους λένε τίποτα και δεν μου λένε τίποτα ?

Απλά γιατί μπορεί να τους αλλάζει όποτε θέλει , δεν μου τους έστειλε κάπου γραμμένους με την παραγγελία μου να ξέρω και εγώ και εσύ τι ίσχυε όταν τους διάβασες και έκανες την παραγγελία και αν αυτοί δεν μπήκαν μετά και τους άλλαξαν κατά πως τους βόλευε .

 

Φαντάσου την κάθε παραγγελία σαν ένα μικρό συμβόλαιο , για μένα (όπως και τον εδώ νόμο ) ισχύει μόνο ότι γράφει εκεί μπροστά στα μάτια σου , τίποτα περισσότερο και τίποτα λιγότερο όλα τα ρέστα τα θεωρώ κουβέντα να γίνεται μεταξύ παπατζή και αβανταδόρου , για να παραπλανήσουνε τον κόσμο και να τσιμπήσει στο δόλωμα και να πέσει στην φάκα τους !

 

Δείτε εδώ γιατί έπεσαν βαριά πρόστιμα .

 

http://www.enet.gr/?i=news.el.article&id=323121

 

Προφανώς δεν σου θυμίζει τίποτα από την λατρεμένη σου Gearbest , letom ξέρω δεν έχει σχέση κλπ....

 

Τώρα το να απομονώνεις ,από αυτά που γράφω ότι σε βολεύει να κόβεις τις φράσεις μου για να βγάζουν το νόημα που θες , μπορείς να το κάνεις , άλλα όλοι καταλαβαίνουμε τι σκοπούς εξυπηρετείς και δεν μπαίνω καν στο κόπο να αντιπαρατεθώ σε όποιες ανακρίβειες γράφεις .

 

Δεν χρειάζεται να ρωτήσω για την Gearbest φαίνεται εδώ .

 

http://prntscr.com/6j07kd

 

 

Πες μας αν θες τι άλλαξε από το παρακάτω , γιατί εγώ με βάση αυτό πλήρωσα!

Ημερομηνία 21 Ιουλίου 2011

 

http://www.eett.gr/opencms/opencms/admin/News/news_1319.html

 

Και με βάσει το περιστατικό που αποδεικνύει ότι έλαβαν γνώση το αργότερο στις 30/12/2014

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5859575#post5859575

 

 

Και πες μας τι πλήρωσες και εσύ για τελωνείο και φόρους (με αποδείξεις φυσικά ) από αυτά που αγόρασες από την αγαπημένη σου Gearbest , που σκίζεσαι τόσο να υπερασπιστείς την εντιμότητά της , για να κάνουμε σύγκριση και να σου μάθω εγώ πως υπολογίζετε απλά μαθηματικά Δημοτικού είναι με βάση υπολογισμού την τιμή και τον τρόπο αποστολής , που πληρώνεις την πραγματική (με απόδειξη paypal) όχι αυτή που γράφουνε οι ΠΑΠΑΤΖΗΔΕΣ σου στο εικονικό τιμολόγιο τους (που είχαν μέσα στην συσκευασία τους) με ότι ναναι περιγραφές και τιμές και με άλλη επωνυμία και χωρίς να αναφέρουν πουθενά το Gearbest , τέτοια κόβεις και εσύ σαν ελεύθερος επαγγελματίας ???.

 

Αν έχεις τις παραπάνω αποδείξεις βγάλτες , αλλιώς σταμάτα να εκτίθεσαι έχει και η αβάντα τα όρια της .

 

Φιλικά Δημήτρης .

 

Και πάλι συγγνώμη για το off topic .

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Όλες οι τελευταίες συζητήσεις περί αγορών από Κίνα, και καταγγελιών για συγκεκριμένα καταστήματα πήγαν στον κάδο. Τα μεν γιατί έχουμε ξεχωριστό θέμα για αγορές από Κίνα και τα δε επειδή το παρόν φόρουμ δεν αποτελεί χώρο καταγγελιών και τέτοια post απαγορεύονται, πόσο μάλλον σε ένα άσχετο θέμα. Υπάρχουν ωστόσο ξεχωριστά θέματα όπου μπορείτε να αναφέρετε τις εμπειρίες σας από ένα κατάστημα αλλά μέχρι εκεί, όσοι διαβάζουν θα καταλάβουν. Αν έχετε συγκεκριμένο πρόβλημα με ένα κατάστημα... το συζητάτε με τους ίδιους για τη λύση του.

 

Συνεχίζουμε στο παρόν θέμα στα της συσκευής του τίτλου και μόνο. Οτιδήποτε διαφορετικό απλά θα διαγράφεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχει βρει κανεις κάποιο tempered glass για το κινητακι μας παιδες....??

