Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΠΑΙΔΙΆ ΈΧΩ ΚΙ ΕΓΏ ΜΊΑ ΑΠΟΡΙΑ, ΚΑΤΑΛΑΘΟΣ ΓΡΑΤΖΟΥΝΙΣΑ ΤΟ TEMPERED GLASS ΚΑΙ ΈΧΩ ΞΕΝΕΡΩΣΕΙ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΠΌ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΑΠΌ ΔΩ ΕΛΛΆΔΑ ΠΟΥ ΝΑ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ Η ΜΟΝΌ ΠΑΡΑΓΓΕΛΕΙΑ ΑΠΕΞΩ??? ΚΑΙ ΜΊΑ ΑΚΌΜΑ ΑΠΟΡΙΑ, ΑΠΌ ΘΥΚΕΣ ΜΕ ΠΟΡΤΑΚΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΑΝΤΙΚΑΘΙΣΤΑ ΤΟ ΔΙΚΌ ΤΟΥ ΚΑΠΑΚΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΑΙΝΕΙ ΑΠΌ ΠΆΩ ΤΟΥ?? ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ, EIXA ENA COOLPAD KΑΙ ΕΊΧΕ ΤΈΤΟΙΑ ΘΥΚΗ ΑΛΛΆ ΓΙΑ ΤΟ REDMI NOTE 2 ΔΕΝ ΒΡΊΣΚΩ ΑΝΤΙΚΑΘΙΣΤΑ ΤΟ ΠΊΣΩ ΚΑΠΑΚΙ ΜΕ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΕΝΣΟΜΑΤΟΜΕΝΟ ΤΟ ΠΟΡΤΑΚΙ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει δοκιμάσει κανείς να μπει στο μενού ρυθμίσεις => σχετικά με το τηλέφωνο => και να πατήσει πάνω σε αυτά τέσσερις φορές : έκδοση kernel ή εσωτερικός χώρος ή cpu ή έκδοση MIUI; Ενδιαφέρον

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΠΑΙΔΙΆ ΈΧΩ ΚΙ ΕΓΏ ΜΊΑ ΑΠΟΡΙΑ, ΚΑΤΑΛΑΘΟΣ ΓΡΑΤΖΟΥΝΙΣΑ ΤΟ TEMPERED GLASS ΚΑΙ ΈΧΩ ΞΕΝΕΡΩΣΕΙ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΠΌ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΑΠΌ ΔΩ ΕΛΛΆΔΑ ΠΟΥ ΝΑ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ Η ΜΟΝΌ ΠΑΡΑΓΓΕΛΕΙΑ ΑΠΕΞΩ??? ΚΑΙ ΜΊΑ ΑΚΌΜΑ ΑΠΟΡΙΑ, ΑΠΌ ΘΥΚΕΣ ΜΕ ΠΟΡΤΑΚΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΑΝΤΙΚΑΘΙΣΤΑ ΤΟ ΔΙΚΌ ΤΟΥ ΚΑΠΑΚΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΑΙΝΕΙ ΑΠΌ ΠΆΩ ΤΟΥ?? ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ, EIXA ENA COOLPAD KΑΙ ΕΊΧΕ ΤΈΤΟΙΑ ΘΥΚΗ ΑΛΛΆ ΓΙΑ ΤΟ REDMI NOTE 2 ΔΕΝ ΒΡΊΣΚΩ ΑΝΤΙΚΑΘΙΣΤΑ ΤΟ ΠΊΣΩ ΚΑΠΑΚΙ ΜΕ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΕΝΣΟΜΑΤΟΜΕΝΟ ΤΟ ΠΟΡΤΑΚΙ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ

Για καπάκι δεν ξέρω αλλά για tempered glass εγώ παρήγγειλα ξεχωριστά της nilkin από το vickmal πολύ καλό και ήρθε σε δώδεκα μέρες.

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι πηγα σημερα να αλλαξω καρτα για να πιανω 4γ. και τους ρωτησα αν τωρα θα ειναι οκ και ειπανε ναι. πριν παω να αλλαξω καρτα ειχα μιλησει με την εξυπηρετηση πελατων. και εκεινοι βλεπανε οτι η υπηρεσια ειναι ενεργοποιημενη.

