Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλημερα!η φωτογραφικη του μηχανη ειναι καταπλητικη.αμα ριξετε μια ματια στο thread με τις φωτογραφιες θα καταλαβετε τι εννοω,οπως και εαν διαβασετε κ τα σχολια των παιδιων.

Οριστε και παλι ενα album απο φωτος που εχω τραβηξει ο ιδιος με το κινητο χωρις καμια επεξεργασια!

 

https://flic.kr/s/aHsknRKXsQ

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όποιος ενδιαφέρεται για καλύτερη μπαταρία 6 ώρες sot+ δείτε το παρακάτω θέμα στο xda

 

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-2/general/howto-limit-cpu-frequency-to-save-t3233745

Μπορείς να εξηγήσεις αναλυτικά πώς ενεργοποιησες το automate?

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία είναι υποκειμενικό θέμα. Εγώ μπορεί να βγάζω 5 ώρες οθόνη και κάποιος άλλος 3 ώρες. Εγώ όμως μπορεί να μη παίζω βαριά παιχνίδια ή και καθόλου. Μπορεί να έχω τη φωτεινότητα μόνιμα χαμηλά και ο άλλος να την έχει στο 70℅. Εγώ μπορεί να έχω κλειστό το wifi όταν δεν το χρειάζομαι,όπως και το συγχρονισμό ενώ ο άλλος να τα έχει μόνιμα ανοιχτα.Τι συγκρίνετε?
:luck:
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα!η φωτογραφικη του μηχανη ειναι καταπλητικη.αμα ριξετε μια ματια στο thread με τις φωτογραφιες θα καταλαβετε τικαταλαβαινειςαι εαν διαβασετε κ τα σχολια των παιδιων.

Οριστε και παλι ενα album απο φωτος που εχω τραβηξει ο ιδιος με το κινητο χωρις καμια επεξεργασια!

 

https://flic.kr/s/aHsknRKXsQ

 

Οντως μια χαρα ειναι. Ισως οταν ζουμαρεις στην οθονη του κινητου να φαινονται καπως παραξενα. Τις φωτο αν δεν τις δεις στον υπολογιστη τελικα δεν καταλαβαινεις. Παντως ετσι οπως φαινονται στο κινητο δεν μου αρεσαν.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα!η φωτογραφικη του μηχανη ειναι καταπλητικη.αμα ριξετε μια ματια στο thread με τις φωτογραφιες θα καταλαβετε τι εννοω,οπως και εαν διαβασετε κ τα σχολια των παιδιων.

Οριστε και παλι ενα album απο φωτος που εχω τραβηξει ο ιδιος με το κινητο χωρις καμια επεξεργασια!

 

https://flic.kr/s/aHsknRKXsQ

 

με τι ρυθμίσεις έχεις τραβήξει τις φώτο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κατά την γνώμη σας αξίζει να βάλω την τελευταία dev ?είμαι με stable 7.0.8.0

Είναι καλή ή να κάτσω στα αυγά μου?

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε λίγο προς το παρόν.. Αν και στην τελευταία φορτιση πάει κιαυτη για 5 ωρες

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δεις σε κάθε φώτο τι ρυθμίσεις έχω. Από κορεσμο, κοντράστ και καθαρότητα δεν έχω πειράξει τπτ.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με το Twrp recovery? Ότι φλασαρω μετά δεν μου κάνει reboot. Αναγκαστικά βγάζω μπαταρία. Έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο, ή άλλη έκδοση Twrp?
Link to comment
Share on other sites

Είχα και εγώ αυτό το θέμα. Είναι μια ρύθμιση που πρέπει να κάνεις όταν ξεκινάει το twrp αλλά δεν θυμάμαι ποια...

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Οταν σου βγάζει το μήνυμα την πρώτη φορά στο twrp κάτι σχετικά με allow modification δεν θυμάμαι ακριβως, απλά κάνεις swipe δεξιά την μπάρα, δεν πατάς κάτι άλλο, εγώ αυτό κάνω πάντα και ποτέ δεν είχα κόλλημα στο twrp recovery.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέει ο Billy s είναι όντως.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Αν κολλάει, πατάς volume + και power μέσα σε recovery και μετα κάνει reboot χωρίς να κολλάει

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια κουμπιά είναι για να βγαζεις screenshot? Και αυτό δε μπορούν να το βάλουν στο power button να έχει επανεκκίννηση τερματισμό και screenshot?

έτσι είχα συνηθίσει ως τώρα σε άλλο κιν

Link to comment
Share on other sites

@elpa02

1. Όχι, άλλο καλό είναι να φλασαρεις την ελληνική

2.

3. Ναι, αλλά καλό είναι να πάρεις απευθείας την FDD εκδοση

4. Απο βικμολ, αλλά κοίταξε αυτό που σε είπα στο 1. 5 λεπτα υπόθεση ειναι

 

Οκ. Αλλα το βικμολ δινει τη TD εκδοση φλασαρισμενο για FDD. Το παιρνω και θα πρεπει να περασω αλλη απο πανω?

Edited by elpa02
HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

Καμια ιδέα πως να δω τον εσωτερικό χώρο στο PC?

Μονο micro SD βλέπω

Φοραω cm12.1

Δεν έχω CM 12.1 αλλά μου το κάνει και εμένα μερικές φορές στις τελευταίες dev. Αυτό που κάνω για να δει την μνήμη είναι να κλείσω και να ξανά ανοίξω τον διακόπτη του MTP

Link to comment
Share on other sites

@panospc

Πως τον ανοιγωκλεινεις?

Στο MIUI μόλις συνδεσεις το USB σου βγάζει ειδοποίηση στην μπάρα ότι συνδέθηκε το USB , μολις πατήσεις επάνω στην ειδοποίηση σου ανοίγει ένα menu που μπορείς να ανοιγοκλείσεις το MTP. Δεν ξέρω εάν δουλεύει παρόμοια το CM, αλλιώς κοίτα εδώ http://android.stackexchange.com/questions/70225/disabling-mtp-ptp-all-usb-stuff-except-charging

Link to comment
Share on other sites

Τοτε δοκίμασε power button + αριστερό τατς πλήκτρο (αυτό με τις 3 παύλες).

Ταυτόχρονα θελει

volume down + αριστερό τατς πλήκτρο (αυτό με τις 3 παύλες).

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

volume down + αριστερό τατς πλήκτρο (αυτό με τις 3 παύλες).

 

Αλλιώς κατέβαζεις την μπάρα και πατας το "στιγμιοτύπο" από τα quick toggles

Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

Έχω το prime με φορεμένη από Κίνα την 7.0.99.99 stable.

Σήμερα βρήκα λίγο χρόνο να του περάσω την Ελληνική miui.

Επειδή τάχω μπλέξει λίγο, ποιον από τους τρόπους που αναφέρονται στην πρώτη σελίδα μου προτείνετε να ακολουθήσω?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...