Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Ειναι υπεροχη!!! Την εχω εδω και 10 μερες περιπου!!! Αψογη!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ειναι υπεροχη!!! Την εχω εδω και 10 μερες περιπου!!! Αψογη!!!

Ωραία, απλά φαντάζομαι πως αν πέσει με την γωνία δεν θα υπάρχει προστασία, έτσι δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, έχει κανένας πρόβλημα με το Google Earth; Γιατί σε εμένα κρασάρει, όχι αμέσως, όταν πάω να ζουμάρω ή όταν μετατοπίζω τον χάρτη.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλους.. Επειδή αύριο είναι να παραλάβω και γώ θα ήθελα να ρωτήσω αν αντι για φλασάρισμα της developer με miflash μπορούμε να πρώτα να περάσουμε twrp με τον οδηγό που βρίσκουμε στο miui.gr και μετα να την φλασάρουμε μέσα από το twrp... αν και έχω αλλάξει ρομ σε ότι τηλέφωνο και να έχει περάσει απο τα χέρια μου πρώτη φορά έχω μπερδευτεί τόσο πολύ με τους διάφορους οδηγούς. Κάθε βοήθεια δεκτη Edited by simoszol
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι υποχρεωτικό να αλλάζεις ρομ. Μπορείς να περάσεις την stable και να μην ασχοληθείς με τις developer. Αλλά ακόμα και developer να βάλεις, δεν είναι ανάγκη να βάζεις καινούρια ρομ κάθε βδομάδα. Την αλλάζεις μόνο αν έχεις κάποιο πρόβλημα ή αν προσθέσουν κάτι νέο. ;)

 

Εγώ έχω την 5.10.16 dev και δεν έχω κάνει αναβάθμιση ακόμη σε νεότερη για το λόγο ότι όλα μου δουλεύουν ρολόι και δεν θέλω να ρισκάρω. Να πω την αλήθεια θα ήθελα να έχω την miui 7 stable και να είχαν ξενιασει τελίως ωστε να μην έχω αυτό το άγχος των αναβαθμίσεων.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, έχει κανένας πρόβλημα με το Google Earth; Γιατί σε εμένα κρασάρει, όχι αμέσως, όταν πάω να ζουμάρω ή όταν μετατοπίζω τον χάρτη.

 

Μου δουλεύει. Κάνε απεγκατασταση /εγκατασταση, διαγραφή δεδομενων ή wipe cache/dalvik από recovery

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω το τηλέφωνο είναι πολύ καλό και βρίσκομαι κοντά στην παραγγελία, λιγα ευρουλακια μου λείπουν μόνο και έφυγε

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήμουν αυτός :-P

 

Α οκ χαχαχα

 

Δείχνει τη μπαταρία του bluetooth

 

Έχει να κάνει με το bluetooth σου. Έγω έχω ταυτόχρονα και το miband και ενα κανονικό(το γνωστό MW600) και δεν δείχνει μπαταρία σε κανένα...

Link to comment
Share on other sites

Μου δουλεύει. Κάνε απεγκατασταση /εγκατασταση, διαγραφή δεδομενων ή wipe cache/dalvik από recovery

 

Ευχαριστώ, τα δοκίμασα όλα τα παραπάνω τώρα. Μετά από λίγα λεπτά χρήσης κολλάει και με ρωτάει αν θέλω να κλείσει η εφαρμογή, να περιμένω ή να στείλω αναφορά.

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω εάν κάποιος έχει βάλει την nillkin tempered glass, έχει για πίσω στο καπάκι, μικρό προστατευτικό και για τον φακό της φωτογραφικής; Εάν ναι, έχει κανείς link από ebay;

Γιατί με αυτή που έχω από το vickmall δεν σου προμηθεύει κάτι αντίστοιχο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειναι υπεροχη!!! Την εχω εδω και 10 μερες περιπου!!! Αψογη!!!

