Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια μικρή απορία. Εχει φίλος το note 2 με περασμένη την gtv σε lollipop ακομα. Πως αναβαθμίζει σε mm ; μπορει να φορτωθεί στην κάρτα και να γινει εγκατάσταση μεσα απο τα settings;
δεν έχει βγει miui σε mm ακόμα για το rn2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια θελω να παρω το Redmi Note 2 Prime κατα κυριο λογο ή και το απλο. Το προτιμω απο τις νεοτερες εκδοσεις λογω αποσπομενης μπαταριας και ανεξαρτητων θεσεων δευτερης σιμ και καρτας sd.

 

Η απορια μου ειναι η εξης, πoια εκδοση πρεπει να παρω για να δουλευει το 4g στην Ελλαδα αλλα να εχει και θεση για sd? Στο gsmarena λεει οτι μονο το κινεζικο εχει. Αν ειναι κινεζικο με αλλαγη ρομ θα δουλευει το 4g?

Edited by TIM-RANGER
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια θελω να παρω το Redmi Note 2 Prime κατα κυριο λογο ή και το απλο. Το προτιμω απο τις νεοτερες εκδοσεις λογω αποσπομενης μπαταριας και ανεξαρτητων θεσεων δευτερης σιμ και καρτας sd.

 

Η απορια μου ειναι η εξης, πoια εκδοση πρεπει να παρω για να δουλευει το 4g στην Ελλαδα αλλα να εχει και θεση για sd? Στο gsmarena λεει οτι μονο το κινεζικο εχει. Αν ειναι κινεζικο με αλλαγη ρομ θα δουλευει το 4g?

 

Και η td έκδοση παίζει το 4g στην ελλάδα.Αλλά σαν κάτοχος του τηλεφώνου θα σου έλεγα να πας για το Note 3 pro.

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Όσα δίνουν τα κινεζομαγαζο λειτουργούν κανονικά στη Ελλάδα, χωρίς περασμα λες ρομ κλπ

 

Το θεμα είναι Αν και που θα το βρεις.

 

Πάντως δεν αξιζει να το πάρεις τώρα.

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Εδιτ: εκτός αν κοιτάξεις μεταχειρο. Εκει αλλάζει το πραμα

Link to comment
Share on other sites

το vickmall εχει ακομα το prime αλλα το κινητο ειναι "παλιο"με τοσα νεα μοντελα που εχει βγαλει η xiaomi ,εμεινε και με παλιο λειτουργικο ,και απο οτι βλεπω δεν θα παρει αναβαθμιση ,καλυτερα να πας σε lg σε παλιοτερα μοντελα που εχουν αποσπωμενη μπαταρια και καρτα sd

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα lg ειναι η αλλη μου επιλογη, αν δεν ειχαν το θεμα με το bootloop θα ειχα παει ηδη...
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Δες το g2

Πάντως το νοτε2 είναι αρκετά καλή επιλογή ακόμη και τώρα. Οχι όμως να δώσεις πολλα ευρω

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα πριν 3 μήνες που ήδη θεωρείτο "παλιό" πληρώνοντας 150€ με θήκη+τζαμάκι nilkin, για τον απλό λόγο ότι ήταν (είναι) το μόνο με κανονικό slot SD ΚΑΙ δυο sim. Δεν το έχω μετανιώσει καθόλου - βέβαια δεν έχω τα προβλήματα μπαταρίας που αντιμετωπίζουν διάφοροι φίλοι, ίσως γιατί το χρησιμοποιώ επαγγελματικά - δεν παίζω παιχνίδια, chat κ.λ.π. Έχω βέβαια fb, gmail, yahoo mail τα οποία και λιώνω (έχω 3 λογαριασμούς gmail). Αν ψώνιζα σήμερα ίσως κοίταγα κάποια λύση με 64gb rom+3gb ram και μεγάλη μπαταρία 4000mA και όριο τα 200€, αλλά και πάλι...
Link to comment
Share on other sites

Καλά έκανες εφόσον σε βολεύει!

Εγώ σπαστικα με τον επεξεργαστή. Οχι λόγω απόδοσης. Λόγω υποστήριξης. Χίλιες φορές να είχε snapdragon

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά έκανες εφόσον σε βολεύει!

Εγώ σπαστικα με τον επεξεργαστή. Οχι λόγω απόδοσης. Λόγω υποστήριξης. Χίλιες φορές να είχε snapdragon

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

εχεις δικιο ,αν ειχε snapdragon ,θα ηταν πιο ακριβο νομιζω ,παντως στο ευρωπαικο forum που το παρακολουθω καθημερινα τα δικα μας εχουν τα λιγοτερα bugs ,με το mi5 οι μισοι το μπρικαραν με την αναβαθμιση σε 7 ,και στα αλλα εχουν διαφορα προβληματα ,το μονο μειον στο δικο μας ειναι η μπαταρια τιποτε αλλο

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς μπαταρία είναι εν μέρη "άχρηστο "

Με θυμίζει παλιές εποχές με το desire z που με το ζόρι έβγαζε τη μέρα (χωρίς πολύ σερφαρισμα)

Ας είχε SD και ας κόστιζε παραπάνω.

