Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έλεγξε την ρύθμιση του location. Αν έχεις ενεργοποιημένο να βρίσκει τη θέση και μέσω δυκτύου κάνει χρήση data άσχετα με το αν έχεις ενεργοποιημένα τα data ή όχι.

 

Φίλε μου, μάλλον αυτό πρέπει να είναι. Θα το παρακολουθήσω για να δω τι γίνεται... Να είσαι καλά!

Για τις υπόλοιπες εφαρμογές, δεν είναι αρκετό η απενεργοποίηση των "δεδομένων"?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορούμε να κάνουμε φραγή εισερχόμενων σε συγκεκριμένα νούμερα? Αν ναι είναι θέμα συσκευής ή σιμ. Δηλαδή αν κάνω φραγή ενός νούμερου στην δικιά μου σιμ και μετά την μεταφέρω στης γυναίκας μου, ισχύει ή φραγή? Edited by zenix

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μία ερώτηση.

 

Μόλις πρόσθεσα μία νέα επαφή στην κάρτα SIM και έπειτα πήγα να κάνω συγχρονισμό ώστε να αποθηκευτεί και στο Mi λογαριασμό και στον Google λογαριασμό, αλλά δεν κάνει τίποτα. Ξέρει κανείς τι παίζει;

τι σχέση έχει η sim με συγχρονισμό?

μπορείς να αποθηκεύεις απ' ευθείας στον λογαριασμό που θέλεις ή να χρησιμοποιήσεις την εισαγωγή-εξαγωγή και μετά συγχρονισμός.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορούμε να κάνουμε φραγή εισερχόμενων σε συγκεκριμένα νούμερα? Αν ναι είναι θέμα συσκευής ή σιμ. Δηλαδή αν κάνω φραγή ενός νούμερου στην δικιά μου σιμ και μετά την μεταφέρω στης γυναίκας μου, ισχύει ή φραγή?

παρατεταμένο πάτημα στο νούμερο και φραγή,ή απ' το κέντρο ασφ.//λίστα φραγών.

λογικά τις φραγές τις διαχειρίζεται το κέντρο ασφάλειας στο τηλ.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την 6.1.14 dev την ελληνικη, γιατι αυτη η εφαρμογη δεν μου ανοιγει με τιποτα η μαλλον ανοιγει αλλα δε δειχνει τιποτα, συμβαινει και σε εσας?

 

Μπορειτε να μου πειτε καποια αξιοπιστη εφαρμογη αυτονομιας μπαταριας που να κανει πραγματι δουλεια και να υπαρχει λειτουργεια ασφαλους φορτισης της συσκευης?

 

Αν δεν κάνω λάθος πρέπει να δώσεις δικαιώματα root

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

 

εχει καποιος μια φωτο απο το κιτρινο?

 

θα το παρω απο vickmall

αλλα θελω να δω τι ειδους κιτρινο ειναι αυτο, μιας και οι κινεζοι δεν τα πανε καλα με τα χρωματα

ευχαριστω

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Σ΄ευχαριστώ πολύ ξανά για τον κόπο που κάνεις να μου απαντάς.

Να απαντήσω και στο ερώτημά σου γιατί θέλω να την κρατήσω.

1.Γιατί το τηλέφωνο δουλεύει χωρίς κανένα πρόβλημα.(φοβερό σήμα WiFi,αστραπιαίο στην κυριολεξία GPS κ.α.).

2.Γιατί φοβάμαι ότι αν περάσω οποιαδήποτε άλλη ρομ,πιθανόν να μην δουλεύει το 4G αφού τα τηλέφωνα της προσφοράς από banggood υποτίθεται ότι δεν υποστήριζαν 4G.

3.Γιατί διαβάζοντας τα σχόλια πολλών παιδιών εδώ μέσα που έχουν περάσει την Ελληνική,αντιμετωπίζουν διάφορα προβλήματα που εγώ δεν έχω.

4.Γιατί είμαι άσχετος και γι αυτό το λόγο το μόνο που θέλω είναι να ρουτάρω το τηλέφωνο για να καταργήσω κάποιες άχρηστες εφαρμογές.

 

Και να τολμήσω να ξαναρωτήσω.Μπορώ να ρουτάρω το τηλέφωνο ή επειδή η ρομ που έχει είναι του Κινεζομάγαζου,πρέπει να περάσω κάποια official και μετά να προσπαθήσω να το ρουτάρω; :confused:

σε καταλαβαίνω πολύ καλά, παρ' όλο που δεν συμμερίζομαι τις ανησυχίες σου.:)

θα σου σύστηνα να προσπαθήσεις να φλασάρεις την TWRP recovery,απ' όπου θα μπορούσες να πάρεις backup όλη την rom(ακριβώς όπως είσαι τώρα),και μετά να δοκιμάσεις ότι θέλεις.Πάντως αφού δεν σου δουλεύει ο κλασικός τρόπος για root στην stable,εγώ θα ρωτούσα στο banggood,μόνο αυτοί ξέρουν τι κάνανε.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα το δεύτερο RN2 για την αδερφή απο vickmall με την 5.12.17 greek dev.Να το αφήσω ετσί?Να βάλω ελληνική stable ή multi stable για να παίρνει οτα αναβαθμίσεις?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

 

εχει καποιος μια φωτο απο το κιτρινο?

