Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια καλημερα και χρονια πολλα!

Μου ζητησε φιλικο προσωπο να του παρω ενα κινητο με ορισμενα χαρακτηριστικα και καταληγω στο Note 2..

Θα ηθελα να ρωτησω 2-3 πραγματακια. Προτεινετε να το παρω με την official εκδοση ή με την multilanguage που δινουν τα καταστηματα? Υπ'οψην οτι το ατομο που θα το χρησιμοποιησει δεν προκειται να ασχοληθει με φλασαρισματα και updates, απλα θελει ενα απροβληματιστο κινητο χωρις ιδιαιτερα bugs κτλ? Επισης την καρτουλα μνημης την παιρνει στην 2η sim, σωστα? 'Η 2η sim ή καρτα μνημης δηλαδη?

Τελος κατι διαβασα εδω οτι η κινεζικη εκδοση που εχουν (TDD, καλα το λεω?) δουλευει κανονικα εδω, ισχυει ετσι απλα ή θελει κατι περαιτερω ως "πειραγμα", αλλαγη ρομ κτλ?

Τελος, ειδα τους οδηγους στην αρχικη σελιδα, αλλα εσεις που εχετε φλασαρει πολλες φορες και γενικως σκαλιζετε το κινητο πιο πολυ, ποιος ειναι ο πιο ευκολος τροπος να περασεις την ελληνικη ρομ απο το miui.gr, οταν το κινητο ερχεται με official ή πλεον και με multilang μπαινει ευκολα?

Ευχαριστω προκαταβολικα..

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα και χρονια πολλα!

Μου ζητησε φιλικο προσωπο να του παρω ενα κινητο με ορισμενα χαρακτηριστικα και καταληγω στο Note 2..

Θα ηθελα να ρωτησω 2-3 πραγματακια. Προτεινετε να το παρω με την official εκδοση ή με την multilanguage που δινουν τα καταστηματα? Υπ'οψην οτι το ατομο που θα το χρησιμοποιησει δεν προκειται να ασχοληθει με φλασαρισματα και updates, απλα θελει ενα απροβληματιστο κινητο χωρις ιδιαιτερα bugs κτλ? Επισης την καρτουλα μνημης την παιρνει στην 2η sim, σωστα? 'Η 2η sim ή καρτα μνημης δηλαδη?

Τελος κατι διαβασα εδω οτι η κινεζικη εκδοση που εχουν (TDD, καλα το λεω?) δουλευει κανονικα εδω, ισχυει ετσι απλα ή θελει κατι περαιτερω ως "πειραγμα", αλλαγη ρομ κτλ?

Τελος, ειδα τους οδηγους στην αρχικη σελιδα, αλλα εσεις που εχετε φλασαρει πολλες φορες και γενικως σκαλιζετε το κινητο πιο πολυ, ποιος ειναι ο πιο ευκολος τροπος να περασεις την ελληνικη ρομ απο το miui.gr, οταν το κινητο ερχεται με official ή πλεον και με multilang μπαινει ευκολα?

Ευχαριστω προκαταβολικα..

 

με ότι ρομ και να το πάρεις θα κάτσεις 1 ώρα να ασχοληθείς για να περάσεις την ελληνική με βάση αυτόν τον οδηγό και θα του το δώσεις έτοιμο και δεν χρειαστεί να φτιάξει κάτι εκείνος.

 

όχι έχει τρία slots. ένα για micro sd και δύο για τις sim.

 

Να πάρεις την fdd έκδοση

Link to comment
Share on other sites

 

Το πλέον αξιόπιστο:http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-2-smartphone-td-fdd-lte-mtk-helio-x10-octa-core-2-0ghz-2gb-ram-16gb-rom-3060mah.html

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Έχεις μήπως κανείς αυτό το back cover? http://www.vickmall.com/newest-tempered-glass-back-cover-and-aluminum-frame-for-xiaomi-redmi-note-2-smartphone.html

Αντικαθιστά τελείως το πίσω καπάκι και στα μάτια μου τουλάχιστον φαίνεται πιο premium η συσκευή. Απλα το σκέφτομαι μήπως το αλουμίνιο επηρεάζει το Gps η το δίκτυο κινητής.Από tempered glass τι έχετε να προτείνετε? Στο vickmall έχει της Nilkin και της Mofi. Nilkin είχα σε διάφορες συσκευές αλλά αν είναι καλό και το Mofi δε θα με χαλούσε να γλυτώσω ότι μπορώ.

