Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να ρωτήσω κατι? μόλις έβαλα την τελευταία stable ελληνικη. έρχεται χωρίς πληκτρολόγιο ή κατι δεν εχει παει καλα?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

να ρωτήσω κατι? μόλις έβαλα την τελευταία stable ελληνικη. έρχεται χωρίς πληκτρολόγιο ή κατι δεν εχει παει καλα?

 

Κανε εργοστασιακή ρύθμιση,επαναφορα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τοσο χαλια ειναι το gearbest? να μην το εμπιστευτω? γιατι η τιμη του απο eu warehouse ειναι ακρως δελεαστικη στα $149,43. http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_229217.html?wid=3

To european warehouse μοθ βγαζει out of stock.. αν προλαβω να βαλω λεφτά, θα πάρω απο china.. ειναι το FDD-LTE, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας προσπάθησα να κανω εργοστασιακές ρυθμίσεις και ζητούσε κωδικό είναι σε όλους ίδιος η κάτι δεν κατάλαβα.ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Μιλαμε για Ευρωπαικες αποθηκες...

 

 

 

Για να τελειωνει εδω η συζητηση σχετικα με τα καταστηματα που αγοραζουμε το τηλεφωνο απλα θα πω οτι το σημαντικοτερο θεμα του Gearbest ειναι στις αποστολες απο Κινα αργει τουλαχιστον 1 εβδομαδα να στειλει τις παραγγελιες και το tracking number ενεργοποιειται μερικες μερες μετα. Αυτο σε ενα βαθμο ειναι λογικο σε eshops που δεν περιοριζονται μονο σε mobile stuff. Απλα λυνει τα χερια ψωνιζοντας απο διαφορες κατηγοριες ειδων και φυσικα εχει ενα απο τα καλυτερα συστηματα ποντων (reviews etc). Ο καθενας αγοραζει απο οπου θελει και ας το κλεισουμε αυτο το θεμα εδω...

 

Σορρυ αν ξεφυγα απο το θεμα, απλα πρωτη φορα μου τυχαινει να γινεται παραγγελια denied και μου φανηκε παραξενο.

Quick update, τελικα το αγορασα κανονικα με paypal απο vickmall.com στα 179,99$.

Και τωρα αναμονη :)

Link to comment
Share on other sites

To european warehouse μοθ βγαζει out of stock.. αν προλαβω να βαλω λεφτά, θα πάρω απο china.. ειναι το FDD-LTE, σωστά;

 

Δύσκολα να είναι το FDD-LTE. Τα άλλα καταστήματα το έχουν κάπου 20$ πιο ακριβά. Λογικά θα είναι το TDD-LTE που και τα άλλα καταστήματα το έχουν περίπου σε αυτή τη τιμή. Αν όντος είναι το FDD-LTE τότε θα είναι πάρα πολύ καλή αυτή η τιμή (απίστευτη θα έλεγα).

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολα να είναι το FDD-LTE. Τα άλλα καταστήματα το έχουν κάπου 20$ πιο ακριβά. Λογικά θα είναι το TDD-LTE που και τα άλλα καταστήματα το έχουν περίπου σε αυτή τη τιμή. Αν όντος είναι το FDD-LTE τότε θα είναι πάρα πολύ καλή αυτή η τιμή (απίστευτη θα έλεγα).

δεν το αναφέρει κάπου όμως. και το τσατ τους πριν που κοιταξα, δεν ειναι μεσα κάποιος. το έχει πάρει κανεις από εδω να μας πει ποια έκδοση είναι;H TDD-LTE απ ότι έχω διαβάσει, δουλεύει κανονικά FDD-LTE με πειραγμένη ROM που την στέλνουν κάποια καταστήματα. σωστά; έχει αλλάξει κάτι;

 

έχουμε βρει τρόπο να γινονται κανονικά τα TDD-LTE, FDD-LTE και να φοράνε διαφορετική ρομ από αυτή που έρχονται από το καταστημα τους;

Link to comment
Share on other sites

Σε εσας δουλευει το smart lock ?

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολα να είναι το FDD-LTE. Τα άλλα καταστήματα το έχουν κάπου 20$ πιο ακριβά. Λογικά θα είναι το TDD-LTE που και τα άλλα καταστήματα το έχουν περίπου σε αυτή τη τιμή. Αν όντος είναι το FDD-LTE τότε θα είναι πάρα πολύ καλή αυτή η τιμή (απίστευτη θα έλεγα).

 

δεν το αναφέρει κάπου όμως. και το τσατ τους πριν που κοιταξα, δεν ειναι μεσα κάποιος. το έχει πάρει κανεις από εδω να μας πει ποια έκδοση είναι;H TDD-LTE απ ότι έχω διαβάσει, δουλεύει κανονικά FDD-LTE με πειραγμένη ROM που την στέλνουν κάποια καταστήματα. σωστά; έχει αλλάξει κάτι;

 

έχουμε βρει τρόπο να γινονται κανονικά τα TDD-LTE, FDD-LTE και να φοράνε διαφορετική ρομ από αυτή που έρχονται από το καταστημα τους;

 

Ρε παιδια διαβαστε λιγο πιο κατω απο τις εικονες....

