Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με τι χρήση φίλε μου? Μόνο browsing, Facebook, viber και τα συναφή?

 

Όταν δουλευεις κυρίως wi-fi καί καθόλου μέσα από την sim αυτές τις τιμές έχεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με τι χρήση φίλε μου? Μόνο browsing, Facebook, viber και τα συναφή?

 

Ναι κλασικά αυτά που αναφέρεις, αρκετό κάψιμο με customization στον nova, συν Man Utd-Liverpool livestream στο kodi...

 

Γενικά παιδιά οι κλήσεις και η χρήση της sim για mobile internet και εννοείται τα games ρίχνουν τη μπαταρία μου στις 3-5 ώρες...

Α και facebook δεν έχω εφαρμογη...Στον browser ότι θέλω να δω.Για να μιλάω δε χρησιμοποιώ messenger.Viber,whatsapp μόνο...

 

τι λες τωρα;;;;

 

μηπως ολα τα εξτρα κανουν κακο εν τελη;;;

 

Τι να σου πω;Για τα greenify/amplify συγκεκριμένα είμαι 100% σίγουρος ότι κάνουν δουλειά, τουλάχιστον στο HTC one M7 που είχα πριν...

Εδώ δεν τα χω δοκιμάσει...Για το redmi note tool πάλι δεν έχω την παραμικρή ιδέα...

Θα το δοκιμάσω και θα σας πω διαφορές...

Edited by Leontamp
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μετάνιωσα που δεν πήγα σε stable νωρίτερα..τουλάχιστον 15% βελτίωση σε μπαταρία. Δεν το συζητώ πως ποτέ ξανά devs..Δεν θα γίνω το πειραματόζωο της Xiaomi..
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ ΖΑΦΕΙΡΑ.

Αυτή είναι η μία σκέψη που έκανα διαβάζοντας τις περισσοτερες αν οχι όλες τις σελίδες εδώ μέσα (τα μάτια μου !!!).

Να ακολουθήσω τον οδηγό εδώ από την αρχη ή από κάποιο σημείο και μετα αφού έχει ηδη περασμένο το TWRP recovery

ή

να κάνω wipe cache/dalvik και install την τελευταία STA ή DEV Ελληνική ROM και μετά install zip

ή

Από το ΒΗΜΑ και μετά?

Και πάλι ευχαριστώ για την γνώμη σου.

:thanks:

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ασχετο

Πως κανω εισαγωγή τις επαφές μου στο τηλεφωνο?

Πρέπει να αποσυνδεθω απο το γοογλε λογαριασμο μου?

Σημ: Δεν κανω ποτε συγχρονισμο με γοογλε!!!

 

 

Κάνε όλη την διαδικασία όπως γράφει ο οδηγός για να είσαι σίγουρος!

 

Η προηγούμενη σου συσκευή τι ήταν; android; Είχες όλες τις επαφές σου στη συσκευή την παλιά; Kαι δεν έκανες ποτέ σου συγχρονισμό τις επαφές γιατί; Θα ήταν εύκολος τρόπος βάζοντας το email στον λογ/σμο να φανούν άμεσα.

Αν τις έχεις έτσι αποθηκευμένες στο κινητό σου το παλιό, μπες ξανά και κάνε συγχρονισμό με το google email σου, οπότε μόλις μπεις μετά στο νέο σου κινητό, θα δεις και τις επαφές (εφόσον βάλεις google λογ/σμο έτσι;).

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160319/200713f7a0524c5e330f5274e49c79bb.jpg

Τα τανννν

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντεξα. Μολις πηγα σε cm για ακομη μια φορα.

Ραδιο δε πολυχρησιμοποιω, οποτε μικρο το κακο.

Επισης ΑΚΟΜΑ το εχω με μια σιμ, αρα η απουσια 3g/4g στην σιμ 2 με με πειράζει!

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα!!γιατι παλι σε cm???