Edited by firekostas
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Έχεις μήπως κανείς αυτό το back cover? http://www.vickmall.com/newest-tempered-glass-back-cover-and-aluminum-frame-for-xiaomi-redmi-note-2-smartphone.html

Αντικαθιστά τελείως το πίσω καπάκι και στα μάτια μου τουλάχιστον φαίνεται πιο premium η συσκευή. Απλα το σκέφτομαι μήπως το αλουμίνιο επηρεάζει το Gps η το δίκτυο κινητής.Από tempered glass τι έχετε να προτείνετε? Στο vickmall έχει της Nilkin και της Mofi. Nilkin είχα σε διάφορες συσκευές αλλά αν είναι καλό και το Mofi δε θα με χαλούσε να γλυτώσω ότι μπορώ.

 

Μπορείς να το βρεις και με λιγότερα από τα μισά:http://www.ebay.com/itm/Aluminum-Bumper-Tempered-Glass-Back-Battery-Cover-Case-For-XiaoMi-Redmi-Note-2-/281806829748?var=&hash=item419cfef8b4:m:mhIZov3MCDeQ-ahMxOHlPOw

Κάπου διάβασα οτι γλιστράει και δεν δίνει αίσθηση γυαλιού αλλά πλαστικού. Αντίθετα και εδώ μέσα στο φόρουμ τα καλύτερα λένε για τη δερμάτινη πλάτη:http://www.ebay.com/itm/Luxury-PC-Frame-Leather-Back-Battery-Cover-Door-Case-For-XiaoMi-Redmi-Note-2-/281839497269?var=&hash=item419ef17035:m:mUQERxR3LOQrEzDK7eMxrFQ.

Για tempered glass η nilkin αξίζει τα 2-3€ παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το βρεις και με λιγότερα από τα μισά:http://www.ebay.com/itm/Aluminum-Bumper-Tempered-Glass-Back-Battery-Cover-Case-For-XiaoMi-Redmi-Note-2-/281806829748?var=&hash=item419cfef8b4:m:mhIZov3MCDeQ-ahMxOHlPOw

Κάπου διάβασα οτι γλιστράει και δεν δίνει αίσθηση γυαλιού αλλά πλαστικού. Αντίθετα και εδώ μέσα στο φόρουμ τα καλύτερα λένε για τη δερμάτινη πλάτη:http://www.ebay.com/itm/Luxury-PC-Frame-Leather-Back-Battery-Cover-Door-Case-For-XiaoMi-Redmi-Note-2-/281839497269?var=&hash=item419ef17035:m:mUQERxR3LOQrEzDK7eMxrFQ.

Για tempered glass η nilkin αξίζει τα 2-3€ παραπάνω.

Δεν μου φαίνονται ίδιες. Αλλά ότι της vickmall σαφώς ανώτερη ως ποιότητα

Όσο για την δερμάτινη τύπου την έχω εγώ.

Ωραία είναι αλλά εμένα πλάι στο μεταλλικό, ψεύτικο εννοείται, δείχνει λίγο πιο φθηνό. Γούστα είναι αυτά φυσικά...

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Εενεργοποιησες το 4g στην θέση 1?

τελικά το γύρισα σε 3g και πάει πολύ καλύτερα!

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ λίγο την προσοχή σας προσπαθώ εδώ και μήνες να δείξω την οθόνη του κινητού μου στην tv. Στην ενεργοποίηση ασύρματης οθόνης εμφανίζεται η τηλεόραση μου μόνο όταν απομακρύνομαι στα 4 μέτρα από την τηλεόραση. Όταν πάω κοντά εξαφανίζεται. Έχει κανένας το ίδιο πρόβλημα? Εντωμεταξυ πατάω για σύνδεση πάνω στο όνομα της τηλεόρασης μου αλλά δεν γίνεται τίποτα. Πρέπει να επιλέξω κάτι στην tv? Μπορεί κάποιος με developer ROM να δει παρακαλώ και να μου πει? Ευχαριστώ.

