Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δοκιμασεις το 3 pro θα καταλάβεις τι εννοώ.... Ο snapdragon είναι πραγματικά πιο smooth...απογοήτευση παιδιά περισσότερο για την μπαταρία

έρχεται note 4 pro με snapdragon 652

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μήπως έχεις tempered glass και απλά έχει σπάσει αυτό?

 

Έσπασε και το tempered glass εννοείται....

 

Ειναι σετ ολα μαζι οθονη και digitazer , αλλα αφου ακουει παντου , τσεκαρε μπας και εχει σπασει το tempered μονο

 

Συνναδελφος που του εσπασε , πηρα απο ebay οθονη καινουργια ( επελεξε απο αγγλια για πιο γρηγορα ) εαν θυμαμαι καλα καπου κοντα στα 25€ , μεχρι να του ερθει ( 1 βδομαδα περιπου ) εσκισε τα βιντακια στο youtube για την αλλαγη της οθονης , και μολις παρελαβε την εβαλε μεσα σε 1/2 ωρα .

Απλα ηταν η οθονη και το digitazer και δεν ειχε εργαλεια μαζι ( δεν χρειαζονται ) , εργαλεια στελνουν απο κινα μαζι με τα αλλα και ειναι και πιο φτηνα .

 

Ευχαριστώ πολύ, αν κατάλαβα καλά είναι από τη στιγμή που λειτουργεί κανονικά η οθόνη και η αφή, και το μόνο πρόβλημα είναι τα ραγίσματα στην επιφάνεια, αυτό που χρειάζομαι είναι αυτό , και όχι το πλήρες σετ που έχει και LCD και είναι πιο ακριβό, σωστά;

http://www.ebay.com/itm/for-Xiaomi-Redmi-Note-2-Touch-Screen-Panel-Digitizer-Glass-Replacement-Parts-/222242210564?var=&hash=item33beab0304:m:mJG9Wuzyhs8ZKO4JN2_y2fg#shpCntId

Link to comment
Share on other sites

Έσπασε και το tempered glass εννοείται....

Σαφώς και θα έσπασε το tempered glass αφού βλέπεις το ράγισμα.

Φαντάζομαι έχεις βγάλει το σπασμένο tempered glass και έχεις δει ράγισμα και κάτω από αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Τι παραπάνω γνωρίζουμε?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

4G μνήμη και 32gb εσωτερική 4000mah μπαταρία κλπ κλπ

http://www.xiaomidevice.com/xiaomi-redmi-note-4-pro.html

Link to comment
Share on other sites

4G μνήμη και 32gb εσωτερική 4000mah μπαταρία κλπ κλπ

http://www.xiaomidevice.com/xiaomi-redmi-note-4-pro.html

 

Άντε πάλι με αυτό το site. Παιδιά δεν έχει καμία σχέση με την Xiaomi αυτό, ότι να ναι γράφει τις περισσότερες φορές

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Έσπασε και το tempered glass εννοείται....

 

 

 

Ευχαριστώ πολύ, αν κατάλαβα καλά είναι από τη στιγμή που λειτουργεί κανονικά η οθόνη και η αφή, και το μόνο πρόβλημα είναι τα ραγίσματα στην επιφάνεια, αυτό που χρειάζομαι είναι αυτό , και όχι το πλήρες σετ που έχει και LCD και είναι πιο ακριβό, σωστά;

http://www.ebay.com/itm/for-Xiaomi-Redmi-Note-2-Touch-Screen-Panel-Digitizer-Glass-Replacement-Parts-/222242210564?var=&hash=item33beab0304:m:mJG9Wuzyhs8ZKO4JN2_y2fg#shpCntId

 

Εγώ θα έλεγα να προτιμήσεις να αγοράσεις το digitizer μαζί με την οθόνη. Η διαφορά στην τιμή είναι μηδαμινή. https://www.aliexpress.com/w/wholesale-redmi-note-2-lcd.html?initiative_id=SB_20161116012405&site=glo&groupsort=1&SortType=total_tranpro_desc&g=y&SearchText=redmi+note+2+lcd

 

Ο λόγος που το λέω είναι διότι το πιο δύσκολο κομμάτι στην αλλαγή αν αγoράσεις το κομμάτι που λες εσύ είναι το να ξεκολλήσεις το digitizer από την ήδη υπάρχουσα lcd screen.Εγώ 2 φορές που δοκίμασα σε κάποια κινητά να το κάνω κατέληξε να σπάσει και η οθόνη με αποτέλεσμα απλά να πετάξαμε 10 ευρώ. Μόνο μια φορά κατάφερα να το κάνω, στο Οnda v925i tablet. Ενώ αγόραζοντας έτοιμο το σετ το μόνο που χρειάζεται είναι λύσιμο, πέρασμα και δέσιμο. Άμα ψάξεις στο youtube βρίσκεις αρκετά βίντεο.

