Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η 5.9.17 είχε κάποιο σοβαρό θέμα απ'ότι λένε στο xiaomi.eu και γι αυτό δεν είναι πάνω σ'αυτό το site.

Στην Κίνα βλέπω ότι ανέβηκε 5.9.18....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδες εχω το LG G2 και σκεφτομαι να προβω σε αγορα ...αξιζει ? ελπιζω να ειναι αναβαθμιση και οχι downgrade ....

 

τι λετε ?

HTC Desire HD <<<
Link to comment
Share on other sites

Αυτη η θηκη τι σας λεει; μου φαινεται θα του δινει επαρκη προστασια και δε φαινεται χοντρη

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω το LG G2 και σκεφτομαι να προβω σε αγορα ...αξιζει ? ελπιζω να ειναι αναβαθμιση και οχι downgrade ....

 

τι λετε ?

Χωρίς να είμαι σίγουρος μόνο ή οθόνη και η φωτεινότητα είναι καλύτερα στο g2.. Μετά απολαμβάνεις sd card slot,2sim,64bit επεξεργαστή,καλύτερη μπροστινή κάμερα (ίσως λίγο κατώτερη πίσω) και μεγαλύτερη οθόνη (screen body ratio) καλύτερο ηχείο,καλύτερο ακουστικό.. Είναι και άλλα απλά τώρα ξυπνησα.. Έχει θετικά και αρνητικά ή επιλογή δική σου ;)

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα...περηφανος κατοχος του prime....οντως η μπαταρια ειναι απογοητευτικη....δυο ερωτησεις....εχω βαλει την τελευταια ελληνικη ρομ.....το στοκ φια μνματα βλεπω στελνει μεχρι 70 χαρακτηρες??δοκιμασα και το go sms αλλα μια απο τα ιδια....επισης δεν μπορω να κατεβασω απο playstore παρα μονο με WiFi....με data κολαει....καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Η διάρκεια της μπαταρίας είναι σχεδόν σίγουρα θέμα ROM - και περιμένω να βελτιωθεί σύντομα, έτσι όπως η Xiaomi -και όλη η κοινότητα- "κυνηγάνε" το Note 2.

 

Θέμα αμφισβήτησης της χωρητικότητας της μπαταρίας δε νομίζω να υφίσταται, μιας και μιλάμε για Xiaomi (και όχι π.χ. για καμιά Doogee...), περισσότερο όμως από περιέργεια, αν κάποιος έχει πρόχειρη καμιά κατάλλη ζυγαριά, ας ρίξει μια ματιά στο θέμα εδώ και ας καταχωρήσει τη σχετική πληροφορία και για το Redmi Note 2, έτσι για λόγους... πληρότητας! :)

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε Σάββατο πρωί στο miui .gr και θα τη βρεις...

 

Έχει το miui.gr και τη Multi; Δεν μιλάω για την Ελληνική!

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα...περηφανος κατοχος του prime....οντως η μπαταρια ειναι απογοητευτικη....δυο ερωτησεις....εχω βαλει την τελευταια ελληνικη ρομ.....το στοκ φια μνματα βλεπω στελνει μεχρι 70 χαρακτηρες??δοκιμασα και το go sms αλλα μια απο τα ιδια....επισης δεν μπορω να κατεβασω απο playstore παρα μονο με WiFi....με data κολαει....καμια ιδεα?

 

Στο δευτερο σου θεμα με τα data βρες την ρυθμιση και κανε unlimited τα data

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Έχει το miui.gr και τη Multi; Δεν μιλάω για την Ελληνική!

 

http://xiaomi.eu/community/forums/miui-weekly-rom-releases.103/

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά την μπαταρία, δοκιμαστεί με κλειστά τα location services. Σε κάποια αλλα xiaomi (πχ 1s) τρώνε την μπαταρία κόμη και αν δεν έχουμε εφαρμογή ενεργή που να τα χρησιμοποιεί.

