Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=4409&highlight=miui%2Btips

Eιναι λιγο παλιο, καποια εχουν αλλαξει, καποια ειναι αλλιως λογω θεματος και καποια εχουν προστεθει..

 

 

 

Πολύ χρήσιμο για εμάς τους νέους στο miui. Ευχαριστώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αμα βγάλω το tempered glass Που ερχεται δωρο απο Vickmall και ειναι no-name και βαλω

της nillkin το tempered θα δω διαφορα στη ευαισθησια αφης? Ειναι πιο λεπτο? Θα ειναι πιο smooth ?

 

Εγώ το έκανα γιατί το πρώτο δεν το είχα βάλει καλά και μετά έβαλα το nilkin. Δεν είδα μεγάλη διαφορά αλλά το δεύτερο είναι καλύτερο στην αφή(πιο smooth) και δεν λερώνει τόσο εύκολα, για το πάχος δεν κατάλαβα διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχεται καποιο λινκ για το nillkin glass?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

εχεται καποιο λινκ για το nillkin glass?

 

http://www.nillkin.com/english/proshow.asp?mid=2&sid=0&tid=0&cid=1&scid=&id=5436&page=1

 

απο ebay το τσιμπησα.

Link to comment
Share on other sites

Καλά με το facebook δεν βγάζω άκρη και τις επαφές μου να φαίνονται οι φωτογραφίες, σταματώ εδώ μια και που δεν μου έχει απαντήσει και κανείς. Έρχομαι τώρα να πω για την μπαταρία.

 

Με την 29/30.10 developers που έχω απ το πρωί στις 8 μέχρι τώρα 15.40 δηλαδή 8 ώρες σχεδόν με οθόνη ενεργοποιημένη 2 ώρες και 5 λεπτά έχω μπαταρία 34% είναι νορμάλ αυτό;

Σίγουρα ασχολήθηκα αρκετά αλλά δεν είναι καν 3 ώρες η οθόνη ενεργή.

http://s23.postimg.org/5uaz1f8k7/Screenshot_2015_11_09_15_40_06_com_miui_security.jpg

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Αμα βγάλω το tempered glass Που ερχεται δωρο απο Vickmall και ειναι no-name και βαλω

της nillkin το tempered θα δω διαφορα στη ευαισθησια αφης? Ειναι πιο λεπτο? Θα ειναι πιο smooth ?

 

Μην το βγάλεις, δε θα δεις διαφορά. Άστο για όταν πάθει ζημιά (αν πάθει)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Με την 29/30.10 developers που έχω απ το πρωί στις 8 μέχρι τώρα 15.40 δηλαδή 8 ώρες σχεδόν με οθόνη ενεργοποιημένη 2 ώρες και 5 λεπτά έχω μπαταρία 34% είναι νορμάλ αυτό;

Σίγουρα ασχολήθηκα αρκετά αλλά δεν είναι καν 3 ώρες η οθόνη ενεργή.

http://s23.postimg.org/5uaz1f8k7/Screenshot_2015_11_09_15_40_06_com_miui_security.jpg

 

Με τι δικτυο ήσουν (wifi ή 4g)? Έχεις δύο κάρτες ή μία? Παιχνίδια παίζεις? Όταν το φορτισες το άφησες και μετα το 100%? Εγω χθες με δικτυο δεδομενων και wifi hotspot (έδινα ίντερνετ σε άλλη συσκευή) σε σημείο που δυσκολευόταν να πιάσει +παιχνίδι, έβγαλε 2:30-3 ώρες..

Edited by Roid_rage

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

1. Σε εμένα έκανε 12 μέρες. Όχι δεν υπάρχει πρόβλημα που δεν είναι EU warehouse. Αργεί λίγο παραπάνω αλλά ειναι φθηνότερο.

2. Να πεις ότι θέλεις είναι low cost gift. Βασικά δες τι γράφουν και στα σχόλια όλοι οι άλλοι, να πεις τα ίδια!

3. Σε εμένα λειτουργεί πάντως..

