Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια το βρηκα εδω. 109.24 € http://www.dealsmachine.com/best_291022.html

 

Αξιζει λετε? ειναι αξιοοπιστο μαγαζι???

 

Εχει και μια υποσημειωση που λεει:

Please kindly note that only one SIM slot supports WCDMA / TD-SCDMA or FDD / TDD, and the other SIM card only supports TD-SCDMA or TDD-LTE .

Δηλαδη στην μια υποδοχη υποστηριζει TDD και στην αλλη FDD??

 

Γνωριζει καποιος κατι??

 

 

καλό θα ήταν να κοιτάξεις αυτή την λεπτομέρεια που γράφει το site,

http://www.dealsmachine.com/best_291022.html

όπως και αυτό το site http://www.everbuying.net/product1120444.html?utm_source=shareasale&utm_medium=shareasale&utm_campaign=shareasale

 

This Android/Windows device is designed to function specifically with the current Android/Windows OS installed on it. Any alterations such as upgrades, modding with custom ROMs, rooting or flashing the Android device with other firmware will automatically void the device's warranty.

 

ξέρουν όλα τα μαγαζιά ότι δεν θα μείνεις με τη rom που βάζουν καθώς κατά 99% είναι χάλια, με πολλά προβλήματα, οπότε είναι ένας τρόπος να αποφεύγουν τις εγγυήσεις

Edited by NasDriver
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άσχετο φίλε απο που και πότε το παριγγειλες; ρωταω γιατί υπάρχει καθυστέρηση γενικά από ότι βλέπω και περιμένω και το δικό μου

Aπο vickmall παραγγειλα 14/11 παρελαβα σημερα 2 τεμαχια.Στην Ελλαδα το τηλεφωνο ειχε ερθει απο 01/12 συμφωνα με το τρακιν.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα συντροφοι , sorry Για το Off topic αλλά απο 4/12/2015 το εμφανιζει Ελλάδα ( SG) ,αλλά μεχρι τωρα καμμία ενημερωση ,Update κτλ ,συμβαινει και σε αλλον ?? ( απο vickmall παραγγελία) .Το λεω γιατι περυσι ειχαμε προβληματα μεγαλα με καποιους σακκους που βρεθηκαν ανοιγμενοι ,δεν παρελήφθησαν απο ΕΛΤΑ και γυρισαν πισω ΚΙΝΑ ...και μετα REFUND κτλ κτλ ,οποιος εχει ενημερωση ας pm να μην σπαταλαμε χωρο εδω :)

Ασε τι λεει το site της σιγκαπουρης..εσυ στο site του ελτα θα το κοιτας...και μενα ετσι ελεγε αλλα δεν ισχυε...στο site του ελτα θα δεις αφιξη στην χωρα προορισμου...λογικα μεσα στην βδομαδα θα το χεις.

Link to comment
Share on other sites

Ασε τι λεει το site της σιγκαπουρης..εσυ στο site του ελτα θα το κοιτας...και μενα ετσι ελεγε αλλα δεν ισχυε...στο site του ελτα θα δεις αφιξη στην χωρα προορισμου...λογικα μεσα στην βδομαδα θα το χεις.
Αλλοι τα ζωα 'μ αργα .................... :p

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει ολοκληρο θεμα, για συζητησεις περι αποστολων, πηγαινετε ριξτε μια ματια

Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 8/256

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι το ίδιο με την Multi Eu , δεν έχει πλήρη Ελληνικά αυτή που λες

Γραφω κανονικα ελληνικα παντως στα μηνυματα αλλου δεν με νοιαζει

Link to comment
Share on other sites

Δες αν μπορείς στο recovery.Ή αν μπορείς να το βάλεις σε κατάσταση fastboot. Volume+ και power (recovery) , Volume- και power(fastboot).

Μπορείς να μπεις σε ένα από αυτά?

 

kai στα 2 μπορω να μπω αλλα μετα τι γινεται?

 

ΟΚ...φτιαχτηκε...ολα καλα...ευχαριστω φιλε μου...

Edited by kalafan
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν αν φοράει stable δεν είναι Ρουτ. Άρα κάποια στιγμή θα σου έρθει update και μπορείς να το κανείς άφοβα, δεν αλλάζει τίποτα.

Αφετέρου αν θες Ρουτ και να δουλεύει το τηλεφ. σου καλύτερα , απαλλαγμένο από κινεζιες κ.λ.π., βαλε μια dev ελληνικη με update κάθε βδομάδα. Για τι και πως, διάβασε την πρωτη σελίδα του thread.

Tελικα εκανα auto update απο την εφαρμογη που εχει το τηλεφωνο και τωρα δεν εχω ελληνικα και Playstore.Προσπαθησα να βαλω τη τελευταια ελληνικη και eu version που προτινεται αλλα μου βγαζει fail file corrupted .Θα βγαλω ακρη αν κανω ροοτ με το mi flash οπως περξγραφεται εδω [

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/9969-Note-2-Flash;

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας πρόβλημα με την τελευταια Ελληνική dev, στην σύνδεση με υπολογιστή; Είτε με καλώδιο, είτε με ftp; Με τις προηγούμενες dev δεν είχα πρόβλημα ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Tελικα εκανα auto update απο την εφαρμογη που εχει το τηλεφωνο και τωρα δεν εχω ελληνικα και Playstore.Προσπαθησα να βαλω τη τελευταια ελληνικη και eu version που προτινεται αλλα μου βγαζει fail file corrupted .Θα βγαλω ακρη αν κανω ροοτ με το mi flash οπως περξγραφεται εδω [

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/9969-Note-2-Flash;

Tελικα ολα ενταξει, αν και ασχετος ακολουθησα τα βηματα του link και ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites

Βαζετε με επιτυχία νουμερα και μηνύματα στη block list? Γιατι εγω μηνυματα που μου ερχονται και παταω "φραγη" δε γίνεται τιποτα...

