Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτο το battery drain μετά αλο λίγο καιρό που μπορεί να οφείλεται?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

mol αυτό είναι που σκέφτομαι και εγώ και ίσως να είναι σοβαρό. Η αλήθεια είναι ότι ένα μισή χρόνο που έχω τη συσκευή, πάντα περνούσα εβδομαδιαία ρομ και δε μπορώ να πω αν είχα battery drains και με άλλες ρομ. Αυτό που παρατήρησα είναι ότι είχα battery drain όταν έδωσα δικαίωμα υπέρ χρήστη σε κάποιες εφαρμογές, οπότε ίσως να έχει σχέση το supersu που είπε και κάποιος παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να την κάνει την ζημια το adaway?

Θα δικιμαζα να το στειλω αδιαβαστο, αλλα με διαφημισεις απλα ΔΕΝ

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να την κάνει την ζημια το adaway?

Θα δικιμαζα να το στειλω αδιαβαστο, αλλα με διαφημισεις απλα ΔΕΝ

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Άλλαξε εσύ την μπαταρία για αρχή. Το adaway όχι, εγώ μιλάω για το ίδιο το supersu.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά θέλω να ΚΑΤΕΒΑΣΩ ένα αρχείο και μου γράφει δεν είναι δυνατό το άνοιγμα του αρχείου.πως μπορώ να το φτιάξω;Κατέβει κανονικά το αρχείο και με το που πατήσω να το δω μου γράφει αυτό που σας είπα.ουτε αρχείο εάν μου στείλουν να δω μπορω
Link to comment
Share on other sites

3g δε το κλεινω σχεδον ποτέ. 4g δε το ανοιγω. Gps μονο οταν το χρησιμοποιώ.

Θα δρομολογησω αγορα μπαταρίας. Δε παει αλλο.

 

5 το εβγαλα απ την πριζα. Ειναι 6μιση. Το χρησιμοποιησα το πολυ 10 λεπτά και πηγε 83%

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

μια απο τα ιδια και γω μεχρι που σκεφτηκα κατι αλλο..λεω αν απεγκαταστησω greenify και redmi note tools ποσο χαλια μπορει να γινει η μπαταρια?υπαρχει και χειροτερο?και ομως το αποτελεσμα ηταν διαφορετικο απο αυτο που περιμενα..αυτο το τρελο battery drain να το βγαζω απο φορτιση με 1 και 2 ωρες παραπανω και να πεφτει η μπαταρια στο 85% σε 10 λεπτα σταματησε.δεν εχω προλαβει να κανω μια καλη φορτιση και αποφορτωση να δω χρονους σε σχεση με πριν αλλα βλεπω ειδη καλυτερους χρονους οθονης τωρα 3 μερες και η μπαταρια πεφτει πιο γραμμικα.επισης δεν πεφτει η μπαταρια το βραδυ..ξυπναω το πρωι και ειναι οπως το αφησα..ολα αυτα εγω δεν τα βλεπω σαν συμπτωσεις.καποιες εφαρμογες που μπορει να μας ειναι χρησιμες και δεν μπορουμε να κανουμε χωρις αυτες μαλλον αυτες ειναι που μας χαντακωνουν το κινητο..σε συνδιασμο παντα με τη μπαταρια..μη ριχνουμε το φταιξιμο μονο στις εφαρμογες

Edited by pitspan
Link to comment
Share on other sites

Παίδες είμαι με stable ελληνική μιυι 8.0.1.0 και με έχει τρελάνει η εφαρμογή της μπαταρίας...απενεργοποιησα να μου πετάει εικονίδια για θερμοκρασίες και την εξοικονόμηση αλλά μόλις πάει το κινητό 100% σταματάει αμέσως την φόρτιση ενώ με την μιυι 7 το άφηνα 1 ώρα παραπάνω κάθε φορά...Με αποτελεσμα να πέφτει η μπαταρία για πλακα...Υπάρχει τρόπος να το απενεργοποιήσω αυτό κάπως η απλά γυρνάω στην προηγουμενη???
Link to comment
Share on other sites

