Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατί το TouchPal έβαλε αυτό το χαζόπραμα και άλλες εφαρμογές κάνουν update και βάζουν ένα σωρό ασχετα features. Ψάξε τις εφαρμογές σου, es explorer κ.ά...

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το TouchPal έβαλε αυτό το χαζόπραμα και άλλες εφαρμογές κάνουν update και βάζουν ένα σωρό ασχετα features. Ψάξε τις εφαρμογές σου, es explorer κ.ά...

Ευχαριστώ πολύ, αυτό θα κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Για Πείτε καμιά καλή rom να περάσω για αλλαγή.. Με αιτιολόγηση..

 

Αυτή την στιγμή έχω την aicp 10 hermes και δηλώνω πολύ ικανοποιημένος.. Το μόνο που Λείπει είναι το ράδιο..

 

Έχετε κάποια άλλη? Η δουλειά Mokee bule έχει αρκετή διάδοση.. Κάποια άλλη?

Link to comment
Share on other sites

εντελως ξαφνικα εχει αρχισει και σκαλωνει πολυ ασχημα.

στα παντα.

δεν αλλαξα κατι, εφαρμογες δεν εβαλα.

 

περα απο επαναφορα/φλασαρισμα, τι τροπος υπαρχει για να συνελθει;

Link to comment
Share on other sites

Και μενα σε κατι φασεις σκαλωνε και επισης στη διαρκεια της μερας αρχιζει και βαραινει, ενω μετα απο restart ειναι ενταξει το πραγμα.

Εχω την εντυπωση οτι μετα την 6.3.31 αρχισε να στραβωνει..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

μιλαμε πολυ σκαλωμα! τυπου 3 4 δευτερόλεπτα μεχρι να ανοιξει το πληκτρολόγιο, αλλο τόσο να κανει σκρολ στο φβ, κλπ

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

μιλαμε πολυ σκαλωμα! τυπου 3 4 δευτερόλεπτα μεχρι να ανοιξει το πληκτρολόγιο, αλλο τόσο να κανει σκρολ στο φβ, κλπ

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Κάντε ένα soft reset κρατώντας πατημενο φωνή + και ενεργοποίηση για 15 δεύτερα.Ίσως δείτε διάφορα.

Link to comment
Share on other sites

εντελως ξαφνικα εχει αρχισει και σκαλωνει πολυ ασχημα.

στα παντα.

δεν αλλαξα κατι, εφαρμογες δεν εβαλα.

 

περα απο επαναφορα/φλασαρισμα, τι τροπος υπαρχει για να συνελθει;

με την stable δεν υπάρχουν αυτά τα προβλήματα , ναι , αν φλασάρεις την rom με τα 2 wipe , λογικά θα στρώσει , η με μια επανεκκίνηση ίσως στρώσει

 

για να τρέχει 100% πιο γρήγορα

απο το "Επιλ. για προγραμματιστές" , τα : "διαβάθμιση παραθύρου, κλίμακα μετάβασης animation , και κλίμακα διάρκειας animation ,

προεπιλεγμένο είναι στο 1χ , το βάζουμε στο .5χ (για να καταλάβουμε την διαφορά αν το βάλουμε στο π.χ. 5χ θα γίνει πολύ αργό)

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά! Έχω το redmi note 2 prime με stable από τον Νοεμβριο χωρίς κανένα θέμα. Ξαφνικά το κινητό δεν φορτίζει ενώ ανάβει το λαμπάκι φόρτισης μόνιμα. Δοκιμασα και άλλον φορτιστη αλλά τίποτα. Καμία ιδέα τι μπορεί να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια αδειασε τελειως ( ενω αναβε το led φορτισης) και πλεον το τηλεφωνο δεν ανοιγει καν...

Το βαζω για φορτιση, αναβει το led, ενω το τηλεφωνο ειναι νεκρο.

:mad::mad::mad:

Edited by Sotos_GTA
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια αδειασε τελειως ( ενω αναβε το led φορτισης) και πλεον το τηλεφωνο δεν ανοιγει καν...

Το βαζω για φορτιση, αναβει το led, ενω το τηλεφωνο ειναι νεκρο.