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Βαζετε με επιτυχία νουμερα και μηνύματα στη block list? Γιατι εγω μηνυματα που μου ερχονται και παταω "φραγη" δε γίνεται τιποτα...

Που βρίσκεται η Block list για να δοκιμάσω;

Link to comment
Share on other sites

Κεντρο ασφαλείας> λιστα φραγων. Εχω βαλει μεσα απο τα μηνυματα ενα που μου στελνει διαφημιστικά, αλλα η λιστα παλι κενη ειναι.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Κεντρο ασφαλείας> λιστα φραγων. Εχω βαλει μεσα απο τα μηνυματα ενα που μου στελνει διαφημιστικά, αλλα η λιστα παλι κενη ειναι.
Όχι σε εμένα δουλεύει κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω οτι δικαιώματα για αυτόματη εκκίνηση έχετε δώσει; Σωστά;

 

Για μένα τουλάχιστον μην το υποθέσεις γιατί δεν το είχα κάνει :O

Νά'σαι καλά φίλε μου, αυτό έφταιγε! :up:

Link to comment
Share on other sites

Παντως για οποιον εχει αμφιβολια σημερα παρελαβα το tde και στα εικονιδια μου βγαινει το 4g μερικες φορες και κυριως το H+ οτι και αν σημαινει αυτο παντως μια χαρα τρεχει βιντεακια απο youtube.Eχω wind και μενω Καματερο .Δε βγηκα καθολου εξω και στο σπιτι μου με το ζορι πιανω σημα να μιλησω με αλλα κινητα.Επισης να αναφερω οτι εβαλα τη τελευταια ελληνικη ρομ https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Board/5-ROM-Corner/
Link to comment
Share on other sites

Παντως για οποιον εχει αμφιβολια σημερα παρελαβα το tde και στα εικονιδια μου βγαινει το 4g μερικες φορες και κυριως το H+ οτι και αν σημαινει αυτο παντως μια χαρα τρεχει βιντεακια απο youtube.Eχω wind και μενω Καματερο .Δε βγηκα καθολου εξω και στο σπιτι μου με το ζορι πιανω σημα να μιλησω με αλλα κινητα.Επισης να αναφερω οτι εβαλα τη τελευταια ελληνικη ρομ https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Board/5-ROM-Corner/

 

Γειτονα μην περιμενεις στο μαγευτικο καματερο να πιασεις 4g.

3g και πολυ μας ειναι...οντως σε κατι σημεια στο καματερο και γω με wind δεν εχω καν σηνα να μιλησω!!!

Link to comment
Share on other sites

Με το τηλεχειριστηριο τι γινεται Δοκιμασα 3 τηλεορασεις δε δουλεψε σε καμία... υπερυθρες dead

η δε ξερω τι μου γινεται ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, πέρνα την

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα τουλάχιστον μην το υποθέσεις γιατί δεν το είχα κάνει :O

Νά'σαι καλά φίλε μου, αυτό έφταιγε! :up:

 

Με το τηλεχειριστηριο τι γινεται Δοκιμασα 3 τηλεορασεις δε δουλεψε σε καμία... υπερυθρες dead

η δε ξερω τι μου γινεται ?

 

εγω το δοκιμασα σε μια τv Lg και δουλει το volume , source και αλλαγη καναλιου. και σε ενα daikin κλιματιστικο κατι κανει απλα δε το εψαξα πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει εδώ μέσα για πρόβλημα με το viber. Εγώ έχω με το fb messenger όπως και ένας φίλος ακριβώς το ίδιο. Μέσα από την εφαρμογή του φβ δεν ανοίγει συνομιλίες. Θα πρέπει να πάω στην εφαρμογή του messenger. Έχει λύση κάποιος? Επίσης έχει βρει κανείς τρόπο να δουλέψει toyotomi κλιματισμό με το τηλεχειριστήριο?
Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει εδώ μέσα για πρόβλημα με το viber. Εγώ έχω με το fb messenger όπως και ένας φίλος ακριβώς το ίδιο. Μέσα από την εφαρμογή του φβ δεν ανοίγει συνομιλίες. Θα πρέπει να πάω στην εφαρμογή του messenger. Έχει λύση κάποιος? Επίσης έχει βρει κανείς τρόπο να δουλέψει toyotomi κλιματισμό με το τηλεχειριστήριο?

 

Έχεις τικαρισμενο από την εφαρμογή του messenger το εικόνες συνομιλητων;

Για το τηλεχειριστήριο, σε εμένα δουλεύει άψογα και σε sanyo κλιματιστικό

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Έχεις τικαρισμενο από την εφαρμογή του messenger το εικόνες συνομιλητων;

Για το τηλεχειριστήριο, σε εμένα δουλεύει άψογα και σε sanyo κλιματιστικό

Πω!, τόσο απλό ήταν. Ευχαριστώ. Toyotomi ούτε σαν επιλογή σε συσκευές υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...