 

επιδη τελικά σκεφτομαι να το παραγγείλω παρατηρησα σήμερα οτι το vickmall εχει διαθεσιμο σε eu warehouse στα 209 δολλαρια, οταν στο ιδιο μαγαζι εχει το ιδιο τηλέφωνο οχι eu προσφορα στα 179 δολλαρια.

1. Ξερετε ποιες ειναι οι διαφορές μεταξυ των δυο?

2. εαν δεν θέλω την ελληνική rom και θέλω να κρατήσω την επίσημη, θα έχω προβλημα με τα ελληνικά? Οι εφαρμογές θα είναι συμβατές?

3. Οι κινέζικες εφαρμογές μπορούν να αφαιρεθούν εαν έχω την επίσημη?

4. Τα εβδομαδιαία updates απλα θα τα κάνω απο το κινητό ή θα πρεπει να συνδέομαι με pc?

5. Εαν αλλάξεις rom, η εγγύηση ισχύει?

 

ο κύριος λόγος που θέλω να κρατήσω την επίσημη έκδοση είναι οτι θεωρώ εαν έχεις κατι που είναι της μαμας εταιρείας θα έχεισ λιγότερα προβλήματα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η επίσημη multilang που έχει μέσα Ελληνικά δεν έχει καμία σχέση με την Ελληνική του miui.gr

 

τι εννοεις καμία σχέση? δηλαδή ποια πρέπει να επιλέξουμε? επισης έχω καταλάβει οτι αρκετοι απο εμας υποψήφιοι αγοραστές , μας τρομάζει το γεγονός οτι ίσως θα πρεπει να κάνουμε πολλοι δουλεία μόνοι μας. Θα ήταν σίγουρα προτιμότερο να υπήρχε ενα guide με το πως αγοράζουμε και τι πρέπει να κάνουμε για να λειτουγεί σωστα η συσκεύη. ετσι θα μπορούσαμε να αποφασίσουμε καλύτερα καθώς και πολλές απο τις ερωτήσεις δεν θα επαναλαμβανόταν. εαν υπαρχει ήδη, παρακαλώ κάποιος να μας στείλει ενα λινκ

Link to comment
Share on other sites

1. Ξερετε ποιες ειναι οι διαφορές μεταξυ των δυο?

2. εαν δεν θέλω την ελληνική rom και θέλω να κρατήσω την επίσημη, θα έχω προβλημα με τα ελληνικά? Οι εφαρμογές θα είναι συμβατές?

3. Οι κινέζικες εφαρμογές μπορούν να αφαιρεθούν εαν έχω την επίσημη?

4. Τα εβδομαδιαία updates απλα θα τα κάνω απο το κινητό ή θα πρεπει να συνδέομαι με pc?

5. Εαν αλλάξεις rom, η εγγύηση ισχύει?

 

Διάβασε το παρακάτω θα σε βοηθήσει αρκετά:

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/10312-%CE%9E%CE%B5%CE%BA%CE%B1%CE%B8%CE%AC%CF%81%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%B1-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%B9%CF%82-ROM-%CE%91%CF%80%CE%BF%CF%81%CE%AF%CE%B5%CF%82/?postID=66251#post66251

 

Αυτό που ζητάς να σου αναλύσω είναι θέμα για σεμινάριο και δεν αναλύεται σε ένα ποστ. Γενικώς τα τηλέφωνα Xiaomi και το λειτουργικό που φοράνε (Miui) είναι κατασκευασμένα για την αγορά της Κίνας και των γύρω χωρών σε αυτή, που σημαίνει ότι δεν προορίζονται για Ευρωπαίους χρήστες, με αποτέλεσμα και το λειτουργικό και οι συσκευές να έχουν αρκετές διαφορές. Αυτά που γνωρίζεις για official stock android κ.λ.π. δεν έχουν εφαρμογή στη περίπτωσή μας και όσο πιο adnvanced είσαι, τόσο πιο σύντομα θα το συνειδητοποιήσεις...