Το GPS το έχει δοκιμάσει κανείς? Τα mediatek κινητά είχαν παλιότερα τεράστια προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

γ@μω τη γκαντεμιά μου

παρέλαβα σήμερα απο geekbuying το prime και ο κινεζοαλμπάνης που έβαλε τη multi-language rom (σημειώνω οτι δεν τους ζήτησα τίποτα τέτοιο) g@mhse το σύμπαν και το τλφ δεν έχει ούτε ΙΜΕΙ ούτε mac (το γνωστό nvram error απο άλλα ΜΤΚ)

 

είμαι τελικιασμένος,

λέτε αν περάσω την ελληνική να δει το partition ή θα έχουν γίνει όλα σκ@τά?!

δεν θέλω να το παιδέψω για να τους το στείλω πίσω αν είναι( αγορασμένο με paypal)

Edited by NaGR
Link to comment
Share on other sites

Το GPS το έχει δοκιμάσει κανείς? Τα mediatek κινητά είχαν παλιότερα τεράστια προβλήματα.

Άψογο.

Κλείδωσε μέσα στο σπίτι μου με συννεφιά σε 3 sec.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

γ@μω τη γκαντεμιά μου

παρέλαβα σήμερα απο geekbuying το prime και ο κινεζοαλμπάνης που έβαλε τη multi-language rom (σημειώνω οτι δεν τους ζήτησα τίποτα τέτοιο) g@mhse το σύμπαν και το τλφ δεν έχει ούτε ΙΜΕΙ ούτε mac (το γνωστό nvram error απο άλλα ΜΤΚ)

 

είμαι τελικιασμένος,

λέτε αν περάσω την ελληνική να δει το partition ή θα έχουν γίνει όλα σκ@τά?!

δεν θέλω να το παιδέψω για να τους το στείλω πίσω αν είναι( αγορασμένο με paypal)

 

Επειδή με ανησύχησες τώρα γιατί έχω παραγγείλει και εγώ από geekbuying και φοβήθηκα μήπως έρθει και σε μένα έτσι... Τα παρακάτω τα έχεις δει? Μήπως φτιάχνει το πρόβλημα έτσι?

http://bbs.elephone.hk/thread-1612-1-1.html#.VfwgKLTvjdk

http://forum.xda-developers.com/unite-2/general/guide-repair-imei-invalid-micromax-t3048984

Faith is the great cop-out, the great excuse to evade the need to think and evaluate evidence. Faith is belief in spite of, even perhaps because of, the lack of evidence.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή με ανησύχησες τώρα γιατί έχω παραγγείλει και εγώ από geekbuying και φοβήθηκα μήπως έρθει και σε μένα έτσι... Τα παρακάτω τα έχεις δει? Μήπως φτιάχνει το πρόβλημα έτσι?

http://bbs.elephone.hk/thread-1612-1-1.html#.VfwgKLTvjdk

http://forum.xda-developers.com/unite-2/general/guide-repair-imei-invalid-micromax-t3048984

 

δυστυχώς απο οτι φαίνεται το έχουν και άλλοι το πρόβλημα

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=155598&highlight=invalid

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα...περηφανος κατοχος του prime....οντως η μπαταρια ειναι απογοητευτικη....δυο ερωτησεις....εχω βαλει την τελευταια ελληνικη ρομ.....το στοκ φια μνματα βλεπω στελνει μεχρι 70 χαρακτηρες??δοκιμασα και το go sms αλλα μια απο τα ιδια....επισης δεν μπορω να κατεβασω απο playstore παρα μονο με WiFi....με data κολαει....καμια ιδεα?

 

Για τους χαρακτήρες όπως είπε και ο φίλος παραπάνω, όντως θα δεις εδώ. Για να κατεβάσεις με data απεριόριστα, θα πας στην εφαρμογή του κινητού Λήψεις - 3 τελείες πάνω δεξιά - Ρυθμίσεις - Όριο μεγέθους λήψης και το βάζεις απεριόριστο! Καλορίζικο ;)