Στο Network γραφει

Wireless Connectivity: GSM, 3G, 4G, GPS, WiFi, Bluetooth

WiFi: 802.11b/g/n/ac wireless internet

Network type: GSM+WCDMA+FDD-LTE

2G: GSM 900/1800/1900MHz

3G: WCDMA 850/900/1900/2100MHz

4G: FDD-LTE 1800/2100/2600MHz

Αν δεν ηταν σουπερ οι τιμες δεν θα το σχολιαζα.

Ειναι η ιδια συσκευη που εχω παρει και εγω...Μεχρι και το review μου ειδα

Edited by ADISSON

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους σας.Σκεφτομαι να παρω το κινητο απο vickmall στην prime εκδοση.Σε συνομιλια που ειχα μαζι τους μου ειπανε οτι εφοσον μπορω να τους στειλω το link μπορουν οι ιδιοι να μου περασουν ελληνικη ρομ.Θα ηθελα την γνωμη σας σε δυο θεματα.

1 Είμαι αυτή τη στιγμή χρήστης του lg g2 32 rom και πρέπει πλεον να πάρω δίκαρτο.Πέρνοντας το xaomi readmi note 2 prime στα χέρια μου θα εχώ την αίσθηση ενος καλύτερου κινητού ή κάτι υποβαθμισμένου σε σχέση με πριν;

2 Εφόσον τελικά το αγοράσω ,επειδή δεν θέλω να σκαλισω ρομ και να την αλλαξω μονος μου αυτό που μου προτείνει το vickmall αξίζει;Εαν ναι θα ηθελα ένα λινκ από μια τελευταία σταθερή ελληνικη έκδοση που εσείς πιστευεται ότι λειτουργει καλύτερα το κινητό.

Ευχαριστώ για το χρόνο σας

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Έχω ένα πρόβλημα που το παλεύω καιρό και δεν έχω βρει κάποια λύση...

Ενώ έχω ως default εφαρμογή για τα sms το chomp sms, όταν είμαι μέσα σε μία επαφή και πατήσω το εικονιδικάκι του μηνύματος δίπλα από το νούμερο της επαφής, αντί να ανοίξει το chomp sms, ανοίγει την μαμίσια εφαρμογή των μηνυμάτων.

Το ίδιο κάνει εάν έχεις επιλέξει ως default το go sms... και φαντάζομαι το ίδιο θα κάνει με οποιαδήποτε εφαρμογή sms κατεβάσεις !

 

Αντιμετωπίζετε κι εσείς το ίδιο θέμα ?

Μήπως είναι κάτι που δεν έχω κάνει ?

 

Έχω το prime με ελληνική 5.11.5

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους σας.Σκεφτομαι να παρω το κινητο απο vickmall στην prime εκδοση.Σε συνομιλια που ειχα μαζι τους μου ειπανε οτι εφοσον μπορω να τους στειλω το link μπορουν οι ιδιοι να μου περασουν ελληνικη ρομ.Θα ηθελα την γνωμη σας σε δυο θεματα.

1 Είμαι αυτή τη στιγμή χρήστης του lg g2 32 rom και πρέπει πλεον να πάρω δίκαρτο.Πέρνοντας το xaomi readmi note 2 prime στα χέρια μου θα εχώ την αίσθηση ενος καλύτερου κινητού ή κάτι υποβαθμισμένου σε σχέση με πριν;

2 Εφόσον τελικά το αγοράσω ,επειδή δεν θέλω να σκαλισω ρομ και να την αλλαξω μονος μου αυτό που μου προτείνει το vickmall αξίζει;Εαν ναι θα ηθελα ένα λινκ από μια τελευταία σταθερή ελληνικη έκδοση που εσείς πιστευεται ότι λειτουργει καλύτερα το κινητό.

Ευχαριστώ για το χρόνο σας

1). Δεν ξέρω αν είναι υποβάθμιση η αγορά του redmi note 2, ξέρω όμως ότι είναι μια πολύ καλή αγορά στα χρήματα που ζηταει.

2). Το λινκ που ζητάς είναι εδώ: https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/6011-5-9-27-Xiaomi-Redmi-Note-2/#files

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Σε εσας δουλευει το smart lock ?

 

Μια φορά δοκίμασα να συνδέσω το bluetooth της xiaomi για να μην ζητάει κωδικό και δεν τα κατάφερα. Δεν έχω δοκιμάσει με κάτι άλλο το smart lock.