 

θα το παρω απο vickmall

αλλα θελω να δω τι ειδους κιτρινο ειναι αυτο, μιας και οι κινεζοι δεν τα πανε καλα με τα χρωματα

ευχαριστω

Είναι ακριβώς όπως το δείχνουν και στο SITE τους. Δεν είναι το καναρινί αλλά λίγο πιο smooth προς το μουσταρδί. Σε βοήθησα καθόλου; θα προσπαθήσω αργότερα να το τραβήξω φώτο από άλλο κινητό και να την ανεβάσω. Προσωπικά, το λατρεύω, αλλά αυτό είναι τελείως υποκειμενικό.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Είναι ακριβώς όπως το δείχνουν και στο SITE τους. Δεν είναι το καναρινί αλλά λίγο πιο smooth προς το μουσταρδί. Σε βοήθησα καθόλου; θα προσπαθήσω αργότερα να το τραβήξω φώτο από άλλο κινητό και να την ανεβάσω. Προσωπικά, το λατρεύω, αλλά αυτό είναι τελείως υποκειμενικό.

 

ειχα απο μαη 14 το redmi 1s σε μαυρο και βαρεθηκα

μαλλον αυτο θα παρω και αμα δεν..................

θα παρω κανα καπακι

 

ισως αμα εχει βγαλει και φωτο μεχρι το βραδυ που θα παω σπιτι

να ριξω μια ματια

 

αντε γιατι εφυγα για γηπεδο τωρα

 

ευχαριστω πολυ παντως

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

τι σχέση έχει η sim με συγχρονισμό?

μπορείς να αποθηκεύεις απ' ευθείας στον λογαριασμό που θέλεις ή να χρησιμοποιήσεις την εισαγωγή-εξαγωγή και μετά συγχρονισμός.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παρατεταμένο πάτημα στο νούμερο και φραγή,ή απ' το κέντρο ασφ.//λίστα φραγών.

λογικά τις φραγές τις διαχειρίζεται το κέντρο ασφάλειας στο τηλ.

Επειδή δεν κατάλαβα 100% τι εννοείς, θέλω να σου πω πως αυτή τη στιγμή έχω κάποιες επαφές στην κάρτα ΣΙΜ και θέλω να τις περάσω και στον Google λογαριασμό και στον Mi. Πώς μπορώ να το κάνω; Ποια είναι τα βήματα;

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε μου!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αφού δεν σου δουλεύει ο κλασικός τρόπος για root στην stable,......

Μα αυτό τον κλασσικό τρόπο ζητάω.

Link to comment
Share on other sites

χτες πέρασα τη τελευταία ελληνική rom 7.1.1.0 αλλα νιώθω το κινητό κάπως ν κολλάει στην οθόνη, δεν ανταποκρίνεται πάντα σωστά και στις εφραμογες κραασάρει πιο συχνά. τι να κάνω?
Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν κατάλαβα 100% τι εννοείς, θέλω να σου πω πως αυτή τη στιγμή έχω κάποιες επαφές στην κάρτα ΣΙΜ και θέλω να τις περάσω και στον Google λογαριασμό και στον Mi. Πώς μπορώ να το κάνω; Ποια είναι τα βήματα;

 

Ρυθμίσεις => Εφαρμογές Συστήματος => Επαφές => Εισαγωγή/Εξαγωγή επαφών => Εισαγωγή από κάρτα sim και μετά συγχρονισμός.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις => Εφαρμογές Συστήματος => Επαφές => Εισαγωγή/Εξαγωγή επαφών => Εισαγωγή από κάρτα sim και μετά συγχρονισμός.

Σε ευχαριστώ φίλε. Επιτέλους τα κατάφερα.

Link to comment
Share on other sites

ειχα απο μαη 14 το redmi 1s σε μαυρο και βαρεθηκα

μαλλον αυτο θα παρω και αμα δεν..................

θα παρω κανα καπακι

 

ισως αμα εχει βγαλει και φωτο μεχρι το βραδυ που θα παω σπιτι

να ριξω μια ματια

 

αντε γιατι εφυγα για γηπεδο τωρα

 

ευχαριστω πολυ παντως

 

ορίστε οι φώτο:

http://s10.postimg.org/uib9htj89/20160128_184131.jpg

http://s18.postimg.org/klmzbm42x/20160128_184154.jpg

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

χτες πέρασα τη τελευταία ελληνική rom 7.1.1.0 αλλα νιώθω το κινητό κάπως ν κολλάει στην οθόνη, δεν ανταποκρίνεται πάντα σωστά και στις εφραμογες κραασάρει πιο συχνά. τι να κάνω?

 

Αποθήκευση δεδομένων και επαναφορά εργοστασιακής ρύθμισης.

