Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημέρα ενας φιλος εχει πρόβλημα με μπροστινή κάμερα εχει πολυ σκόνη. Ειχα ξαναδιαβασει το πρόβλημα εχει βρεθεί καποια λύση?? Υπάρχει καποιο καταστημα να το καθαρίσει η γίνεται ευκολα κ μονοι μας??

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φυσα την με αερα σπρευ κ θα ναι κομπλε

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγω πηρα την i-packy (η καπως ετσι) κι ολα καλα.ουτε γλυστραει,αλλα και το σημα δεν το μειωνει.

 

H ipaky μεγαλώνει αισθητά το κινητό αλλά το προστατεύει πολύ,

ενώ η σκληρή θήκη της nillkin (frosted shield) μεγαλώνει ελάχιστα το κινητό αλλά προστατεύει λιγότερο.

Link to comment
Share on other sites

Φυσα την με αερα σπρευ κ θα ναι κομπλε

αλήθεια φεύγει?? θα δοκιμάσω φιλε ευχαριστώ!!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι σε όλους.

Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω με το κινητό της γυναίκας μου είναι ότι, δεν επιτρέπει να στείλω μήνυμα διότι λέει ότι είναι σε λειτουργία επισκέπτη. Προσπάθησα να βρω πως θα το αλλάξω αυτό αλλά δεν τα κατάφερα, όλα τα υπόλοιπα λειτουργούν κανονικά. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι σε όλους.

Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω με το κινητό της γυναίκας μου είναι ότι, δεν επιτρέπει να στείλω μήνυμα διότι λέει ότι είναι σε λειτουργία επισκέπτη. Προσπάθησα να βρω πως θα το αλλάξω αυτό αλλά δεν τα κατάφερα, όλα τα υπόλοιπα λειτουργούν κανονικά. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Settings>Additional Settings>Privacy>Privacy protection>Guest Mode ;)

Link to comment
Share on other sites

Κανε μία αποθήκευση και μετά επαναφορά εργοστασιακων,μετα μέσω μι μενού αναβάθμιση αρχείου μετά πάλι εργοστασιακή και μετα σύνδεση στη μι μέσω νετ να σου επαναφέρει τα προγράμματα.

 

Γιατί όλη αυτή η διαδικασία?? Επαναφορά εργοστασιακων για ποιο λόγο??? Άμα την περάσει κατευθείαν με την αναβάθμιση του θα πάθει κάτι?? Εγώ όλες έτσι τις πέρναγα και δεν έχει παρουσιάσει πρόβλημα, θα έχει διαφορά από 7 σε 8??ρωταω για να μάθω κι εγώ, δεν μιλάω ειρωνικά σε καμία περίπτωση έτσι!?!?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όλη αυτή η διαδικασία?? Επαναφορά εργοστασιακων για ποιο λόγο??? Άμα την περάσει κατευθείαν με την αναβάθμιση του θα πάθει κάτι?? Εγώ όλες έτσι τις πέρναγα και δεν έχει παρουσιάσει πρόβλημα, θα έχει διαφορά από 7 σε 8??ρωταω για να μάθω κι εγώ, δεν μιλάω ειρωνικά σε καμία περίπτωση έτσι!?!?

 

Τα προβλήματα μπορει να τρεχουν από πισω και να μην είναι ορατα.Καποια στιγμη για παράδειγμα πας να ανοίξεις την καμερα και σου κλεινει και διαφορα τετοια.Για να εισαι σιγουρος ότι όλα εγιναν σωστα πρεπει να τα κανεις όπως εγραψα.Δεν θελει πολύ χρονο να γινει αυτό.Μιση ωρα περιπου.Η πολύ η ωρα είναι όταν περιμενεις η μι μεσω νετ να επαναφερει τα προγράμματα που είναι και ο πιο σωστος τροπος για εμενα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Settings>Additional Settings>Privacy>Privacy protection>Guest Mode ;)

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τα προβλήματα μπορει να τρεχουν από πισω και να μην είναι ορατα.Καποια στιγμη για παράδειγμα πας να ανοίξεις την καμερα και σου κλεινει και διαφορα τετοια.Για να εισαι σιγουρος ότι όλα εγιναν σωστα πρεπει να τα κανεις όπως εγραψα.Δεν θελει πολύ χρονο να γινει αυτό.Μιση ωρα περιπου.Η πολύ η ωρα είναι όταν περιμενεις η μι μεσω νετ να επαναφερει τα προγράμματα που είναι και ο πιο σωστος τροπος για εμενα.