δε υπαρχει καποιος που να πιανει 4γ σε μια περιοχη να παω για δοκιμη? ??

αλλιως να βαλω δεδομενα κοσμοτε η βονταφον. αλλα 1 γιγα δε δινουν αυτοι.....

Μήπως έχεις πάρει την κινέζικη (asian-pacific) έκδοση;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=5479&dateline=1263640289

get a life...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια γρήγορη ερώτηση που με βασανίζει μήπως και ξέρει κάποιος κάτι.

 

Εγώ και ο κολλητός μου πήραμε την ίδια συσκευή. Δεν του έρχονται με ΤΊΠΟΤΑ οι ειδοποιήσεις από Viber και Instagram ΕΚΤΌΣ εάν μπει στην εφαρμογή καθαυτή. Εάν μπει τότε μετά από 10-20" έρχονται κάτι που φυσικά είναι μη πρακτικό.

 

Έψαξα λίγο στο δικό μου που λειτουργεί άψογα σε θέματα ειδοποιήσεων και του έκλεισα τελείως τον permission manager που έχει (κάτι που βελτίωσε την κατάσταση σχετικά με θέματα που αντιμετώπιζε με άλλες εφαρμογές που δεν ανέφερα - π.χ. Facebook, Messenger) αλλά όχι με τις συγκεκριμένες. Πήγα και μέσα στα notification settings της κάθε εφαρμογής και επιβεβαίωσα ότι όντως έχουν επιτραπεί και στην status bar και στην lockscreen.

 

Τέλος επιβεβαίωσα ότι δεν υπάρχει κάποια ρύθμιση για τις εν λόγω εφαρμογές που να αφορά εξοικονόμηση δεδομένων (σκέφτηκα μήπως δεν τις αφήνει να επικοινωνήσουν με το ίντερνετ έως οτου ανοιχτούν για οικονομία). Κι εκεί τίποτα.

 

Τι μου διαφεύγει? Κοντεύω να σαλέψω.

 

Φιλικά.

 

Edit: Περιττό να διευκρινίσω πως οι εφαρμογές είναι και οι δύο σωστά εγκατεστημένες και ρυθμισμένες από τις εσωτερικές προσωπικές τους ρυθμίσεις. Είμαστε και οι δύο χρόνια χρήστες Android - δε θα ξεχνούσαμε κάτι τόσο βασικό.

 

ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΕΙΟ ΕΠΑΘΑ ΚΙ ΕΓΏ ΜΕ ΤΟ MESSENGER, ΕΦΑΓΑ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ, ΤΕΛΙΚΆ ΜΕΤΑ ΑΠΌ ΠΟΛΥ ΨΑΞΙΜΟ, ΜΠΉΚΑ ΣΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΚΕΝΤΡΟ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ-ΔΙΚΑΙΑΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ, ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, ΠΑΣ ΣΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΠΟΥ ΘΕΣ ΠΑΣ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΠΡΟΒΟΛΗ ΑΝΑΔΥΟΜΕΝΟΥ ΠΑΡΑΘΥΡΟΥ, ΑΝ ΣΤΟ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ, ΕΛΠΊΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ, ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΠΟΛΛΆ, ΤΟ ΈΧΩ ΠΟΥ ΛΊΓΟ ΚΆΙΡΟ ΚΙ ΑΚΌΜΑ ΤΟ ΨΑΧΝΩ