 

Πχ. η κινέζικη ρομ δεν έχει καν το Google Play μέσα ή οποιαδήποτε από τα gapps. Επίσης είναι γεμάτη με κινέζικες εφαρμογές, οι οποίες είναι πάρα πολύ απαραίτητες για τους Κινέζους και τους γείτονές τους και εντελώς άχρηστες για τους Ευρωπαίους. Επίσης σε πολλές περιπτώσεις πολλές από αυτές τις εφαρμογές κατακλύζονται από online περιεχόμενο (στα κινέζικα φυσικά) που το καθιστά εντελώς ενοχλητικό για τον Ευρωπαίο χρήστη.

Τώρα οι Ευρωπαϊκές roms από την άλλη μεριά, είναι πολύ πιο κοντά στα δικά μας γούστα και ανάγκες, αλλά ακόμα και η πιο επίσημη από αυτές, η αγγλική Miui, δεν μπορεί να καλύψει επ'ακριβώς τις ανάγκες του Έλληνα χρήστη και αυτό έχει λογική, όπως καταλαβαίνεις. Δεν είναι μόνο η γλώσσα που κάνει τη διαφορά... Εφόσον φοράς eu rom είμαι σίγουρος ότι αυτή τη στιγμή μέσα στη συσκευή σου υπάρχουν εφαρμογές που ούτε γνωρίζεις τι κάνουν και ούτε μπορείς να τις χρησιμοποιήσεις, ακριβώς επειδή, αν και σε ευρωπαϊκή ρομ, είναι ακόμα στα Κινέζικα.

 

Μη ξεχνάς ότι η Xiaomi δεν εκπροσωπείται επίσημα, ούτε στην Ελλάδα, αλλά ούτε και στη Ευρώπη και έτσι ούτε απαιτήσεις μπορούμε να έχουμε από την εταιρεία, αλλά και ούτε να περιμένουμε την οποιαδήποτε υποστήριξη. Η ύπαρξη λοιπόν της Ελληνικής ρομ και αυτού του φόρουμ έρχεται να καλύψει αυτό το κενό "αναγκών" που έχουμε σαν Έλληνες χρήστες και η Ευρωπαϊκή ρομ δεν μπορεί να καλύψει επ'ακριβώς...

Η ελληνική ρομ δεν έχει μόνο τα "ελληνικά" (και τα ΑΓΓΛΙΚΑ για όποιον το επιθυμεί φυσικά!) που την κάνουν να έχει υπόσταση και προσωπικότητα. Οι χρήστες ...κυρίως οι άπειροι, νομίζουν όσο πιο κοντά είναι στη κινέζικη μια ρομ, τόσο πιο "official" είναι. Μπορώ εύκολα να σου αποδείξω, ότι όσο πιο official είναι μια rom, τόσο πιο δύσχρηστη γίνεται από τον μέσο (αλλά και τον advanced) Έλληνα χρήστη! Αρκεί να σου πω ότι 8 στα 10 τηλέφωνα που έρχονται από κινεζομάγαζα με "official rom" βγάζουν (software) προβλήματα πάρα πολύ γρήγορα (σε μερικές περιπτώσεις από την πρώτη ΩΡΑ!!!)

Η ελληνική έχει κρατήσει ΟΛΑ τα χαρακτηριστικά της Miui φυσικά (και τα βασικά και τα επί μέρους!) και χαρακτηρίζεται επιπλέον από πολλά άλλα features, όπως το ότι (η developer) είναι root άμεσα με την εγκατάστασή της, χωρίς έξτρα ενέργειες, αλλά και οι δύο (και η stable) έχει προ εγκατεστημένο το Google Play και φυσικά όλα τα Gapps, είναι κατά 95% chinese apps FREE (το υπόλοιπο 5% το πετάς μετά την εγκατάσταση), έχει ενσωματωμένες πολλές χρήσιμες έξτρα εφαρμογές, έχει μεταφρασμένες στα Ελληνικά τις εφαρμογές του "smart home" (σε μια αλματώδη ανάπτυξη σε αυτό το τομέα, χάρη σε ένα "τρελογιατρό" που έχουμε εδώ μέσα), συνοδεύεται σε πολλές περιπτώσεις από custom recoveries που κάνουν τη ζωή του χρήστη πολύ πιο εύκολη (χωρίς να προϋποθέτει ότι ο χρήστης πρέπει να είναι advanced) και φυσικά έχει τεράστια τεχνική (και όχι μόνο) υποστήριξη, από αυτό εδώ το φόρουμ και ΟΟΟΟΟΛΑ αυτά ...εντελώς ΔΩΡΕΑΝ!