Link to comment
Share on other sites

 

 

ευχαριστω πολυ

εφυγε σε κιτρινο τελικα η παραγγελια

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Για τις επαφες..πηγαινεις επαφες --> πατας συνεχομενα το κατω αριστερα κουμπι με τις 3 οριζοντιες γραμμες --> εισαγωγη/εξαγωγη επαφων. Ελπιζω να εννοουσες αυτο και να βοηθησα.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ φιλε μου johnvou....το βρηκα ηθελε παρατεταμενο πατημα που εγω δεν εκανα.....να σαι καλα αυτο εννοουσα ναι.....:D

XIAOMI MI8 LITE/ XIAOMI REDMI NOTE 2 PRIME
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα το δεύτερο RN2 για την αδερφή απο vickmall με την 5.12.17 greek dev.Να το αφήσω ετσί?Να βάλω ελληνική stable ή multi stable για να παίρνει οτα αναβαθμίσεις?

 

Ακριβώς το ίδιο ισχύει και για μένα.....και εγώ σήμερα παρέλαβα έτσι ακριβώς......και έχω την ίδια ερώτηση και απορία με τον φίλο παραπάνω.....μπορεί να μας συμβουλέψει ένα καλόπαιδο στην παραπάνω ερώτηση ?

Αν την αφήσουμε έτσι....θα κάνει μόνο του τις αναβαθμίσεις όταν τις βρίσκει ?.....ή δεν θα βρίσκει τίποτα και θα μείνει στην 5.12.17 ?

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο ισχύει και για μένα.....και εγώ σήμερα παρέλαβα έτσι ακριβώς......και έχω την ίδια ερώτηση και απορία με τον φίλο παραπάνω.....μπορεί να μας συμβουλέψει ένα καλόπαιδο στην παραπάνω ερώτηση ?

Αν την αφήσουμε έτσι....θα κάνει μόνο του τις αναβαθμίσεις όταν τις βρίσκει ?.....ή δεν θα βρίσκει τίποτα και θα μείνει στην 5.12.17 ?

 

οχι

θα πρεπει να τις κατεβαζετε απο το miui greece

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Απιστευτο το κιτρινακι!

Και σε μπλε θα ειναι ωραιο πιστευω!

 

Με ποια ρομ εκτος μιυι λειτουργει απταιστα το τηλεφωνο?

Η cm12.1 (του needrom) που φοραω απο προχτες εχει θεματακια. δε λειτουργουν οι υπερυθρες και κανα 2 φορες σκαλωσε το συμπαν.

Επισης εχω θεμα με hands free xiaomi (original). Και κυριως Με ακουν σα να βρισκομαι σε πηγάδι.

Επίσης λειπει και το ραδιοφωνο.

 

Καποια αοσπ που να παιζουν ολα υπαρχει καπου?

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο ισχύει και για μένα.....και εγώ σήμερα παρέλαβα έτσι ακριβώς......και έχω την ίδια ερώτηση και απορία με τον φίλο παραπάνω.....μπορεί να μας συμβουλέψει ένα καλόπαιδο στην παραπάνω ερώτηση ?

Αν την αφήσουμε έτσι....θα κάνει μόνο του τις αναβαθμίσεις όταν τις βρίσκει ?.....ή δεν θα βρίσκει τίποτα και θα μείνει στην 5.12.17 ?

Αν εχεις την ελληνικη δεν θα κανει αναβαθμιση..θα πρεπεξ να το κανεις εσυ..να κατεβασεις την ρομ και να την περασεις...αυτο ομως δεν ειναι στα μειον....το βλεπω ασκοπο να εχεις developer και καθε παρασκευη να αναβαθμιζεις..αστο οπως ειναι αν ολα σου δουλευουν ρολοι και αν αργοτερα βγει μια πολυ καλη developer την περνας εσυ.

Εγω παντως μετα απο δοκιμες με dev και stable εχω μεινει εδω και παρα πολυ καιρο με ελληνικη 5.12.17.

Και δεν αλλαζω...ελπιζω να σε βοηθησα.

Link to comment
Share on other sites

Απιστευτο το κιτρινακι!

Και σε μπλε θα ειναι ωραιο πιστευω!

 

Με ποια ρομ εκτος μιυι λειτουργει απταιστα το τηλεφωνο?

Η cm12.1 (του needrom) που φοραω απο προχτες εχει θεματακια. δε λειτουργουν οι υπερυθρες και κανα 2 φορες σκαλωσε το συμπαν.

Επισης εχω θεμα με hands free xiaomi (original). Και κυριως Με ακουν σα να βρισκομαι σε πηγάδι.

Επίσης λειπει και το ραδιοφωνο.

 

Καποια αοσπ που να παιζουν ολα υπαρχει καπου?

 

Μπα. Τις δοκίμασα όλες του Xda ακόμα και την Aicp. Όλες έχουν θέματα και καμία δεν μπορεί να χαρακτηριστεί stable. Άσε που έχουν πολύ κατώτερη κάμερα. Κρίμα γιατί ήθελα πολύ να υπάρχει μια αξιοπρεπής Cm αλλά τελικα θα βολευτώ με την 5.12.17 ή οποία δουλεύει άψογα πλην του widget του καιρού.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...