Κάποιος μπορεί να ανοίξει ένα λεπτό την ασύρματη οθόνη και να απαντήσει? Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

με ότι ρομ και να το πάρεις θα κάτσεις 1 ώρα να ασχοληθείς για να περάσεις την ελληνική με βάση αυτόν τον οδηγό και θα του το δώσεις έτοιμο και δεν χρειαστεί να φτιάξει κάτι εκείνος.

 

όχι έχει τρία slots. ένα για micro sd και δύο για τις sim.

 

Να πάρεις την fdd έκδοση

Αυτο ειναι πολυ ευχαριστο οτι εχει ξεχωριστο sd slot!

Για να περαστει πιο ευκολα η ελληνικη ρομ προτεινεις να το παραγγειλω με την official ή με την multilanguage? Το λεω γιατι στο note 3g που ειχα παρει για την γυναικα μου το ειχα παραλαβει με multilang και κατα καποιο τροπο χαλουσε το μαμα recovery και επρεπε πρωτα να περαστει twrp (καλα το λεω? ;) ) ενω με official rom το περασμα ηταν ακομα πιο απλο..

Edited by MakTheo
Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Συ ξες!

Προφανώς δεν είχες καλο σήμα 4g!!!

 

εδώ που είμαι αποκλείεται να έχει 4g αλλά και να χει θα είναι 800ρα

 

αλλά το LTE δεν έκανε καλό κλείδωμα σε 3g τώρα επιτέλους κατέβασα δεδομένα. Παίζει διαρκώς μεταξύ Η και 3g αλλά τουλάχιστον κάτι κατεβάζει!

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος μπορεί να ανοίξει ένα λεπτό την ασύρματη οθόνη και να απαντήσει? Ευχαριστώ.

 

Μισό να πεταχτούμε να αγοράσουμε μία τέτοια τηλεόραση! Να κάνεις λίγο υπομονή πρέπει. Θα βρεθεί κάποιος να σε βοηθήσει

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι πολυ ευχαριστο οτι εχει ξεχωριστο sd slot!

Για να περαστει πιο ευκολα η ελληνικη ρομ προτεινεις να το παραγγειλω με την official ή με την multilanguage? Το λεω γιατι στο note 3g που ειχα παρει για την γυναικα μου το ειχα παραλαβει με multilang και κατα καποιο τροπο χαλουσε το μαμα recovery και επρεπε πρωτα να περαστει twrp (καλα το λεω? ;) ) ενω με official rom το περασμα ηταν ακομα πιο απλο..

 

με όποια ρομ και να το πάρεις η διαδικασία είναι η ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Το πλέον αξιόπιστο:http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-2-smartphone-td-fdd-lte-mtk-helio-x10-octa-core-2-0ghz-2gb-ram-16gb-rom-3060mah.html

 

 

αν δεν κανω λαθος αυτο δεν μας κανει δεν ειναι για Ευρωπη .

Xiaomi Redmi Note 2 , MIUI 7, GTV 5.12.17
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εχουν απαντηθει αυτα..... Ψαξτε λιγο στην πρωτη σελιδα να δειτε τι γραφει για αυτο το μοντελο ... ;)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Το πλέον αξιόπιστο:http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-2-smartphone-td-fdd-lte-mtk-helio-x10-octa-core-2-0ghz-2gb-ram-16gb-rom-3060mah.html

 

+1 για Vickmall! Χθές βράδυ έκανα παραγγελία,όλα οκ και με PayPal κτλ,και σήμερα το πρωί με ενημέρωσαν οτι έφυγε το πακέτο ,μου έδωσαν και tracking number για SGPost και άμεση επιβεβαίωση από chat!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά!

Είμαι με την GTV 5.11.12 από miui.gr και γενικά το τηλέφωνο πάει σφαίρα.

