Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αλλαξα γνωμη θα παρω ενα Power bank και θα το εχω μονιμα συνδεδεμενο επανω προσωρινα γιατι η αυτονομια ειναι ελεηνη προσωρινα οσο αντεξω, αν δε τη παλεψω και με αυτο τοτε θα το πουλησω κανα 50ευρω γιατι με τετοια αυτονομια σιγουρα δε θα πιανει πανω απο 30-50 ευρω

 

Φιλε λες και πουλάς τον άμεσο ανταγωνιστή του και θες να το θαψεις κανείς... Χωρίς παρεξήγηση κιόλας .

Αν το πάρεις απόφαση πάντως σου δίνω 60€.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλε λες και πουλάς τον άμεσο ανταγωνιστή του και θες να το θαψεις κανείς... Χωρίς παρεξήγηση κιόλας .

Αν το πάρεις απόφαση πάντως σου δίνω 60€.

Σιγά μην το πουλήσει..

Link to comment
Share on other sites

Πουλα! Πουλα! Πουλα!

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω δεν έχει καν το κινητό, ένα bot από κάποια άλλη εταιρία είναι :lol:
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!σημερα εβγαλα 5 ωρες και 40 λεπτα οθονης με 1 μερας αναμονης και αυτο με wifi και bluetooth συνεχεια ανοιχτο για χρηση miband 1s!!ειμαι με την τελευταια stable απο xiaomi.eu!

Με xposed και greenify αν θυμάμαι καλά; ποια modules χρησιμοποιείς και πως τα έβαλες,χειροκίνητα;

Αναφέρει ότι δεν πρέπει να συνδυάζεται με άλλα tweaks. Αν το δοκιμάσεις πάντως ενημέρωσε τι κάνει, και σε σύγκριση με πριν που φαντάζομαι θα τα βγάλεις τα υπόλοιπα.

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξα γνωμη θα παρω ενα Power bank και θα το εχω μονιμα συνδεδεμενο επανω προσωρινα γιατι η αυτονομια ειναι ελεηνη προσωρινα οσο αντεξω, αν δε τη παλεψω και με αυτο τοτε θα το πουλησω κανα 50ευρω γιατι με τετοια αυτονομια σιγουρα δε θα πιανει πανω απο 30-50 ευρω

 

Κάνε μας την χάρη πραγματικά γιατί και εδώ και στο miui.gr κάνεις ακριβώς τις ίδιες ερωτήσεις αλλά και τα ίδια σχόλια. Βέβαια στο άλλο ακόμα ψάχνεις για μπαταρία από Αθήνα. Μην κάνεις και εκεί copy, paste το ίδιο σχόλιο!

Μάλλον τρολάρεις, δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς. Αλλά καλό θα ήταν να μην κούραζες άλλο με τα ίδια σχόλια σου κάθε φορά. Και στο λέω εντελώς φιλικά αυτή την στιγμή. Και καλώς θα ήταν παιδιά γενικώς (αναφέρομαι στα άλλα παιδιά) να μην του απαντάτε καν.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Με xposed και greenify αν θυμάμαι καλά; ποια modules χρησιμοποιείς και πως τα έβαλες,χειροκίνητα;

 

Αναφέρει ότι δεν πρέπει να συνδυάζεται με άλλα tweaks. Αν το δοκιμάσεις πάντως ενημέρωσε τι κάνει, και σε σύγκριση με πριν που φαντάζομαι θα τα βγάλεις τα υπόλοιπα.

 

 

Χρησιμοποιω greenify το donated,amplify,youtube adaway και minminguard!!το amplify και το greenify απο το store και τα αλλα 2 χειροκινητα!!

