Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρόνια πολλά σε όλους.στο messenger όταν δέχομαι μήνυμα δε μου βγάζει τη μπαλιτσα με αυτόν που μου στέλνει το μήνυμα παρά μόνο ήχο και για να δω το μην πρέπει να μπω στην εφαρμογή.ή έκδοση που έχω αν βοηθαω είναι 5.12.31.

Χρόνια πολλά επίσης. Έχει ειπωθεί ξανά! Εάν διάβαζες στην πρώτη σελίδα. Εκεί που αναφέρει τα παντα για το κινητό μας, θα έμπαινες στη σελίδα να διαβάσεις το εξής -->

Ε: Δεν λειτουργεί το pop-up του Facebook Μessenger. Δεν δείχνει καν το εικονίδιο με τις φωτογραφίες στα πλάγια. Και όταν έχω κάποιο μήνυμα και πατάω στην top bar στις ειδοποιήσεις για να μου ανοίξει το μήνυμα δεν ανοίγει καν.

Α:*Πήγαινε στο: Κέντρο ασφαλείας => Δικαιώματα => Αυτόματη έναρξη => FaceBook Messenger και άνοιξε τον διακόπτη της αυτόματης εκκίνησης.

Μετά: Κέντρο ασφαλείας => Δικαιώματα => Δικαιώματα => Messenger => Ενεργοποίηση της τελευταίας επιλογής κάτω κάτω "Προβολή αναδυόμενου παραθύρου"

Κάνε τώρα Restart και ξαναδοκίμασε.

Το ίδιο μπορείς να κάνεις και για άλλες εφαρμογές που θες να εκκινούν αυτόματα ή να βγάζουν popup ειδοποιήσεις.[@caeser]

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@Ayrton

Δε νομιζω να εχεις προβλημα με την εγγύηση επειδή πέρασες ελληνική Ρομ!!!!

 

@takisdo

Έκανες wipe πριν το install?

Προτείνω να κανεις φουλ wipe και να φλασαρεις εκ νέου την Ρομ που θες να βαλεις

 

Ευχαριστω πολυ επιασε......!!

Link to comment
Share on other sites

@Ayrton

Δε νομιζω να εχεις προβλημα με την εγγύηση επειδή πέρασες ελληνική Ρομ!!!!

 

Αυτό που λές είναι σίγουρο? Δεν έχεις θέμα με την εγγύηση αν φλασάρεις Ελληνική Rom??

 

Επίσης, το ότι είναι στην 5.10.26 xiaomi eu rom, αλλα όταν κάνω αναβάθμιση, μου βγάζει ότι δεν υπάρχει νεότερη έκδοση, τι εστί? Πρέπει εγώ να την κατεβάσω και να την φλασάρω?

Edited by Ayrton
Link to comment
Share on other sites

Ριξε μια ματια στο αλμπουμ!οι φωτος ειναι τραβηγμενες απο εμενα!!η καμερα ειναι κατι παραπανω απο αξιολογη!!

 

https://flic.kr/s/aHsknRKXsQ

Καλή χρονιά να έχεις φίλε μου!

Λοιπόν ψάχνω πληροφορίες για αυτό το κινητό και θα σου πω ένα πράγμα!

Έκανα εγγραφη για να σου πω, να είναι πάντα Η Παναγιά μαζί σουκαι να σας έχει όλου καλά μέσα στο σπίτι σου και τα υπέροχα λουλούδια στο μπαλκόνι σου! Συγχαρητήρια! Πάω να αγοράσω το κινητό! Απο φωτό που ήταν και το μόνο που σκεφτόμουν... μου το κάλυψες πλήρως!:clap::dance:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά. Εγώ τώρα είμαι στο 92% και εχω 1 ώρα και 13 λεπτά οθόνης με την τελευταία ελληνική και με το παραπάνω tweak.

Να παραθέσω για όποιον σκεφτεί να το κάνει ο cpu είναι unlimited με tweaked touchboost στα 2 Cores 806mhz

 

Για το touchboost είχε τρεις επιλογές αν θυμάμαι καλά,την πρώτη επελεξες την modified;

πριν λίγες μέρες που παρήγγειλα είχα επιλέξει nl Post αλλά τελικά το tracking number που μου έδωσαν εμφανίζει πληροφορίες στο sg Post!! wtf!!

Και μένα είχε γίνει τον Οκτώβρη που παρήγγειλα από Vickmall,και καλύτερα γιατί με sing ήρθε τελικα σε λιγότερο από 10 μέρες!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το prime με ελληνική dev 5.11.26 και twrp. Το είχα κάνει με καθαρή εγκατάσταση. Για να βάλω τώρα την 5.12.31 χωρίς να χάσω προγράμματα και κωδικούς τι πρέπει να κάνω???
Link to comment
Share on other sites

Tην περνας απλως απο πανω με wipe cahce/dalvik

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το prime με ελληνική dev 5.11.26 και twrp. Το είχα κάνει με καθαρή εγκατάσταση. Για να βάλω τώρα την 5.12.31 χωρίς να χάσω προγράμματα και κωδικούς τι πρέπει να κάνω???

 

Και εγω από τη 5.11.26 πέρασα τη καινούργια με τον updater χωρίς wipe άψογη άξιζε ή αλλαγή μετά από 1 μηνα

Link to comment
Share on other sites

Πάω δηλαδή στο twrp κάνω wipe case dalvik και μετά εγκατάσταση? Σορρυ που ρωταω απλα είμαι λίγο άσχετος και δεν θέλω να χάσω αυτά που έχω.
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό κανεις!