Link to comment
Share on other sites

Με τι δικτυο ήσουν (wifi ή 4g)? Έχεις δύο κάρτες ή μία? Παιχνίδια παίζεις? Όταν το φορτισες το άφησες και μετα το 100%? Εγω χθες με δικτυο δεδομενων και wifi hotspot (έδινα ίντερνετ σε άλλη συσκευή) σε σημείο που δυσκολευόταν να πιάσει +παιχνίδι, έβγαλε 2:30-3 ώρες..

 

Ημουν συνέχεια μόνο με wifi. Έχω μόνο μια κάρτα. Παιχνίδια δεν παίζω καθόλου. Όταν το φόρτισα το άφησα παραπάνω από 1 ώρα μετά το 100% (το έχω σύνολο σε μέρες το κινητό 6 μέρες). Και είχα 2 ώρες μόνο ενεργή οθόνη.

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Τότε δεν είναι λογικό, ή είναι τυχαίο. Βάλε το wakelok detector να δεις μήπως κάτι σου τρώει τη μπαταρία. Τη ρομ αυτή πώς την πέρασες;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Τότε δεν είναι λογικό, ή είναι τυχαίο. Βάλε το wakelok detector να δεις μήπως κάτι σου τρώει τη μπαταρία. Τη ρομ αυτή πώς την πέρασες;

 

ok θα το τσεκάρω τώρα με την εφαρμογή που μου λες. Έβαλα την 29/30 developers μέσω recovery (βέβαια δεν ξέρω εάν είναι χαζό που το λέω αλλά την πέρασα όπως ήταν η ονομασία, δεν το μετονόμασα σε update.zip). Σκέφτομαι να περάσω την 1/11 ή την 5/11 δεν ξέρω αλλά σε σχέση με την 1η μέρα που είχα την 5.10.8 multi δεν είχα τόση λίγη μπαταρία. Αλλά μιλάμε ότι οκ δεν μπορώ να πω και πολλά με 6 μέρες μόνο χρήση!

 

edit: αν κατάλαβα καλά αυτό που δείχνει πιο πολύ ώρα ανοιχτό ήταν το αλμπουμ φωτογραφιών του κινητού (1h 4m) δεν βλέπω κάτι άλλο που να μου δείχνει ότι τρώει μπαταρία.

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται μετονομασία αν ειναι απο recovery, αλλα εχω την εντυπωση οτι θελει clean install αν ειναι downgrade.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται μετονομασία αν ειναι απο recovery, αλλα εχω την εντυπωση οτι θελει clean install αν ειναι downgrade.

 

Eίναι όντως downgrade δεν το θυμόμουν ότι χρειαζόταν clean install! Ευτυχώς έχω back up me titanium να το κάνω να είμαι και σίγουρη.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Η ένδειξη του bluetooth στη μπαρα ειδοποιησεων δείχνει και το υπόλοιπο της μπαταρίας.. :cry: συγκίνηση

 

Αυτο δεν το έπιασα...:wacko:

 

Eίναι όντως downgrade δεν το θυμόμουν ότι χρειαζόταν clean install! Ευτυχώς έχω back up me titanium να το κάνω να είμαι και σίγουρη.

