Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καθαρά υποκειμενική η γνώμη σου μιας και το είχα κι εγώ και δεν είδα καμία εξαιρετική κάμερα είτε με καλό φωτισμό είτε όχι.

 

Εξαρτάτε ποια ρομ δούλευες στο το κινητό....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια otg υποστηριζει?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Εχει παραλαβει κανεις Ελλαδα το prime?

 

Λογικά αύριο θα το έχω.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρε οθόνη, ποιοτητα, γωνία θεασης, φωτεινοτητα.. Και καποιο δυσκολο παιχνιδι

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρε οθόνη, ποιοτητα, γωνία θεασης, φωτεινοτητα.. Και καποιο δυσκολο παιχνιδι

 

Got it. ;)

Link to comment
Share on other sites

Got it. ;)

Κι αν έχεις χρόνο να ανεβάσεις 1-2 φωτογραφίες για να υπάρχει πρώτο δείγμα και εδώ και να συγκρίνει ο καθένας με τα δικά του στάνταρ. :)

( σε πρήξαμε :p )

Link to comment
Share on other sites

Κι αν έχεις χρόνο να ανεβάσεις 1-2 φωτογραφίες για να υπάρχει πρώτο δείγμα και εδώ και να συγκρίνει ο καθένας με τα δικά του στάνταρ. :)

( σε πρήξαμε :p )

 

Αυτό εννοείται ότι θα το κάνω. Μέρα - νύχτα - χαμηλό φωτισμό (για το τελευταίο θα προσπαθήσω τουλάχιστον με κάποιο τρόπο). Απλά στο αυτόματο, γιατί είμαι άσχετος με τις ρυθμίσεις του manual. :p

Όχι, σιγά. Στείλτε πραγματικά ό,τι θέλετε.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα και εγώ. Οι εντυπώασεις μέχρι στιγμής πολύ καλές (κατασκευή, οθόνη, κλπ)..

 

Έχει δοκιμάσει κανείς το Mi Verification εδώ; https://jd.mi.com/ Γιατί ενώ σκανάρει τον κωδικό, κάνει το verification μου λέει πως τα αποτελέσματα θα τα δω στο site αλλά τίποτα...

 

Θα του βάλω και την ελληνική rom και βλέπουμε...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι άμεσα τη βοήθειά σας... Προσπαθώ να περάσω την Ελληνική ROM (xiaomi-miui-hellas-5.0_hermes_GTV-5.9.2.zip) την οποία έχω περάσει και στην SD και στο κινητό, αλλά από τον Updater δεν το βλέπει καν το αρχείο. Όταν πάω να το κάνω από το Mi-Recovery (το έχω μετανομάσει σε update.zip) λέει πως το αρχείο είναι corrupted. Πρέπει να κάνω κάτι άλλο πριν. Πχ fastboot, TWRP κλπ;

 

Επίσης δεν το βλέπει απευθείας ο υπολογιστής όταν το συνδέω παρά μόνο μέσω του Mi PC Suite. Που μπορώ να βρω drivers?

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι άμεσα τη βοήθειά σας... Προσπαθώ να περάσω την Ελληνική ROM (xiaomi-miui-hellas-5.0_hermes_GTV-5.9.2.zip) την οποία έχω περάσει και στην SD και στο κινητό, αλλά από τον Updater δεν το βλέπει καν το αρχείο. Όταν πάω να το κάνω από το Mi-Recovery (το έχω μετανομάσει σε update.zip) λέει πως το αρχείο είναι corrupted. Πρέπει να κάνω κάτι άλλο πριν. Πχ fastboot, TWRP κλπ;

Επίσης δεν το βλέπει απευθείας ο υπολογιστής όταν το συνδέω παρά μόνο μέσω του Mi PC Suite. Που μπορώ να βρω drivers?

Ευχαριστώ πολύ

Τους drivers μπορείς να τους βρεις εδώ

[PC][Windows] Android USB Drivers

 

Όσο για το αρχείο που σου βγάζει corrupted,προσπάθησε να το ξανακατεβάσεις κι αν σου ξαναλέει το ίδιο μπορεί να φταίει το αρχείο που έχουν ανεβάσει.

Αλλιώς προσπάθησε μια σε recovery ( κάνε και μια διαγραφή dalvik κτλπ ) μπας κι από εκεί δεν υπάρχει πρόβλημα.

