Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστω zaf!!!για καποιους που λενε οτι δεν ειναι καλη η καμερα!! :)

 

Ή κάμερα μετά την αναβάθμιση σε 7.2.1 είναι παρά πολύ καλή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οποίος ενδιαφέρεται για ακουστικά πήρα χθες από το λιντλ στιλ πίστον της xiaomi και είναι παρά πολύ καλα με 6€.
Link to comment
Share on other sites

ειχε γινει αναφορα για τις ρομς του ιταλου.

θυμαται κανεις που τις βρισκουμε;;;;

 

Αυτην λες mol?

 

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-2/development/aosp-vova-vafin-t3315147

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πολύ σύντομα, γιατί μου έχουν ζητήσει να ψάξω το συγκεκριμένο κινητό αλλά λόγω φόρτου το έχω καθυστερήσει αρκετά..

 

1. Αξίζει το Prime τα παραπάνω χρήματα έναντι του απλού;

 

2. Το άτομο για το οποίο προορίζεται χρησιμοποιεί ΠΟΛΥ την κάμερα για τις φωτογραφίες.. Πώς τα πάει;

Δες εδω δικες μου με prime https://flic.kr/s/aHskp1hHFY

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Οποίος ενδιαφέρεται για ακουστικά πήρα χθες από το λιντλ στιλ πίστον της xiaomi και είναι παρά πολύ καλα με 6€.

Στο lidl το μάρκετ λες; πλάκα κάνεις! Θα πάω να δω αν έμεινε κάτι!

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Στιλ πιστον λέει όχι τα ίδια

 

Ήθελα να έχει τα xiaomi μάλλον :lol:

Τελος πάντων έτσι και αλλιώς δεν πρόλαβα να κοιτάξω.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Α γεια σου εσύ το είχες βάλει. Ποιο είναι ρε συ το xposed module για Miui που χρησιμοποιείς?

Link to comment
Share on other sites

Σε εσάς τους φωτογράφους, 2 ερωτήσεις! Εκείνη η ρύθμιση για κοντινές λήψεις με το λουλουδακι, που είναι και δεν το βρίσκω; Και η αυτόματη έκθεση, που να την έχω; Μιλάω πάντα για την στοκ κάμερα, φοράω την τελευταία stable.

 

Προς όλους τους άλλους, πήρα την διάφανη της nilkin, πολύ ωραία αίσθηση! Αλλά βγάζοντας την άλλη που είχα όπως ήρθε, είδα ότι είχε κιτρινισει! Και αυτή μάλλον έτσι θα γίνει ε;

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Α γεια σου εσύ το είχες βάλει. Ποιο είναι ρε συ το xposed module για Miui που χρησιμοποιείς?

 

Ένα είναι το plak και το άλλο το miui tweaks που είναι με πληρωμή. Επίσης υπάρχει module για να εμφανίσει στο power button επιλογή για reboot στο recovery, fastboot κτλ. :)

 

http://s12.postimg.org/4rghv0eul/Screenshot_2016_03_17_19_06_49_com_miui_home.png

click image upload

Edited by johnnyman25

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Οχι. Ηταν ενας Ιταλός που φτιάχνει ρομς. Ηταν και στους χδα, αλλα κατι εγινε και έφυγε απο κει.

Κάποιος ειπε εδω πέρα οτι πηγε σε αλλο φόρουμ και ανεβαζει εκει περα.

Δεν εχω νετ εδω που είμαι να ψάξω

Link to comment
Share on other sites

Ένα είναι το plak και το άλλο το miui tweaks που είναι με πληρωμή. Επίσης υπάρχει module για να εμφανίσει στο power button επιλογή για reboot στο recovery, fastboot κτλ. :)

 

http://s12.postimg.org/4rghv0eul/Screenshot_2016_03_17_19_06_49_com_miui_home.png

click image upload

Το plak το κατέβασα οκ. Paid εφαρμογή μόνο για Miui δε δίνω λεφτά με την καμία. Για reboot κλπ μπορείς και με το quick boot από τo play χωρίς xposed.

Link to comment
Share on other sites

Το τηλ κάνει βιντεοκληση από τον παροχο (cosmote) γιατί δεν βρίσκω πουθενά την βιντεοκληση η είναι θέμα τις ρομ έχω την xiaomi-miui-hellas-5.0_hermes_GTV-6.3.10
Link to comment
Share on other sites

απο οσο ξερω η ρομ δεν υποστιριζει βιντεοκληση...

