Jump to content

Microsoft Lumia 535


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πηρα σε 4 καταστηματα στην Αθήνα, μόνο στο 1 ήταν ενήμεροι για το θεμα και αυτο, και που μου είπαν πως δεν εχει στείλει κάτι η microsoft/δεν εχουν εξουσιοδοτηση. οποτε αυτο που γινεται ειναι πως ελεγχει ο τεχνικος το πανελ βλεπει αν ειναι απο τα προβληματικα η οχι και το στελνουν εξωτερικο

υ.γ: ευχομαι να βρουμε λυση γιατι το κινητο ειναι οντως "διαμαντι" αλλα το προβλημα με την οθονη ειναι ανυποφορο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πας: Ρυθμίσεις - Ήχοι κλήσεων - διαχείρηση ήχων εφαρμογής. Εκεί σου βγάζει μια λίστα προγραμμάτων. Κάπου χαμηλά είναι και η ρύθμιση ήχων για τα μηνύματα.

Επίσης σε κάθε επαφή μπορείς να βάλεις ότι ήχο κλήσης και μηνύματος θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα,κανένα ''κόλπο'' για να μη φεύγει η μπαταρία σαν ''νεράκι'';

 

Έλεγξε στην οικονομία μπαταρίας τις εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο και απέτρεψε όσες δεν χρειάζεσαι από το να το κάνουν αυτό.

Επίσης έλεγξε στις ρυθμίσεις>email+λογαριασμοί αν κάποιος λογαριασμός σου δεν συγχρονίζει και σου καταναλώνει την μπαταρία προσπαθώντας ανεπιτυχώς να συγχρονίσει.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως η μπαταρία δυστυχώς δεν βγάζει μέρα με αυξημένη χρήση.

Άμα κλείσεις βέβαια τα πάντα και κάνεις μόνο λίγες κλήσεις, μουσική και λίγο σερφάρισμα, θα βγάλει εύκολα μέρα πιστεύω.

 

Καλά, άμα πας να παίξεις κάνα παιχνίδι του στυλ "angry birds epic" φεύγει άκλαυτη.

Όπως άκλαυτη φεύγει και με το gps.

 

Για τα λεφτά του και την μπαταρία του δεν περίμενα και πολύ περισσότερα βέβαια.

Απλά, οι ύμνοι για την μπαταρία του 640 (μεγαλύτερη αλλά και μεγαλύτερη ανάλυση οθόνης) μου δημιούργησαν υπερβολικές προσδοκίες.

Edited by Moriarty
Link to comment
Share on other sites

Με το GPS όλες άκλαυτες φεύγουν.:D

 

Η αλήθεια είναι πως απείχα καιρό από τα smartphone και δεν έχω μέτρο σύγκρισης. Είχα συνηθίσει να φορτίζω 1 τη βδομάδα. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το κινητό απο επιδότηση. Είναι οκ - χωρίς προβλήματα. Ακουστικά είχα τα xiaomi 3.

 

μοναδικό σκάσιμο στην εφαρμογή windows insider - κάνει reboot

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το κινητό απο επιδότηση. Είναι οκ - χωρίς προβλήματα. Ακουστικά είχα τα xiaomi 3.

 

μοναδικό σκάσιμο στην εφαρμογή windows insider - κάνει reboot

 

φιλε μου εσυ που δεν εχεισ προβλημα, θα σου ηταν εύκολο να τραβηξεις φωτογραφία το μπροστα του κινητου σου;

 

απο οτι εχω δει στα καινουρια πανελ μπορεις να διακρινεις τους proximity σενσορες κλπ ενω π.χ στο δικο μου δεν μπορω να τα δω

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα,πως μπορώ να ρυθμίσω το viber για να είμαι συνέχεια σε "σύνδεση" ;

 

Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να κρατάς την εφαρμογή minimised. Να. Μην την κλείνεις, δηλαδή, με το βελάκι, αλλά να την κρατάς στο παρασκήνιο με το πλήκτρο των Windows.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εσυ που δεν εχεισ προβλημα, θα σου ηταν εύκολο να τραβηξεις φωτογραφία το μπροστα του κινητου σου;

 

απο οτι εχω δει στα καινουρια πανελ μπορεις να διακρινεις τους proximity σενσορες κλπ ενω π.χ στο δικο μου δεν μπορω να τα δω

 

ευχαριστω

 

Καλημέρα

Sorry δεν μπορώ να βγάλω φώτο. Δεν φαίνεται με το μάτι κάτι... Σε ποιό σημείο βρίσκονται ακριβώς; Η οθόνη δεν έχει ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα.

