Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλη η cm12.1 αλλα και παλι δεν μπορω να κανω δουλεια. ενω ολα μα ολα τα προγραμματα βγαινουν στο ιντερνετ με τα δεδομενα . το cyta4u Που το χρειαζομαι συνδεεται με το wifi αλλα οχι με τα δεδομενα, σε αλλη συσκευη με την ιδια καρτα σιμ δουλευει κανονικα.

ο λογος που αλλαξα σε cm ηταν αυτος(αν και τελικα βολευει καλυτερα απο την miui) και αν δεν βρω λυση θα πουλησω το τηλ. μου ειναι αχριστο αν δεν δουλεψει αυτο.

εχω δωσει δικαιωματα , εχω κανει ολες τις ρυθμισεις , εχω αλλαξει θεση στη σιμ , οτι μπορουσα να σκεφτω το εχω κανει , αλλα και παλι δεν

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

η stable eu 7.1.1.0 θα παρει update την 7.1.3.0 η να κατεβασω την ελληνικη?

 

Ουτε σε εμένα έρχεται αλλα δε με πειράζει γιατί λειτουργούν όλα σωστά με την 7.1.1

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν δοκίμασα τα εξής remote:

 

1) ir remote

2) ir plus

Δεν μου δούλεψε κανένα έχω την ελληνική gtv 5.12.17 developer

Έχετε τίποτα πιο εκλεκτό; :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=yGsN-Mdpvbc

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς την τελευταία ελληνική dev να μου πει τι λέει απο μπαταρία? Αν είναι να τη βάλω και γω. Έχω μείνει με 5.12.31

 

Εγω την έχω από το Σάββατο και δεν έχω βρει κάποιο bug μέχρι τώρα. Η μπαταρία μου φαίνεται πολύ καλύτερη από την προηγούμενη. Γενικά με την χρήση που κάνω, πάντα ανοιχτό WiFi ή δεδομένα βγάζω γύρω στις 4.30 ώρες οθόνη. Και μένει και ένα 15%. Αν και πότε δεν θα είναι αρκετή η αυτονομία, θεωρώ ότι η τελευταία dev είναι πετυχημένη.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν δοκίμασα τα εξής remote:

1) ir remote

2) ir plus

Δεν μου δούλεψε κανένα έχω την ελληνική gtv 5.12.17 developer

Έχετε τίποτα πιο εκλεκτό; :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=yGsN-Mdpvbc

 

Kαι εμένα έτσι μου ήρθε από Vickmall, με την GTV 5.12.17 όμως όπως λες έλειπε το remote. Ενα παιδί με το ίδιο θέμα κάποιες σελίδες πίσω είπε ότι κατέβασε την Ελληνική 5.12.17 και την πέρασε ξανά από πάνω και μόλις μπούταρε το τηλέφωνο είδε το remote.

Το διάβασα , το έκανα και εγώ με τα γνωστά wipe και την ξαναπέρασα από πάνω και πλέον έχει remote και είμαι και σίγουρος ότι πέρασα την σωστή Ελληνική και όχι αυτή που μου έστειλαν οι κινέζοι.

Edited by pontokeras
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν δοκίμασα τα εξής remote:

 

1) ir remote

2) ir plus

Δεν μου δούλεψε κανένα έχω την ελληνική gtv 5.12.17 developer

Έχετε τίποτα πιο εκλεκτό; :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=yGsN-Mdpvbc

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.remotefairy4&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα και γω τελικα σημερα απο βικμολ. Με χαλασε λιγο το καπακι ειναι λιγο ψευτικο αλλα κατα τ αλλα καλα. Και οφορτιστης? Μα καλα US? Με ανταπτορακι? Ελεος.....

 

Ηρθε κ μενα με την 5,12,17. Αλλα θελω να του περασω την μαμα ρομ και ας εχει μονο αγγλικα.

 

Απο που την κατεβαζω?

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

Kαι εμένα έτσι μου ήρθε από Vickmall, με την GTV 5.12.17 όμως όπως λες έλειπε το remote. Ενα παιδί με το ίδιο θέμα κάποιες σελίδες πίσω είπε ότι κατέβασε την Ελληνική 5.12.17 και την πέρασε ξανά από πάνω και μόλις μπούταρε το τηλέφωνο είδε το remote.

