Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανένα δεν είναι σαν το iGO Primo.

 

Σωστα!!!!!!!!! :)

Edited by viotos

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οταν αλλαζουμε θεμα αλλαζει και το boot animation;επισης με το που εβαλα το θεμα eureka remi-x μου χει κανει 4 επαννεκινησεις το τηλεφωνο απο το πρωι..να προσθεσω οτι εχω περιπου μηνα το τηλεφωνο και δεν μου το χε κανει ποτε.φταει το θεμα;
Link to comment
Share on other sites

Εαν ενώ είναι κλειδωμένο το κιν. πάτε να το ξεκλειδώσετε και έχετε καλυμένη την πάνω μεριά της οθόνη βγάζει ένα μήνυμα

"μην καλύπτετε την πορτοκαλι περιοχη της οθονης"

αυτό γιατί είναι και καλά;

Link to comment
Share on other sites

για να μην ξεκλειδώνει τυχαία αν το έχεις στη τσέπη σου ή σε κανένα τσαντάκι.

μπορείς να πας settings-lock screen-prevent pocket dials και να το απενεργοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

ηρθε με περιπου 30% μπαταρια. πειραγμα καμια μιαμιση ωριτσα συνολικα. εκτοτε το αφησα. πλεον εδω και 5-6 ωρες ειναι στο 7% :D

φορτιση στις 7 το πρωι μεχρι μεσημερι ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, έχει δοκιμάσει κανένας την stable global 7.0.12 από εδώ?

 

http://en.miui.com/thread-191215-1-1.html

 

στα σχόλια αναφέρει καλύτερη μπαταρία και αίσθηση χρήσης.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, έχει δοκιμάσει κανένας την stable global 7.0.12 από εδώ?

 

http://en.miui.com/thread-191215-1-1.html

 

στα σχόλια αναφέρει καλύτερη μπαταρία και αίσθηση χρήσης.

 

καλημερα φιλε, στα σχολια μερικοι αναφερουν οτι η μπαταρια μειωνεται γρηγορα , οτι δεν εχει καλη μεταφραση σε αλλες γλωσεες εκτος απο αγγλικα και κινεζικα και οτι τους βρισκει σε τοποθεσια κινας. Αποψη μου ,δεν αξιζει η δοκιμη.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλε, στα σχολια μερικοι αναφερουν οτι η μπαταρια μειωνεται γρηγορα , οτι δεν εχει καλη μεταφραση σε αλλες γλωσεες εκτος απο αγγλικα και κινεζικα και οτι τους βρισκει σε τοποθεσια κινας. Αποψη μου ,δεν αξιζει η δοκιμη.

 

Εχεις δικαιο, καλυτερα να περιμένουμε τα δικά μας παιδιά στην xiaomi-miui.gr να μας ετοιμάσουν την Ελληνική έκδοση :)

Link to comment
Share on other sites

Σωστα!!!!!!!!! :)

 

Και το here maps δεν είναι άσχημο απλά καμιά φορά δεν μου το ανοίγει...

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και είναι και free.

 

Εγω παντως εχω να αντιπροτεινω το CoPilot. Δοκιμασμενο ακομα κα στο εξωτερικο με εξαιρετικα αποτελεσματα!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως εχω να αντιπροτεινω το CoPilot. Δοκιμασμενο ακομα κα στο εξωτερικο με εξαιρετικα αποτελεσματα!!!

κατέβασα το iGO 9.6.29 αλλά δε μου το ανοίγει...και η προηγούμενη έκδοση δυστυχώς έχει πρόβλημα με την ανάλυση!

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

κατέβασα το iGO 9.6.29 αλλά δε μου το ανοίγει...και η προηγούμενη έκδοση δυστυχώς έχει πρόβλημα με την ανάλυση!

 

Η full εκδοση του CoPilot δεν εχει απολυτως κανενα θεμα... Δοκιμασμενο σε πραγματικες συνθηκες στο κινητο μας, εννοειται ΧΩΡΙΣ data...

Link to comment
Share on other sites

Περνώντας την 5.12.17 είχε κανένας κάποιο πρόβλημα; Την πέρασα με καθαρή εγκατάσταση και όταν ξεκίνησε κανονικά,έβαλα κωδικό Wifi,,Gmail, πήγαινα να βάλω κωδικό micloud και μετά την επιλογή που λέει για εύρεση συσκευής σε περίπτωση που χαθεί, έβγαζε αναφορά σφάλματος η εφαρμογή micloud και δεν μπορούσα να συνεχίσω. 2-3 φορές ξαναεκανα την ίδια διαδικασία, wipe system,data,dalvik&cashe.
Link to comment
Share on other sites

4g υποστηριζει στην πρωτη σιμ μονο. ή καταλαβα λαθος?