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΠΑΙΔΙΆ ΈΧΩ ΚΙ ΕΓΏ ΜΊΑ ΑΠΟΡΙΑ, ΚΑΤΑΛΑΘΟΣ ΓΡΑΤΖΟΥΝΙΣΑ ΤΟ TEMPERED GLASS ΚΑΙ ΈΧΩ ΞΕΝΕΡΩΣΕΙ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΠΌ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΑΠΌ ΔΩ ΕΛΛΆΔΑ ΠΟΥ ΝΑ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ Η ΜΟΝΌ ΠΑΡΑΓΓΕΛΕΙΑ ΑΠΕΞΩ??? ΚΑΙ ΜΊΑ ΑΚΌΜΑ ΑΠΟΡΙΑ, ΑΠΌ ΘΥΚΕΣ ΜΕ ΠΟΡΤΑΚΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΑΝΤΙΚΑΘΙΣΤΑ ΤΟ ΔΙΚΌ ΤΟΥ ΚΑΠΑΚΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΑΙΝΕΙ ΑΠΌ ΠΆΩ ΤΟΥ?? ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ, EIXA ENA COOLPAD KΑΙ ΕΊΧΕ ΤΈΤΟΙΑ ΘΥΚΗ ΑΛΛΆ ΓΙΑ ΤΟ REDMI NOTE 2 ΔΕΝ ΒΡΊΣΚΩ ΑΝΤΙΚΑΘΙΣΤΑ ΤΟ ΠΊΣΩ ΚΑΠΑΚΙ ΜΕ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΕΝΣΟΜΑΤΟΜΕΝΟ ΤΟ ΠΟΡΤΑΚΙ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

 

Οκ συγνώμη αν φάνηκε ετσι

Link to comment
Share on other sites

απο vickmall το πηρα

προσπαθω να ανεβασω φωτογραφια του κουτιου. 128 ΚΒ. και δε τη δεχετε. ποσο μεγεθος πρεπει να εχει σα συννημενο?

Link to comment
Share on other sites

Τα συνημμένα έχουν απενεργοποιηθεί για λίγο καιρό στο forum μας. Ανέβασε τη φώτο σε κάποιο site για upload φωτογραφιών (πχ. TinyPic) και στείλε μας το link.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

ωραια φενονται αλλα ειναι απο κινα..στο αγγλικο ebay δεν βρηκα τπτ.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ο κολλητός πέρασε κάποια developer rom διαφορετική από σένα ή μήπως δεν την πέρασε σωστά; Θα πρότεινα ένα clean install της τελευταίας rom, ώστε να είναι σίγουρος ότι δεν πρόκειται για κάποιο "στράβωμα" του os.

 

Καλημέρα φίλε μου, ευχαριστώ για την απάντηση. Όχι δυστυχώς δεν έχουμε περάσει κάποια άλλη rom. Έχουμε ακριβώς την ίδια η οποία είναι αυτή με την οποία ήρθε η συσκευή + 1 update μέσω WiFi. Βέβαια όπως δείχνουν τα πράγματα, αν δεν βγάλει άκρη θα καταφύγει το λιγότερο σε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και ίσως αργότερα clean install αν ούτε αυτό δεν επιφέρει αποτελέσματα.

 

 

Πηγαίνεις στην εφαρμογή Κέντρο ασφαλείας-δικαιώματα-αυτόματη έναρξη......... Τικάρεις τις εφαρμογές που επιθυμείς και κανείς επανεκκίνηση!

 

Καλημέρα. Σε ευχαριστώ για την πρόταση. Θα δοκιμάσω και αυτό που λες. Ξέρεις όμως ποιο είναι το περίεργο? Στη δική μου συσκευή (ίδια συσκευή - ίδια ROM) καμία εφαρμογή δεν έχει τικ στο μενού αυτό. Παρόλα αύρα ΌΛΕΣ μου οι εφαρμογές δέχονται τα πάντα, οτιδήποτε μου στέλνουν και εμφανίζουν ΌΛΕΣ τις ειδοποιήσεις κανονικά... Και μιλάμε για τις ίδιες εφαρμογές με τις όποιες το φιλαράκι μου έχει πρόβλημα όχι διαφορετικές. Viber, Instagram, Messenger κλπ.

 

 

...ΜΠΉΚΑ ΣΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΚΕΝΤΡΟ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ-ΔΙΚΑΙΑΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ, ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, ΠΑΣ ΣΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΠΟΥ ΘΕΣ ΠΑΣ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΠΡΟΒΟΛΗ ΑΝΑΔΥΟΜΕΝΟΥ ΠΑΡΑΘΥΡΟΥ, ΑΝ ΣΤΟ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ...