Το διάβασα , το έκανα και εγώ με τα γνωστά wipe και την ξαναπέρασα από πάνω και πλέον έχει remote και είμαι και σίγουρος ότι πέρασα την σωστή Ελληνική και όχι αυτή που μου έστειλαν οι κινέζοι.

 

θα φλασαρω και εγώ απλώς την κρατάω για λίγες μέρες να την τσεκάρω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πατρίδα ευχαριστώ δούλεψε.

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα και γω τελικα σημερα απο βικμολ. Με χαλασε λιγο το καπακι ειναι λιγο ψευτικο αλλα κατα τ αλλα καλα. Και οφορτιστης? Μα καλα US? Με ανταπτορακι? Ελεος.....

 

Ηρθε κ μενα με την 5,12,17. Αλλα θελω να του περασω την μαμα ρομ και ας εχει μονο αγγλικα.

 

Απο που την κατεβαζω?

 

Άκυρπ το url νόμιζα τη 5.12.17 ήθελες... :P

 

Όσο για το φορτιστή έτσι το στέλνουν αλλά τουλάχιστον ο δικός μου είναι τραγικός...

Έχω και πρίζες ασφαλείας στο σπίτι και όποτε πάω να βγάλω το φορτιστή, ο αντάπτορας μένει κολλημένος στη πρίζα...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς που αποθηκεύονται οι ηχογρφήσεις κλήσεων;

 

Στην εσωτερική μνήμη στο φάκελο MIUI\sound_recorder\call_rec

Link to comment
Share on other sites

....................................

Ηρθε κ μενα με την 5,12,17. Αλλα θελω να του περασω την μαμα ρομ και ας εχει μονο αγγλικα.

Απο που την κατεβαζω?

http://en.miui.com/download-274.html (χωρίς το play store κ.λ.π. (gapps)

κοίταξε κι εδώ

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/11189-%CE%95%CE%BD%CE%B7%CE%BC%CE%AD%CF%81%CF%89%CF%83%CE%B7-1-2-2016-H-%CE%BD%CE%AD%CE%B1-%CE%BB%CE%AF%CF%83%CF%84%CE%B1-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%B9%CF%82-STABLE-V7-1-ROMs-%CE%B5%CE%AF%CE%BD%CE%B1%CE%B9-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%B8%CE%AD%CF%83%CE%B9%CE%BC%CE%B7-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BB%CE%AE%CF%88%CE%B7/?pageNo=1

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, είχα τη τελευταία dev 6.1.28 απο miui hellas και επειδη η αυτονομια με αυτη τη rom ηταν αθλια πηγα ξανα σε προηγούμενη έκδοση χωρίς factory reset και κρασαραν οι ρυθμησεις και αλλα, τώρα πέρασα πάλι τη καινούρια έκδοση (6.1.28) με dalvik & wipe catch και δείχνει να παει καλά, είναι εντάξει να το αφησω ετσι οπως ειναι ή πρέπει να κάνω και factory reset τώρα?
Link to comment
Share on other sites

Ή 21 έχει έρθει αλλά δεν την έχω περάσει.μπορώ να προσπερασω κάποια και να βάλω την επόμενη κανονικά;;(δηλαδή να περιμενω την 28)σορρυ που ρωταω πάλι δηλαδή κάνω εγκατασταση το αρχείο και μετά απολύτως τίποτα;;δηλαδή δεν χρειάζεται κάποια επανεκκίνηση ή κάτι αλλο;;

Αφού κατέβει πατάς εγκατάσταση και τα κάνει όλα μόνο του.

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, είχα τη τελευταία dev 6.1.28 απο miui hellas και επειδη η αυτονομια με αυτη τη rom ηταν αθλια πηγα ξανα σε προηγούμενη έκδοση χωρίς factory reset και κρασαραν οι ρυθμησεις και αλλα, τώρα πέρασα πάλι τη καινούρια έκδοση (6.1.28) με dalvik & wipe catch και δείχνει να παει καλά, είναι εντάξει να το αφησω ετσι οπως ειναι ή πρέπει να κάνω και factory reset τώρα?

καλά είσαι ,δεν χρειάζεται factory reset, είναι ίδιες rom οι dev Ελληνικές

(από dev σε stable και το αντίθετο , χρειάζεται , έχουν διαφορετικές ρυθμίσεις )

 

Kαι εμένα έτσι μου ήρθε από Vickmall, με την GTV 5.12.17 όμως όπως λες έλειπε το remote. Ενα παιδί με το ίδιο θέμα κάποιες σελίδες πίσω είπε ότι κατέβασε την Ελληνική 5.12.17 και την πέρασε ξανά από πάνω και μόλις μπούταρε το τηλέφωνο είδε το remote.