 

Δεν έχεις θέμα με το σήμα; Το μεταλλικό γύρω-γύρω σόρρυ μπορεί και να το είπες ήδη, δεν θυμίζει κάτι σε ψεύτικο; Δηλαδή σαν ποιότητα. Βέβαια εγώ σκέφτομαι το σαμπανιζέ χρώμα και πως σου φαίνεται στο χέρι σε σχέση με το κανονικό καπάκι του;

 

 

Την άλλη της nillkin -->http://www.ebay.com.au/itm/221894896137?_trksid=p2055119.m1438.l2649&var=520788315731&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

όποιος την έχει πως του φαίνεται σαν θήκη;

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση...το τηλεφωνο το εχω παρει απο minideal.com και ηρθε με Ελληνικα ετοιμο...επειδη θα το πουλησω να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων ή θα σβηστει η Ελληνικη γλωσσα και θα τρεχω?
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω εάν κάποιος έχει βάλει την nillkin tempered glass, έχει για πίσω στο καπάκι, μικρό προστατευτικό και για τον φακό της φωτογραφικής; Εάν ναι, έχει κανείς link από ebay;

Γιατί με αυτή που έχω από το vickmall δεν σου προμηθεύει κάτι αντίστοιχο.

 

Την έχω απο vickmall. Έχει προστατευτικό για το φακό της φωτογραφικής. Εγω πρώτη φορά είδα κάτι τέτοιο δεν ήξερα οτι υπάρχει... Καλά περιττό να πω βέβαια οτι μου έσπασε τα νεύρα για να το ξεκολήσω και να το τοποθετήσω:angry:. Το συγκεκριμένο μόνο όχι το τζάμι το μεγάλο

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, απλά φαντάζομαι πως αν πέσει με την γωνία δεν θα υπάρχει προστασία, έτσι δεν είναι;

Αν πεσει με τη γωνια της οθονης, ναι, ενδεχομένως να προκυψει προβλημα.

Δεν έχεις θέμα με το σήμα; Το μεταλλικό γύρω-γύρω σόρρυ μπορεί και να το είπες ήδη, δεν θυμίζει κάτι σε ψεύτικο; Δηλαδή σαν ποιότητα. Βέβαια εγώ σκέφτομαι το σαμπανιζέ χρώμα και πως σου φαίνεται στο χέρι σε σχέση με το κανονικό καπάκι του;

Μερικες σελιδες πιο πισω ειχα κανει αναλυτικη παρουσιαση της θηκης, συνοδευομενη απο φωτο... Η θηκη, ισα ισα, αναβαθμιζει αισθητικα τη συσκευη. Δεν εχω το παραμικρο προβλημα με το σημα, ειτε κινητης, ειτε wifi. Στο χερι, φυσικα προτιμω με τη θηκη!!! "Κουμπωνει" καλυτερα στο χερι και δεν γλιστραει... Μη το σκεφτεσαι, προχωρα στη παραγγελια!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την 5.10.16 dev και δεν έχω κάνει αναβάθμιση ακόμη σε νεότερη για το λόγο ότι όλα μου δουλεύουν ρολόι και δεν θέλω να ρισκάρω. Να πω την αλήθεια θα ήθελα να έχω την miui 7 stable και να είχαν ξενιασει τελίως ωστε να μην έχω αυτό το άγχος των αναβαθμίσεων.

 

Γιατί άγχος...?

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, τα δοκίμασα όλα τα παραπάνω τώρα. Μετά από λίγα λεπτά χρήσης κολλάει και με ρωτάει αν θέλω να κλείσει η εφαρμογή, να περιμένω ή να στείλω αναφορά.

 

Τελικά μπήκα στις ρυθμίσεις - μέγεθος προσωρινής μνήμης δεδομένων και το εβαλα στο "μικρό". Τώρα δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

για να μου φυγει το αγχος ρε παιδια για την μπαταρια, η καταναλωση του ειναι χειροτερη η καλυτερη απ οτι το galaxy s4 που εχω? για να εχουμε και ενα μετρο συγκρισης ειτε με τη προεγκατεστημενη ειτε με την ελληνικη ρομ

 