Δεν έχω και κάποιο xiaomi αυτή τη στιγμή για να τσεκάρω καλύτερα ,ελπίζω να βρεθεί κάποιος να σε βοήθησει καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι άμεσα τη βοήθειά σας... Προσπαθώ να περάσω την Ελληνική ROM (xiaomi-miui-hellas-5.0_hermes_GTV-5.9.2.zip) την οποία έχω περάσει και στην SD και στο κινητό, αλλά από τον Updater δεν το βλέπει καν το αρχείο. Όταν πάω να το κάνω από το Mi-Recovery (το έχω μετανομάσει σε update.zip) λέει πως το αρχείο είναι corrupted. Πρέπει να κάνω κάτι άλλο πριν. Πχ fastboot, TWRP κλπ;

 

Επίσης δεν το βλέπει απευθείας ο υπολογιστής όταν το συνδέω παρά μόνο μέσω του Mi PC Suite. Που μπορώ να βρω drivers?

 

Ευχαριστώ πολύ

 

πέρνα TWRP http://en.miui.com/thread-146299-1-1.html

Link to comment
Share on other sites

Για το Elephone επειδη το εχει η κοπελα μου διπλα μου και τα πειραζω ολη μερα δεν εχω δει καμια διαφορα...μη σου πω οτι εχει μεγαλυτερη σπιρταδα το Xiaomi.

 

Το Note εχει:

Ηχειο καλυτερο

Μπαταρια αν και λιγοτερα mAh κραταει παραπανω

Δεν ζεσταινεται

Πιο ελαφρυ

 

Για την καμερα λεω να το αφησω στην ακρη.

 

Παλι εβγαζα φωτο διπλα διπλα και μου φαινοταν καλυτερη μερικες φορες του Elephone και μερικες φορες εβγαινε το Xiaomi μπροστα.

 

Ισως παιζει ρολο και το οτι εχει περισοτερες ρυθμισεις το Elephone σε σχεση με το Xiaomi στην Stock φωτογραφικη του εφαρμογη.

 

Οσο για το Antutu μια εβγαινε λιγο πανω απο το Zenphone 2 μια κατω,μια πολυ πανω...οποτε εβγαλα μια μεση τιμη στο Video.

 

Το Elephone το ειχα παρει απο το Gearbest με 220€ αλλα ειχε θηκη και Tempered Glass

Το Xiaomi 165$ απο το To2c αλλα ξεβρακωτο.

 

Βαλε χονδρικα ενα 50αρι διαφορα δλδ περιπου το 1/3 της τιμης.

 

Ε οποιος μου πει θελω κινητο μεχρι αυτα τα λεφτα ή στο 150αρι δεν υπαρχει περιπτωση να τον στειλω σε αλλη μαρκα.

 

Τωρα αν παιζει θεμα με κολλημενους με πολυ Ram επειδη την εχουν πατησει απο κακογραμμενες Rom/υλοποιησεις ή αν παιζει το Design στην μεση (Θελω ενα χρυσο κινητο οπως στην περιπτωση της κοπελας μου αλλιως με απειλουσε οτι θα πηγαινε σε Samsung Galaxy S5) παω πασο και κανω οτι μου πουν.

 

Sorry αν αργω να απαντησω αλλα ειμαι σε φαση μετακομισης και ειχε και διακοπη ρευματος μολις γυρισα..

 

Πραγματικα για να περασεις την ελληνικη Rom δεν ειναι τιποτα

 

Εχω δει Sites που χρεωνουν το Root,την εγκατασταση αγγλικων,τον ελεγχο,το πως θα τυλιξουν το κουτι,την αφαιρεση του Bloatware και κλαιω με τις τιμες.

 

Θα ανεβασω την διαδικασια του πως περναμε την ελληνικη Rom που πραγματικα ειναι υποθεση 5 λεπτων (αν δεν θες να βαλεις μια TWRP και μεινεις με την μαμα MiBoot που εχει)

Edited by Sotosgl
Link to comment
Share on other sites

Sorry αν αργω να απαντησω αλλα ειμαι σε φαση μετακομισης και ειχε και διακοπη ρευματος μολις γυρισα..

 

Πραγματικα για να περασεις την ελληνικη Rom δεν ειναι τιποτα

 

Εχω δει Sites που χρεωνουν το Root,την εγκατασταση αγγλικων,τον ελεγχο,το πως θα τυλιξουν το κουτι,την αφαιρεση του Bloatware και κλαιω με τις τιμες.