 

Γενικά σε αυτο το κινητό δεν υπάρχει λόγος χρήσης του titanium για να τραβάς back-up. Ο καλύτερος τρόπος για να παίρνεις back-up είναι μέσω TWRP. Είναι πιο ολοκληρωμένο!

 

ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος!

 

Όσον αφορά το fb (που φαίνεται να σε έχει πειράξει αρκετά:p) δυστυχώς μέσω του λογαριασμού miui και εμένα μου κάνει οτι και εσένα... Δεν το έχω εγκατεστημένο γιατί δεν μπαίνω γενικά. Αλλά απο τότε που το είχα εγκατεστημένο σε παλιό κινητό θυμάμαι οτι είχε μια δυνατότητα στις ρυθμίσεις της εφαρμογής να κάνεις εισαγωγή/συγχρονισμό των επαφών. Το δοκίμασες αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν το έπιασα...:wacko:

 

 

 

Γενικά σε αυτο το κινητό δεν υπάρχει λόγος χρήσης του titanium για να τραβάς back-up. Ο καλύτερος τρόπος για να παίρνεις back-up είναι μέσω TWRP. Είναι πιο ολοκληρωμένο!

 

ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος!

 

Όσον αφορά το fb (που φαίνεται να σε έχει πειράξει αρκετά:p) δυστυχώς μέσω του λογαριασμού miui και εμένα μου κάνει οτι και εσένα... Δεν το έχω εγκατεστημένο γιατί δεν μπαίνω γενικά. Αλλά απο τότε που το είχα εγκατεστημένο σε παλιό κινητό θυμάμαι οτι είχε μια δυνατότητα στις ρυθμίσεις της εφαρμογής να κάνεις εισαγωγή/συγχρονισμό των επαφών. Το δοκίμασες αυτό?

Το titanium με το back up μέσω recovery είναι 2 διαφορετικά πράγματα...το titanium σου κάνει μόνο εφαρμογές δικές αου και συστήματος αν θες ενώ το back up σου τραβάει όλο το κινητό με τη ρομ που έχεις κτλ. Πολλοί χρησιμοποιούν titanium γιατί όταν αλλάζουν εκδόσεις κτλ βολευει να επαναφέρουν κάποιες εφαρμογές παιχνίδια κτλ με τα data τους όπως ήταν.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Prime αγορασμενο εδώ και μηνα από vickmall. Είχε beta Rom και μέχρι σήμερα πέρασα διαδοχικά 3 ελληνικές developer με τον updater με 2 κλικ καθε φορα στο τηλεφωνο χωρίς clean install or wipe data etc. Έχω εδώ και 3 μέρες την 5.11.5 και ως σήμερα κανένα προβλημα και δεν έχω χάσει ούτε ρύθμιση στο Facebook η προβλήματα στο WiFi. Αποφεύγω τις stable και αν μου κάνει κάποια στιγμη κόλπα τότε θα ψαχθω με clean install recovery κλπ. Το τηλέφωνο πετάει και μου έχουν μείνει κακή ανάμνηση τα 3 προηγούμενα τηλέφωνα της οικογενειας όπου εχανα ώρες η μερες για να ψαχνομαι με τις αναβαθμίσεις και το στήσιμο του τηλεφώνου ξανά από την αρχη. Μετάνιωσα που την προηγούμενη φορά δεν είχα πάρει Xiaomi και εμπλεξα με άλλες κινεζιές.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν το έπιασα...:wacko:

 

 

 

Γενικά σε αυτο το κινητό δεν υπάρχει λόγος χρήσης του titanium για να τραβάς back-up. Ο καλύτερος τρόπος για να παίρνεις back-up είναι μέσω TWRP. Είναι πιο ολοκληρωμένο!

 

ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος!

 

Όσον αφορά το fb (που φαίνεται να σε έχει πειράξει αρκετά:p) δυστυχώς μέσω του λογαριασμού miui και εμένα μου κάνει οτι και εσένα... Δεν το έχω εγκατεστημένο γιατί δεν μπαίνω γενικά. Αλλά απο τότε που το είχα εγκατεστημένο σε παλιό κινητό θυμάμαι οτι είχε μια δυνατότητα στις ρυθμίσεις της εφαρμογής να κάνεις εισαγωγή/συγχρονισμό των επαφών. Το δοκίμασες αυτό?

