Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μια χαρα είναι η μνήμη , ευχαριστώ .

 

Τελικά έχω 4 ώρες οθόνη στο 22% η μπαταρία με την sASOP και μνήμη 1Gb free οταν κλείνω ότι έχω ενεργό.

 

Με 7-8 εφαρμογές ανοικτές και παρά το γεγονός ότι είναι χρονισμένο στα 1,5 Mhz δεν κατάλαβα διαφορά στην απόδοση του τηλεφώνου.

Gkan
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σημερα εβγαλα το καλυτερο sot!2 μερες χρησης με πολυ browsing με wifi(lighting browser),κλησεις ελαχιστο gaming,λιγο broswing ξανα με 4g,πολλες φωτος με καμερα,εβγαλα σχεδον 5 μιση ωρες οθονης.

Ειμαι με την τελευταια rom την ελληνικη!το μονο που εχω ειναι το greenify να παγωνω τις εφαρμογες που θελω!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εβγαλα το καλυτερο sot!2 μερες χρησης με πολυ browsing με wifi(lighting browser),κλησεις ελαχιστο gaming,λιγο broswing ξανα με 4g,πολλες φωτος με καμερα,εβγαλα σχεδον 5 μιση ωρες οθονης.

Ειμαι με την τελευταια rom την ελληνικη!το μονο που εχω ειναι το greenify να παγωνω τις εφαρμογες που θελω!

 

Περιπου αναλογα και για μενα...Μετρια χρηση απο χθες το πρωι και τωρα εχω 49% μπαταρια και 2 ωρες & 20 λεπτα οθονη (αναπαραγωγη video κυριως) ...και οχι με την τελευταια Ελληνικη αλλα με την 5.10.8... Τωρα παω να περασω την 5.10.16

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά να κάνω: Έχω μια κάρτα microSD στο κινητό με πολλά πράγματα μέσα, από δεδομένα εφαρμογών μέχρι φωτό και βίντεο. Εάν τα περάσω σε μια μεγαλύτερης χωρητικότητας κάρτα microSD (αντιγραφή όλων των δεδομένων από την παλιά στην καινούργια) και την βάλω πίσω στο κινητό, θα είναι πάλι όπως πριν απλά με περισσότερο ελεύθερο χώρο στην microSD πλέον, χωρίς να έχω χάσει τίποτα αλλά και χωρίς σφάλματα στις εφαρμογές του κινητού?

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά να κάνω: Έχω μια κάρτα microSD στο κινητό με πολλά πράγματα μέσα, από δεδομένα εφαρμογών μέχρι φωτό και βίντεο. Εάν τα περάσω σε μια μεγαλύτερης χωρητικότητας κάρτα microSD (αντιγραφή όλων των δεδομένων από την παλιά στην καινούργια) και την βάλω πίσω στο κινητό, θα είναι πάλι όπως πριν απλά με περισσότερο ελεύθερο χώρο στην microSD πλέον, χωρίς να έχω χάσει τίποτα αλλά και χωρίς σφάλματα στις εφαρμογές του κινητού?

Πρώτα θα κάνεις format την καινούρια κάρτα πριν περάσεις τίποτα. Θα αντιγράψεις τα αρχεία τις παλιά σου κάρτας στον υπολογιστή,να έχεις επιλέξει να φαίνονται οι κρυφοί φάκελοι, και αντιγράφεις τα αρχεία στην καινούρια. Δεν χρειάζεται τίποτα άλλο,θα λειτουργεί όπως πριν.

Link to comment
Share on other sites

Χμμ σε κάτι τέτοια είναι λίγο περίεργο το Android, επειδή το έχω δοκιμάσει σε άλλη συσκευή. Δεν είχε πετύχει ακριβώς με τις εφαρμογές, αλλά δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις.

Με πρόλαβε με καλύτερη απάντηση ο Billys!

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα θα κάνεις format την καινούρια κάρτα πριν περάσεις τίποτα. Θα αντιγράψεις τα αρχεία τις παλιά σου κάρτας στον υπολογιστή,να έχεις επιλέξει να φαίνονται οι κρυφοί φάκελοι, και αντιγράφεις τα αρχεία στην καινούρια. Δεν χρειάζεται τίποτα άλλο,θα λειτουργεί όπως πριν.

 

Ευχαριστώ πολύ.....μόλις δοκίμασα μια SanDisk microSD XC 64Gb και δεν την διαβάζει καλά, δεν βλέπει τα βίντεο ούτε την μουσική..... Για εφαρμογές δεν δοκίμασα μιας και την έβγαλα τελικά ....