 

Θα ανεβασω την διαδικασια του πως περναμε την ελληνικη Rom που πραγματικα ειναι υποθεση 5 λεπτων (αν δεν θες να βαλεις μια TWRP και μεινεις με την μαμα MiBoot που εχει)

 

Έβαλα την ελληνικη ρομ αλλα κρασαρει συνέχεια στις ρυθμίσεις. Εκεί που λέει πρόσθετες ρυθμίσεις. Πέρασα τη ρομ 3 φορές. Τι κάνω;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Factory Reset και Wipe Cache Delete All μπας και εχει "κακοκατσει".

 

Εκτος αν ειναι στα γνωστα bugs της τελευταιας εκδοσης που εβγαλαν τα παιδια που θα φτιαχτει καποια στιγμη.

 

Το ιδιο προβλημα ειχα στο προηγουμενο Note οταν πηγαινα να επιλεξω Light Mode.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρέλαβα (την απλή έκδοση σε χρόνο ρεκόρ - 1 εβδομάδα!!! -).

 

Αυτό που βλέπω όμως στο Settings -> Storage -> Internal Storage είναι Available: 440MB , Total : 1.56 GB.

 

Τα άλλα 14GB πού είναι? Έχει Internal Storage Partition τόσο μικρό και πως μπορώ να το μεγαλώσω? Έχω βάλει και μια SD 32GB και αυτή μου τη δείχνει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

παρέλαβα και εγώ λοιπόν!! η πρώτες εντυπώσεις φοβερες!!αλλα έχω θέμα!! πήγα να περάσω την ελληνική rom! πατάω volume - και power και μου γραφει στην οθόνη FASTBOOT και δεν μπαίνει σε κανένα recovery!! ??? :confused:
Link to comment
Share on other sites

παρέλαβα και εγώ λοιπόν!! η πρώτες εντυπώσεις φοβερες!!αλλα έχω θέμα!! πήγα να περάσω την ελληνική rom! πατάω volume - και power και μου γραφει στην οθόνη FASTBOOT και δεν μπαίνει σε κανένα recovery!! ??? :confused:

 

Νομίζω πατάς Volume+ και Power ή πας σε Recovery από το Updater app πατώντας στο κουμπάκι (...) πάνω δεξιά και επιλέγοντας "Reboot to Recovery Mode".

Link to comment
Share on other sites

Το crashaρισμα στις πρόσθετες ρυθμίσεις είναι γνωστό και μάλλον θα φτιαχτεί με το επόμενο update (αυριο μαλλον)

Το update ειναι πανεύκολο Τι πρόβλημα παρουσιάζει ? Ακολούθησες τους οδηγους από το miui.gr? Υπάρχουν 2 τρόποι.

Εγώ από Vickmall από stable πέρασα την ελληνική developer σε 10 λετπά. με μέσα από την εφαρμογή. Η rom ειναι και rooted

 

Μοναδικό πρόβλημα οι πρόσθετες ρυθμίσεις. Χθες Δεύτερη φόρτιση και με 20% μπαταριά είχα 4 ώρες οθόνη (Ανοικτά πάντα 3G/Wifi/Location) Κάποιες; επιλογές που βρίσκονται στις πρόσθετες ρυθμίσεις όπως η Μπαταριά έχετε πρόσβαση από την εφαρμογή ασφάλεια

 

Τελικά τα κατάφερα... Έπρεπε να κλείσω το USB debugging ώστε να δει το Windows Explorer το κινητό και να κάνω αντιγραφή την ROM απευθείας. Με το MIUI PC Suite που έκανα Import δεν δούλευε

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κι εγώ σήμερα το πρωί. Αυτή τη στιγμή είναι στην πρώτη φόρτιση. Πρώτη εντύπωση, θετικότατη!!
Link to comment
Share on other sites

Οσοι το εχετε παραλαβει, μονο σε ασπρο το πήρατε;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ναι.

Μέσα στις ερχόμενες 1-2 ημέρες θα απαντήσω και στις ερωτήσεις που μου έκανα τα παιδιά για τη συσκευή. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρουμε το κινητό όπως είναι δεν έχει playstore ;Επισης αν το πάρουμε πχ απο vickmall χωρις να το αγγιξουν καν αξίζει ή θέλει πειραγμα για να φυγουν κινεζιές κτλ;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...