Jump to content

Microsoft Lumia 535


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους,σημερα αγορασα ενα lumia 535 μονοκαρτο απο τον γερμανο στη Κατερινη στα 119€.Ειχα ενα galaxy s duos 2 το οποιο σαν δικαρτο με απογοητευσε λογω μπαταριας και το ειχα δικαρτο αλλα μια καρτα ανοιχτη μονο.Το κινητο ειναι αρκετα ομορφο,καθετε καλα στο χερι και μ αρεσε το πλαστικο.Το καπακι φοβηθηκα να το ανοιξω αλλα το εγχειριδιο με βοηθησε.Εχω πιασει lumia 520,530,625.Πολυ γρηγορο,χωρις κολληματα.Καλος ηχος,το touch μια χαρα χωρις κανενα θεμα.Ωραιο το double tap το οποιο μου αρεσει πολυ.Το λογισμικο ειναι branded απο την Cosmote απ οτι ειδα.Οι καμερες και το ηχειο ειναι πολυ καλα και με ικανοποιησαν πληρως.Η μπροστινη καμερα ειναι μακραν καλυτερη απο το samsung που ειχε 0,3Mpxls.Δεν μετανιωσα την επιλογη μου παρολο που μου ελεγαν πολλοι παρε Android και οχι Windows Phone.Εχει ολα τα βασικα Apps και ολα τα γνωστα Games.Το μονο που δεν καταφερα να κανω και δεν το βρισκω ειναι το πως να κατεβασω εφαρμογες απο το store γιατι ζηταει κατι myfamily δεν καταλαβα.

Μπορω να βρω λυση;

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα σε ολους,σημερα αγορασα ενα lumia 535 μονοκαρτο απο τον γερμανο στη Κατερινη στα 119€.Ειχα ενα galaxy s duos 2 το οποιο σαν δικαρτο με απογοητευσε λογω μπαταριας και το ειχα δικαρτο αλλα μια καρτα ανοιχτη μονο.Το κινητο ειναι αρκετα ομορφο,καθετε καλα στο χερι και μ αρεσε το πλαστικο.Το καπακι φοβηθηκα να το ανοιξω αλλα το εγχειριδιο με βοηθησε.Εχω πιασει lumia 520,530,625.Πολυ γρηγορο,χωρις κολληματα.Καλος ηχος,το touch μια χαρα χωρις κανενα θεμα.Ωραιο το double tap το οποιο μου αρεσει πολυ.Το λογισμικο ειναι branded απο την Cosmote απ οτι ειδα.Οι καμερες και το ηχειο ειναι πολυ καλα και με ικανοποιησαν πληρως.Η μπροστινη καμερα ειναι μακραν καλυτερη απο το samsung που ειχε 0,3Mpxls.Δεν μετανιωσα την επιλογη μου παρολο που μου ελεγαν πολλοι παρε Android και οχι Windows Phone.Εχει ολα τα βασικα Apps και ολα τα γνωστα Games.Το μονο που δεν καταφερα να κανω και δεν το βρισκω ειναι το πως να κατεβασω εφαρμογες απο το store γιατι ζηταει κατι myfamily δεν καταλαβα.

Μπορω να βρω λυση;

 

Μπαίνεις στη σελίδα του Microsoft λογαριασμού σου από τον υπολογιστή και αλλάζεις την ηλικία σου σε 18+.

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις στη σελίδα του Microsoft λογαριασμού σου από τον υπολογιστή και αλλάζεις την ηλικία σου σε 18+.

Θενκς,αλλα επειδη δεν εχω υπολογιστη,τι μπορω να κανω;

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Θενκς,αλλα επειδη δεν εχω υπολογιστη,τι μπορω να κανω;

 

Βλέπω ότι μπορείς να επεξεργαστείς τα στοιχεία σου και από το κινητό. Θα μπεις εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Πότε βγαίνουν τα windows 10 στην Ελλάδα για 535???

 

Για τα Windows Phone 10, έχουν πει μάλλον από Νοέμβρη, αν όλα παν καλά κ.λ.π

Τώρα για το κάθε τηλ/νο πόσο μάλλον για Ελλάδα όπως καταλαβαίνεις κανείς δε μπορεί να σου πεί

ούτε η ίδια η Microsoft.

Link to comment
Share on other sites

NAI και σε εμενα βγαζει οθονη να βαλω pin

και το χρησιμοποιει ο πατερας μου για χαλαρη χρηση ουτε ιντερνετ ουτε εφαρμογες κ.α.

 

//εφυγε οπως ειναι για nokia care φαληρου να φτιαχτει και το Moultitouch γιατι ουτε στα δυο δακτυλα δεν την παλευει καλα!

 

 

Για να σας ζητάει πιν λογικά κάνει επανεκκίνηση. Δοκίμαστε hard reset σε πρώτη φάση.