:mad::mad::mad:

 

Δοκίμασες με άλλο καλώδιο;

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους! Είμαι από χθες το βράδυ με AICP και τολμώ να πω ότι μου είχε λήψει το pure Android περιβάλλον. Νομίζω μου αρέσει περισσότερο από το MIUI. Αν όλα συνεχίζουν να λειτουργούν σωστά και τις επόμενες μέρες τότε δε νομίζω να επιστρέψω σε MIUI. Το μόνο bug που διαπίστωσα είναι πως στην οθόνη κλειδώματος ενώ έχω σήμα και δέχομαι κανονικά κλήσεις, επάνω αριστερά μου γράφει "emergency only". Αλλά δε με απασχολεί και πολύ...
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά και καλά σε όλους σας

ΕΙμαι με την stable 7.2.3.0 αρκετές μέρες και μπορώ να πω ότι ακούγοντας την Zaf_4 δεν έχασα αλλά κέρδισα. Θα μπω όμως στο "τρυπάκι" της δοκιμής της AICP μιας και διαβάζω γενικότερα πολύ καλά σχόλια από πολλούς εδώ μέσα. Το ράδιο δεν με απασχολεί οπότε ας την δούμε για λίγο.

Ερώτηση:

Εχω πάρει BackUp από το TWRP την 7.2.3.0 ROM μέσα από recovery.

Αφού περάσω την AICP και αν θελήσω να επιστρέψω στην stable μέσα από το backUp θα χρειαστεί πάλι καθαρή εγκατάσταση ή απλά επαναφορά του backUp? (Αν θυμάμαι καλά ισχύει το 2ο).

Ευχαριστώ

Καλό θα ήταν να μην ξεχνάμε τα παιδιά εδώ μέσα που μας βοηθούν σπαταλώντας τον χρόνο τους και μοιράζοντας τις γνώσεις τους μαζί μας. Σας ευχαριστούμε !
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είναι υποχρεωτικό αυτο που θα πρέπει να γίνει για να είσαι καλλημένος είναι το εξής. Θα κάνεις , full wipe (και την internal) και μετά reboot στο recovery. Μετά θα φλασαρεις την 7.2.3 μετά θα μπουταρεις στην rom και θα κάνεις τυπικά το αρχικό setup και τέλος θα ξαναμπεις TWRP και θα κάνεις επαναφορά το backup.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ
Καλό θα ήταν να μην ξεχνάμε τα παιδιά εδώ μέσα που μας βοηθούν σπαταλώντας τον χρόνο τους και μοιράζοντας τις γνώσεις τους μαζί μας. Σας ευχαριστούμε !
Link to comment
Share on other sites

εντελως ξαφνικα εχει αρχισει και σκαλωνει πολυ ασχημα.

στα παντα.

δεν αλλαξα κατι, εφαρμογες δεν εβαλα.

 

περα απο επαναφορα/φλασαρισμα, τι τροπος υπαρχει για να συνελθει;

 

Και μενα σε κατι φασεις σκαλωνε και επισης στη διαρκεια της μερας αρχιζει και βαραινει, ενω μετα απο restart ειναι ενταξει το πραγμα.

Εχω την εντυπωση οτι μετα την 6.3.31 αρχισε να στραβωνει..

 

μιλαμε πολυ σκαλωμα! τυπου 3 4 δευτερόλεπτα μεχρι να ανοιξει το πληκτρολόγιο, αλλο τόσο να κανει σκρολ στο φβ, κλπ

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Εγώ κάπως τα αντιμετώπισα διαγράφοντας όλα τα scripts που έχει βάλει ο gkalen στο system/etc/init.d . Φαίνεται τα tweaks αυτά δεν ταιριάζουν στο τηλέφωνο μας. Αν κάνετε κάτι τέτοιο βέβαια να περιμένετε κάποια μείωση στην σε SOT. Από χθες το βράδυ βέβαια έχω βάλει και εγώ την 7.2.3 από gtv και θα δω αν πάνε καλύτερα τα πράγματα.

Edited by kandilak
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την 6.4.28 του gkalen είμαι οκ. Απλά παιζω κάτι απλά παιχνιδια και η μπαταρία εξαφανίζεται, όσο και να παίζω με τις τιμές του redmi note tool δεν αλλάζει τίποτα, ακόμα και πάτο να τις βάλω. Αλλάζει η απόδοση, αλλά όχι η μπαταρία

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως παιδιά ....μετά από ένα 7μηνο-8μηνο με το RedmiNote 2 prime βλέπω και εμένα αλλά και πολλούς άλλους να αναφέρουν συνεχώς διάφορα θέματα......αλλος με το bluetooth,άλλος με το σήμα,άλλος με wifi και δεδομένα,άλλος με την φόρτιση και την μπαταρία.......Γενικά τα έχει τα θεματάκια του το τηλέφωνο και έχω καταλήξει στο εξής συμπέρασμα.

Οτι μάλλον,το τηλέφωνο το αδικεί η MIUI.Δεν ξέρω αν φταίει το τηλέφωνο ή η ρομ.

