Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το δοκίμασα, δεν είχα κανένα κόλλημα. Κατέβαζα συνέχεια την μπάρα κλπ.

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ zaf!!! Μπορείς να μου πεις και ποια stable έχεις?

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εσπασε η οθονη του κινητου του αδερφου μου παιδια :/ επεσε κατω το κινητο σε σκαλες , εφυγε το temperred glass Και διαλυθηκε η οθονη . Τι κανω;

 

Α καλα, τα βγαζω ολα τωρα κιόλας.. Να φχαριστηθουμε και λιγο το κινητό μας μιας και δεν εχει σωσιμο.

Περαστικά παντως

 

Ναι.... Αν ειναι να σου κατσει δεν σωζεται με τιποτα :P Ευχαριστω παιδια για τις πληροφοριες !

 

Σκέψου μήπως η καλύτερη λύση για θήκη είναι κάτι σαν κι αυτό http://www.aliexpress.com/store/product/original-brand-leather-Flip-case-cover-for-xiaomi-redmi-note-2-phone-cases-for-xiaomi-redmi/114309_32599049736.html

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δε μαρεσουν αυτες οι θήκες.. Είναι που είναι τα 5,5άρια θηρία, με αυτο ειναι σαν πορτοφόλι. Καλύτερα να είναι σε τσαντάκι που λέει ο λόγος..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αυτή http://www.ebay.com/itm/252129070376?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT.

Άλλη αίσθηση.Δε μπαίνει στην flipcase αλλά έχω πάρει θήκη για ζώνη και μπαίνει εκεί.Πολύ προσεγμένη θήκη για τα λεφτά της.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ zaf!!! Μπορείς να μου πεις και ποια stable έχεις?

 

 

Φοράω την τελευταία ελληνική stable 7.2.3.

 

 

edit: Ναι ρε συ Kandilak, λάθος εκ παραδρομής, που έβαζα συνέχεια παλαιότερα και δεν ήπια ίχνος καφέ σήμερα!

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Το να μετρήσει η συσκευή τα σκαλοπάτια ενός ορόφου και πάλι μικρή είναι ή ζημία όπως δείχνει.

Τουλάχιστον η αλλαγή οθόνης ή αν είναι μαζί με frame σε αυτά τα κινητά είναι σχετικά εύκολη υπόθεση μιας και έρχονται φιξ μαζί με digitizer.

Το θεωρώ πιο δύσκολο μόνο η αλλαγή το digitizer κυρίως σε συσκευές που παίζουν στην χώρα μας(Samsung, LG)μία και είναι γεμάτο κόλλα.

Σε αυτά ούτε κατά διάνοια να χωρίσει digitizer-lcd αφού έχω δει η οθόνη εκτός την κόλλα είναι πάρα πολύ λεπτή και επίσης ευαίσθητη.

-Αυτά περί αλλαγής.

 

Μία ερώτηση το miclick σαν εφαρμογή γιατί πλέον δε παίζει?Ούτε σαν νέα εγκατάσταση.

Γνωρίζει κανείς κάτι περί αυτού, αν το έχει βέβαια δουλέψει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αυτή http://www.ebay.com/itm/252129070376?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT.

Άλλη αίσθηση.Δε μπαίνει στην flipcase αλλά έχω πάρει θήκη για ζώνη και μπαίνει εκεί.Πολύ προσεγμένη θήκη για τα λεφτά της.

 

Και εγώ την ίδια φοράω στο δικό μου. Δίνει άλλη αίσθηση στην συσκευή. Και λόγω των γωνιών που έχει, μου δίνει καλύτερη αίσθηση στο κράτημα.

Το μειονέκτημα της; Το μέταλλο γύρω γύρω είναι μαλακό και ευαίσθητο στις πτώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Φοράω την τελευταία ελληνική stable 7.2.3.

 

 

edit: Ναι ρε συ Kandilak, λάθος εκ παραδρομής, που έβαζα συνέχεια παλαιότερα και δεν ήπια ίχνος καφέ σήμερα!

Καλημερα!Υπαρχει καποιο λινκ για την 7.2.3?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η μεταλλική θηκη ειναι καλη? Δεν προκαλει προβληματα στο σημα? (Επισης μεγαλη βδομαδα τα ελτα δεν δουλευουν? Εχει ποσες μερες που ειναι το redmi note 2 στην αθηνα.. :S , καπου στις 5-6)
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε ένα βιντεακι με miui 8 πως θα φαίνονται οι κλήσεις

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Υπαρχει καποιο λινκ για την 7.2.3?

 

Mιλάμε για την ελληνική stable rom για το xiaomi redmi note 2. Εάν έχεις διαφορετική ρομ ή ελληνική developers θέλει καθαρή εγκατάσταση. Εάν είσαι σε προηγούμενη ελληνική stable δεν χρειάζεται τίποτα, την περνάς μόνο.

