Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμενα την πρωτη φορα εδειξε 95 μετα 98 και την τριτη φορα πληρως φορτισμενο οταν εβαλα την μπαταρια εδειξε το 100...εσενα μετα απο καθε πληρη φορτιση στο βγαλε βαλε σου εδειχνε παντα

95? περιεργο...

89,94,95 και μετά έβγαζε 4-5 φορές ήταν 95% μέχρι που βαρέθηκα 5 ώρες το άφησα στην μπριζα απο 0%

 

Xiaomi redmi note 2 XTRV

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

89,94,95 και μετά έβγαζε 4-5 φορές ήταν 95% μέχρι που βαρέθηκα 5 ώρες το άφησα στην μπριζα απο 0%

 

Xiaomi redmi note 2 XTRV

αυτο λογικα εχει να κανει με μπαταρια και οχι με ρομ

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μετά από καιρό.

 

Έχω να μπω αρκετές μέρες και εδώ στο θέμα και στο διπλανό φόρουμ και από ότι κατάλαβα έχω χάσει επεισόδια. Βλέπω ότι έχει βγει νέα ελληνική stable 8.1.3.0. Τη δοκίμασε κανείς; Από gkalen κάτι νέο; Εγώ είμαι με την 8.0.2.0 του gkalen συν τα patches του UserXP και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Αν θα αλλάξω θα πάω πάλι σε κάποια stable.

 

Και για την Nohon που είδα να συζητιέται να πω κι εγώ τη γνώμη μου μετά από 1 μήνα που την έχω...

Είναι πολύ καλύτερη από τις μαϊμουδιές που κυκλοφορούν αλλα σε καμία περίπτωση δεν είναι εφάμιλλη της εργοστασιακής (εντάξει, κοστίζει και τα μισά λεφτά). Πάντως δεν είχα προβλήματα με τη χρήση της απλά κρατάει κάπως λιγότερο από την κανονική. Μια χρησιμοποιώ στο τηλέφωνο και μια φορτίζω στον εξωτερικό φορτιστή. Έχω και μια από ebay ντεμέκ ορίτζιναλ αλλά ούτε το μισό από την μανίσια δε βγάζει... Αυτή είναι για την ύστατη ανάγκη :p

Link to comment
Share on other sites

Λετε οι μπαταριες που ερχονταν με το κινητο να μην ηταν καλη φουρνια; Αλλιως πολλοι λενε για προβληματα μανισιας μπαταριας. Δεν θελω να παρω μια μπαταρια original και του χρονου παλι να κοιταω για αλλη (Εφοσον εχω το ιδιοκινητο :P).
Link to comment
Share on other sites

έχω πάρει μέχρι στιγμής τέσσερις μπαταρίες από διαφορετικούς προμηθευτές.....και οι τεσσερις είναι παλικάρια.....100% φόρτιση...και 3-4 μέρες με δική μου χρήση

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Καλά ένα χρόνο έχω το κινητό τέτοια διάρκεια πρώτη φορά βλέπω δεν φταίνε οι ρομ η μπαταρία φταίει. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161220/906a3bb915a74224a6f4e1a9d1ac7825.jpg

 

Xiaomi redmi note 2 XTRV

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

εβαλες καινουργια μπαταρια δηλαδη?

Όχι με ξελαμπρικαρισμα. Το φορτισα ανοιχτό 100% όλο το βράδυ το βγάζω, βγάζω και την μπαταρία ξανά βάζω μπαταρία κλειστό βάζω φορτιστή και λέει 93% και το αφήνω καμία ωρα ακόμα.

 

Xiaomi redmi note 2 XTRV

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα πρέπει να έχω χάσει ένα 6-7% της μπαταρίας σε έναν χρόνο

 

Xiaomi redmi note 2 XTRV

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

6 8 σε ενα χρόνο ειναι οκ

Με την συμπεριφορά της δικης μου , μπορω να πω οτι εχει χασει το 50%

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην Ευρωπαϊκή 6.12.15 δεν μου εμφανίζεται διόρθωση στο πληκτρολόγιο αυτόματη όταν γράφω στο mail η στη σελίδα του google σε αναζήτηση

...Τώρα μόνο στο μήνυμα αυτό μου βγήκε στο πάνω μέρος του πληκτρολογίου η μικρή λουρίδα που εμφανίζει τις πιθανές λέξεις...