Edited by topmar

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα να ρωτήσω ρε παιδιά γιατί να πάρουμε το prime και όχι το απλό αφού κατεβάζετε την συχνότητα και δεν έχει διαφορά από ότι λέτε και έχουμε και πιο μεγάλη διάρκεια μπαταρίας
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα να ρωτήσω ρε παιδιά γιατί να πάρουμε το prime και όχι το απλό αφού κατεβάζετε την συχνότητα και δεν έχει διαφορά από ότι λέτε και έχουμε και πιο μεγάλη διάρκεια μπαταρίας

 

Για τα 32gb αποθηκευτικου χώρου. Όταν βγει stable Rom λογικά δεν θα χρειάζεται να αλλάζει κάποιος συχνότητα. Θα διορθωθεί η κατανάλωση μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται να κατεβάζω από το play store

με 3g?Δε μπορώ να θυμηθώ τη ρύθμιση με τίποτε.

 

Play store, ρυθμίσεις και αυτόματη ενημέρωση εφαρμογών.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα κατέβηκα κέντρο. Ομόνοια σύνταγμα Θησείο. Πουθενά 4g. Με wind. Εσείς πιάνετε με wind 4g?

Αλλαξα και θέση τις σιμ άλλα τίποτα. Ούτε αυτο που είπε κάποιος ότι κρατάει τη ρύθμιση του ονόματος της σιμ.

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται να κατεβάζω από το play store

με 3g?Δε μπορώ να θυμηθώ τη ρύθμιση με τίποτε.

 

Play store, ρυθμίσεις και αυτόματη ενημέρωση εφαρμογών.

 

Ε όχι... νομίζω η σωστή ρύθμιση είναι αυτή. Λήψεις - 3 τελείες πάνω δεξιά - Ρυθμίσεις - Όριο μεγέθους λήψης και το βάζεις απεριόριστο.

 

Αυτο που λες φίλε alex αφορά αποκλειστικά την ενημέρωση των εφαρμογών και θεωρώ καλύτερα να γίνεται οταν είσαι σε wifi, δεν υπάρχει λόγος να τρως τα data σου...:)

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται να κατεβάζω από το play store

με 3g?Δε μπορώ να θυμηθώ τη ρύθμιση με τίποτε.

 

Στις ρυθμίσεις της εφαρμογής Λήψεις

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

καλημερα, 2 ερωτησουλες στις κλησεις οταν μιλαμε στη μια σιμ και μας καλουν στην αλλη βαγζει οτι ειναι κλειστο η υπαρχει καποια ρυθμιση να ακουγεται (ετσι ειπε οτι κανει σε ενος φιλου συσκευη) και αν ναι πως γινεται η εναλλαγη ?

Επισης σε νεο (αλλου φιλου) που ηρθε σημερα απο vickmail και περασα την 5.10.16 αλλα δε βγαζει το τηλεχειριστηριο, υπαρχει καποιος τροπος να βγει ?

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Ε όχι... νομίζω η σωστή ρύθμιση είναι αυτή. Λήψεις - 3 τελείες πάνω δεξιά - Ρυθμίσεις - Όριο μεγέθους λήψης και το βάζεις απεριόριστο.

 

Αυτο που λες φίλε alex αφορά αποκλειστικά την ενημέρωση των εφαρμογών και θεωρώ καλύτερα να γίνεται οταν είσαι σε wifi, δεν υπάρχει λόγος να τρως τα data σου...:)

 

Έχεις δίκιο. Παρεμπιπτόντως την ρύθμιση που πρότεινες δεν την γνώριζα.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.

1)ποια η διαφορα του note 2 απο το note 2 primo?

2) τι σημαινει το SALE που γραφει το vickmall στη φωτο του συγκεκριμενου κινητου?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Επισης 2)ελεος :lol:

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα. Χθες παρέλαβα και γω το Note 2 Prime, επιτέλους. Σφαίρα σε όλα με μοναδικό αρνητικό σημείο τη μπαταρία... Με το παλιό το Note 3G που είχα έβγαζε πολύ παραπάνω χρόνο... Ελπίζω μετά από μερικές φορτίσεις να στρώσει. Κατά τα άλλα απίστευτο!
I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη δεν είναι ερώτηση. Είναι απλά βαριέμαιναψάξωστοGoogleγιαδύοδευτερόλεπτα.

Για τη δεύτερη σε ρώτησα. Που το είδες αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...