Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχω ψωνισει 2η μπαταρία αλλά αν αγόραζα τώρα θα επέλεγα αυτή http://m.banggood.com/Original-BM45-3020mAh-Replacement-Battery-For-Xiaomi-Redmi-Note-2-p-998691.html

Περίμενε βέβαια και κάποιον που έχει κάνει τέτοια αγορά να σου δώσει κάποια συμβουλή....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετά απο ψαξιμο είδα μια ρομ που υπόσχεται 6 ώρες οθόνη. Λέγεται angels and demons , είναι miui με xposed αλλά δεν μπορώ να βρω λινκ να την κατεβάσω.
The Venus Project
Link to comment
Share on other sites

Ψηφιζω Kandilak για πρωθυπουργό

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες εχθες μου έπεσε το κινητο κάτω αλλά του φοραω σηλικονη και τωρα δεν δουλεύουν τα κάτω κουμπιά αφής! Τι λέτε να έγινε? Το έχω πάρει απο vickmall !
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο τρείς miui και τρείς cm κατέληξα στην cm12.1 fast and explosive που νομίζω είναι η καλύτερη ρομ μέχρι στιγμής για το κινητό αυτό με xpozed που το θεωρώ απαραίτητο και την καλύτερη αυτονομια μπαταρίας. Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί σε όλες τις ρομ το σύστημα πιανει μόνο του 700 MB ram. Στο παλιό dagger που είχα με custom rom και xpozed και τις τριπλασιες εφαρμογές και παιχνίδια είχα την μισή η λίγο παραπάνω ραμ γεμάτη. Επίσης η μπαταρία του ήταν 2200 mah και είχα καλύτερη αυτονομια απο τώρα που έχω 3000. Τι να τούς κάνω τούς 64μπιτους επεξεργαστες που τρέχουν στα 2.2 ghz με δυο ραμ αν το αποτέλεσμα είναι το ίδιο και χειρότερο σε κάποιες περιπτώσεις. Το μόνο που έχει παραπάνω είναι το τηλεχειριστηριο κατά τα αλλα δεν είμαι και τόσο ικανοποιημενος απο την νέα αγορά μου.

 

Τι σε νοιάζει αν δεσμεύει 700 MB ram το σύστημα;

Θες απλά να βλέπεις ότι έχεις παραπάνω ελεύθερη ram;

Το θέμα είναι τι διαχείριση κάνει στην μνήμη.

Η ram είναι για να χρησιμοποιείται και όχι για να κάθεται...

 

"Διαμάντι" είναι το κινητό, και όταν πρωτοβγήκε διέλυσε τον ανταγωνισμό και άνοιξε νέους δρόμους.

Σίγουρα έχει ένα θέμα στη μπαταρία αλλά δεν θεωρώ πως είναι τόσο τρομερό. Θα την χαρακτήριζα "μέτρια".

Βέβαια σήμερα καλύτερη επιλογή για αγορά θα ήταν το redmi note 3 pro που είναι ποιο "ισορροπημένο" αλλά αν δεν είχαμε περάσει απο το στάδιο του redmi note 2 δεν θα είχαμε φτάσει εδώ.

 

Καλησπέρα παίδες εχθες μου έπεσε το κινητο κάτω αλλά του φοραω σηλικονη και τωρα δεν δουλεύουν τα κάτω κουμπιά αφής! Τι λέτε να έγινε? Το έχω πάρει απο vickmall !

 

Καλά μην περιμένεις η (οποιαδήποτε) θήκη να το "σώσει"...

Δεν ανταποκρίνονται στην αφή; Τα φωτάκια ανάβουν;

Για επισκευή σε βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

Τι σε νοιάζει αν δεσμεύει 700 MB ram το σύστημα;

Θες απλά να βλέπεις ότι έχεις παραπάνω ελεύθερη ram;

Το θέμα είναι τι διαχείριση κάνει στην μνήμη.

Η ram είναι για να χρησιμοποιείται και όχι για να κάθεται...

 

"Διαμάντι" είναι το κινητό, και όταν πρωτοβγήκε διέλυσε τον ανταγωνισμό και άνοιξε νέους δρόμους.

Σίγουρα έχει ένα θέμα στη μπαταρία αλλά δεν θεωρώ πως είναι τόσο τρομερό. Θα την χαρακτήριζα "μέτρια".