Το διάβασα , το έκανα και εγώ με τα γνωστά wipe και την ξαναπέρασα από πάνω και πλέον έχει remote και είμαι και σίγουρος ότι πέρασα την σωστή Ελληνική και όχι αυτή που μου έστειλαν οι κινέζοι.

Έχω την Ελληνική Miui 7 , 6.1.29 dev ,

στον φάκελο εργαλεία=>Mi Home , (σύνδεσα μια samsung tv με το τηλεχειριστήριο)

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Άκυρπ το url νόμιζα τη 5.12.17 ήθελες... :P

 

Όσο για το φορτιστή έτσι το στέλνουν αλλά τουλάχιστον ο δικός μου είναι τραγικός...

Έχω και πρίζες ασφαλείας στο σπίτι και όποτε πάω να βγάλω το φορτιστή, ο αντάπτορας μένει κολλημένος στη πρίζα...:mad:

 

Λιγο κόλλα στιγμής ανάμεσα κ λύθηκε το πρόβλημα σου

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα σας..

Αν και παρακολουθω λιγο το τοπικ σας γιατι εχω παρει για 3 φιλους τη συγκεκριμενη συσκευη δεν ειμαι τοσο γνωστης διοτι προσωπικα ασχολουμαι με nexus και meizu.

Οι 2 συσκευες που ηρθαν απο vickmall ειχα περασμενη την ελληνικη ρομ αλλα η αλλη απο bangood πρεπει να εχει ερθει με ευρωπαικη και ο φιλος μου εχει προβλημα με το youtube το οποιο ειναι και προεγκαταστημενο...

Θελω να περασω την ελληνικη ρομ και θελω να μου πειτε αν οι ακολουθες οδηγιες ειναι σωστες:

1) πρωτα κανω αυτα τα βηματα ωστε να παρακαμψω τυγψων κλειδωμα

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/9969-Note-2-Flash-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-rom-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF-MiFlash-%CE%BA%CE%B1%CE%B8%CE%B1%CF%81%CE%AE-%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-updated/?pageNo=1

 

2) κατεβαζω την 6.1.29 και τη περναω με τη παρακατω μεθοδο?

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/5609-%CE%9F%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B2%CE%AC%CE%B8%CE%BC%CE%B9%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%A5%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%8D-MIUI-ROM-1%CE%BF%CF%82-%CE%A4%CF%81%CF%8C%CF%80%CE%BF%CF%82-%CE%BC%CE%AD%CF%83%CF%89-%CF%84%CE%B7%CF%82-ROM/

 

Συγγνωμη και παλι αλλα διαβασα το πρωτο ποστ που εχετε ολες τις απαντησεις αλλα δεν καταλαβαινω αν πρωτα απ ολα πρεπει να ακολουθησω τη πρωτη κινηση και επειτα να προχωρησω με τη δευτερη και φλασαρισμα της ρομ.

Σας ευχαριστω εκ των προτερων.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα σας..

Αν και παρακολουθω λιγο το τοπικ σας γιατι εχω παρει για 3 φιλους τη συγκεκριμενη συσκευη δεν ειμαι τοσο γνωστης διοτι προσωπικα ασχολουμαι με nexus και meizu.

Οι 2 συσκευες που ηρθαν απο vickmall ειχα περασμενη την ελληνικη ρομ αλλα η αλλη απο bangood πρεπει να εχει ερθει με ευρωπαικη και ο φιλος μου εχει προβλημα με το youtube το οποιο ειναι και προεγκαταστημενο...

Θελω να περασω την ελληνικη ρομ και θελω να μου πειτε αν οι ακολουθες οδηγιες ειναι σωστες:

1) πρωτα κανω αυτα τα βηματα ωστε να παρακαμψω τυγψων κλειδωμα

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/9969-Note-2-Flash-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-rom-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF-MiFlash-%CE%BA%CE%B1%CE%B8%CE%B1%CF%81%CE%AE-%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-updated/?pageNo=1

 

2) κατεβαζω την 6.1.29 και τη περναω με τη παρακατω μεθοδο?