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα να προτιμήσεις να αγοράσεις το digitizer μαζί με την οθόνη. Η διαφορά στην τιμή είναι μηδαμινή. https://www.aliexpress.com/w/wholesale-redmi-note-2-lcd.html?initiative_id=SB_20161116012405&site=glo&groupsort=1&SortType=total_tranpro_desc&g=y&SearchText=redmi+note+2+lcd

 

Ο λόγος που το λέω είναι διότι το πιο δύσκολο κομμάτι στην αλλαγή αν αγoράσεις το κομμάτι που λες εσύ είναι το να ξεκολλήσεις το digitizer από την ήδη υπάρχουσα lcd screen.Εγώ 2 φορές που δοκίμασα σε κάποια κινητά να το κάνω κατέληξε να σπάσει και η οθόνη με αποτέλεσμα απλά να πετάξαμε 10 ευρώ. Μόνο μια φορά κατάφερα να το κάνω, στο Οnda v925i tablet. Ενώ αγόραζοντας έτοιμο το σετ το μόνο που χρειάζεται είναι λύσιμο, πέρασμα και δέσιμο. Άμα ψάξεις στο youtube βρίσκεις αρκετά βίντεο.

 

Ευχαριστώ πολύ για την επισήμανση, θα προτιμήσω το πακέτο που έχει και την LCD μαζί με το digitizer, και ας είναι πιο ακριβό.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι και η μιυι με τρολαρει!

Εβγαλε ειδοποίηση και λεει επεσε 20% η μπαταρία σε 20 λεπτά :lol:

Τραγικοτατο!!!

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ετσι δειχνει!

Τρωγεται ο .... για αλλαγη σε cm....

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Το θέμα δεν είναι αν θα αλλάξεις σε cm αλλά ποια cm να βάλεις.. Δεν μου γεμίζει κάτι το μάτι ρε ****το. Έχω μείνει με του Danielpinto έκδοση 3 Αυγούστου.. Θα ήθελα η επόμενη να είναι αυστηρά cm13 android marshmallow οπότε κάψω υπομονή να βρεθεί μια πλήρως λειτουργική.. Βέβαια απέχουμε αρκετά για την ώρα..

Link to comment
Share on other sites

Εχω βολευτει με μιυι ομως. Ολα λειτουργούν αψογα, οπως πρεπει.

 

Χτες παραγινε το κακο. 3 φορες το εβαλα για φορτιση.

100-0 με μια ωρα σοτ(4g, σερφαρισμα)

 

 

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω βολευτει με μιυι ομως. Ολα λειτουργούν αψογα, οπως πρεπει.

 

Χτες παραγινε το κακο. 3 φορες το εβαλα για φορτιση.

100-0 με μια ωρα σοτ(4g, σερφαρισμα)

 

 

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Αν δεν έχει πρόβλημα η μπαταρία τότε δεν λειτουργούν όλα άψογα όπως λες.. Προφανώς κάτι δεν πάει καλά. Στην θέση σου θα πήγαινα για eu stable..

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρομαι στο hardware κομματι(fm, καμερα, σύνδεση bt χωρις προβληματα, κλπ)

Ειμαι 99.99% σίγουρος οτι η μπαταρία είναι ΟΚ.

Λινκ για την ρομ που λες???

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρομαι στο hardware κομματι(fm, καμερα, σύνδεση bt χωρις προβληματα, κλπ)

Ειμαι 99.99% σίγουρος οτι η μπαταρία είναι ΟΚ.

Λινκ για την ρομ που λες???

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Κάνε αναζήτηση danielpinto8zz6 xda redmi note 2

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε ή ώρα για αλλαγή μπαταρίας.να περιμένω το μεγάλο ταξίδι από Κίνα ή να δώσω τα διπλά και αύριο να είναι στο σπίτι μου;
Link to comment
Share on other sites

Από Κίνα λέω για την nohon αλλιώς αυτή που φοράει το κινητό από κάποιον αξιόπιστο πωλητή.το θέμα είναι θα είναι original;από Ελλάδα που το εψαξα το μοναδικό κατάστημα που πουλάει αυτή την στιγμή μου λένε πως εχουν την original.οποτε τι κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Προφανως θα φαίνεται απ την διάρκεια της! Αλλα αυτο το διαπιστώνεις μετα την αγορά :(

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι και η μιυι με τρολαρει!

Εβγαλε ειδοποίηση και λεει επεσε 20% η μπαταρία σε 20 λεπτά :lol:

Τραγικοτατο!!!

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Βγάλε αυτές τις ειδοποίησης τρώνε και αυτές μπαταρία

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...