 

Οταν και αμα το δοκιμασω θα σας πω γιατι υπαρχει περιπτωση να το πουλησω αυριο το κινητο και να παω σε lg g4..!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μας την χάρη πραγματικά γιατί και εδώ και στο miui.gr κάνεις ακριβώς τις ίδιες ερωτήσεις αλλά και τα ίδια σχόλια. Βέβαια στο άλλο ακόμα ψάχνεις για μπαταρία από Αθήνα. Μην κάνεις και εκεί copy, paste το ίδιο σχόλιο!

Μάλλον τρολάρεις, δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς. Αλλά καλό θα ήταν να μην κούραζες άλλο με τα ίδια σχόλια σου κάθε φορά. Και στο λέω εντελώς φιλικά αυτή την στιγμή. Και καλώς θα ήταν παιδιά γενικώς (αναφέρομαι στα άλλα παιδιά) να μην του απαντάτε καν.

Κάτσε γιατί στο τέλος θα τσακωθούμε για το ποιός θα το αγοράσει. 50 ευρόπουλα ειπε?? Πούλα xiaomara στο λαό σου Γιώργο. Μάπα είναι έχεις δίκιο

:luck:
Link to comment
Share on other sites

Πουλα! Πουλα! Πουλα!

Πούλησέ το μωρέ να τελειώνουμε ...................

Εγώ πιστεύω δεν έχει καν το κινητό, ένα bot από κάποια άλλη εταιρία είναι :lol:

Θα φανεί ............. κάποιος φίλος από το Miui-gr , τον προέτρεψε να του το πάει να το τσεκάρει μιά και μένουνε πολύ κοντά .

Αν το παληκάρι τρολάρει τόσες μέρες , κακό σε κείνους που δεν τον πήραν χαμπάρι από το πρώτο του post και καλοπροαίρετα

ασχοληθήκανε . Προς γνώσιν ......

Link to comment
Share on other sites

Φιλε λες και πουλάς τον άμεσο ανταγωνιστή του και θες να το θαψεις κανείς... Χωρίς παρεξήγηση κιόλας .

Αν το πάρεις απόφαση πάντως σου δίνω 60€.

 

Εγω δίνω 65€, άλλη προσφορά;;; 1

Link to comment
Share on other sites

Πούλησέ το μωρέ να τελειώνουμε ...................

 

Θα φανεί ............. κάποιος φίλος από το Miui-gr , τον προέτρεψε να του το πάει να το τσεκάρει μιά και μένουνε πολύ κοντά .

Αν το παληκάρι τρολάρει τόσες μέρες , κακό σε κείνους που δεν τον πήραν χαμπάρι από το πρώτο του post και καλοπροαίρετα

ασχοληθήκανε . Προς γνώσιν ......

 

 

 

To παιδί από το miui είναι γνώστης και φιλότιμος απ ότι έχω καταλάβει τις λίγες φορές που μιλήσαμε. Εάν εμφανιστεί το ΣΚ θα λυθεί και το μυστήριο. Είτε έχει προβληματική μπαταρία είτε έχει πλασίμπο.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει ρε παιδια θα σταματησω με αυτο το θεμα ζητω συγνωμη που κουρασα τοσο με το θεμα της μπαταριας αλλα μερικοι ας κοψουν και το επιθετικο υφος ξερουν εκεινοι ποιοι φιλικα παντα υπαρχουν και καλοι τροποι για να κανεις μια παρατηρηση πανω σε κατι που δε σου αρεσει ή γινεται ενοχλητικο και οχι να επιτιθεσε στον αλλον λες και ειναι κατηγορουμενος σε δικαστηριο, και στη τελικη φορουμ ειναι ελευθερια αποψεων υπαρχει αν δεν αρεσουν τα post μου σε καποιον μπορει απλα να τα προσπερασει και οχι να πεφτει να με φαει λες και του σκοτοσα τη μανα, ουτε καποιον προσεβαλα προσωπικα ουτε κατι κακο ειπα για καποιον, ουτε τη δουλεια των παιδιων στο miui.hellas, οτι ειπα αφορουσε καθαρα το λογισμικο και τη πηγη που προερχετε που δεν προερχετε απο τα παιδια του ελληνικου φορουμ αλλα απο τη κινα και τη miui, αλλο το οτι μπορει να κουρασε αλλα οκ μην υπερβαλουμε καποιοι, εδω το σταματαω αφου κι εγω το καταλαβα οτι κουρασε εχω αυτoγνωσια και ουτε τρολαρα τοσες μερες απλα αγανακτησα με την αυτονομια και προσπαθουσα να βρω μια λυση οσο και αν κουρασα, εξηγουμε για να μη παρεξηγουμε, τεσπα, καλυτερα ας ληξει εδω γιατι οντως κουρασε και απ τη μερια μου αλλα και απ τη μερια οσων επιτιθεντε λες και τους εχω κανει κατι προσωπικα και το κανανε και ολοκληρο θεμα. Edited by giorgosmc
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ξαναερχομαι να ρωτησω για ένα θέμα που με απασχολεί όσο αφορά κάρτα SD.

