Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πράγματι, το ανοίγει και αυτό, αλλά κάνει το ίδιο πράγμα, βλέπει όλες τις καταχωρήσεις, αλλά μόλις πάω να ανοίξω μέσα κρασαρει.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι, το ανοίγει και αυτό, αλλά κάνει το ίδιο πράγμα, βλέπει όλες τις καταχωρήσεις, αλλά μόλις πάω να ανοίξω μέσα κρασαρει.

 

Μήπως κάτι τρέχει με την database σου;

 

Έχω χρησιμοποιώ αυτή και μου δουλεύει μια χαρά (miui dev 6.4.14)

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=keepass2android.keepass2android

Link to comment
Share on other sites

Τπτ, αφού το κάνει με διαφορετικές εφαρμογές, κάτι παίζει με το αρχείο, αλλά τώρα πρέπει να κάνω ολόκληρο restore για να το ξαναπάρω και μετά άλλο restore..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο σκεφτηκα απο την αρχη, αλλα τωρα ειναι φασαρια και θα χρειαστω το κινητο... :)

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!θα αγορασω το κινητο τις προσεχεις μερες και ηθελα να μου πειτε αν τα 3 σκρουτζομαγαζα που το πουλανε ειναι αξιοπιστα

 

http://www.skroutz.gr/s/7509017/Xiaomi-Redmi-Note-2-16GB.html

 

λετε να το παραγγειλω καλυτερα απο εξωτερικο κι αν ναι,απο που?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!θα αγορασω το κινητο τις προσεχεις μερες και ηθελα να μου πειτε αν τα 3 σκρουτζομαγαζα που το πουλανε ειναι αξιοπιστα

 

http://www.skroutz.gr/s/7509017/Xiaomi-Redmi-Note-2-16GB.html

 

λετε να το παραγγειλω καλυτερα απο εξωτερικο κι αν ναι,απο που?

Εννοείται από εξωτερικό.

Δες Vickmall.com και banggood

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι με μία από τις δύο τελευταίες rom του gkalen, άλλαξε rom και ξαναδοκιμασε.

 

Τώρα πέρασα την 6.3.31 του gkalen και ανοίγει κανονικά τη database μου.

Δεν κρασαρει και το Playstore και όλα παίζουν κανονικά.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα πέρασα την 6.3.31 του gkalen και ανοίγει κανονικά τη database μου.

Δεν κρασαρει και το Playstore και όλα παίζουν κανονικά.

Επιβεβαιώνεται λοιπόν ότι στις δύο τελευταίες rom του gkalen έχουν γίνει αλλαγές που δημιουργούν bugs σε αρκετές εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστον ειναι σημαντικο οτι εχουμε μια βαση που παιζουν ολα και μπορουμε να ξαναγυρναμε..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστον ειναι σημαντικο οτι εχουμε μια βαση που παιζουν ολα και μπορουμε να ξαναγυρναμε..

 

Το πρόβλημα πιστεύω δημιουργείται όταν κάνετε επαναφορά των προγραμμάτων σας μέσω twrp.Αυτό πρέπει να συμβαίνει μάλλον γιατί αλλάζει η διάταξη χωρου που καταλαμβάνουν τα προγράμματα στη μνημη.Δηλαδη σα να λέμε ότι το YouTube στη μια έκδοση ήταν περασμένο στο 35,36,37 cluster και στην καινούρια στο 36,37,38.Κανοντας επαναφορά το βάζει στην 35,36,37 όπου το 35 ανήκει κάπου αλλου και εκεί αρχίζουν τα προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνουμε επαναφορα εφαρμογων από TWRP. Από τοπικά αντιγραφα είναι η καλύτερη λύση, επαναφερει όλες τις ρυθμίσεις του συστήματος, τις επιλογές, κωδικούς, μορφολογία, εφαρμογες.. Και το titanium δε δουλεύει.