Βέβαια σήμερα καλύτερη επιλογή για αγορά θα ήταν το redmi note 3 pro που είναι ποιο "ισορροπημένο" αλλά αν δεν είχαμε περάσει απο το στάδιο του redmi note 2 δεν θα είχαμε φτάσει εδώ.

 

 

 

Καλά μην περιμένεις η (οποιαδήποτε) θήκη να το "σώσει"...

Δεν ανταποκρίνονται στην αφή; Τα φωτάκια ανάβουν;

Για επισκευή σε βλέπω.

 

Τα κουμπάκια και τα τρια φορτίζονται κανονικά απλα δεν υπακούν να πάνε πίσω η η να βγει εντελώς στην κεντρικη οθόνη ! Έχω δοκιμάσει να κάνω επανεκκίνηση και γενικά όλα τα πιθανά θέματα που σε περιπτωση ίσως να είχε κολλήσει ρο κινητό ! Τίποτα νεκρά και τα τρια touch bottoms!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πάω για xioami redmi note 2.

Ελεγα για το 3 αλλα θέλω αυτόνομη sd την οποία το 3 δεν έχει.

Τώρα έχω βρει απο geek το κινητο αυτό.

Αλλα εχει διαφορες εκδόσεις.(4g).

FDD-TDD-LTE.

Τι να πάρω ? Έχω wind.

Αυτό κάνει ?

http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-2-Standard-4G-Smartphone-5-5-Inch-FHD-Screen-2GB-16GB-64bit-Helio-X10-Octa-Core-3060mAh-13-0MP---White-354977.html

ή

http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-2-4G-Smartphone-5-5-Inch-FHD-Screen-2GB-16GB-64bit-Helio-X10-Octa-Core-MIUI-V7-3060mAh-13-0MP---Gray-351517.html

?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

την fdd θα πάρεις.

και γω wind εχω. μια χαρα 4g στη θεσσαλονικη.

 

θα χρησιμοποιησεις 2 σιμ?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

την fdd θα πάρεις.

και γω wind εχω. μια χαρα 4g στη θεσσαλονικη.

 

θα χρησιμοποιησεις 2 σιμ?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Ναι , μια voda μια wind.

Εχεις pm.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

για να κανεις τη δουλεια σου, βρες τροπο να εχεις on screen πλήκτρα ;)

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Υπάρχει τέτοιος τροπος?? Πως γίνετε? Με καμια εφαρμογή?

Link to comment
Share on other sites

Δε βάζεις ένα ποντίκι να κάνεις τη δουλειά σου;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Οχι, ειναι το καλυτερο.

 

Για σένα μπορεί να είναι το καλύτερο.....για εμένα είναι ένα ΣΚΟΥΠΙΔΙ τηλέφωνο.(στην μπαταρία)

Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα λοιπόν.

 

Το πρόβλημα το έχουν αυτοί που ενώ ειναι δυασαρεστημενοι από το τηλέφωνο τους παραμένουν σ' αυτό και όχι αυτοί που ενώ ειναι ευχαριστημενοι επιλεγουν κατι καλύτερο.

 

Υπάρχουν κάποιοι γύρω σου....ξέρεις....που μπορεί να ΜΗΝ μπορούν να αλλάξουν το τηλέφωνό τους τόσο απλά κ άνετα όπως εσύ.

 

Με μια 2η μπαταρία στο RN2 είσαι στα 6000mah και με μια 3η στα 9000mah

 

Με μία 4η μπαταρία είσαι στα 12.000mAh.....και με μία 5η στα 15.000mAh....έχεις δίκιο.

ΝΑ μιά καλή λύση....πως δεν το σκέφτηκε κάποιος!!!!!

Και με μία μπαταρία αυτοκινήτου δεμένη στην πλάτη σου.....έχεις ακόμη μεγαλύτερη αυτονομία.!!!!

Edited by pontokeras
Link to comment
Share on other sites

ο καθένας το βλέπει με το δικό του μάτι για τις δικές του ανάγκες....

 

τι να λεμε τωρα....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

η εξτρα μπαταρια με εξωτερικο φορτιστη πιστεύω ειναι καλη λύση.