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν την βλέπει μέσα από recovery.

Έχω μια 32αρα Samsung που κάνω δουλειά, σε συσκευές φίλων αλλά καί για μένα. Έως τώρα πρόβλημα μηδέν. Μιλάω πάντα για custom recoveryκαι εκεί.

Με αυτό που δουλεύω,όπως και οι περισσότεροι εδώ twrp ,δε την βλέπει ,χωρητικότητα 0mb.

Αυτό συμβαίνει καί στά δύο κινητά που έφτιαξαν note2 φίλου μου πριν λίγες μέρες, όχι μόνο στο δικό μου που ούτε αυτή ούτε την 64αρα βλέπει τώρα.

Έτσι συνεπάγεται ότι αν θέλω μέσα από recovery να διαγραψω τα πάντα και να περάσω άλλη rom που ειναι στην sd θα χρειάζεται να κάνω αλχημείες καί αν καταφέρω κάτι.

Θέλει άλλη ρύθμιση μέσα από recovery για να παίξει? Μέσα από λειτουργικό όλα ζάχαρη.

http://s22.postimg.org/k1hjvzmal/20160225_195124_1456423063154.jpg

Γιά την ώρα δεν έχω δοκιμάσει otg αν έχω επιλογή από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ήσουν εσυ που το λεγαμε, αλλα αν κανεις διαγραφή της καρτας μεσα απο το τηλεφωνο, κατα πασα πιθανότητα θα τη δει. Εγω ετσι εκανα. Αν πρόκειται για φλασαρισμα, μπορεις να βαλεις και στικακι να κανεις τη δουλεια σου. Παντως οι καρτες τα παίζουν πού και πού. Υποθέτω ειναι FAT32..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

αυτο που λεει ο φιλος roid_rage.αμα την κανεις φορματ απο το κινητο θα δουλεψει.ετσι ειχε κανει κ σε μενα!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Οπως ειπωθηκε, ισως εχει προβληματικη μπαταρια. Τεσπα. Θα φανει...

 

 

Δοκιμασες να την φορμαρεις μεσω του τηκεφωνου?