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Εμένα άνετα μου βγάζει μία μέρα. Όλη μέρα wifi ανοιχτό και κάποιες φορές δεδομένα. Μονίμως online δηλαδή. Και τρέχουν viber, gmail, fb, messenger, το πρωί περίπου μία ώρα μουσική, συνολικά καμιά ώρα παιχνίδι. Και για να πιάσει 1 μέρα το παιδεύω και λίγο χωρίς λόγο για να το φορτίσω το βράδυ. Δεν ξέρω πως το φαντάζεται κανείς ένα smartphone που το χρησιμοποιεί και θέλει να κρατάει 5 μέρες. Τώρα αν θες παιχνιδομηχανή, έχασες.
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Εμένα άνετα μου βγάζει μία μέρα. Όλη μέρα wifi ανοιχτό και κάποιες φορές δεδομένα. Μονίμως online δηλαδή. Και τρέχουν viber, gmail, fb, messenger, το πρωί περίπου μία ώρα μουσική, συνολικά καμιά ώρα παιχνίδι. Και για να πιάσει 1 μέρα το παιδεύω και λίγο χωρίς λόγο για να το φορτίσω το βράδυ. Δεν ξέρω πως το φαντάζεται κανείς ένα smartphone που το χρησιμοποιεί και θέλει να κρατάει 5 μέρες. Τώρα αν θες παιχνιδομηχανή, έχασες.
με παιχνιδια δεν ασχολουμε αλλα για τα υπολοιπα που ειπες μια χαρα μ ακουγεται

 

σ ευχαριστω για την ενημερωση φιλε και συνδημοτη ;)

Link to comment
Share on other sites

 

Αν το δοκιμάσει κάποιος να μας πει αν δουλεύει. Αλλά προσοχή πρέπει να γράψετε όλο το μήνυμα σε κεφαλαία χωρίς τόνους για πάρει εως 160 χαρακτήρες. Επίσης αν δεν το ξέρετε δοκιμάστε και το textra sms. Μετατρέπει μόνο του το μήνυμα όπως και να το στείλετε και στέλνει πάντα με 160 χαρακτήρες (υπάρχει επιλογή στις ρυθμίσεις).

 

γ@μω τη γκαντεμιά μου

παρέλαβα σήμερα απο geekbuying το prime και ο κινεζοαλμπάνης που έβαλε τη multi-language rom (σημειώνω οτι δεν τους ζήτησα τίποτα τέτοιο) g@mhse το σύμπαν και το τλφ δεν έχει ούτε ΙΜΕΙ ούτε mac (το γνωστό nvram error απο άλλα ΜΤΚ)

 

είμαι τελικιασμένος,

λέτε αν περάσω την ελληνική να δει το partition ή θα έχουν γίνει όλα σκ@τά?!

δεν θέλω να το παιδέψω για να τους το στείλω πίσω αν είναι( αγορασμένο με paypal)

 

Ωχ έχουν και τα mediatek τέτοια προβλήματα ε; Στα samsung παίρναμε backup το efs partition εδώ τι παίζει ρε παιδιά; Πέρασμα ρομ μέσω fastboot που λέει ο κινέζος το λύνει το πρόβλημα; Αν το λύσεις φίλε ειδοποίησε τελικά τι έκανες...

( κι εγώ από geekbuying περιμένω ναρθει και με τόσα μπινελίκια που τους έχω ρίξει παίζει να προσπαθήσουν να μου το κάνουν κι επίτηδες :lol: ρε που μπλέξαμε ρε... )

 

Και κάτι τελευταίο προς τους κατόχους:

Η οθόνη κάτω από τον ήλιο πώς τα πάει; Μπορεί κάποιος να χρησιμοποιήσει με μια σχετική άνεση το κινητό κάτω από τον ήλιο;

Link to comment
Share on other sites

Αν το δοκιμάσει κάποιος να μας πει αν δουλεύει. Αλλά προσοχή πρέπει να γράψετε όλο το μήνυμα σε κεφαλαία χωρίς τόνους για πάρει εως 160 χαρακτήρες....

 

Εγώ το έβαλα το πρωί και το δοκίμασα, μια χαρά δουλεύει..

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Να αρχίσουνε να μπαίνουν στο 1ο μήνυμα οι χρήσιμοι σύνδεσμοι; :)

 

δυστυχώς απο οτι φαίνεται το έχουν και άλλοι το πρόβλημα

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=155598&highlight=invalid

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Να αρχίσουνε να μπαίνουν στο 1ο μήνυμα οι χρήσιμοι σύνδεσμοι; :)

 

Έστειλα μήνυμα σε αρμόδιο Mod και θα το φτιάξουμε πολύ σύντομα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...