 

Να σε ρωτήσω κάτι ακόμα, λες αποθήκευση και μετά επαναφορά εργοστασιακων, μετά κάνω την αναβάθμιση από την ενημέρωση, μετά που λες μπαίνω στο μι μέσω νέτ

για τις εφαρμογές τι εννοείς?? Στο mi acount??

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω κάτι ακόμα, λες αποθήκευση και μετά επαναφορά εργοστασιακων, μετά κάνω την αναβάθμιση από την ενημέρωση, μετά που λες μπαίνω στο μι μέσω νέτ

για τις εφαρμογές τι εννοείς?? Στο mi acount??

Ναι, αυτό εννοεί. Από το mi account θα πας στο mi cloud και από εκεί μπορείς να κάνεις επαναφορά των εφαρμογών - και τις θέσεις τους στην οθόνη - που είχες πριν κάνεις επαναφορά εργοστασιακών (με την προϋπόθεση ότι υπάρχει back up στο mi cloud ).

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όλη αυτή η διαδικασία?? Επαναφορά εργοστασιακων για ποιο λόγο??? Άμα την περάσει κατευθείαν με την αναβάθμιση του θα πάθει κάτι?? Εγώ όλες έτσι τις πέρναγα και δεν έχει παρουσιάσει πρόβλημα, θα έχει διαφορά από 7 σε 8??ρωταω για να μάθω κι εγώ, δεν μιλάω ειρωνικά σε καμία περίπτωση έτσι!?!?

Εγώ την πέρασα από πάνω όπως λες και δεν έχω κανένα πρόβλημα, όλες έτσι τις περνάω. Εδω πέρασα την ελληνική πάνω από την ευρωπαϊκή, από την αναβάθμιση, σε αυτό θα κωλοσω.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την πέρασα από πάνω όπως λες και δεν έχω κανένα πρόβλημα, όλες έτσι τις περνάω. Εδω πέρασα την ελληνική πάνω από την ευρωπαϊκή, από την αναβάθμιση, σε αυτό θα κωλοσω.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κι εγώ έτσι κάνω αλλά έτσι όπως λένε τα παιδιά μπορεί να έχει διαφορά ως προς το να δουλεύει πιο σωστά?!?!?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά έχετε δει καλύτερη μπαταρία με το 8???

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έτσι κάνω αλλά έτσι όπως λένε τα παιδιά μπορεί να έχει διαφορά ως προς το να δουλεύει πιο σωστά?!?!?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά έχετε δει καλύτερη μπαταρία με το 8???

Δεν έχω δει κάποιο πρόβλημα έτσι όπως τις περνάω και έτσι όπως το δουλεύω, είναι μερικοί τα σκαλιζουν πολύ και τους κάνουν διάφορα οι ρομ. Στην 8 μια χαρά είναι η μπαταρία σε μένα ελάχιστα καλύτερη διαχείριση με την καινούρια εφαρμογή μπαταρίας

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε καινουρια σταθερη.https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=36337

 

Είναι αυτή ?.....xiaomi.eu_multi_HMNote2_V7.5.1.0.LHMCNDE_v7-5.0.zip.....ρωτάω γιατί έως τώρα την έδιναν σαν "xiaomi.eu_multi_hermes" και μπερδεύτηκα.

Τώρα είμαι με την 7.3.2.0 stable.eu.....κάνω μόνο wipe cache και dalvik και μετά install την καινούργια?

Edited by pontokeras
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η στιγμή να σας χαιρετίσω σε αυτό το thread, αν και πιστεύω πως με τους περισσότερους θα τα λέμε και στο thread του RN3 που παρακολουθώ, μιας που παρήγγειλα τη συσκευή προχθές. Εις το επανιδείν :) Καλές βουτιές με το κεφάλι!
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

αυριο περναω σε μοκι by bule αυτη τη φορα.

ελπιζω σε καλύτερη διαρκεια μπαταρίας + καλύτερες θερμοκρασιες.

 

 

θηκη pouch έχει να προτεινει κανεις?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι αυτή ?.....xiaomi.eu_multi_HMNote2_V7.5.1.0.LHMCNDE_v7-5.0.zip.....ρωτάω γιατί έως τώρα την έδιναν σαν "xiaomi.eu_multi_hermes" και μπερδεύτηκα.

Τώρα είμαι με την 7.3.2.0 stable.eu.....κάνω μόνο wipe cache και dalvik και μετά install την καινούργια?

 

Αυτή είναι.Δεν ξέρω αν αρκεί αυτό.Καντο και θα δεις στη συνεχεια εάν αρκεί.

Link to comment
Share on other sites

αυριο περναω σε μοκι by bule αυτη τη φορα.