Έχω όμως το πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις από viber, wemail και skype, αλλά κυρίως με το viber. Εννοείται ότι έχω ρυθμίσει τις εφαρμογές να βγάζουν ειδοποιήσεις στη μπάρα και αναδυόμενα παράθυρα, αλλά αυτό δουλεύει για το viber για λίγη ώρα αφού το ανοίξω και αν έχω κλειδώσει την οθόνη λίγα λεπτά πριν. Επίσης τις συγκεκριμένες εφαρμογές τις έχω "κλειδώσει" ώστε με τον καθαρισμό της RAM να μην κλείνουν, παρ όλα αυτά τίποτα.

Αντίθετα ειδοποιήσεις από παιχνίδια και άλλες εφαρμογές εμφανίζονται κανονικότατα. Ξήλωσα το viber, το ξαναεγκατέστησα, αλλά πάλι τίποτα. Σπάει νεύρα η φάση. Από ότι είδα το ίδιο πρόβλημα αναφέρει και ένα άλλο παιδί σε προηγούμενα ποστ.

Σκέφτομαι να ρίξω την 5.12.24 μπας και στρώσει η κατάσταση, αλλά θέλω πρώτα να ρωτήσω, αν όσοι την έχουν βάλει έχουν παρατηρήσει να έχει κάποιο θέμα και αν δουλεύει το root κανονικά.

Συγγνώμη αν κούρασα, αλλά μου την έχει δώσει απίστευτα!!!

Ευχαριστώ.

I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
Link to comment
Share on other sites

Βαλτή, μην καθεσαι

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Βαλτή, μην καθεσαι

 

Χεχε! Ακόμα δεν πρόλαβα να δημοσιεύσω και απάντησες! Ωραίος! :D

 

Αυτό με το viber έχεις ιδέα γιατί το κάνει; Στο έκανε καθόλου εσένα;

Edited by ggtaxo
I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ λίγο την προσοχή σας προσπαθώ εδώ και μήνες να δείξω την οθόνη του κινητού μου στην tv. Στην ενεργοποίηση ασύρματης οθόνης εμφανίζεται η τηλεόραση μου μόνο όταν απομακρύνομαι στα 4 μέτρα από την τηλεόραση. Όταν πάω κοντά εξαφανίζεται. Έχει κανένας το ίδιο πρόβλημα? Εντωμεταξυ πατάω για σύνδεση πάνω στο όνομα της τηλεόρασης μου αλλά δεν γίνεται τίποτα. Πρέπει να επιλέξω κάτι στην tv? Μπορεί κάποιος με developer ROM να δει παρακαλώ και να μου πει? Ευχαριστώ.

 

Καλησπέρα φίλε μου...δοκίμασα την ασύρματη σύνδεση σε μία SONY τηλεόραση πριν λίγο.

Από 10 εκατοστά έως και 10 μέτρα.

Είμαι με την ελληνική GTV 5.12.24

 

Με την θήκη που είχα στο κινητό στην αρχή μου έκανε διακοπές συνέχεια και όταν δεν έκανε διακοπές είχα lag (αργούσε η τηλεόραση να δείξει ότι έδειχνε το κινητό).

 

Μόλις έβγαλα την θήκη και το κινητό δεν είχε περιορισμούς δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με το zenfone 5 που είχα μέχρι τώρα ή μπαταρία δείχνει βραχος.

Μόνο που δεν έχω το άγχος ότι τρώει μπαταρία όσο το δουλεύω εμένα μου φτάνει.

Αν και ή χρήση που του κάνω δεν το ζοριζει , ακόμα δεν το δούλεψα όπως το χρειάζομαι με το cyta4u δείχνει να βγάζει άνετα την ημέρα. Π.χ. αυτή την ώρα είμαι με 22 ώρες από την φόρτιση και με 2ωρες και 40 λεπτά οθόνη

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, εαν φλασαρω στο redmi note 2 td version, την ελληνικη gtv θα ειναι ολα οκ? απο καμερα πως τα παει?
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...