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

ειμαι ρε γμτ. ειμαι.

εχω βαρεθει να στηνω συνεχεια την συσκευη :lol:

αλλα μπρος στα καλη τι ειν ο πονος;;;;;

 

διαβαζω καλα σχολια για την cm mokee και ηθελα να την τεσταρω ;)

 

που αλλου βρισκουμε ρομς, εκτος απο χδα και νεεδρομ;

Link to comment
Share on other sites

Ναι κλασικά αυτά που αναφέρεις, αρκετό κάψιμο με customization στον nova, συν Man Utd-Liverpool livestream στο kodi...

 

Γενικά παιδιά οι κλήσεις και η χρήση της sim για mobile internet και εννοείται τα games ρίχνουν τη μπαταρία μου στις 3-5 ώρες...

Α και facebook δεν έχω εφαρμογη...Στον browser ότι θέλω να δω.Για να μιλάω δε χρησιμοποιώ messenger.Viber,whatsapp μόνο...

 

 

 

Τι να σου πω;Για τα greenify/amplify συγκεκριμένα είμαι 100% σίγουρος ότι κάνουν δουλειά, τουλάχιστον στο HTC one M7 που είχα πριν...

Εδώ δεν τα χω δοκιμάσει...Για το redmi note tool πάλι δεν έχω την παραμικρή ιδέα...

Θα το δοκιμάσω και θα σας πω διαφορές...

 

Έτσι περίπου και εγώ, για φβ χρησιμοποιώ τον περιηγητή και YouTube κλπ. Αλλά χρησιμοποιώ και μια ώρα δεδομένα, WiFi πάντα ανοιχτό. Με redmi note tool. Είμαι με την 6.03.11 και μπορώ να πω με σιγουριά ότι βγάζω περίπου 4.30 ώρες οθόνη με 15%. Το μόνο θέμα που έχω είναι ότι συνεχώς μου λέει ότι έχω κάποια δεδομένα που δεν έχουν συγχρονιστεί, στο mi cloud. Φαντάζομαι ότι είναι bug της rom.

Link to comment
Share on other sites

 

που αλλου βρισκουμε ρομς, εκτος απο χδα και νεεδρομ;

 

Αυτά τα έχω χρόνια.. Θα βρείς πολλά.

http://www.htcmania.com/forumdisplay.php?f=1911

http://www.movilesdualsim.com/foros/xiaomi-redmi-note-2-helio-x10.826/

Μετά σε αντίστοιχα από Ασία με άγνωστα αποτελεσματα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, για κάποιον που ΔΕΝ έχει τις γνώσεις,το χρόνο αλλά και την διάθεση να ασχοληθεί με custom rom και τα συναφή η συγκεκριμένη συσκευή θα τον ικανοποιήσει ;

Μπορεί απλά να την ξεσφραγίσει, να περάσει λογαριασμό google για να συγχρονίσει επαφές, να βάλει τις εφαρμογές που χρειάζεται και να τελειώσει μια και καλή ;

Δηλαδή αυτό που ρωτάω ουσιαστικά είναι εάν η συγκεκριμένη συσκευή παίζει σωστά και α π ρ ο β λ η μ ά τ ι σ τ α out of the box.

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το περιμενω το κινητό απο το aliexpress με ρομ που θα εχει ελληνικα μεσα αυτο που θελω να ρωτήσω ειναι.

1.εχει βγει ρομ επίσημη με ελληνικα?

2.η ρομ που βαζουν οι Κινέζοι δουλευει απροβληματιστα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, για κάποιον που ΔΕΝ έχει τις γνώσεις,το χρόνο αλλά και την διάθεση να ασχοληθεί με custom rom και τα συναφή η συγκεκριμένη συσκευή θα τον ικανοποιήσει ;

Μπορεί απλά να την ξεσφραγίσει, να περάσει λογαριασμό google για να συγχρονίσει επαφές, να βάλει τις εφαρμογές που χρειάζεται και να τελειώσει μια και καλή ;

Δηλαδή αυτό που ρωτάω ουσιαστικά είναι εάν η συγκεκριμένη συσκευή παίζει σωστά και α π ρ ο β λ η μ ά τ ι σ τ α out of the box.