 

Φίλε μου σε ευχαριστώ για την πρόταση και εσένα αλλά αυτή η δυνατότητα που αναφέρεις στην εφαρμογή ασφάλεια, ονομάζεται διαχειριστής δικαιωμάτων. Εγώ αυτή τη δυνατότητα την έχω απενεργοποιήσει τελείως στη συσκευή και τη δική μου και του φίλου, που σημαίνει ότι κάθε εφαρμογή θα έπρεπε οποιοδήποτε δικαίωμα χρειάζεται να το αποκτά χωρίς να μπλοκάρεται.

Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!συνεχιζει η μπαταρια να κανει παπαδες πραγματικα!!Χθες μετα απο μιαμιση μερα χωρις φορτιση εβγαλα σχεδον 6 ωρες οθονης με 1 ωρα κλησεις,πολυ browsing(lighting browser),μιση ωρα+ gaming(βαρυ παιχνιδι το unkilled) και φυσικα φωτογραφιες και μου εμειναν και 13% μπαταρια!!!

Ειμαι με την τελευταια ελληνικη εκδοση!!! :)

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Γράφω από το redmi note 2 και να με συγχωρείτε που δεν κάνω παράθεση. Για τον φίλο με τις ειδοποιήσεις πρέπει να μπεις στο μενού της μπαταρίας και να κλείσεις ότι κάνει εξοικονόμηση ενέργειας. Πάει και κλείνει τον συγχρονισμό των εφαρμογών όταν κλείνει η οθόνη
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!συνεχιζει η μπαταρια να κανει παπαδες πραγματικα!!Χθες μετα απο μιαμιση μερα χωρις φορτιση εβγαλα σχεδον 6 ωρες οθονης με 1 ωρα κλησεις,πολυ browsing(lighting browser),μιση ωρα+ gaming(βαρυ παιχνιδι το unkilled) και φυσικα φωτογραφιες και μου εμειναν και 13% μπαταρια!!!

Ειμαι με την τελευταια ελληνικη εκδοση!!! :)

η aosp παιζει να αντεχει παραπανω?

Link to comment
Share on other sites

για το θεμα των ειδοποιησεων facebook και messenger πρεπει απλα να πας κεντρο ασφαλειας>αυτοματη εναρξη>και ανοιξε την επιλογη στης εφαρμογες που θελεις να σου ερχονται ειδοποιησεις στην lockscreen :)
Link to comment
Share on other sites

η aosp παιζει να αντεχει παραπανω?

 

Δεν ξερω δεν την εχω δοκιμασει εαν και δεν πιστευω!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

για το θεμα των ειδοποιησεων facebook και messenger πρεπει απλα να πας κεντρο ασφαλειας>αυτοματη εναρξη>και ανοιξε την επιλογη στης εφαρμογες που θελεις να σου ερχονται ειδοποιησεις στην lockscreen :)

 

εγώ το πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις άρχισα να το αντιμετωπίζω μετά το update του OS. μέχρι τότε όλα λειτουργούσαν άψογα.

μετά άρχισε να κάνει τα κουλά του. Μετά αποτελειώθηκε όταν εγκατέστησα το viber στον υπολογιστή. ο οποίος ακόμα κι αν είναι κλειστός, τα μηνύματα και πάλι δεν προωθούνται όλα στο κινητό .. και γενικά έχει θεματάκια με καθυστερήσεις εμφάνισης μηνυμάτων κτλ. Για να μην πω, όταν με παίρνουν τηλ στο viber, που ούτε αυτό χτυπάει κι απλά όταν εγώ κοιτάξω το κινητό και μπω στην εφαρμογή θα δω τις χαμένες κλήσεις!