Στις ρυθμίσεις είναι όλα τσεκαρισμενα τι μπορεί να φτάιει?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τον τελευταίο καιρό είμαι αρκετά απογοητευμένος από την mi ui είπα να πέρασω Cyanogen για δοκιμή. Έκανα backup τα πάντα μέσω twrp και είμαι έτοιμος για να αλλάξω ρομ. Έχετε να προτείνετε κάποια καλή rom βασισμένη στη Cyanogen που χρησιμοποιείτε?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα δεν είχα, το γύρισα πάλι στην Stable 8.1.3.0, αλλά με ταυτόχρονο Factory Reset + System wipe ..... Πάει σφαίρα και στο 31℅ μπαταρίας είχε 3 ώρες 32 λεπτά οθόνη......

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα δεν είχα, το γύρισα πάλι στην Stable 8.1.3.0, αλλά με ταυτόχρονο Factory Reset + System wipe ..... Πάει σφαίρα και στο 31℅ μπαταρίας είχε 3 ώρες 32 λεπτά οθόνη......

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

η 6.12.1 Dev EU δεν εχει καλυτερο SOT?

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

6.12.1 xtrv

4 ωρες και 41 λεπτα SOT στο 2℅.

4 ώρες και 42 λεπτά έχω τώρα που γράφω, με 13℅ υπόλοιπο μπαταρίας....

η 6.12.1 Dev EU δεν εχει καλυτερο SOT?

Ναι, κάνα εικοσαλεπτο με μισάωρο περισσότερο έβγαζε, αλλά έκανε κάτι ψιλό χαζά και την έβγαλα....

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τον τελευταίο καιρό είμαι αρκετά απογοητευμένος από την mi ui είπα να πέρασω Cyanogen για δοκιμή. Έκανα backup τα πάντα μέσω twrp και είμαι έτοιμος για να αλλάξω ρομ. Έχετε να προτείνετε κάποια καλή rom βασισμένη στη Cyanogen που χρησιμοποιείτε?

βγηκαν και νεα builds της cm13. αν θες δκιμασε τα και πες μας τις εντυπωσεις σου.

αλλιως τσεκαρε την 12.1 aurora

Πηρε κανενας προσφατα την Nohon μπαταρια να μας πει εντυπωσεις;

αλλαξε κατι στην μπαταρια;

6.12.1 xtrv

4 ωρες και 41 λεπτα SOT στο 2℅.

6,12,8 κανα 2 ωρο βαρια βαρια.

4 ώρες και 42 λεπτά έχω τώρα που γράφω, με 13℅ υπόλοιπο μπαταρίας....

 

Ναι, κάνα εικοσαλεπτο με μισάωρο περισσότερο έβγαζε, αλλά έκανε κάτι ψιλό χαζά και την έβγαλα....

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

πως το καταφερνετει;;;;;:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Με την πρώτη χρήση της ελληνικής ΡΟΜ Stable 8.1.3.0....

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161224/2533252560ef658acc5547ac62ee02d5.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161224/182314abe688a68702c408d43aab5e9b.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161224/711e3efbd19e0070c6b082c111d85861.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161224/3383de5b07206772afd91b2c3808eb53.jpg

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Με 3g?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

4G στην 1η κάρτα και 2G υποχρεωτικά στην 2η.....

 

Ξέχασα να πω ότι το υπόλοιπο ποσοστό μπαταρίας ήταν 4℅ στις φωτογραφίες που έβαλα πιο πάνω....

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

βγηκαν και νεα builds της cm13. αν θες δκιμασε τα και πες μας τις εντυπωσεις σου.

αλλιως τσεκαρε την 12.1 aurora

 

πως το καταφερνετει;;;;;:ninja:

Χαμηλή φωτεινότητα. Κυριως browsing. 3 εφαρμογες στην αυτόματη εναρξη. Μονο wifi ανοιχτο. Τα δεδομενα τα χρησιμοποιω οταν δεν εχω wifi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...