:D
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να ακούσει τις ηχογραφημένες συνομιλίες από το κινητό? Λες και ακούγεται από το υπερπέραν....απαίσια ακουστική απ το ηχείο! Είχα πριν το meizu mx4 και ήταν απλά τέλεια η ποιότητα. Κρίμα....
Link to comment
Share on other sites

Κανε εργοστασιακή ρύθμιση,επαναφορα.
δεν το έκανα. Έβαλα εξωτερικό apk και όλα οκ. Μετά το είδα το μύνημα. 2 άλλα προβλήματα. Δεν μου έχει δώσει ροοτ και 2ο, του δίνω ίντερνετ από το ταμπλετ, η σύνδεση γίνεται αλλά δεν μπαίνει στο ίντερνετ παρά μόνο στο δίκτυο του ταμπλετ. Στο ταμπλετ δεν υπάρχουν και πολλές ρυθμίσεις απ ότι βλέπω όποτε θεωρώ πως είναι από το κινητό. Το θέμα αυτό το είχα και με την γνήσια ρομ αλλά και με την ελληνική που έβαλα χθες.
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις στο gearbest εκανα χθες checkout με paypal και σημερα μου ρθε μνμ με τα στοιχεια της παραγγελιας μου κτλ...αυτο τωρα ειναι πληρωμενο η πρεπει να ξανακανω checkout και πληρωμη; μην πληρωσω και 2 φορες..

 

Επισης πηγα να πληρωσω χθες με χρεωστικη..μου εβγαλε σφαλμα αλλα σημερα στις παραγγελιες μου υπηρχε μεσα και την ακυρωσα..

 

Ευχαριστω

Edited by GATOSF4
Συμπληρωση στοιχειων
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα χρειάζεται κωδικός για εργοστασιακές ρυθμίσεις;και ναι ξέρεις ποιος είναι; Edited by john1xiaomi
ορθογραφικό λαθος
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους σας.Σκεφτομαι να παρω το κινητο απο vickmall στην prime εκδοση.Σε συνομιλια που ειχα μαζι τους μου ειπανε οτι εφοσον μπορω να τους στειλω το link μπορουν οι ιδιοι να μου περασουν ελληνικη ρομ.Θα ηθελα την γνωμη σας σε δυο θεματα.

1 Είμαι αυτή τη στιγμή χρήστης του lg g2 32 rom και πρέπει πλεον να πάρω δίκαρτο.Πέρνοντας το xaomi readmi note 2 prime στα χέρια μου θα εχώ την αίσθηση ενος καλύτερου κινητού ή κάτι υποβαθμισμένου σε σχέση με πριν;

2 Εφόσον τελικά το αγοράσω ,επειδή δεν θέλω να σκαλισω ρομ και να την αλλαξω μονος μου αυτό που μου προτείνει το vickmall αξίζει;Εαν ναι θα ηθελα ένα λινκ από μια τελευταία σταθερή ελληνικη έκδοση που εσείς πιστευεται ότι λειτουργει καλύτερα το κινητό.

Ευχαριστώ για το χρόνο σας

 

Αν ξερει κανεις...αξιζει να μας το κανοΥν αυτοι την εγκατασταση η μπορει να μην κανοΥν καθαρη εγκατασταση και να μεινουν κ τα κινεζικα μεσα.;

Η τελευταια της ελληνικης ποια ειναι ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα χρειάζεται κωδικός για εργοστασιακές ρυθμίσεις;και ναι ξέρεις ποιος είναι;

 

Όταν άνοιξες το κινητό σου, έφτιαξες mi account; Τον ίδιο κωδικό βάλε για να κάνεις εργοστασιακές ρυθμίσεις.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα. Παράγγειλα και εγώ το κινητό χτές οπότε μπαίνω και εγώ στην παρέα σας.
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να ακούσει τις ηχογραφημένες συνομιλίες από το κινητό? Λες και ακούγεται από το υπερπέραν....απαίσια ακουστική απ το ηχείο! Είχα πριν το meizu mx4 και ήταν απλά τέλεια η ποιότητα. Κρίμα....
Αυτό συμβαίνει επειδή έχει πολύ χαμηλό bitrate(μόνο 8 kbps) η ηχογράφηση που κάνει το MIUI και δεν έχουν βάλει επιλογή να διαλέξεις υψηλότερη ποιότητα. Με μια εφαρμογή ηχογράφησης από το playstore η ποιότητα είναι μια χαρά.
Link to comment
Share on other sites

Αν ξερει κανεις...αξιζει να μας το κανοΥν αυτοι την εγκατασταση η μπορει να μην κανοΥν καθαρη εγκατασταση και να μεινουν κ τα κινεζικα μεσα.;

Η τελευταια της ελληνικης ποια ειναι ;

Ας σου βάλουν την multi έχει ελληνικά και είναι μια χαρά. Καλύτερα εάν είναι να κάνεις κάτι, κάντο εσύ. Αποψη μου.

Εαν αποφασίσεις αργότερα να βάλεις κάποια στιγμή την ελληνική, είναι πραγματικά πολύ εύκολη διαδικασία. Και έχεις την miui.gr να σε βοηθήσει σε οποιαδήποτε απορία σου αλλά και φυσικά εδώ.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Όταν άνοιξες το κινητό σου, έφτιαξες mi account; Τον ίδιο κωδικό βάλε για να κάνεις εργοστασιακές ρυθμίσεις.

Οκ ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Στο banggood με χρηση κωδικου 35E9A1 τιμη στα 125€ ..,

http://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-Note-2-Dual-4G-5_5-inch-32GB-MTK-X10-2_2GHz-Octa-core-Smartphone-p-992914.html

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...