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει ρε παιδια θα σταματησω με αυτο το θεμα ζητω συγνωμη που κουρασα τοσο με το θεμα της μπαταριας αλλα μερικοι ας κοψουν και το επιθετικο υφος ξερουν εκεινοι ποιοι φιλικα παντα υπαρχουν και καλοι τροποι για να κανεις μια παρατηρηση πανω σε κατι που δε σου αρεσει ή γινεται ενοχλητικο και οχι να επιτιθεσε στον αλλον λες και ειναι κατηγορουμενος σε δικαστηριο, και στη τελικη φορουμ ειναι ελευθερια αποψεων υπαρχει αν δεν αρεσουν τα post μου σε καποιον μπορει απλα να τα προσπερασει και οχι να πεφτει να με φαει λες και του σκοτοσα τη μανα, ουτε καποιον προσεβαλα προσωπικα ουτε κατι κακο ειπα για καποιον, ουτε τη δουλεια των παιδιων στο miui.hellas, οτι ειπα αφορουσε καθαρα το λογισμικο και τη πηγη που προερχετε που δεν προερχετε απο τα παιδια του ελληνικου φορουμ αλλα απο τη κινα και τη miui, αλλο το οτι μπορει να κουρασε αλλα οκ μην υπερβαλουμε καποιοι, εδω το σταματαω αφου κι εγω το καταλαβα οτι κουρασε εχω αυτoγνωσια και ουτε τρολαρα τοσες μερες απλα αγανακτησα με την αυτονομια και προσπαθουσα να βρω μια λυση οσο και αν κουρασα, εξηγουμε για να μη παρεξηγουμε, τεσπα, καλυτερα ας ληξει εδω γιατι οντως κουρασε και απ τη μερια μου αλλα και απ τη μερια οσων επιτιθεντε λες και τους εχω κανει κατι προσωπικα και το κανανε και ολοκληρο θεμα.

 

Τελειες, φιλε... Βαζε τελειες... Μας πονεσαν τα ματια! :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ήσουν εσυ που το λεγαμε, αλλα αν κανεις διαγραφή της καρτας μεσα απο το τηλεφωνο, κατα πασα πιθανότητα θα τη δει. Εγω ετσι εκανα. Αν πρόκειται για φλασαρισμα, μπορεις να βαλεις και στικακι να κανεις τη δουλεια σου. Παντως οι καρτες τα παίζουν πού και πού. Υποθέτω ειναι FAT32..

 

Ναι μαζί,μου είχες προτείνει και πρόγραμμα για να φτιαξω την 64αρα.

Νομίζω ότι της είχα κάνει καί μετά φορμάτ μέσα από το κινητό αυτής που έχω τώρα,στην 32 όχι.

Κοίτα μου δείχνει παράξενο γιατί είναι αυτό μιας όπως ανεφερα στην 32 και συγκεκριμένα μια βδομάδα πριν έκανα δουλειά σε twrp και Philz recovery στο άλλο κινητό μου χώρις πρόβλημα.

Δεν είναι ότι στρεφομαι κάπου συγκεκριμένα, απλά δεν ξέρω που να κατάληξω.

Λοιπόν έχω μια 4αρα πρόχειρη μαζί μού,μια και είμαι δουλειά, βλέπω και αυτήν με φορμάτ και ρωταω μετά αν χρειάζεται.

Οπα,εχω καί άλλες δύο που πήρα σήμερα γιά να το συνάδελφό που έφτιαξα τα κινητά,ρωταω αν μπορώ να δοκίμασω μια.

Edited by filosofos77
Link to comment
Share on other sites

Ναι μαζί,μου είχες προτείνει και πρόγραμμα για να φτιαξω την 64αρα.

Νομίζω ότι της είχα κάνει καί μετά φορμάτ μέσα από το κινητό αυτής που έχω τώρα,στην 32 όχι.

Κοίτα μου δείχνει παράξενο γιατί είναι αυτό μιας όπως ανεφερα στην 32 και συγκεκριμένα μια βδομάδα πριν έκανα δουλειά σε twrp και Philz recovery στο άλλο κινητό μου χώρις πρόβλημα.

Δεν είναι ότι στρεφομαι κάπου συγκεκριμένα, απλά δεν ξέρω που να κατάληξω.

Λοιπόν έχω μια 4αρα πρόχειρη μαζί μού,μια και είμαι δουλειά, βλέπω και αυτήν με φορμάτ και ρωταω μετά αν χρειάζεται.

Οπα,εχω καί άλλες δύο που πήρα σήμερα γιά να το συνάδελφό που έφτιαξα τα κινητά,ρωταω αν μπορώ να δοκίμασω μια.