Φυσικα, αν και προτιμοτερο ειναι να περασεις την ελληνικη σταβλε. 5 λεπτα υποθεση με αναλυτικοτατες οδηγιες.

 

Παιδια το περιμενω το κινητό απο το aliexpress με ρομ που θα εχει ελληνικα μεσα αυτο που θελω να ρωτήσω ειναι.

1.εχει βγει ρομ επίσημη με ελληνικα?

2.η ρομ που βαζουν οι Κινέζοι δουλευει απροβληματιστα?

 

Γιατι απο αλι και οχι συγκεκριμενο κινεζοκαταστημα?

Τεσπα, καλοριζικο!

1. Επίσημη ρομ με φουλ υποστηριξη ελληνικών δεν υπαρχει. Μπορεις να περασεις την ελληνικη ομως μεσα σε λιγα λεπτα.

2. Φυσιολογικα δουλευει. Αλλα οπως θα δεις να προτεινουν πολλοι, φλασαρεις την ελληνικη ρομ και εισαι σουπερ ντουπερ!!!

Link to comment
Share on other sites

Γιατι απο αλι και οχι συγκεκριμενο κινεζοκαταστημα?

Τεσπα, καλοριζικο!

1. Επίσημη ρομ με φουλ υποστηριξη ελληνικών δεν υπαρχει. Μπορεις να περασεις την ελληνικη ομως μεσα σε λιγα λεπτα.

2. Φυσιολογικα δουλευει. Αλλα οπως θα δεις να προτεινουν πολλοι, φλασαρεις την ελληνικη ρομ και εισαι σουπερ ντουπερ!!!

 

Ευχαριστω να σαι καλα. Ποιο κινεζομαγαζο

Προτεινουν? Εγω το πηρα 118ευρω υπάρχει σε καλύτερη τιμη?

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο η καλύτερη τιμή, είναι η αξιοπιστία του καταστήματος! Το vickmall προτιμούμε οι περισσότεροι!
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Τελικά το θέμα με το ακουστικό λύθηκε....με αλλαγή του ακουστικού :)

Ευτυχώς είχε ανταλλακτικό ένας φίλος και επειδή πιάνουν τα χέρια του έκανε και την αντικατάσταση. Τώρα είναι μία χαρά, τσαμπα το φλασαρισμα από την αρχή και ξαναστησιμο του τηλεφώνου και οπως πάντα με stable

Link to comment
Share on other sites

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Έκατσα και χάζεψα τις προηγούμενες σελίδες και βλέπω κάτι ενδιαφέρουσες εφαρμογές πέρα από xposed.

Π.χ το Redmi Note Tool ? Τι κάνει ακριβώς?

Έχετε να προτείνετε κάποιες εφαρμογές καλές+χρήσιμες που έχετε εγκατεστημένες , μιας που έχω μείνει σχεδόν εκτός από τον χώρο των apps λόγο έλλειψης χρόνου?

Για φωτογραφίες,για mods,για για .. :rolleyes:

Σας ευχαριστώ πολύ!! :)

Link to comment
Share on other sites

To amplify και το min min θέλουν έξτρα ρυθμισεις η μονο το download αρκει?

 

Καλημερα!!θελουν mol ναι ειδικα το amplify!

 

Δες λιγο εδω!!

 

http://forum.xda-developers.com/android/general/guide-extreme-battery-life-t3095884

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

ωχ, θελει πολυ στησιμο βλεπω.

αν κανω οσα λεει, θα λειτουργει σωστα το τηλεφωνο ή θελει κατι να παραλειψω;

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά σωστά θα δουλεύει ναι! Πότε δεν είχα θέμα!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...