 

Δοκίμασα τώρα τη λειτουργία που προτείνατε, και θα δω πως θα κινηθεί… και θα ενημερώσω. Ελπίζω να φτιάξει γιατί άρχισε να με κουράζει …

 

 

Σήμερα βέβαια, έπαθα το πιο κουλό απ' όλα. ξύπνησα το πρωί και έλαβα μήνυμα από τον πάροχο μου ότι έχουν καταναλωθεί όλα τα mb του προγράμματος μου .. οκ, αλλά 400+ mb σε ενα βραδι, ενώ το κινητό ήταν σε κλειδωμένη οθόνη; και οι εφαρμογές στο μενού κλειστές; Δεν πολυστέκει…οπότε τώρα τρώω κεφάλι μου να λύσω πρώτα το θέμα των δεδομένων με τον πάροχο μου (είναι λίγο μπερδεμένη η φάση εδώ)

κι από κει και πέρα, να βρω πάλι τη ρύθμιση που θα κοντρολάρει λίγο τα data μου …. εφαγα το κεφάλι μου, αλλά και πολύ άκρη δεν έχω βγάλει. Βρήκα πολλές ρυθμίσεις για όρια , κτλ. αλλά δε γνωρίζω πια είναι η πιο σημαντική απο όλες αυτές - που θα κάνει και τη διαφορά δλδ …

Μπορείτε να με βοηθήσετε;

 

ευχαριστώ.

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

εγώ το πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις άρχισα να το αντιμετωπίζω μετά το update του OS. μέχρι τότε όλα λειτουργούσαν άψογα.

μετά άρχισε να κάνει τα κουλά του. Μετά αποτελειώθηκε όταν εγκατέστησα το viber στον υπολογιστή. ο οποίος ακόμα κι αν είναι κλειστός, τα μηνύματα και πάλι δεν προωθούνται όλα στο κινητό .. και γενικά έχει θεματάκια με καθυστερήσεις εμφάνισης μηνυμάτων κτλ. Για να μην πω, όταν με παίρνουν τηλ στο viber, που ούτε αυτό χτυπάει κι απλά όταν εγώ κοιτάξω το κινητό και μπω στην εφαρμογή θα δω τις χαμένες κλήσεις!

 

Δοκίμασα τώρα τη λειτουργία που προτείνατε, και θα δω πως θα κινηθεί… και θα ενημερώσω. Ελπίζω να φτιάξει γιατί άρχισε να με κουράζει …

 

 

Σήμερα βέβαια, έπαθα το πιο κουλό απ' όλα. ξύπνησα το πρωί και έλαβα μήνυμα από τον πάροχο μου ότι έχουν καταναλωθεί όλα τα mb του προγράμματος μου .. οκ, αλλά 400+ mb σε ενα βραδι, ενώ το κινητό ήταν σε κλειδωμένη οθόνη; και οι εφαρμογές στο μενού κλειστές; Δεν πολυστέκει…οπότε τώρα τρώω κεφάλι μου να λύσω πρώτα το θέμα των δεδομένων με τον πάροχο μου (είναι λίγο μπερδεμένη η φάση εδώ)

κι από κει και πέρα, να βρω πάλι τη ρύθμιση που θα κοντρολάρει λίγο τα data μου …. εφαγα το κεφάλι μου, αλλά και πολύ άκρη δεν έχω βγάλει. Βρήκα πολλές ρυθμίσεις για όρια , κτλ. αλλά δε γνωρίζω πια είναι η πιο σημαντική απο όλες αυτές - που θα κάνει και τη διαφορά δλδ …

Μπορείτε να με βοηθήσετε;

 

ευχαριστώ.

 

το πιο απλο που μπορεις να κανεις ειναι να απενεργοποιησης τα δεδομμενα κινητης ...ισως σου εκανε καμια εφαρμογη του πλαιυστορε ενημερωση, αλλη εξηγηση δεν βρισκω για να σου καταναλωση τοσα πολλα mb....παντω με τισ ειδοποιησεις ειχα κ εγω τ ιδιο προβλημα και με το που εκανα την νδιαδικασια που σου περιεγραψα μου της εβγαλε κανονικα...θα πρεπει βεβαια να πας ρυθμισεις>διαχειριση ειδοποιησεων>και να βαλεις την εφαρμογη να εμφανιζετε εκτος απο την γραμμη καταστασης και στην lockscreen....ελπιζω να βοηθησα