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

απο οσο ξερω η ρομ δεν υποστιριζει βιντεοκληση...

 

 

 

Υπάρχει άλλη ρομ που να υποστηρίζει την βιντεοκληση ?

Link to comment
Share on other sites

Μπα φιλε μου δεν πιστευω να υπαρχει.!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς καν να τα δω πιστεύω ότι αξίζει η οποία διάφορα για τα pistons.....

 

Εκανα συγκριση με σονυ ψείρες,σαμσουνγκ ψειρες και Φίλιπς μεγάλα, καμία σχέση!Μεγαλυτερη ενταση,νομιζεις ότι αυξήθηκε 3 γραμμές,μπασο νομίζεις ότι χτυπάει στο στήθος έβαλα ρύθμιση πιστον 2 αλλα δεν κατάλαβα εάν εχει διάφορα.Για 6 ευρω είναι σαν το κινητο μας πολύ καλά για τα λεφτά τους.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Μετά από 1 χρόνο συμβίωσης με το Jiayu G4S ήρθε η ώρα να πάω σε κάτι μεγαλύτερο και καλύτερο.

Σχεδόν έχω αποφασίσει για το prime και σκέφτομαι να το χτυπήσω από το Everbuying σε τιμή ξεφτίλα (μαζί με τα piston 3, θήκη και tempered glass θα μου βγει περίπου 160 ευρώ)

 

Απλά δεν έχω εμπειρία από το συγκεκριμένο κατάστημα... να το προτιμήσω ή να πάω σε κάτι σίγουρο όπως Vickmall, Tinydeal κλπ?

 

Έχω ξεκινήσει και διαβάζω από την αρχή όλο το θέμα για να έχω πλήρη άποψη.

Μέχρι στιγμής βλέπω ότι η μπαταρία του δεν είναι και ότι καλύτερο αλλά και το jiayu g4s που έχω 3000mAh μπαταρία έχει και βγάζει δε βγάζει τη μέρα (αναλόγως τη χρήση)

Θα δω τι παίζει και με roms και αν χρειαστώ κάτι θα ξαναρωτήσω...

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με τελευταία ελληνικη dev 6.3.10 και βλέπω πως ή μπαταρία έχει βελτιωθεί αρκετα. Με 10% μπαταρία έβγαλα 4 ώρες και 12 λεπτά οθόνη. Πολύ καλύτερα από τις προηγούμενες.

1. Έχετε δει καλύτερα αποτελέσματα με cm 4.0 η με κάποια stable?

2.φλας στην μπροστινή κάμερα ( να ασπριζει ή οθόνη μόλις Τράβας φωτό) χωρίς να κατεβασω κάποια εφαρμογή υπάρχει τρόπο να βάλουμε;; Είναι κάποιο module?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Μετά από 1 χρόνο συμβίωσης με το Jiayu G4S ήρθε η ώρα να πάω σε κάτι μεγαλύτερο και καλύτερο.

Σχεδόν έχω αποφασίσει για το prime και σκέφτομαι να το χτυπήσω από το Everbuying σε τιμή ξεφτίλα (μαζί με τα piston 3, θήκη και tempered glass θα μου βγει περίπου 160 ευρώ)

 

Απλά δεν έχω εμπειρία από το συγκεκριμένο κατάστημα... να το προτιμήσω ή να πάω σε κάτι σίγουρο όπως Vickmall, Tinydeal κλπ?

 

Έχω ξεκινήσει και διαβάζω από την αρχή όλο το θέμα για να έχω πλήρη άποψη.

Μέχρι στιγμής βλέπω ότι η μπαταρία του δεν είναι και ότι καλύτερο αλλά και το jiayu g4s που έχω 3000mAh μπαταρία έχει και βγάζει δε βγάζει τη μέρα (αναλόγως τη χρήση)

Θα δω τι παίζει και με roms και αν χρειαστώ κάτι θα ξαναρωτήσω...

Φιλε εγώ έχω και τα δυο. Το jiayu το έχει τώρα η γυναίκα μου στείλε μου μήνυμα και ρώτα με ότι θες.

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Παίδες πού αγοράζω screen protector για το τηλέφωνο; Από ebay και aliexpress που δοκιμάζω δε με αφήνουν λόγω capital control!

 

Αν βρεις απάντηση και γω θα ηθελα να μαθω. Παντως απο vickmall καταφερα να αγοράσω μια θηκη με PayPal

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...