 

@Ayrton

Αν χάνεις εγγύηση φλασαροντας αλλη Ρομ, τοτε 9.5 στους 10 δεν έχουμε εγγύηση!

Αλλωστε τα ίδια τα καταστήματα φλασαρουν ρομς ;)

Link to comment
Share on other sites

Πάω δηλαδή στο twrp κάνω wipe case dalvik και μετά εγκατάσταση? Σορρυ που ρωταω απλα είμαι λίγο άσχετος και δεν θέλω να χάσω αυτά που έχω.

 

Για σιγουριά ναι. Ή όπως είπε και ο Σάκης, πας στον updater και.την περνάς στεγνά από πάνω. Πατάς τις 3 τελιτσες πάνω δεξιά> επιλέξτε το πακέτο αναβάθμισης. Αν ειναι κοντινες ρομ δλδ..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω ξενερωσει με το ολο θεμα...παραγγελια 1 δεκεμβρη και σε οποιο track και αν εβαλα τον κωδικο που μου εστειλαν εμφανιζει μονο αυτο...μπορω να παρω καπου κανα τηλ. Μηπως βγαλω ακρη???
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά.... πόσο σας παίρνει να κάνετε το flash με το fastboot?

Είμαι αισίως στα 15 λεπτά... και δεν έχει προχωρήσει καν! Να ανησυχήσω?

Edited by Ayrton
Link to comment
Share on other sites

παιδια και εγω περιμενω ενα για ενα φιλο και ειναι ετσι απο 4/12.......μαλλον εχουν πολυ πλεξιμο:X στα αεροδρομια:lol::lol::lol:
XIAOMI MI8 LITE/ XIAOMI REDMI NOTE 2 PRIME
Link to comment
Share on other sites

Αφού ακύρωσα το miflash.... και το ξαναρποσπάθησα.... μάταια, καθώς το κινητό έκανε restart στο fastboot πριν προλάβω εγώ να το βρώ στο miflash με το refresh.... το κινητό ανοίγοντας, ήτανε σαν να έκανε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Και εκεί που πρίν δεν είχα καμία κινέζικη εφαρμογή, ξαφνικά απέκτησα καμπόσες!!! Ελεος...

Απλά... δεν το'χω... δεν με θέλει και το σύμπαν.... λεω να το αφήσω στην ησυχία του.

Link to comment
Share on other sites

@ mol αδερφουλη πιο build της cm χρησιμοποιείς γιατί σκέφτομαι να την δοκιμασω. Επίσης τι wipes διαλεγω πριν φλασαρω ? Είμαι με stable ελληνική τώρα με twrp rexovery.Αποτι διάβασα θα σταματήσει προς το παρόν λέει ο developer .. Αξίζει να την δοκιμασω ?
Link to comment
Share on other sites

@Ayrton

Φλασαρε απ το mi recovery. Πολύ απλή διαδικασία

 

@kyriasgr87

Στους xda, original development μια που γράφει στον τιτλο unofficial stable. Αν δε τη βρεις πές να ποσταρω λινκ.

Τη φλασαρα μέσω twrp και εκανα φουλ wipe τα παντα εκτος απο SD card και otg.

Επίσης τη Ρομ την έχω σε micro sd

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω ξενερωσει με το ολο θεμα...παραγγελια 1 δεκεμβρη και σε οποιο track και αν εβαλα τον κωδικο που μου εστειλαν εμφανιζει μονο αυτο...μπορω να παρω καπου κανα τηλ. Μηπως βγαλω ακρη???

Καλησπέρα και καλή χρονιά.

Μην αγχώνεσαι γιατί και εμένα από 17/11 το παρέλαβα 16/12 από banggood με SG post και εκεί που έβλεπα ότι έβλεπες και εσυ....... Σε μια νύχτα έβγαλε το track ένα κατεβατό στις 11/12 και το πήρα στις 16/12 και δεν ήταν γιορτές οποτε φαντάσου τι γίνεται τώρα.

Link to comment
Share on other sites

@Ayrton

Φλασαρε απ το mi recovery. Πολύ απλή διαδικασία

 

@kyriasgr87

Στους xda, original development μια που γράφει στον τιτλο unofficial stable. Αν δε τη βρεις πές να ποσταρω λινκ.

Τη φλασαρα μέσω twrp και εκανα φουλ wipe τα παντα εκτος απο SD card και otg.

Επίσης τη Ρομ την έχω σε micro sd

Ναι ρε το παρακολουθώ το νήμα ξέρω πια λες απλά επειδή διαβάζω καποιο ι με κάποια build έχουν θέματα γιαυτό σε ρωταω εσύ πιο έχεις ? Διαβάσες αυτό που σου είπα ότι θα σταματήσει προσωρινά το development?αα και κάτι ακόμα μπορώ να πάρω backup της stable miui που φοραω τώρα και αν δεν με καλύψει ή cm απλά να το κάνω restore ?

Link to comment
Share on other sites

παιδια ερωτηση σαν ασχετος....εβαλα την 24.12 πριν μερες με τον δευτερο τροπο μεσο recovery (απο τον οδηγο στην πρωτη σελιδα) μπορω με τον ιδιο τροπο να βαλω την καινουργια ρομ ?
XIAOMI MI8 LITE/ XIAOMI REDMI NOTE 2 PRIME
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...