με την πρωτη ευκαιρια θα τιμησω το πακετο

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κίνητο το έχω πάρει απο vickmall . έχω καμια εγγύηση? Σε περίπτωση που χρειαστεί να αλλάξω το display να επικοινονισω με την selina ? Η πρεπει να απευθυνθω αλλου?
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την angels and demons και έχει σαφώς καλύτερη αυτονομία από όλες μέχρι τώρα ,από τις 16:30 είμαι στο 57% από πλήρη φόρτιση με δυο ώρες οθονη gps με το runkeeper 45 λεπτά και σερφαρισμα και κατέβασμα εφαρμογών και λίγο ομιλία .
The Venus Project
Link to comment
Share on other sites

Για σένα μπορεί να είναι το καλύτερο.....για εμένα είναι ένα ΣΚΟΥΠΙΔΙ τηλέφωνο.(στην μπαταρία)

Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα λοιπόν.

 

 

 

Υπάρχουν κάποιοι γύρω σου....ξέρεις....που μπορεί να ΜΗΝ μπορούν να αλλάξουν το τηλέφωνό τους τόσο απλά κ άνετα όπως εσύ.

 

 

 

Με μία 4η μπαταρία είσαι στα 12.000mAh.....και με μία 5η στα 15.000mAh....έχεις δίκιο.

ΝΑ μιά καλή λύση....πως δεν το σκέφτηκε κάποιος!!!!!

Και με μία μπαταρία αυτοκινήτου δεμένη στην πλάτη σου.....έχεις ακόμη μεγαλύτερη αυτονομία.!!!!

Δεν κατάλαβες φίλε μου. Εγώ δεν έχω αλλάξει το RN2 γιατί δεν είμαι δυσαρεστημένος από την επιλογή μου. Με το σεταρισμα που του έχω κάνει καλύπτει πλήρως τις ανάγκες μου και χωρίς extra μπαταρία. Μια extra μπαταρία η οποία υπάρχει σαν λύση στο RN2 για αυτούς που ζητάνε μεγαλύτερη αυτονομία. Αν δεν μπορείς να καταλάβεις την ουσία αυτών που γράφω δεν θα κάτσω να στο αναλυσω περισσότερο.

 

Υ. Γ. Στον πολλαπλασιασμό ομολογώ πως είσαι αστέρι!

Link to comment
Share on other sites

ποτε το πηρες?

μιλα μαζί τους μηπως και βγαλεις ακρη

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Το έχω πάρει εδώ και 3 μηνες! Το vickmall αν μιλήσω θα στείλω μύνημα στην selina? Η σε κάποιο servive του vickmall αν υπάρχει? Εγγηηση έχω ?

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την angels and demons και έχει σαφώς καλύτερη αυτονομία από όλες μέχρι τώρα ,από τις 16:30 είμαι στο 57% από πλήρη φόρτιση με δυο ώρες οθονη gps με το runkeeper 45 λεπτά και σερφαρισμα και κατέβασμα εφαρμογών και λίγο ομιλία .

Δώσε περισσότερες πληροφορίες οπότε μπορέσεις. Τι είχες πριν? Νομίζω πως ψήνομαι για μια αλλαγή αν και έχω βολευτεί την mokee

Link to comment
Share on other sites

Με το σεταρισμα που του έχω κάνει καλύπτει πλήρως τις ανάγκες μου και χωρίς extra μπαταρία. Μια extra μπαταρία η οποία υπάρχει σαν λύση στο RN2 για αυτούς που ζητάνε μεγαλύτερη αυτονομία.

 

Εχει αναφερθεί δεκάδες φορές,από δεκάδες άτομα και δεν το λέω εγώ για πρώτη φορά.

Το κινητό ΕΧΕΙ θέμα με την μπαταρία και δεν είναι θέμα σεταρίσματος.....κατά τα άλλα είναι όντως ένα πολύ αξιόλογο τηλέφωνο για τα χρήματα που δίνεις αλλά πως να το κάνουμε....έχει θέμα με την αυτονομία.Αυτό δεν αλλάζει.

Δεύτερη μπαταρία έχω πάντα στο τσαντάκι μου.....αλλά αυτό δεν είναι λύση.Είναι για έκτακτη ανάγκη.

Ο καθένας ας βγάλει τα συμπεράσματά του.

Edited by pontokeras
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...