 

Ερχομαι από Coolpad F1.....Ακριβώς τα ίδια θέματα είχαμε και με το Coolpad...Πολλές ρομ όμως εκεί-είχες επιλογές από 20 ρομ....άλλος θέματα με την μία,άλλος με την άλλη.Εκει μπερδεύεσαι και νομίζεις ότι φταίει το τηλέφωνο.......Ομως από την στιγμή που του πέρασα την InewV3 τον Φεβρουάριο του 2015....σταμάτησαν ΤΑ ΠΑΝΤΑ......Προβλήματα μηδέν.....ΠΟΥΘΕΝΑ.....ούτε σε σήμα,ούτε σε wifi-δεδομένα-bluetooth,κολλήματα,κρασαρίσματα ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ τα πάντα......Φυσικά όχι τυχαίο γεγονός αφού έχω πάρει από vickmall συνολικά 14 Coolpad F1 για παιδιά,γυναίκα,φίλους,συγγενείς.Σε όλα με τον ίδιο τρόπο πέρασα την InewV3.Από την στιγμή που τα παρέδωσα .....ΚΑΝΕΝΑΣ δεν μου ανέφερε ΠΟΤΕ το παραμικρό.Να μου πει κάνει αυτό ή εκείνο ή έχω πρόβλημα εκεί.Και μιλάμε για άτομα που τα βλέπω σε καθημερινή βάση.1,5 χρόνο έχουν ένα τηλέφωνο στα χέρια τους με μηδέν προβλήματα.

 

Μην μου πει κάποιος από εδώ ότι φταίει το ΠΩΣ περνάς την ρομ στο RedmiNote και γιαυτό υπάρχουν τα προβλήματα.!!!!

Μιλάω ότι και να έχεις ακολουθήσει πιστά,ευλαβικά όλα τα βήματα....όλα τα wipes,είτε με SP flash tools ή μέ fastboot μέσω Mi.....ότι και να κάνεις...όπως να το κάνεις...είτε βάλεις stable,είτε βάλεις developer.....κάποιο θέμα , κάποια στιγμή θα το έχεις.

Εστω και αυτό-το να μπαίνεις που και που ή όταν έχεις κάποιο θέμα και να κάνεις wipe dalvik και cache μην μου πει κάποιος ότι δεν το έχει κάνει !!!!

 

Ε...για όλα αυτά λοιπόν αναρωτιέμαι αν φταίει το τηλέφωνο ή η ρομ που φοράει .....επηρεασμένος επαναλαμβάνω από την περίπτωση του Coolpad F1 που ενώ και εκείνο ήταν έτσι-με τα ίδια θέματα.....μετά το πέρασμα συγκεκριμένης ρομ...έστρωσαν τα πάντα.

Μέχρι και τώρα και οι γυναίκα μου και τα παιδιά μου και οι υπόλοιποι που σας ανέφερα.....όταν τους λέω να ψάξουμε κάτι άλλο-να δούμε κάτι άλλο-να κάνουμε μια αγορά ρε αδερφέ καινούργια-να δούμε-να δοκιμάσουμε και άλλα τηλέφωνα......ΟΛΟΙ τους και οι 14 μου αρνιούνται κατηγορηματικά και δεν θέλουν να αλλάξουν τηλέφωνο.

 

Τελειώνοντας θέλω να πω.....ότι εδώ είναι ένα φόρουμ που συζητάμε....λέμε την γνώμη μας....καταθέτουμε απόψεις και γενικώς συζητάμε.Για να προλάβω κάποιους που θα παρεξηγηθούν επειδή κατηγόρησα το τηλέφωνο (ή την ρομ δεν ξέρω-αυτό ψάχνω να βρω)

θέλω να τους πω ότι αυτή είναι η άποψή μου...δεν χρειάζεται να αντιδρούν λες και είναι η εισαγωγική εταιρεία της xiaomi στην Ελλάδα και να υποστηρίζουν το τηλέφωνο επειδή απλά είναι κάτοχοι της συσκευής και δεν πρέπει να την κατηγορούμε επειδή την επιλέξαμε , άρα εμείς είμαστε έξυπνοι και αυτοί που δεν την πήραν δεν ξέρουν τι χάνουν.

Και εγώ αυτή την συσκευή έχω αλλά δεν κάνω έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Έχω stable και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Το κινητό είναι μια χαρά με τη miui. Μπορεί αργότερα να πάω σε κάτι pure Android αν δεν θα έχει κανένα bug. Νομίζω ότι μετά από τόσους μήνες δεν θα μπω στη διαδικασία να πείσω ή να αλλάξω γνώμη για το εάν έκανε κάποιος σωστή αγορά ή όχι. Αν έπαιρνα κινέζικο κινητό κατά 90% πάλι σε xiaomi θα πήγαινα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...