Έχω το τηλέφωνο μια βδομάδα τώρα και προσπαθώ (δεν έχω και χρόνο τελευταία) να πάρω αυτό το thread από την αρχή..... Μέχρι εδώ έφτασα προς το παρόν. Το S4 Active μου τα' παιξε και κύλισα στην κινέζικη αγκαλιά :p. ΔΕΝ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΣΑ. Αντίθετα είμαι ενθουσιασμένος με τον λόγο απόδοσης / τιμής. Σχετικά με την μπαταρία... Μιας και το κάθε κινητό είναι αναπόσπαστο κομμάτι της καθημερινότητας μας, αυτή αποτελεί το απόλυτο benchmark και τα υπόλοιπα να πάνε για βρούβες. Με αυτό σαν γνώμονα, δεν κρύβω ότι οι περισσότερες κριτικές με άγχωσαν. Στην πράξη όμως -και με ίδια χρήση καθημερινά από μένα, το Xiaomi είναι λίγο καλύτερο σε αυτονομία. Λίγο μεν αλλά ορατή διαφορά στη δική μου χρήση. Και αυτό μετράει προσωπικά αλλά και για τον καθένα ατομικά νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την 5.11.1 και έχω ένα πρόβλημα με το bluetooth της xiaomi. Κάποιες φορές όταν πατάω να απαντήσω σε μια κλήση, αντί να ακούω το συνομιλητή από το bluetooth, αυτός ακούγεται από το ακουστικό του κινητού. Έχει τύχει σε κανέναν;
:D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλους.. Επειδή αύριο είναι να παραλάβω και γώ θα ήθελα να ρωτήσω αν αντι για φλασάρισμα της developer με miflash μπορούμε να πρώτα να περάσουμε twrp με τον οδηγό που βρίσκουμε στο miui.gr και μετα να την φλασάρουμε μέσα από το twrp... αν και έχω αλλάξει ρομ σε ότι τηλέφωνο και να έχει περάσει απο τα χέρια μου πρώτη φορά έχω μπερδευτεί τόσο πολύ με τους διάφορους οδηγούς. Κάθε βοήθεια δεκτη

 

Μην μπερδεύεσαι καθόλου.Μόλις έρθει κάνε μια καθαρή εγκατάσταση με το miflash ακολουθώντας τον οδηγό "Note 2: Flash την Ελληνική rom με το MiFlash ("καθαρή εγκατάσταση") " και μετά πέρνα την ελληνική που θέλεις μέσω twrp.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την 5.11.1 και έχω ένα πρόβλημα με το bluetooth της xiaomi. Κάποιες φορές όταν πατάω να απαντήσω σε μια κλήση, αντί να ακούω το συνομιλητή από το bluetooth, αυτός ακούγεται από το ακουστικό του κινητού. Έχει τύχει σε κανέναν;

Με το Bluetooth ενεργό για να απαντήσεις σε κλήση πρέπει να το κάνεις από το ίδιο το Bluetooth. Αν απαντήσεις από το κινητό, τότε θα πρέπει να μιλήσει από το κινητό και ας είναι ανοιχτό το Bluetooth. Για πρόσεξέ το γιατί και γω την είχα πατήσει κάνα δύο φορές το πρώτο καιρό...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα....εχω μια ερωτηση πως αποκτω δικαιωματα αναγνωσης εγγραφης στην sd καρτα ωστε να μεταφερω αρχεια μεσω του airdroid γιατι τωρα μου βγαζει error; ειμαι με την developer 5.10.29
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, πρέπει να είναι θέμα της 5.10.29. Δεν γνωρίζω αν με την 5.11.5 διορθώθηκε. Έχω να ασχοληθώ μερικές μέρες με την αναβάθμιση της συσκευής.
Link to comment
Share on other sites

Για να απαντήσει αυτόματα από το bt θα μπεις στις ρυθμίσεις των κλήσεων και θα βάλεις αυτόματη απάντηση από εκεί.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ξέρει κανείς τρόπο να πάρω ροοτ με πρόγραμμα; το framaroot δεν δούλεψε. Δεν έχω βρει χρόνο να περάσω κάποια έκδοση ελληνική, είμαι με την μαμά ακόμα αλλά κάτι προέκυψε και θέλω άμεσα ροοτ. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Με το Bluetooth ενεργό για να απαντήσεις σε κλήση πρέπει να το κάνεις από το ίδιο το Bluetooth. Αν απαντήσεις από το κινητό, τότε θα πρέπει να μιλήσει από το κινητό και ας είναι ανοιχτό το Bluetooth. Για πρόσεξέ το γιατί και γω την είχα πατήσει κάνα δύο φορές το πρώτο καιρό...

Από το ίδιο το bluetooth απαντάω. Αλλά η φωνή πάει στο κινητό. Επίσης δεν μπορώ να το κάνω trusted devise.

:D
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...