Εννοώ να έχουμε μια βάση που δουλεύει και μετά δοκιμάζουμε νεότερες ρομ και αν εχει πρόβλημα γυρίζουμε όλο το nandroid backup, ενώ άμα ξεκινήσεις με τη νεότερη ρομ, δε μπορείς να κάνεις downgrade.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Roid_rage όπως σου είπα και σε προηγούμενο post έκανα downgrade από 6.4.7 σε 6.3.31 με το αντίγραφο ασφαλείας συστήματος.

 

Κεραυνέ, το πρόβλημα παρουσιάζεται επειδή υφίσταται στην rom που συζητάμε. Δεν έχει να κάνει με restore data. Αυτό με τα cluster δεν ισχύει. Αν ίσχυε δεν θα μπορούσες να κάνεις ούτε full restore από nandroid backup.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,εχω παρει εδω και λιγο καιρο το xiaomi redmi note 2 prime,εχω περασει την ελληνικη rom και εχω ενα θεμα με τα μηνυματα,δηλαδη στελνω μηνυμα καπου και οταν ο αλλος μου απανταει ερχεται σε ξεχωριστο καινουργιο διαλογο και δεν αναγνωριζει το νουμερο,ενω οταν τ στελνω εγω αναγνωριζει κανονικα το νουμερο της επαφης οπως το εχω αποθηκευμενο.παρακαλω βοηθεια!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,εχω παρει εδω και λιγο καιρο το xiaomi redmi note 2 prime,εχω περασει την ελληνικη rom και εχω ενα θεμα με τα μηνυματα,δηλαδη στελνω μηνυμα καπου και οταν ο αλλος μου απανταει ερχεται σε ξεχωριστο καινουργιο διαλογο και δεν αναγνωριζει το νουμερο,ενω οταν τ στελνω εγω αναγνωριζει κανονικα το νουμερο της επαφης οπως το εχω αποθηκευμενο.παρακαλω βοηθεια!!!

 

Πρέπει να βάλεις το +30 μπροστά από κάθε επαφή. Αν δε θες χειροκίνητα, το number fixer που έχει μέσα η Ελληνική ROM θα στο κάνει αυτοματοποιημένα.

Link to comment
Share on other sites

Roid_rage όπως σου είπα και σε προηγούμενο post έκανα downgrade από 6.4.7 σε 6.3.31 με το αντίγραφο ασφαλείας συστήματος.

 

Κεραυνέ, το πρόβλημα παρουσιάζεται επειδή υφίσταται στην rom που συζητάμε. Δεν έχει να κάνει με restore data. Αυτό με τα cluster δεν ισχύει. Αν ίσχυε δεν θα μπορούσες να κάνεις ούτε full restore από nandroid backup.

 

Αυτό το λες σαν προγραμματιστής;Θέλω να μάθω για πιο λόγο συμβαίνει αυτό.Ακόμη και επαναφορα από αποθήκευση μέσω μι είχα πρόβλημα όταν οι Ρομ είχαν άλλη διάταξη από τις προηγούμενες.Μόνο επαναφορα μέσω μι λογαριασμού δεν μου έκανε πρόβλημα.Μπορεί κάποιος προγραμματιστής να αιτιολογήσει αυτό το φαινόμενο;

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να βάλεις το +30 μπροστά από κάθε επαφή. Αν δε θες χειροκίνητα, το number fixer που έχει μέσα η Ελληνική ROM θα στο κάνει αυτοματοποιημένα.

 

Αλλη μια λύση που εκανα στο δικο μου είναι να κατεβάσεις το messenger google ,καλύτερη εφαρμογή απο την stock και λύνει και το πρόβλημα που αναφέρεις ειδικα εαν εχεις φτιαξει και τις επαφες με φώτο πολύ πιο εμφανίσιμη

Link to comment
Share on other sites

Roid_rage όπως σου είπα και σε προηγούμενο post έκανα downgrade από 6.4.7 σε 6.3.31 με το αντίγραφο ασφαλείας συστήματος.