 

ειναι λιγο ακριβο το tempered.. http://www.aliexpress.com/item/original-tempered-glass-screen-protector-For-Cubot-x9-Protective-film-ultra-thin-0-3mm-9H-intensity/32267671301.html

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, ειμαι σε μεγαλο διλλημα να αγορασω την συγκεκριμενη συσκευη ή το elephone p6000 που θα παρει και αναβαθμιση σε lollipop 5. Οι τιμες και των 2 ειναι σχεδον ιδιες. Γνωριζει κανεις εαν το X9 θα δεχτει αναβαθμιση για την lollipop 5;
http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 μέρες μου έστειλαν το tracking number!σε πόσο καιρο θα είναι το cubot x9 στα χέρια μου?το πήρα σε golden χρωμα!είναι πισω χρυσό και μπροστά άσπρο η μαύρο?ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, ειμαι σε μεγαλο διλλημα να αγορασω την συγκεκριμενη συσκευη ή το elephone p6000 που θα παρει και αναβαθμιση σε lollipop 5. Οι τιμες και των 2 ειναι σχεδον ιδιες. Γνωριζει κανεις εαν το X9 θα δεχτει αναβαθμιση για την lollipop 5;

 

το elephone p6000 εχει καλυτερη καρτα γραφικων αλλα χειροτερο cpu (4πυρινο ωσ 8πυρινο το χ9)

Οσοι προτιμουν το x9 πιστευω ειναι λογω του στυλ που φαιρνει σε iphone 6

Τωρα για android 5 κανεις δεν ξερει ακομα τι θα γινει

 

πριν 2 μέρες μου έστειλαν το tracking number!σε πόσο καιρο θα είναι το cubot x9 στα χέρια μου?το πήρα σε golden χρωμα!είναι πισω χρυσό και μπροστά άσπρο η μαύρο?ευχαριστώ!

 

Εξαρταται πως θα το στειλουν. Με china post ενα μηνα και βαλε ,με singapore post λιγο καλυτερα 20- 25 μερες

Το χρυσο μπροστα ειναι σε ασπρο χρωμα

http://www.cubot.com.gr/cubot-x9.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα, συγχαρητήρια σε όλους για την πολύ ωραία δουλειά που γίνεται στο φόρουμ.

Παράγγειλα εχτές από geekbuying, όταν έχω νέα θα σας ενημερωσω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα. Την Παρασκευή παρέλαβα δύο συσκευές Cubot X9. Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένη, μόνο η κάμερα είναι λίγο απογοητευτική. Επίσης, με τη μία συσκευή έχω πρόβλημα με την κάρτα μνήμης. Τη βάζω και δεν τη βλέπει για κανένα λόγο. Ενώ στο άλλο δουλεύει κανονικά. Πως γίνεται να ελέγξω αν είναι θέμα hardware ή κάποιο κόλλημα στο λογισμικό; Το σύστημά του είναι ενημερωμένο. Δεν έχω δοκιμάσει να κάνω ρουτ σε κανένα από τα δύο, αλλά προτίθεμαι να το κάνω αν θα λύσει το πρόβλημα. Το σλοτ της μνήμης ελέγχει κανονικά κάθε φορά για κάρτα νάνο σιμ αλλά την κάρτα μνήμης δεν την αναγνώρισε ποτέ. Γνωρίζει κάποιος να με βοηθήσει;
Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρήσει κανείς μετα την φόρτιση οτι πέφτει γρηγορα η μπαταρία?? δλδ απο το 100 μεχρι το 70 πέφτει παρα πολυ γρηγορα και δεν το χρησιμοποιω σχεδον καθόλου... Ενω μετά παει κανονικά.

Mobile User: iphone 5 16gb

Tablet User: ipad mini retina 4g

Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις/περισσοτερα/δικτυα κινητης τηλεφωνιας/λειτουργια δικτυου/μονο gsm

 

Δυστυχώς στο μενου λειτουργία δικτύου δεν εχω επιλογη "μονο gsm" (άσε που αρχισα να το συνηθίζω κιολας...)

 

Επίσης, με τη μία συσκευή έχω πρόβλημα με την κάρτα μνήμης. Τη βάζω και δεν τη βλέπει για κανένα λόγο. Ενώ στο άλλο δουλεύει κανονικά.

 

Κι εμένα το έκανε με μια sandisk 16gb. Εγώ αφού την έβαλα και δεν την εβλεπε, έκανα restart (με την κάρτα μέσα) και αφού bootαρε κανονικά την είχε πλεον αναγνωρίσει.

Link to comment
Share on other sites

Ως γνησιος κλωνος του iphone 6, το κινητακι μας σημερα μου εδειξε ενα μικρο '''λυγισμα'' σττα ιδια σημεια που το εκαναν και τα iphone..επανηλθε με λιγη ''πιεση'' αλλα από οτι καταλαβα γινεται επειδη ειναι απο το ιδιο υλικο με το μηλοφωνο...!! :lol:

 

Υ.Γ: Φανταζομαι την φαση μολις το διαβαζετε και θα αρχισετε να κοιτατε αν ειναι στραβο το κινητο σας...!! :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...