 

Επειδη μου εκαναν εντυπωση τα οσα γραφεις, τσεκαρα το δικο μου, που ειναι με twrp και με 32-αρα Samsung, φορμαρισμενη μια και μονο φορα σε pc... Ε, λοιπον, τη βλεπει κανονικα...μπορεις να τη σβησεις, να κανεις Partition, τα παντα....

:blink:

Link to comment
Share on other sites

Εγω δίνω 65€, άλλη προσφορά;;; 1

 

Αν και έχω το prime εγώ δίνω 70€... Γιατί έχεις δίκιο δεν είναι καλό και θέλω να εκδικηθώ κάποιον.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδη μου εκαναν εντυπωση τα οσα γραφεις, τσεκαρα το δικο μου, που ειναι με twrp και με 32-αρα Samsung, φορμαρισμενη μια και μονο φορα σε pc... Ε, λοιπον, τη βλεπει κανονικα...μπορεις να τη σβησεις, να κανεις Partition, τα παντα....

:blink:

 

Εάν έχεις κάνει format σωστά την κάρτα και δεν στην βλέπει το recovery, θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις να αλλάξεις το recovery, μήπως φταίει αυτό. Ποια έκδοση recovery έχεις;

Edited by deliopoulos
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα ένα θέμα με δική μου 32αρα όχι Samsung, δεν μπορούσα να δημιουργήσω ούτε φάκελο! Έκανα φορματ από κινητό και από υπολογιστή και πάλι το ίδιο! Όταν έβαζα την sd με card reader μου έβγαζε μήνυμα ότι θέλει επιδιόρθωση και πάντα το προσπερνουσα, έλεγα άκυρο μήνυμα είναι! Ε, μια φορά πάτησα επιδιόρθωση και δουλεύει κανονικότατα από τότε! Αλλά το μήνυμα το έβγαζε μόνο με card reader.. Δες αν σου βγάζει κάτι
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα ένα θέμα με δική μου 32αρα όχι Samsung, δεν μπορούσα να δημιουργήσω ούτε φάκελο! Έκανα φορματ από κινητό και από υπολογιστή και πάλι το ίδιο! Όταν έβαζα την sd με card reader μου έβγαζε μήνυμα ότι θέλει επιδιόρθωση και πάντα το προσπερνουσα, έλεγα άκυρο μήνυμα είναι! Ε, μια φορά πάτησα επιδιόρθωση και δουλεύει κανονικότατα από τότε! Αλλά το μήνυμα το έβγαζε μόνο με card reader.. Δες αν σου βγάζει κάτι

 

Αυτό το μήνυμα βγαίνει όταν δεν την έχεις κάνει unmount πριν την αφαιρέσεις από τον υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το μήνυμα βγαίνει όταν δεν την έχεις κάνει unmount πριν την αφαιρέσεις από τον υπολογιστή.

 

Ναι πάσο, αλλά από τότε έφτιαξε :)

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Θελω να παρω το κινητο απ το vickmall για ενα φιλο αλλα δε ξερει και δεν θα ασχοληθει με ρομ κλπ αν μου βαλουν την international που λενε αυτοι θα ειναι ενταξει απο θεματα μπαταριας κλπ ? Δε θα κανει και ιδιαιτερα βαρια χρηση .
Link to comment
Share on other sites

Θελω να παρω το κινητο απ το vickmall για ενα φιλο αλλα δε ξερει και δεν θα ασχοληθει με ρομ κλπ αν μου βαλουν την international που λενε αυτοι θα ειναι ενταξει απο θεματα μπαταριας κλπ ? Δε θα κανει και ιδιαιτερα βαρια χρηση .

βαζουν και την ελληνικη dev

με οποια και να σου ερθει

φλασαρεις η την οποια dev τρεχει τοτς

η τη τελευταια stable

και θα ειναι σετ

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...