 

 

μετα την παραλαβη η αφη και το multitouch δουλευουν μια χαρα

//για το pin που το ζηταει οταν του το ειπα ηταν ενημερος για το issue στο καταστημα οποτε ελπιζω να φτιαχτηκε

 

 

αποτυχια τελικα.....:(:( ενω το multitouch φτιαχτηκε, η οθονη βαλτε PIN σημερα ξαναβγηκε!

προφανως πριν το παω ειχα κανει και hard reset...

 

//ξανακανω επαναφορα του τηλεφωνου στις εργοστασιακες ρυθμισεις και αν το ξαναβγαλει το pin ε τοτε θα τους παρει ο δ....

 

// η πλακα η μεγαλυτερη οταν το ετρεξα εδω λεει οτι "Το τηλέφωνό σας είναι εντάξει"

https://www.microsoft.com/el-gr/mobile/support/product/lumia535/faq/?action=singleTopic&topic=FA144482&category=softwareupdateanddownload

Edited by Dejan457
Link to comment
Share on other sites

αποτυχια τελικα.....:(:( ενω το multitouch φτιαχτηκε, η οθονη βαλτε PIN σημερα ξαναβγηκε!

προφανως πριν το παω ειχα κανει και hard reset...

 

//ξανακανω επαναφορα του τηλεφωνου στις εργοστασιακες ρυθμισεις και αν το ξαναβγαλει το pin ε τοτε θα τους παρει ο δ....

 

// η πλακα η μεγαλυτερη οταν το ετρεξα εδω λεει οτι "Το τηλέφωνό σας είναι εντάξει"

https://www.microsoft.com/el-gr/mobile/support/product/lumia535/faq/?action=singleTopic&topic=FA144482&category=softwareupdateanddownload

 

Προσέξτε τι αρχεία έχετε στις συσκευές σας.... Είχε το ίδιο θέμα γνωστός μου (τις επανεκκινήσεις, όχι το digitizer). Έκανα soft reset, δεν άλλαξε κάτι. Έβγαλα τις κάρτες, δεν άλλαξε κάτι. Έκανα χειροκίνητο back up, όχι στο OneDrive και του έκανα hard reset. Μετά, σέταρα μόνο το mail του, χωρίς να περάσω κανένα αρχείο. Μετά πέρασμα μίας ομάδας κάθε φορά αρχείων. Πρώτα κομμάτια mp3. Μετά εικόνες. Τη ζημιά την έκανε μια εικόνα και μόνο. Στη συγκεκριμένη υπήρχε και θέμα μεταφοράς, από τον υπολογιστή στο κινητό. Τέλος, δοκίμασα και κάτι άλλο. Όσο υπήρχαν όλα τα υπόλοιπα αρχεία στο κινητό, εκτός από την εικόνα, το κινητό ήταν άψογο. Αφού την έβαλα, μετά από 2 ώρες έκανε επανεκκίνηση. Προσέξτε τα αρχεία σας.....

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Τη ζημιά την έκανε μια εικόνα και μόνο. Στη συγκεκριμένη υπήρχε και θέμα μεταφοράς, από τον υπολογιστή στο κινητό. Τέλος, δοκίμασα και κάτι άλλο. Όσο υπήρχαν όλα τα υπόλοιπα αρχεία στο κινητό, εκτός από την εικόνα, το κινητό ήταν άψογο. Αφού την έβαλα, μετά από 2 ώρες έκανε επανεκκίνηση. Προσέξτε τα αρχεία σας.....

 

Και πολύ πιθανό να έκανε restart όταν η φωτογραφία εμφανιζόταν στο live tile

http://gfka-rc.blogspot.gr // RC Nitro Cars - RC Track
Link to comment
Share on other sites

Και πολύ πιθανό να έκανε restart όταν η φωτογραφία εμφανιζόταν στο live tile

 

Στην περίπτωσή μου, όχι. Το άτομο δεν έχει αυτό το live tile στη start screen του. Και μόνο που ήταν αποθηκευμένη στη συσκευή, έκανε restart. Από τη στιγμή που τη διέγραψε, η συσκευή δουλεύει "ρολόι".

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι μπορείς να επεξεργαστείς τα στοιχεία σου και από το κινητό. Θα μπεις εδώ.