Link to comment
Share on other sites

το πιο απλο που μπορεις να κανεις ειναι να απενεργοποιησης τα δεδομμενα κινητης ...ισως σου εκανε καμια εφαρμογη του πλαιυστορε ενημερωση, αλλη εξηγηση δεν βρισκω για να σου καταναλωση τοσα πολλα mb....παντω με τισ ειδοποιησεις ειχα κ εγω τ ιδιο προβλημα και με το που εκανα την νδιαδικασια που σου περιεγραψα μου της εβγαλε κανονικα...θα πρεπει βεβαια να πας ρυθμισεις>διαχειριση ειδοποιησεων>και να βαλεις την εφαρμογη να εμφανιζετε εκτος απο την γραμμη καταστασης και στην lockscreen....ελπιζω να βοηθησα

 

Πλεον απενεργοποιήσα τα πάντα .. έχω κι ενα πρόβλημα με τον πάροχο μετά από αυτό και έτσι κι αλλιώς δεν με παίρνει να τα έχω ανοιχτά αν θελω να διεκδικήσω επιστροφή χρημάτων, κτλ (ευτυχώς αύριο θα έχω άλλη κάρτα / πρόγραμμα από άλλο πάροχο, οπότε μικρό το κακό).

Είμαι με wifi .

εκανα την αλλαγή, αυτο που λες το είχα ήδη ενεργό και σε priority επισης. Φαίνεται να λειτουργεί. Αλλά θέλω να το δω και στην πράξη, όταν θα είμαι έξω, και on the go.

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

εγώ το πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις άρχισα να το αντιμετωπίζω μετά το update του OS. μέχρι τότε όλα λειτουργούσαν άψογα.

μετά άρχισε να κάνει τα κουλά του. Μετά αποτελειώθηκε όταν εγκατέστησα το viber στον υπολογιστή. ο οποίος ακόμα κι αν είναι κλειστός, τα μηνύματα και πάλι δεν προωθούνται όλα στο κινητό .. και γενικά έχει θεματάκια με καθυστερήσεις εμφάνισης μηνυμάτων κτλ. Για να μην πω, όταν με παίρνουν τηλ στο viber, που ούτε αυτό χτυπάει κι απλά όταν εγώ κοιτάξω το κινητό και μπω στην εφαρμογή θα δω τις χαμένες κλήσεις!

 

Δοκίμασα τώρα τη λειτουργία που προτείνατε, και θα δω πως θα κινηθεί… και θα ενημερώσω. Ελπίζω να φτιάξει γιατί άρχισε να με κουράζει …

 

 

Σήμερα βέβαια, έπαθα το πιο κουλό απ' όλα. ξύπνησα το πρωί και έλαβα μήνυμα από τον πάροχο μου ότι έχουν καταναλωθεί όλα τα mb του προγράμματος μου .. οκ, αλλά 400+ mb σε ενα βραδι, ενώ το κινητό ήταν σε κλειδωμένη οθόνη; και οι εφαρμογές στο μενού κλειστές; Δεν πολυστέκει…οπότε τώρα τρώω κεφάλι μου να λύσω πρώτα το θέμα των δεδομένων με τον πάροχο μου (είναι λίγο μπερδεμένη η φάση εδώ)

κι από κει και πέρα, να βρω πάλι τη ρύθμιση που θα κοντρολάρει λίγο τα data μου …. εφαγα το κεφάλι μου, αλλά και πολύ άκρη δεν έχω βγάλει. Βρήκα πολλές ρυθμίσεις για όρια , κτλ. αλλά δε γνωρίζω πια είναι η πιο σημαντική απο όλες αυτές - που θα κάνει και τη διαφορά δλδ …

Μπορείτε να με βοηθήσετε;

 

ευχαριστώ.

'

 

Πρωτα απο ολα στο μενου της μπαταριας θα δεις και θα ρυθμισεις ποιες εφαρμογες θελεις να τρεχουν στο παρασκηνιο (πχ viber messanger κ.α) ετσι ωστε οταν δεχεσαι μυνημα ή κληση να το εχεις realtime.

