Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα με χαλάει λίγο το ότι η μπαταρία δεν θα είναι (μάλλον) αποσπώμενη. Το μεταλλικό δεν με ενθουσιάζει, αλλά τα 3GB και το αποτύπωμα μου έχουν κεντρίσει αρκετά το ενδιαφέρον.

Αν θες τα περαιτερω στο νεο θεμα που δημιουργηθηκε..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το ότι έχει το ίδιο SOC δεν είναι καλό για εμάς από θέμα αναβαθμίσεων;

Αν για παράδειγμα δώσει android 6 για το note 3 δεν θα έχει καμιά δικαιολογία η xiaomi να μην μας το δώσει και σε εμάς.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα επίσης ότι δεν θα έχει επίσης θύρα για microsd, όχι αποσπώμενη μπαταρία μια χαρά δικαιολογώ την αγορά μου!!!

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως συμφωνω :) Αλλαζουμε μπαταριες και εχουμε απλετο χωρο, αλλαζουμε χρωμματα καπακια για να μην βαριομαστε... μην τρελαινεστε
Link to comment
Share on other sites

Κάτω κάτω είναι η κάρτα σιμ

 

Δεω υπαρχει.Βγηκε από αυτή την εκδοση ρομ

Link to comment
Share on other sites

Εχει παραγγειλει κανεις απο banggood τελευταια??

εκανα την αγορα 12 νοεμβριου το εστειλε μετα απο μια εβδομαδα περιπου με nl post και ακομα σημερα εβγαλε στο tracking number "The item is ready for shipment"

το ειχα παρει με το κουπονι 35E9A1 με εκπτωση $-45.72

Link to comment
Share on other sites

Κάτω κάτω είναι η κάρτα σιμ

 

Μπες στις ρυθμισεις >εφαρμογες (όλες) και δες αν υπάρχει

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

έχει δουλέψει κανείς το κινητό σε ξένο δίκτυο με αντίστοιχη κάρτα sim?( όχι roaming δλδ)

προσπαθώ να το δουλέψω με μόνο τη μια κάρτα, αλλά ενώ συνδέεται για κλήσεις δεν μπαίνει σε internet καθόλου

ελληνική developer rom φοράω απο xiaomi hellas. σκέφτεστε τίποτα που μπορώ να κάνω?

 

το νεο vpn το έφτιαξες

Link to comment
Share on other sites

Μολις εφτασε το prime , πολυ ομορφο .Εκανα εκινηση δεν ρωτησε και μπηκε σε περιβαλλον με αγγλικα .

Εχει την εκδοση 7 by xiaomi.eu 5.10.8.beta Μου εβγαλε μηνυμα για update se 5.11.19 αλλα κατεβαζει με 10 εως 30 KB/s αρα θελει ωρες για να κατεβασει 650 mb

Link to comment
Share on other sites

Ετσι φιλε μου!!αντε με το καλο!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

το νεο vpn το έφτιαξες

 

όχι

περίμενα οτι θα στείλει configuration message το δίκτυο αλλά δεν βλέπω κάτι μέχρι τώρα.

υπάρχει πουθενά καμία επιλογή για να κάνω χειροκίνητα request, πριν καταλήξω να περάσω το apn μόνος μου?

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά,

 

Έχω και εγώ τώρα το note 2 και έχω περάσει την ελληνική stable v7.Από ότι βλεπω δεν είναι rooted,μπορώ να το κάνω με kingroot ή πρέπει να περάσω μέσω twrp?Το θέλω για να βάλω adaway.

Kαι επίσης στο messenger του fb δεν μου πεταέι τους κύκλους για να μπορώ να μιλάω χωρίς να είμαι στην εφαρμογή.Στην μπάρα μου βγάζει ότι έχω ανοικτή συνομλία όμως.Είναι καποια ρύθμιση που πρέπει να κάνω για να εμφανίζονται?

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Μπες στις ρυθμισεις >εφαρμογες (όλες) και δες αν υπάρχει

 

Δεν υπάρχει. Μάλλον θέλει άλλη Ρομ. Ποια να βάλω και με ποιόν τρόπο

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει. Μάλλον θέλει άλλη Ρομ. Ποια να βάλω και με ποιόν τρόπο
πηγαινε στη πρωτη σελιδα και θα τα βρεις ολα αυτα που ρωτας
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει. Μάλλον θέλει άλλη Ρομ. Ποια να βάλω και με ποιόν τρόπο

Αν ψάχνεις μόνο την εφαρμογή του control, τότε για να μην περνάς άλλη ρομ, κατέβασε μια αντίστοιχη από το play store

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει όλες τις developer από το miui.gr και νομίζω ότι η τελευταία είναι η καλύτερη από θέμα μπαταρίας, διορθώθηκε και το θέμα με το WiFi. Νομίζω, είμαστε πολύ κοντά στο "θαύμα" ☺☺☺. Μπράβο στα παιδιά του miui.gr.
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά,

 

Έχω και εγώ τώρα το note 2 και έχω περάσει την ελληνική stable v7.Από ότι βλεπω δεν είναι rooted,μπορώ να το κάνω με kingroot ή πρέπει να περάσω μέσω twrp?Το θέλω για να βάλω adaway.

Kαι επίσης στο messenger του fb δεν μου πεταέι τους κύκλους για να μπορώ να μιλάω χωρίς να είμαι στην εφαρμογή.Στην μπάρα μου βγάζει ότι έχω ανοικτή συνομλία όμως.Είναι καποια ρύθμιση που πρέπει να κάνω για να εμφανίζονται?

 

Δεν γνωρίζω κάποιο σίγουτο τρόπο για ρουτ σε stable.

 

Για το messenger: Δικαιώμτα-->αυτόματη έναρξη τικαρέ το

Δικαιώματα-->Δικαιώματα-->messenger-->Προβολή αναδυόμενου παραθύρου τίκαρέ το και αυτο

Link to comment
Share on other sites

Το Link απο Gearbest ειναι αυτο για τη συσκευη που να δουλευει και στα ελληνικα δικτυα ; http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_229218.html?wid=3

 

Το αντιστοιχο στο Vickmall ή σε αλλο φθηνο αξιοπιστο καταστημα πιο ειναι ; Αν μπορειτε απαντηστε με απευθειας Link μη τυχον και δωσω λαθος παραγγελια

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

η σιλικον case που δινει δωρο το βικμολ, ποια ειναι;

 

Eίναι πολύ λεπτή και κατ' εμέ δεν αξίζει καθόλου. Την έχω να κάθεται στο κουτί. Πήρα της nillkin hard case πολύ ωραία, στιβαρή. Εμένα μου ξεκουμπώνει πολύ δύσκολα και βρίσκω ότι μου το μεγαλώνει σε όγκο. Τώρα χρησιμοποιώ μια μπλε πάλι από σιλικόνη που μου την έκαναν δώρο από vickmall.Mε έχει βολέψει μια χαρά και δεν έχει και όγκο. Μέχρι να μου έρθει το καπάκι με το δερμάτινο.

Δες την και εδώ μήπως τους πείσεις να σου δώσουν μια ίδια

http://s18.postimg.org/d8juwt02d/IMG_20151124_183409.jpg

http://s27.postimg.org/sk5u7bwhb/IMG_20151124_183419.jpg

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...