μια απο τα ιδια και γω μεχρι που σκεφτηκα κατι αλλο..λεω αν απεγκαταστησω greenify και redmi note tools ποσο χαλια μπορει να γινει η μπαταρια?υπαρχει και χειροτερο?και ομως το αποτελεσμα ηταν διαφορετικο απο αυτο που περιμενα..αυτο το τρελο battery drain να το βγαζω απο φορτιση με 1 και 2 ωρες παραπανω και να πεφτει η μπαταρια στο 85% σε 10 λεπτα σταματησε.δεν εχω προλαβει να κανω μια καλη φορτιση και αποφορτωση να δω χρονους σε σχεση με πριν αλλα βλεπω ειδη καλυτερους χρονους οθονης τωρα 3 μερες και η μπαταρια πεφτει πιο γραμμικα.επισης δεν πεφτει η μπαταρια το βραδυ..ξυπναω το πρωι και ειναι οπως το αφησα..ολα αυτα εγω δεν τα βλεπω σαν συμπτωσεις.καποιες εφαρμογες που μπορει να μας ειναι χρησιμες και δεν μπορουμε να κανουμε χωρις αυτες μαλλον αυτες ειναι που μας χαντακωνουν το κινητο..σε συνδιασμο παντα με τη μπαταρια..μη ριχνουμε το φταιξιμο μονο στις εφαρμογες

 

Αυτό με το greenify το έπαθα κι εγώ στο παρελθόν. Ψάχνοντας για καλύτερη αυτονομία και περισσότερη διαθέσιμη μνήμη, το εγκατέστησα - ενώ είχα ήδη καλή συμπεριφορά - και τα πράγματα χειροτέρεψαν πολύ. ¨οταν το απεγκατέστησα επανήλθαν στα καλά τους. Δεν θυμάμαι αν ήμουν με 8.0.1 ή 2 gkalen stable.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το greenify το έπαθα κι εγώ στο παρελθόν. Ψάχνοντας για καλύτερη αυτονομία και περισσότερη διαθέσιμη μνήμη, το εγκατέστησα - ενώ είχα ήδη καλή συμπεριφορά - και τα πράγματα χειροτέρεψαν πολύ. ¨οταν το απεγκατέστησα επανήλθαν στα καλά τους. Δεν θυμάμαι αν ήμουν με 8.0.1 ή 2 gkalen stable.

 

ειμαι αυτη τη στιγμη στο 50% με 2ωρες και 15 λεπτα οθονη με το κινητο εκτος φορτισης απο χθες το απογευμα..επισης το αφησα εχθες το βραδυ στο 56% και το πρωι που ξυπνησα ηταν εκει δεν επεσε.τετοιους χρονους δεν εχω δει τους τελευταιους μηνες..μονο περυσι που αγορασα το κινητο και ειχε καινουργια μπαταρια.καταρχην το βγαζω απο τη μπριζα και κραταει 10 λεπτα στο 100% και μετα πεφτει κανονικα οχι νερακι.λεω να το δοκιμασω χωρις ροοτ τελειως.

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετώπισα κι εγώ το ίδιο πρόβλημα με το κινητό μας. Battery Drain :( . Έχω δικαιώματα Root και έχω και το Greenify στο κινητό . Σήμερα απεγκατέστησα το Greenify και παρατηρώ διαφορά στο ρυθμό που κατεβαίνει η μπαταρία αλλά και στο γεγονός ότι δεν μου έχει εμφανίσει μηνύματα του τύπου "Battery is drained too fast" . Ίσως αν το δοκιμάσετε κι άλλοι από εδώ , δώσουμε τη λύση και σε άλλους χρήστες που έχουν παρόμοιο πρόβλημα .
Xiaomi Redmi Note 2 Prime, SAR: Head: 0.342 W/kg, Body: 0.452 W/kg - Xiaomi Mi Band 2 - Cube Talk 9x U65GT - Hubsan H501S - HP DV6-6B20SV - Mac Mini MGEN2DA
Link to comment
Share on other sites

Δεν εβαλα καμια τέτοιου τυπου εφαρμογή και το drain εζει φτασει σε αλλο επίπεδο. Πλεον 3 φορες τη μερα φορτιζω