Επιπλεον στο κεντρο ασφαλειας στην χρηση δεδομενων απλα κοβεις την προσβαση σε δεδομενα ή και wifi σε οποιες σφαρμογες εσυ θελεις (κατεβασμενες ή και συστηματος) Θα εκπλαγεις οταν δεις ποσες εφαρμογες εχουν προσβαση στα δεδομενα χωρις εσυ να το ξερεις...πχ πλοηγος

Τελος κανεις αυτο που σου προτεινε και ο φιλος spiross4 για να ρυθμισεις που & πως θα εχεις τις ειδοποιησεις σου

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

εχω σκοπο να περασω την aosp που το κανει uc.

να προτιμησω το απλο ή το prime(και τα 16gb με ειναι αρκετα)?

Link to comment
Share on other sites

'

 

Πρωτα απο ολα στο μενου της μπαταριας θα δεις και θα ρυθμισεις ποιες εφαρμογες θελεις να τρεχουν στο παρασκηνιο (πχ viber messanger κ.α) ετσι ωστε οταν δεχεσαι μυνημα ή κληση να το εχεις realtime.

Επιπλεον στο κεντρο ασφαλειας στην χρηση δεδομενων απλα κοβεις την προσβαση σε δεδομενα ή και wifi σε οποιες σφαρμογες εσυ θελεις (κατεβασμενες ή και συστηματος) Θα εκπλαγεις οταν δεις ποσες εφαρμογες εχουν προσβαση στα δεδομενα χωρις εσυ να το ξερεις...πχ πλοηγος

Τελος κανεις αυτο που σου προτεινε και ο φιλος spiross4 για να ρυθμισεις που & πως θα εχεις τις ειδοποιησεις σου

 

 

τις ρυθμίσεις στη μπαταρία τις είχα έτσι, έτσι κι αλλιώς. δε χρειάστηκε να αλλάξω κάτι. πείραξα μόνο ότι προανέφερα.

και απλά παρατηρώ τώρα. μέχρι στιγμής ολα καλά!

 

ευχαριστώ.

 

υ.γ. αυτό που δεν εχω διευθετήσει ακόμα ήταν το θέμα με τη μουσική που είχα αναφέρει - όταν βάζω ακουστικά κάνει τρελό shuffle και γενικά παίζει με τα volumes,κτλ. Εν τω μεταξύ τα συγκεκριμενα ακουστικά ειναι πολύ απλά, χωρίς remote, μικρόφωνο, τπτ.

θα δοκιμάσω και με ό,τι άλλο έχω και θα ενημερώσω.

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να μπει στο μενού ρυθμίσεις => σχετικά με το τηλέφωνο => και να πατήσει πάνω σε αυτά τέσσερις φορές : έκδοση kernel ή εσωτερικός χώρος ή cpu ή έκδοση MIUI; Ενδιαφέρον

 

Τι είναι η είσοδος στο CIT που γράφει στο kernel?

 

 

εγώ το πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις άρχισα να το αντιμετωπίζω μετά το update του OS. μέχρι τότε όλα λειτουργούσαν άψογα.

μετά άρχισε να κάνει τα κουλά του. Μετά αποτελειώθηκε όταν εγκατέστησα το viber στον υπολογιστή. ο οποίος ακόμα κι αν είναι κλειστός, τα μηνύματα και πάλι δεν προωθούνται όλα στο κινητό .. και γενικά έχει θεματάκια με καθυστερήσεις εμφάνισης μηνυμάτων κτλ. Για να μην πω, όταν με παίρνουν τηλ στο viber, που ούτε αυτό χτυπάει κι απλά όταν εγώ κοιτάξω το κινητό και μπω στην εφαρμογή θα δω τις χαμένες κλήσεις!