 

Όχι θέλω όντως μόνο τις εφαρμογές μου να αποθηκεύσω οπότε η λύση είναι για μένα το titanium (τόσα χρόνια αυτό εμπιστεύομαι!), όσο για μηνύματα και κλήσεις που ήθελα τα έχω αποθηκεύσει στον λογαριασμό του mi.

Μπήκα στις ρυθμίσεις του facebook δεν βρήκα τίποτα. Το θέμα μου είναι ότι σε προηγούμενα κινητά με το που έβαζες το facebook, συγχρόνιζε τις επαφές σου με τις φωτογραφίες στο fbook, δεν γίνεται. Προς το παρόν βάζω χειροκίνητα φωτογραφίες ανθρώπων που θέλω στις επαφές μου. Γιατί ούτε και στις επαφές βρήκα κάτι αντίστοιχο. Οπότε και το αφήνω γιατί αρκετά ασχολήθηκα με αυτό.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολα τα μελη .

Θα ηθελα να ρωτησω ( αν και το εψαξα αλλα δεν βρηκα κατι , και αν υπαρχει και μου διέφυγε ζητω συγνώμη ) τελικα για ειναι η διαφορα αναμεσα στα 2 redmi note 2 ( εκδοση 16 & 32 gb )

Υπαρχει λογος δηλαδη να παρουμε τα 32 η η διαφορες ειναι μονο στα gb ?

Δηλαδη αν ειναι μονο στα gb δεν υπαρχει λογος να μπαινεις στην διαδικασία να παρεις το 32 ?

Link to comment
Share on other sites

εχει απαντηθει. το prime ειναι ενα κλικ γρηγοροτερο και με καλυτερη καρτα γραφικων.

για τοση λιγη διαφορα, αξιζει η αγορα του prime!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ένα βήμα πριν την αγορά του και το μόνο που με κάνει να το σκέφτομαι είναι το ηχείο που βρίσκεται στο πίσω μέρος και δεν ξέρω αν ακούγεται.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ένα βήμα πριν την αγορά του και το μόνο που με κάνει να το σκέφτομαι είναι το ηχείο που βρίσκεται στο πίσω μέρος και δεν ξέρω αν ακούγεται.

 

Είναι πολύ δυνατό ηχείο με πολύ καθαρό ήχο (σε σχέση με τα περισσότερα στην τιμή του) Ποτέ δεν είχα πρόβλημα να το ακούσω. Αντιθέτως αν επιλέξεις κάποιον δυνατό ήχο, θα αναγκαστείς να κατεβάσεις την ένταση γιατι θα σου φανεί υπερβολική (όπως εγώ έκανα με ένα τραγούδι που έχει τρομπέτες...)

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ένα βήμα πριν την αγορά του και το μόνο που με κάνει να το σκέφτομαι είναι το ηχείο που βρίσκεται στο πίσω μέρος και δεν ξέρω αν ακούγεται.

 

Το ηχειο ειναι αψογο και βγαζει πολυ καλο και καθαρο ηχο!!Προχωρα αφοβα!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Το ηχειο μπορει να ειναι καλο αλλα ετσι και δοκιμασετε να ακουσετε ηχογραφημενες συνομιλιες σας (ενεργοποιειται απο το μενου ρυθμισεις κλησεων)....θα απογοητευτειτε...ΧΑΛΙΑ!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος όταν ξεκλειδώνει το τηλ να μην ανοίγει απευθείας στις κλήσεις; δεύτερη ερώτηση για αποφυγή λάθους. Κατέβασα την ελληνική stable. Την περνάω στο φάκελο downloaded rom, την ονομάζω update και κάνω αναβάθμιση; μόλις το πήρα και εγώ το τηλ οπότε συγχωρείτε με.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...