Το εκανε μια φιλη απο υπολογιστη και ολα οκ.Παραθετω και στατιστικα για τη 2η φορτιση που εκανα.Απλα εντυπωσιασμενος.Ειχα ανοιχτο wifi,data 2G και τοποθεσια για να δοκιμασω την cortana με αλλαγη γλωσσας.Περασα εφαρμογες,

browsing,φωτογραφιες,μουσικη για καμια ωρα.Εχω εξοικονομηση ενεργειας απο το 20% και κατω.Ειναι στο 6% και ειναι 19 ωρες και 7 λεπτα χωρις φορτιση.Αρκετα ικανοποιημενος και για εμενα ειναι ακριβως στα μετρα μου η μπαταρια.Το μονο που με παραξενεψε ειναι οτι θελει 3-3,5 ωρες για μια πληρη φορτιση.Αλλα δεν ειναι τιποτα μπροστα σε ολα τα αλλα.Καμια καλη θηκη που μπορω να βρω; Κατα προτιμηση flip ή θηκη που καλυπτει την πλατη του τηλεφωνου και τα πλαινα.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Το εκανε μια φιλη απο υπολογιστη και ολα οκ.Παραθετω και στατιστικα για τη 2η φορτιση που εκανα.Απλα εντυπωσιασμενος.Ειχα ανοιχτο wifi,data 2G και τοποθεσια για να δοκιμασω την cortana με αλλαγη γλωσσας.Περασα εφαρμογες,

browsing,φωτογραφιες,μουσικη για καμια ωρα.Εχω εξοικονομηση ενεργειας απο το 20% και κατω.Ειναι στο 6% και ειναι 19 ωρες και 7 λεπτα χωρις φορτιση.Αρκετα ικανοποιημενος και για εμενα ειναι ακριβως στα μετρα μου η μπαταρια.Το μονο που με παραξενεψε ειναι οτι θελει 3-3,5 ωρες για μια πληρη φορτιση.Αλλα δεν ειναι τιποτα μπροστα σε ολα τα αλλα.Καμια καλη θηκη που μπορω να βρω; Κατα προτιμηση flip ή θηκη που καλυπτει την πλατη του τηλεφωνου και τα πλαινα.

 

Για ό,τι αφορά τα αξεσουάρ των Lumia συσκευών της Microsoft μπορείς να απευθυνθείς στο σχετικό θέμα: [Επίσημο] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Προσέξτε τι αρχεία έχετε στις συσκευές σας.... Είχε το ίδιο θέμα γνωστός μου (τις επανεκκινήσεις, όχι το digitizer). Έκανα soft reset, δεν άλλαξε κάτι. Έβγαλα τις κάρτες, δεν άλλαξε κάτι. Έκανα χειροκίνητο back up, όχι στο OneDrive και του έκανα hard reset. Μετά, σέταρα μόνο το mail του, χωρίς να περάσω κανένα αρχείο. Μετά πέρασμα μίας ομάδας κάθε φορά αρχείων. Πρώτα κομμάτια mp3. Μετά εικόνες. Τη ζημιά την έκανε μια εικόνα και μόνο. Στη συγκεκριμένη υπήρχε και θέμα μεταφοράς, από τον υπολογιστή στο κινητό. Τέλος, δοκίμασα και κάτι άλλο. Όσο υπήρχαν όλα τα υπόλοιπα αρχεία στο κινητό, εκτός από την εικόνα, το κινητό ήταν άψογο. Αφού την έβαλα, μετά από 2 ώρες έκανε επανεκκίνηση. Προσέξτε τα αρχεία σας.....

 

 

 

Dejan δοκίμασε να αλλάξει σιμ. Ή βάλε κάποια άλλη αν εχεις

 

 

Και πολύ πιθανό να έκανε restart όταν η φωτογραφία εμφανιζόταν στο live tile

 

thanx για την κουβεντα

ημουν απο παλαιοτερα υποψιασμενος για την καρτα sim ,που στην προκειμενη περιπτωση εχω σχετικα νεα 4g sim, οπως και για την sd card που μπορει να μην συνεργαζεται καλα. Στην τελευταια περιπτωση δεν εχω τοποθετησει καρτα sd extra.

Οσο για τα αρχεια που εχω μεσα σε πρωτη φαση δεν μετεφερα κατι video που ειχα πριν παρα μονο manual κατι εικονες. Για να δουμε...

 

 

===============

==================

======================

 

//Ξαναεβγαλε την οθονη βαλτε Pin...

Πλεον δεν υπαρχει ουτε δειγμα εικονας βιντεο mp3 ή αλλου τυπου αρχειου....

Για να δουμε.....

Edited by Dejan457
Link to comment
Share on other sites

Για ό,τι αφορά τα αξεσουάρ των Lumia συσκευών της Microsoft μπορείς να απευθυνθείς στο σχετικό θέμα: [Επίσημο] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)

Ευχαριστω για την κατατοπιση.Μια ερωτηση ακομα; Οταν φορτιζω το κινητο(με τον μανισιο φορτιστη) το βαζω να φορτισει και κανει τον ηχο της φορτισης αλλα βλεπω οτι στην φαινεται οτι φορτιζει και μετα απο λιγο οτι δεν φορτιζει και το κανει συνεχεια.Αλλα στο 100% φτανει και μενει η ενδειξη της φορτισης σταθερη.Μηπως συμβαινει κατι;

Το εχω απο την Παρασκευη και ανησυχω μηπως εχει προβλημα...