Ορίστε και το λινκ απ' το miui.gr --> https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/12305-Ενημέρωση-18-4-2016-H-νέα-λίστα-με-τις-STABLE-V7-2-ROMs-είναι-διαθέσιμη-για-λήψη/?pageNo=1

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

@zaf_4

Αν θυμαμαι καλά είχες και την 7.2.1 πιο πριν. Βρήκες διάφορες με την 7.2.3 ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η μεταλλική θηκη ειναι καλη? Δεν προκαλει προβληματα στο σημα? (Επισης μεγαλη βδομαδα τα ελτα δεν δουλευουν? Εχει ποσες μερες που ειναι το redmi note 2 στην αθηνα.. :S , καπου στις 5-6)

 

 

Έχει διαβαστεί ότι δημιουργούν θέμα με το σήμα. Για τα ελτα τι να σου πω, εγώ πήρα 3 πακετάκια προχθές στον Βόλο. Μπορείς να δεις στο elta tracking. Δώσε το track number σου να δούμε τι γίνεται. Εάν δεν το πάρεις σήμερα, αύριο; Μετά το Πάσχα να έχεις το νου σου.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Mιλάμε για την ελληνική stable rom για το xiaomi redmi note 2. Εάν έχεις διαφορετική ρομ ή ελληνική developers θέλει καθαρή εγκατάσταση. Εάν είσαι σε προηγούμενη ελληνική stable δεν χρειάζεται τίποτα, την περνάς μόνο.

Ορίστε και το λινκ απ' το miui.gr --> https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/12305-Ενημέρωση-18-4-2016-H-νέα-λίστα-με-τις-STABLE-V7-2-ROMs-είναι-διαθέσιμη-για-λήψη/?pageNo=1

 

Ειμαι με την dev 6.3.11. Καθαρη εγκατάσταση λεμε full wipe απο twrp? Factory reset και dalvik?

Link to comment
Share on other sites

@zaf_4

Αν θυμαμαι καλά είχες και την 7.2.1 πιο πριν. Βρήκες διάφορες με την 7.2.3 ;

 

Όχι, τρελές διαφορές να σου πω την αλήθεια. Ίδια μου φάνηκε, έκανε 2-3 μέρες να στρώσει η μπαταρία πάλι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειμαι με την dev 6.3.11. Καθαρη εγκατάσταση λεμε full wipe απο twrp? Factory reset και dalvik?

 

Ναι, κάνει και το full wipe από twrp recovery, όπως τα είπες. Εγώ είχα κάνει με SP flash tool, γιατί είχα θεματάκια από προηγούμενες ρομ που δεν μου έφευγαν.

Οδηγό έχει εδώ, εάν ενδιαφέρεσαι -->https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/12305-Ενημέρωση-18-4-2016-H-νέα-λίστα-με-τις-STABLE-V7-2-ROMs-είναι-διαθέσιμη-για-λήψη/?pageNo=1

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που διαπίστωσα εχθές. Που και που η μπαταρία θέλει να την αδειάζεις στο τέρμα, εχθές μου κλείνει απο μπαταρία το ξανά ανοίγω έχει 2% το δουλεψα σίγουρα ακόμα μία ώρα με 1% προτού ξανακλεισει. Σήμερα βλέπω ότι πέφτει πιο αργά

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Εντύπωση μου κάνει και εμένα με 1% και να κρατάει μια ώρα, με τι ρομ το έχεις και όντως να μάθουμε πόσες ώρες περίπου έχεις ενεργή οθόνη;

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Έχει δοκιμάσει κανείς αυτό : http://forum.xda-developers.com/redmi-note-2/development/mod-enable-clearmotion-miui-based-roms-t3278552?nocache=1 ?

Τι κερδίζω με το παραπάνω?

Ευχαριστώ προκαταβολικά,καλό Πάσχα και καλή Ανάσταση να χουμε :)

Link to comment
Share on other sites

Την τελευταία ελληνική, βλακια έκανα και δεν είδα πόσες, λογικά περασε τις 4,5 ωρες

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Με ΑICP αρκετό καιρό τώρα και όλα πάνε καλα. Παραθέτω πιο κάτω ενα απίστευτο sot!!! Βλέπω όμως το εξείς κουλο. Sot 6 ώρες με πολύ βαριά χρηση το δούλευα ασταμάτητα σε ίντερνετ fb messenger 30% φωτεινότητα.

Όταν όμως το τηλέφωνο το αφήνω και δεν τo χρησιμοποιώ πολύ μέσα στη μερα βγάζω γύρω στις 4-4.30 ώρες και ενω κλείνω τα παντα με greenify.Ακυρο τελειως αυτο. Γιατι να συμβαίνει;;;ξέρει κανεις;

Edited by ryan13
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μου ηρθε σημετα απο vickmall. Μια γρήγορη ερώτηση: factory reset πως κανω?

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...