 

Δοκίμασα τώρα τη λειτουργία που προτείνατε, και θα δω πως θα κινηθεί… και θα ενημερώσω. Ελπίζω να φτιάξει γιατί άρχισε να με κουράζει …

 

 

Σήμερα βέβαια, έπαθα το πιο κουλό απ' όλα. ξύπνησα το πρωί και έλαβα μήνυμα από τον πάροχο μου ότι έχουν καταναλωθεί όλα τα mb του προγράμματος μου .. οκ, αλλά 400+ mb σε ενα βραδι, ενώ το κινητό ήταν σε κλειδωμένη οθόνη; και οι εφαρμογές στο μενού κλειστές; Δεν πολυστέκει…οπότε τώρα τρώω κεφάλι μου να λύσω πρώτα το θέμα των δεδομένων με τον πάροχο μου (είναι λίγο μπερδεμένη η φάση εδώ)

κι από κει και πέρα, να βρω πάλι τη ρύθμιση που θα κοντρολάρει λίγο τα data μου …. εφαγα το κεφάλι μου, αλλά και πολύ άκρη δεν έχω βγάλει. Βρήκα πολλές ρυθμίσεις για όρια , κτλ. αλλά δε γνωρίζω πια είναι η πιο σημαντική απο όλες αυτές - που θα κάνει και τη διαφορά δλδ …

Μπορείτε να με βοηθήσετε;

 

ευχαριστώ.

 

 

Επίσης μπορείς μέσω του κέντρου ασφαλείας-->χρήση δεδομένων να δεις ποιος είναι ο "φτέχτης" και σου έφαγε τα MB. Γενικά ο πλοηγός "τρώει" αρκετά και δουλεύει και στο παρασκήνιο

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αμα το παρω απο warehouse που λενε απο το παρακατω Link Τριτη με Τεταρτη θα ειναι σπιτι μου?

 

http://www.vickmall.com/eu-warehouse-original-xiaomi-redmi-note-2-prime-2-2ghz-2gb-32gb-smartphone-4g-fdd-lte-mtk-helio-x10-octa-core-5-5-inch-fhd-13-0mp-white.html

 

Edit: Δε απαντησε κανεις :P Το πήρα! και διαλεξα EU Post.. λογικα τριτη θα το εχω ε?

 

Εdit2: Γραφει οτι εχει gift silicon case + tempered glass.. πιο tempered glass βαζουν?

Εγω θελω της nilkiin!

 

Edit3: Οταν ερθει πως περναω τη νεα rom απο το xiaomi-miui.gr ? Eιχα Xiaomi MI4 και χαλασε οχι απο software...

και ειμαι λιγο ξενερομενος θελω αυτη τη φορα να πανε ολα καλα. Οποιος μπορει ας γραψει.

Edited by sakis92
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αμα το παρω απο warehouse που λενε απο το παρακατω Link Τριτη με Τεταρτη θα ειναι σπιτι μου?

 

http://www.vickmall.com/eu-warehouse-original-xiaomi-redmi-note-2-prime-2-2ghz-2gb-32gb-smartphone-4g-fdd-lte-mtk-helio-x10-octa-core-5-5-inch-fhd-13-0mp-white.html

 

Edit: Δε απαντησε κανεις :P Το πήρα! και διαλεξα EU Post.. λογικα τριτη θα το εχω ε?

 

Εdit2: Γραφει οτι εχει gift silicon case + tempered glass.. πιο tempered glass βαζουν?

Εγω θελω της nilkiin!

 

Edit3: Οταν ερθει πως περναω τη νεα rom απο το xiaomi-miui.gr ? Eιχα Xiaomi MI4 και χαλασε οχι απο software...

και ειμαι λιγο ξενερομενος θελω αυτη τη φορα να πανε ολα καλα. Οποιος μπορει ας γραψει.

 

No name tempered glass βαζουν αλλα δεν είναι κακό, τι δουλειά του την κάνει. Στο πρώτο ποστ έχει οδηγίες για flash.

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι η είσοδος στο CIT που γράφει στο kernel?

 

 

 

 

 

Επίσης μπορείς μέσω του κέντρου ασφαλείας-->χρήση δεδομένων να δεις ποιος είναι ο "φτέχτης" και σου έφαγε τα MB. Γενικά ο πλοηγός "τρώει" αρκετά και δουλεύει και στο παρασκήνιο

 

μου έδειξε το gmail με μεγάλη κατανάλωση. Ο πλοηγός, τι εννοούμε; τον browser, το gps ή κάτι άλλο; (το'χω στα αγγλικά γι' αυτό ποιο εννοείς αντίστοιχο του;)

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...