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την κατατοπιση.Μια ερωτηση ακομα; Οταν φορτιζω το κινητο(με τον μανισιο φορτιστη) το βαζω να φορτισει και κανει τον ηχο της φορτισης αλλα βλεπω οτι στην φαινεται οτι φορτιζει και μετα απο λιγο οτι δεν φορτιζει και το κανει συνεχεια.Αλλα στο 100% φτανει και μενει η ενδειξη της φορτισης σταθερη.Μηπως συμβαινει κατι;

Το εχω απο την Παρασκευη και ανησυχω μηπως εχει προβλημα...

 

Η ένδειξη της φόρτισης στο πάνω μέρος της οθόνης δεν μένει σταθερή εκτός από όταν φτάνει το 100%. Ωστόσο, το κινητό εξακολουθεί να φορτίζει.

Link to comment
Share on other sites

Η ένδειξη της φόρτισης στο πάνω μέρος της οθόνης δεν μένει σταθερή εκτός από όταν φτάνει το 100%. Ωστόσο, το κινητό εξακολουθεί να φορτίζει.

Αρα δεν υπαρχει προβλημα; Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια,ειναι πρωτη φορα που παιρνω Windows Phone και προσπαθω να τα συνηθησω.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

ισχύει ότι στο lumia 535 δουλεύουν και οι 2 sim 3g?

δηλαδή και οι δύο συνδέονται σε data ύστερα από επιλογή?

στο lumia 535 που είδα έγω όταν έκλεινα το 3g της 1 sim

αυτομάτως το άλλο slot σιμ πήγαινε σε 3g

δηλαδή δεν μπορώ να κλείσω το 3g ...... κάποιος που να το έχει παρατηρήσει?

το διάβασα και εδώ..

 

http://www.7tutorials.com/reviewing-microsoft-lumia-535-true-successor-lumia-520

 

It works with two micro-SIMs that can be connected at the same time through 3G but you cannot use both SIMs at the same time for the Internet connection.

Edited by niotheros
Γραφή SMS
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ισχύει ότι στο lumia 535 δουλεύουν και οι 2 sim 3g?

δηλαδή και οι δύο συνδέονται σε data ύστερα από επιλογή?

στο lumia 535 που είδα έγω όταν έκλεινα το 3g της 1 sim

αυτομάτως το άλλο slot σιμ πήγαινε σε 3g

δηλαδή δεν μπορώ να κλείσω το 3g ...... κάποιος που να το έχει παρατηρήσει?

το διάβασα και εδώ..

 

http://www.7tutorials.com/reviewing-microsoft-lumia-535-true-successor-lumia-520

 

It works with two micro-SIMs that can be connected at the same time through 3G but you cannot use both SIMs at the same time for the Internet connection.

Σε όλα τα lumia μπορείς να επιλέξεις ποια κάρτα θα χρησιμοποιείς για δεδομένα και οι δυο μπορούν να συνδεθούν. Μια τη φορά, όχι ταυτόχρονα.

Edited by niotheros
τροποποίηση παράθεσης
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τα lumia μπορείς να επιλέξεις ποια κάρτα θα χρησιμοποιείς για δεδομένα και οι δυο μπορούν να συνδεθούν. Μια τη φορά, όχι ταυτόχρονα.

 

το θέμα είναι ότι όταν κλείνω το 3g στην μία sim ενεργοποιείται αυτόματα το 3g της άλλης sim δηλαδή δεν κλείνει το 3g και στις 2 sim..

Edited by niotheros
Γραφή SMS
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το θέμα είναι ότι όταν κλείνω το 3g στην μία sim ενεργοποιείται αυτόματα το 3g της άλλης sim δηλαδή δεν κλείνει το 3g και στις 2 sim..

Δεν νομίζω να ισχύει αυτό που λες. Οι κάρτες χρησιμοποιουν το 3G όταν συνδέονται στο ίντερνετ. Αν εσύ στην κάρτα που χρησιμοποιείς για σύνδεση ορίσεις ανώτατη ταχύτητα τα 2G η άλλη μένει ανεπιρέαστη στα 2G. Που είδες ότι ενεργοποιείται το 3g της άλλης κάρτας;

Edited by niotheros
τροποποίηση παράθεσης
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή όταν έχω κλειστά δεδομένα δεν εκπέμπει η κεραία σε 3g?

αυτό που σου περιέγραψε γίνεται σε lumia 535 που είδα σίγουρα

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Edited by niotheros
Γραφή SMS
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από SAR τι λέει το κινητό;
Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από SAR τι λέει το κινητό;

 

Πολύ καλό SAR. Eχει συζητηθεί αυτό το θέμα

δες εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5798851#post5798851

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 535

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...