ελπιζω σε καλύτερη διαρκεια μπαταρίας + καλύτερες θερμοκρασιες.

 

 

θηκη pouch έχει να προτεινει κανεις?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

θα τα εχεις φιλε...βγαζω 5 ωρες οθονης με φορτιση ολο το βραδυ σε 1 μερα χρησης και γενικα δεν ανεβαζει θερμοκρασιες σαν την miui αν και παλι ειναι ζεστο λογικα λογω καλοκαιριου...η τελευταια εκδοση απο οτι εχω δει εχει και multitasking δηλαδη να μπορεις να ανοιγεις δυο παραθυρα ταυτοχρονα οπως γινεται στο android 6. συνεργαζεται επισης αψογα με xposed αν ενδιαφερεσαι.

Edited by oraiustepe
Link to comment
Share on other sites

ωραια!

αυτο με τα 2 παραθυρα τι φαση?

μπορω να βλέπω youtube και παραλληλα να κανω κατι αλλο?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ωραια!

αυτο με τα 2 παραθυρα τι φαση?

μπορω να βλέπω youtube και παραλληλα να κανω κατι αλλο?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Ναι φίλε μου τουλάχιστον έτσι γίνεται στο Android 6. Τώρα αυτός δεν ξέρω τι έχει βάλει αλλά από ότι καταλαβαίνω το ίδιο έχει βάλει... εγώ έχω την προηγούμενη έκδοση της ρομ. Δεν αλλάζω γιατί δεν μου χρειάζεται.... Σου προτείνω παρεμπιπτόντως να βάλεις για το YouTube το YouTube background για να παίζει ήχος από το YouTube ενώ κάνεις άλλα πράγματα και το YouTube adaway για τις διαφημίσεις.. Τρομερά modes του xposed

Edited by oraiustepe
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έβαλα την Mokee Bull κ στις ρυθμίσεις για προγράμματιστες δεν έχει την επιλογή αυτή να μην με πηγαίνει στην οθόνη κλειδωματος επειδή έχω φάκελο θηκη θέλω μόλις ανοίγω το πορτακι να ανοίγει το κιν κ τώρα με πάει στο ξεκλειδωμα. Στην mokee by nova υπήρχε αυτή η επιλογή
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έβαλα την Mokee Bull κ στις ρυθμίσεις για προγράμματιστες δεν έχει την επιλογή αυτή να μην με πηγαίνει στην οθόνη κλειδωματος επειδή έχω φάκελο θηκη θέλω μόλις ανοίγω το πορτακι να ανοίγει το κιν κ τώρα με πάει στο ξεκλειδωμα. Στην mokee by nova υπήρχε αυτή η επιλογή

 

πας ρυθμισεις, οθονη κλειδωματος και στο κλειδωμα οθονης βαζεις κανενα. Αν καταλαβα καλα αυτο θελεις :)

Link to comment
Share on other sites

Σου προτείνω παρεμπιπτόντως να βάλεις για το YouTube το YouTube background για να παίζει ήχος από το YouTube ενώ κάνεις άλλα πράγματα και το YouTube adaway για τις διαφημίσεις.. Τρομερά modes του xposed

Μιας που λες για modules που αφορούν το YouTube, υπάρχει κι αυτό εδώ που σου επιτρέπει να αυξομειώνεις την ένταση και να πηγαίνεις μπρος-πίσω στο βίντεο απλά σέρνοντας πάνω-κάτω και αριστερά-δεξιά αντίστοιχα. (Όπως στο VLC ή τον player MX πχ)

 

Επίσης, το όσοι έχετε adaway σας δουλεύει καλά; Έχω την εντύπωση ότι από τότε που έκανα αναβάθμιση του xposed από v80 σε v83 το συγκεκριμένο module μου κάνει νερά. Ούτε καν update τα host δεν κάνει. Όσες μέρες κι αν περάσουν λέει ότι έχω τα πιο πρόσφατα. Και δε μου φαίνεται λογικό γιατί πιο πριν έκανε πιο συχνά ενημερώσεις...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

 

δεν ξερω πως

μαλλον επαιζε η μικρη με το τηλ

 

-δεν εχω notifications απο twitter & pushbullet

 

-ολα τα μυνηματα για καποιο λογο οταν παω να τα απαντησω φευγουν απο τη καρτα Νο 2 χωρις να ξερω πως

 

και μια που το εφερε η κουβεντα

προτεινετε καμμια αλλη MIUI παντα rom να βαλω?

 

η 8?

τι λεει?

 

ευχαριστω

 

ΥΓ ειμαι με την 6.5.26 dev και ειμαι ευχαριστημενος

Edited by PETTROS
κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...