 

Μη παρεξηγηθώ, είναι τοπ η συσκευή σε όλα εκτός μπαταρία

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς μπαταρία είναι εν μέρη "άχρηστο "

Με θυμίζει παλιές εποχές με το desire z που με το ζόρι έβγαζε τη μέρα (χωρίς πολύ σερφαρισμα)

Ας είχε SD και ας κόστιζε παραπάνω.

 

Μη παρεξηγηθώ, είναι τοπ η συσκευή σε όλα εκτός μπαταρία

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

συμφωνω απολυτα και ισως γιαυτο την ξεχασε η xiaomi ως συσκευη ,επειδη περυσι ηταν η καλυτερη vfm συσκευη ,ξερω πολυ κοσμο που εχει την συσκευη ,την εχω παραγγειλει σε 2 φιλους ,την εχω δει σε πελατες που εχω παει για δουλεια ,και αυτοι με την σειρα τους την ειχαν συστησει σε αλλους και παει λεγοντας,οποτε δεν εχει αναγκη να αναβαθμιση αλλο την συσκευη ,και νιωθω λιγο απογοητευμένος με την xiaomi ,θα μπορουσε να δωσει εστω την 6 σαν αναβαθμιση ,οπως εκανε σε παλιοτερες συσκευες ,και οσοι λενε για τον mtk κανουν λαθος οτι δεν παιρνει ,εδω κυκλοφορουν συσκευες με 60 70 ευρω και εχουν android 6 ,αρα η xiaomi μπλοκαρει την αναβαθμιση για να σε αναγκασει να παρεις αλλο κινητο πιο νεο ,αλλα και παλι βγαζει λαθε μηνα και νεο ,εχει ξεφυγει ,και δεν νομιζω να ακολουθησω αλλο οπως και πολλοι αλλοι που ξερω

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αλλη ιστορία αυτή με την μτκ+χιαομι... Για αυτό ξενέρωσα.

 

BTW κάπου πήρε το μάτι μου ότι κάποιοι devs θα ασχοληθούν με την μπαταρία για να δουν που και τι στραβωνει...

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αλλη ιστορία αυτή με την μτκ+χιαομι... Για αυτό ξενέρωσα.

 

BTW κάπου πήρε το μάτι μου ότι κάποιοι devs θα ασχοληθούν με την μπαταρία για να δουν που και τι στραβωνει...

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

εστειλα bug report στο επισημο forum , με φωτο και αρχειο zip ,αν και δεν εχω προβλημα με την μπαταρια απλα απο οτι καταλαβα σου λενε να στειλεις αναλυτικα τις εφαρμογες την ρομ που φορας και το ιστορικο για να βγαλουν συμπερασμα τι φταιει

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για δώσε το λινκ αν είναι εύκολο

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

http://en.miui.com/thread-429741-1-1.html

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

με νεα μπαταρια θα κανουμε τιποτα?

η οχι?

 

δραματικη πτωση

φοραω stable gkalen

 

τι να κατεβαζα αραγε μπας και ισωσει?

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Θενξ για το λινκ

 

Με νέα μπαταρία πιστεύω θα δούμε διαφορά. Όμως μονο με την αυθεντική

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θενξ για το λινκ

 

Με νέα μπαταρία πιστεύω θα δούμε διαφορά. Όμως μονο με την αυθεντική

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

πηρα μια απο vickmall για εναν φιλο και ειδε μεγαλη διαφορα σε αυτονομια,η κινεζα μου ειπε οτι ειναι original ,τωρα θα δειξει παντως με την ιδια ρομ που φοραει ο φιλος ειδε διαφορα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

με νεα μπαταρια θα κανουμε τιποτα?

η οχι?

 

δραματικη πτωση

φοραω stable gkalen

 

τι να κατεβαζα αραγε μπας και ισωσει?

θα σου προτεινα να βαλεις eu dev ,την εχω αρκετους μηνες ,κανω καθε βδομαδα αναβαθμιση και χτυπαει πανω απο 4 ωρες και εχει φτασει και 6 ,αλλα με νεα μπαταρια ,ταχυτατη ολα δουλευουν ρολοι

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πηρα μια απο vickmall για εναν φιλο και ειδε μεγαλη διαφορα σε αυτονομια,η κινεζα μου ειπε οτι ειναι original ,τωρα θα δειξει παντως με την ιδια ρομ που φοραει ο φιλος ειδε διαφορα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

θα σου προτεινα να βαλεις eu dev ,την εχω αρκετους μηνες ,κανω καθε βδομαδα αναβαθμιση και χτυπαει πανω απο 4 ωρες και εχει φτασει και 6 ,αλλα με νεα μπαταρια ,ταχυτατη ολα δουλευουν ρολοι

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα το δοκιμάσω

Από που την κατεβάζω;

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω πως η XTRV για το Redmi Note 2 είναι σε beta. Την συστήνετε ή να βάλω την eu multi 6.12.1?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω πως η XTRV για το Redmi Note 2 είναι σε beta. Την συστήνετε ή να βάλω την eu multi 6.12.1?

 

Ευχαριστώ.

Την συστηνω εγω ! δεν ειδα καποιο προβλημα.

 

Απο μπαταρια 4 ωρες και 45 λεπτα στο 2%.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...