 

Κεραυνέ, το πρόβλημα παρουσιάζεται επειδή υφίσταται στην rom που συζητάμε. Δεν έχει να κάνει με restore data. Αυτό με τα cluster δεν ισχύει. Αν ίσχυε δεν θα μπορούσες να κάνεις ούτε full restore από nandroid backup.

 

Εγω ρε παιδια εκανα downgrade με twrp κ μετα με mi ακόμα κανένα πρόβλημα. Δηλ θεωρειτε ότι δεν είναι καλή μέθοδος;;;; ς

Link to comment
Share on other sites

Εγω ρε παιδια εκανα downgrade με twrp κ μετα με mi ακόμα κανένα πρόβλημα. Δηλ θεωρειτε ότι δεν είναι καλή μέθοδος;;;; ς

 

Το πρόβλημα εάν δημιουργηθεί θα φανει στη χρηση με διαφορα παραξενα που μπορει να σου κανει, όπως να κλεινει ο περιηγητης ,τα μυνηματα να κολλανε να αδειαζει η μπαταρια χωρις χρηση η καμερα να κλεινει και αλλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ρε παιδια εκανα downgrade με twrp κ μετα με mi ακόμα κανένα πρόβλημα. Δηλ θεωρειτε ότι δεν είναι καλή μέθοδος;;;; ς

Αν έκανες φλασάρισμα της rom απο TWRP και μετά επαναφορά από Mi μια χαρά το έκανες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό το λες σαν προγραμματιστής;Θέλω να μάθω για πιο λόγο συμβαίνει αυτό.Ακόμη και επαναφορα από αποθήκευση μέσω μι είχα πρόβλημα όταν οι Ρομ είχαν άλλη διάταξη από τις προηγούμενες.Μόνο επαναφορα μέσω μι λογαριασμού δεν μου έκανε πρόβλημα.Μπορεί κάποιος προγραμματιστής να αιτιολογήσει αυτό το φαινόμενο;

Προγραμματιστής δεν είμαι, αλλά αυτό που λες δεν μπορεί να ισχύει. Εγώ νομίζω ότι είναι θέμα recovery και θέμα αλλαγών από rom σε rom.

Link to comment
Share on other sites

Αν έκανες φλασάρισμα της rom απο TWRP και μετά επαναφορά από Mi μια χαρά το έκανες.

 

Ναι έκανα reboot to recovery μετα wipe μετα install μετα wipe cache/dalvik κ reboot. Δεν μου αρεσε κ μςτα ξανα restore. Wipe cache/dalvik κ τελος. Δεν ξέρω αν είναι σωστό η λάθος αλλά αν είναι λάθος σίγουρα είναι ανοιχτός να μου πειτε κ αλλους τροπους

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το λες σαν προγραμματιστής;Θέλω να μάθω για πιο λόγο συμβαίνει αυτό.Ακόμη και επαναφορα από αποθήκευση μέσω μι είχα πρόβλημα όταν οι Ρομ είχαν άλλη διάταξη από τις προηγούμενες.Μόνο επαναφορα μέσω μι λογαριασμού δεν μου έκανε πρόβλημα.Μπορεί κάποιος προγραμματιστής να αιτιολογήσει αυτό το φαινόμενο;

Εμένα με micloud δε μου έκανε ποτέ επαναφορα, κολλάει μάλλον στο κατέβασμα λόγω servers.

Ναι έκανα reboot to recovery μετα wipe μετα install μετα wipe cache/dalvik κ reboot. Δεν μου αρεσε κ μςτα ξανα restore. Wipe cache/dalvik κ τελος. Δεν ξέρω αν είναι σωστό η λάθος αλλά αν είναι λάθος σίγουρα είναι ανοιχτός να μου πειτε κ αλλους τροπους

Το πρώτο wipe ήταν το έτοιμο που έχει (factory reset)? Αν ναι,, τότε όλα καλά. Downgrade δεν κάνεις εννοώντας με dirty flash. Εμένα οσες φορές έκανα δε μου αναγνωριζε τις SIM.

 

@kandilak backup συστήματος εννοείς full backup από TWRP?

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...