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, από την stable 8.0.1.0 σε 8.1.3. περνάει απλά με την εφαρμογή του update η θέλει τίποτα άλλο? για πείτε ρε παιδιά.
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαστε να καλιμπραρετε την μπαταρια , εγω ειδα διαφορα.

http://en.miui.com/thread-182940-1-1.html

το εκανα αν και δεν αντιμετωπιζω προβλημα μπαταριας αλλα για καλο θα ειναι :) χρειαστηκε 3 φορες να βγαλω την μπαταρια για να ολοκληρωσω το 100% την πρωτη φορα μετα απο πληρη φορτιση βγαζοντας και βαζοντας την μπαταρια μου εδειξε 95!

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μήπως ξέρει κανείς από που μπορούμε να αγοράσουμε γνήσιες μπαταρίες;; Αγόρασα 2 από το ebay αλλά η συμπεριφορά τους είναι τραγική. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μήπως ξέρει κανείς από που μπορούμε να αγοράσουμε γνήσιες μπαταρίες;; Αγόρασα 2 από το ebay αλλά η συμπεριφορά τους είναι τραγική. Ευχαριστώ

εγω πηρα απο vickmall ενος φιλου ,και ειναι οκ μεχρι τωρα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαστε να καλιμπραρετε την μπαταρια , εγω ειδα διαφορα.

http://en.miui.com/thread-182940-1-1.html

Εγώ το έκανα και 4 φορές ήταν στο 93% μέχρι που χρειάστηκα το κινητό. Το έκανα με φορτιστή 1Α σήμερα θα το κάνω με το δικό του. Σίγουρα υπάρχει πρόβλημα με την μπαταρία.

 

Xiaomi redmi note 2 XTRV

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αυτό επανέρχεται στα φυσιολογικά της ή απλά καλυτερεύει η κατασταση?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου έδωσε ένας φίλος μια NOHON 3060mAh, αλλά και αυτή το ίδιο. Ακόμα και στην φόρτιση μόλις φτάσει το 95% περίπου κλείνει μόνο του. Αυτό το κάνει και με τις 2 πορτοκαλί που πήρα από το ebay. Τις έχω φορτίσει και με εξωτερικό φορτιστή αλλά τίποτα κλείνει μόνο του ενώ έχει ακόμα 60%. Με την μόνη που δουλεύει κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα είναι αυτή που ήρθε με το τηλέφωνο. Αυτή βέβαια δουλεύει ένα χρόνο τώρα και όσο να ναι δεν βγάζει πια την μέρα.
Link to comment
Share on other sites

Nohon έχω κι εγώ κι ένας θα φιλοςθ μου εδώ και 2 με 3 μήνες περίπου και κανείς από τους δύο δεν έχεις πρόβλημα να του κλείσει το κινητό. Προσωπικά το φορτίζω και κανονικά και με εξωτερικο φορτιστή την μπαταρία και δεν έχω θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αυτό επανέρχεται στα φυσιολογικά της ή απλά καλυτερεύει η κατασταση?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

το εκανα χθες και είδα μεγάλη διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 95% μου έφτανε όταν ξανά έβγαζα την μπαταρία 10 φορές, δεν ανεβαίνει άλλο το ποσοστό.

Από τις λάθος φορτίσεις μειώνεται η χωρητικότητα της μπαταρίας νομίζω είχα διαβάσει κάπου.

 

Xiaomi redmi note 2 XTRV

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 95% μου έφτανε όταν ξανά έβγαζα την μπαταρία 10 φορές, δεν ανεβαίνει άλλο το ποσοστό.

Από τις λάθος φορτίσεις μειώνεται η χωρητικότητα της μπαταρίας νομίζω είχα διαβάσει κάπου.

 

Xiaomi redmi note 2 XTRV

εμενα την πρωτη φορα εδειξε 95 μετα 98 και την τριτη φορα πληρως φορτισμενο οταν εβαλα την μπαταρια εδειξε το 100...εσενα μετα απο καθε πληρη φορτιση στο βγαλε βαλε σου εδειχνε παντα

95? περιεργο...

Edited by gboy
myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...