 

Έχεις δίκιο, μου ξέφυγε όταν διάβαζα το thread της, άλλαξα θέση τις δύο κάρτες και έκανα την δουλειά μου. Τα bugs που έχει δεν με ενοχλούν καθόλου, από χθες βράδυ την τρέχω και είμαι ευχαριστημένος, δεν με έχει ενοχλήσει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Περνώντας την 5.12.17 είχε κανένας κάποιο πρόβλημα; Την πέρασα με καθαρή εγκατάσταση και όταν ξεκίνησε κανονικά,έβαλα κωδικό Wifi,,Gmail, πήγαινα να βάλω κωδικό micloud και μετά την επιλογή που λέει για εύρεση συσκευής σε περίπτωση που χαθεί, έβγαζε αναφορά σφάλματος η εφαρμογή micloud και δεν μπορούσα να συνεχίσω. 2-3 φορές ξαναεκανα την ίδια διαδικασία, wipe system,data,dalvik&cashe.

 

Μου δουλευει το micloud, μαλλον πρεπει να ξανακατεβασεις τη ρομ

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μου παραγγείλω από vickmall. Να πάρω από εκεί θήκη και tempered glass? Να παραγγείλω από eBay? Επίσης όταν έχετε από εργοστάσιο φοράει κάποια προστατευτική μεμβράνη που θα με καλύψει μέχρι να έρθει το tempered glass?

 

Επίσης ένα link από vickmall με το σωστό μοντέλο (όχι το prime) γιατί κάπου πήρε το μάτι μου ότι υπάρχουν δύο μοντέλα.

 

Ευχαριστώ..

Edited by anikologr
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μου παραγγείλω από vickmall. Να πάρω από εκεί θήκη και tempered glass? Να παραγγείλω από eBay? Επίσης όταν έχετε από εργοστάσιο φοράει κάποια προστατευτική μεμβράνη που θα με καλύψει μέχρι να έρθει το tempered glass?

 

Επίσης ένα link από vickmall με το σωστό μοντέλο (όχι το prime) γιατί κάπου πήρε το μάτι μου ότι υπάρχουν δύο μοντέλα.

 

Ευχαριστώ..

Πηρα απο vickmall τον προηγουμενο μηνα,ειχε δωρο θηκη σιλικονης, ζελατινα και tempered glass. Γνωμη μου να μην παραγγειλεις κατι αλλο,οταν παραλαβεις βλεπεις αν θελεις κατι επιπλεον.εγω πηρα την φθηνη εκδοση τηνTD-LTE και δουλευει κανονικα ελλαδα

Link to comment
Share on other sites

πηγα να περασω την ελληνικη μεσω mi recovery κι εβγαλε corrupted zip .

το δοκιμασα ξανα με κατεβασμενο εκ νεου το ζιπ και παλι τα ιδια :/

Link to comment
Share on other sites

Τη μετονομασες σε update?

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Μου δουλευει το micloud, μαλλον πρεπει να ξανακατεβασεις τη ρομ

Την ξανακατεβασα και πάλι το ίδιο,την πέρασα τελικά μόνο με wipe cashe & dalvik cashe και ολοκληρώθηκε κανονικά,άρα δεν ήταν θέμα του zip. Ισως να ήθελε και wipe internal storage αλλά δεν ήθελα τώρα να μπλέξω σε τέτοια, έπρεπε να αντιγράψω όλους τους φακέλους στην κάρτα μνήμης κτλ... θα δω στην επόμενη ρομ τώρα πια.

Link to comment
Share on other sites

Τη μετονομασες σε update?

ναι φυσικα.

το ξακαεκανα μολις. το πηρε το update. τωρα περιμενω να μπουταρει.

ελπιζω να ανοιξει :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αργεί την πρώτη φορά

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να την μετονομάσει σε update.zip? Ποτέ δεν το έχω κάνει, δεν υπάρχει λόγος νομίζω. Αρκεί βέβαια να διαλέξεις το σωσό
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Στο vickmall έχουν αυτό

http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-2-hongmi-note-2-smartphone-4g-fdd-lte-mtk-helio-x10-octa-core-2-0ghz-2gb-16gb-5-5-inch-fhd-13-0mp.html

 

και

 

http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-2-smartphone-td-fdd-lte-mtk-helio-x10-octa-core-2-0ghz-2gb-ram-16gb-rom-3060mah.html

 

με 10 δολάρια διαφορά..

 

Update!!!!

 

Τελικά παράγγειλά το φθηνό στα 126 ευρώ τελική. Ελπίζω να έκανα καλά. Το κινητό δείχνει να είναι φοβερό. Πρέπει σιγά σιγά να αρχίσω διάβασμα..

 

Παίζουν και τα δύο Ελλάδα? Να παραγείλω το φθηνό?

Edited by anikologr
αλλαγή
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...