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/5609-%CE%9F%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B2%CE%AC%CE%B8%CE%BC%CE%B9%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%A5%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%8D-MIUI-ROM-1%CE%BF%CF%82-%CE%A4%CF%81%CF%8C%CF%80%CE%BF%CF%82-%CE%BC%CE%AD%CF%83%CF%89-%CF%84%CE%B7%CF%82-ROM/

 

Συγγνωμη και παλι αλλα διαβασα το πρωτο ποστ που εχετε ολες τις απαντησεις αλλα δεν καταλαβαινω αν πρωτα απ ολα πρεπει να ακολουθησω τη πρωτη κινηση και επειτα να προχωρησω με τη δευτερη και φλασαρισμα της ρομ.

Σας ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Σωστά τα γράφεις η σειρά είναι σωστή. Αν και νομίζω ότι δεν χρειάζεσαι το δευτερο link γιατί είναι γραμμένα στο 2ο βήμα του πρώτου αυτά.

Μετά την εγκατάσταση της αγγλοκινέζικη Fastboot Rom θα έχεις και TWRP recovery που σημαίνει ότι μπορείς να κάνεις τα πάντα από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά τα γράφεις η σειρά είναι σωστή. Αν και νομίζω ότι δεν χρειάζεσαι το δευτερο link γιατί είναι γραμμένα στο 2ο βήμα του πρώτου αυτά.

Μετά την εγκατάσταση της αγγλοκινέζικη Fastboot Rom θα έχεις και TWRP recovery που σημαίνει ότι μπορείς να κάνεις τα πάντα από εκεί.

Τωρα το προσεξα καλυτερα...

Εχεις απολυτο δικιο και σε ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση.

Να σαι καλα.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Άκυρπ το url νόμιζα τη 5.12.17 ήθελες... :P

 

Όσο για το φορτιστή έτσι το στέλνουν αλλά τουλάχιστον ο δικός μου είναι τραγικός...

Έχω και πρίζες ασφαλείας στο σπίτι και όποτε πάω να βγάλω το φορτιστή, ο αντάπτορας μένει κολλημένος στη πρίζα...:mad:

 

Βαλε μια σταγονα κολα τυπου logo και θα εισαι οκ.....

Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακά γράφω ,παρέλαβα χθες ένα κινητό.Πήγα να κάνω καθαρή εγκατάσταση με miflash χωρίς επιτυχία(δεν μου αναγνώριζε την συσκευή καθόλου).Δοκίμασα τον ενναλακτικό τρόπο που δίνεται στο miui.gr για καθαρή εγκατάσταση μέσω εντολών dos(από cmd) πάλι χωρίς επιτυχία(δεν μου αναγνώριζε την συσκευή κ εκεί).Η λύση που μου δούλεψε με την βοήθεια ενός μέλους του miui.gr ήταν να περάσω το twrp μέσω του mi recovery και μετά με καλώδιο OTG να περάσω με καθαρή εγκατάσταση την ελληνική ROM.Χωρίς χρήση pc δηλαδή ήταν η λύση για εμένα.Το miflash δεν καταφέρνω να το δουλέψω πλέον αν και πριν 1-2 μήνες σε άλλα 2-3 κινητά redmi note 2 το χρησιμοποιούσα κανονικά.Ίσως να κάνω κάτι λάθος με drivers.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό νομίζω κ γω

 

Επειδή άλλαξα υπολογιστή ίσως εκεί να έχει γίνει κάτι.Αν κ στον προηγούμενο που είχα απλά είχα κάνει εγκατάσταση το miflash.Δεν είχα βάλει κάτι άλλο και μου δούλευε.Σε αυτόν δεν μου δουλεύει

Link to comment
Share on other sites

Επειδή άλλαξα υπολογιστή ίσως εκεί να έχει γίνει κάτι.Αν κ στον προηγούμενο που είχα απλά είχα κάνει εγκατάσταση το miflash.Δεν είχα βάλει κάτι άλλο και μου δούλευε.Σε αυτόν δεν μου δουλεύει

σε συσκευές xiaomi , τους drivers τους παίρνει αυτόματα ο υπολογιστής,

από τις ρυθμίσεις , επέλεξες τον εντοπισμό σφαλμάτων ?

όταν το συνδέεις με τον υπολογιστή , κατέβασες την "κουρτίνα" και επέλεξες το Συσκευή πολυμέσων (MTP) ?

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...