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να κρατάς την εφαρμογή minimised. Να. Μην την κλείνεις, δηλαδή, με το βελάκι, αλλά να την κρατάς στο παρασκήνιο με το πλήκτρο των Windows.

 

δεν χρειάζεται να το κάνει αυτό. το viber όπως και όλες οι εφαρμογές τέτοιου είδους απλά πρεπει να έχουν ενεργοποιημενη την λειτουργια και στο παρασκήνιο..

Στην πραγματικοτητα η "λειτουργια και στο παρασκήνιο" ειναι ένα service

με απλά λόγια το εκτελέσιμο του frontend ειναι διαφορετικό από το service.

περίπου σαν να έχεις 2 διαφορετικά προγράμματα.. το ένα φροντίζει να λαμβάνει τα push (μηνύματα στην περίπτωση μας)

και το άλλο απλά τα παρουσιάζει...

 

Παίδες καλησπέρα,πως μπορώ να ρυθμίσω το viber για να είμαι συνέχεια σε "σύνδεση" ;

 

1.Να μην έχεις ενεργοποιημενη την οικονομία μπαταρίας. ή τουλάχιστον να γνωρίζεις ότι περιορίζει την λειτουργικότητα όταν ειναι σε "οικονομία" (όπως σε όλα τα smartphones) ή ακολουθώντας το βήμα 2 τσέκαρε να επιτρέπετε στην συγκεκριμένη εφαρμογή να λειτουργεί και στην οικονομία.

2.Φρόντισε στην οικονομία μπαταρίας στην 2η σελίδα που λέει "χρήση" να δεις ότι στο viber επιτρέπει να λειτουργεί στο παρασκήνιο. (πατά παρατεταμένα στο όνομα της εφαρμογής για λεπτομέρειες)

3.Σιγουρέψου ότι στης "ειδοποίησης + ενέργειες" ειναι ενεργοποιημενο το viber.

4.Πας στον ελεγχο δεδομένων και απενεργοποιησε την λειτουργια "Περιορισμός δεδομένων παρασκηνίου"

(αν έχεις Q τότε απενεργοποιησε και την λειτουργια "Περιορισμός δεδομένων παρασκηνίου σε περιαγωγή"

5. Όταν λαμβάνει UPDATE στο viber, φρόντισε να το ανοίξεις έστω μια φορά μετά την αναβάθμιση.

 

Αυτά μου έρχονται τώρα. αν θυμηθώ και κάτι άλλο θα το προσθέσω.

Edited by Dimis164

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να ρωτησω κατι ? υπαρχει καποιος που το πηγε για σερβις και ολα του πηγαν καλα; σε ξενα φορουμς, ιταλικα, γαλλικα, γερμανικα αρχισαν να αντικαθιστανε panels με εμας τι γινεται; το κινητο ειναι απιστευτο αλλα δεν παλευεται αμα καποιος εχει λιγο υγρασια στα χερια του τρελενεται το touch

 

εμενα το εχουν στειλει στην arvato (3 ημερων κινητο) για το θεμα της οθονης και κοντευουν 20 μερες, ουτε φωνη ουτε ακροαση.

για μενα, η χειροτερη επιλογη συσκευης που εχω κανει ποτε. αν και οποτε το φτιαξουν η θα το σπρωξω η πιο πιθανο να το χαρισω στον αδερφο μου/μανα μου

 

και ειναι ειλικρινα μεγαλη απογοητευση γιατι μετα το lumia 920 που ηταν εξαιρετικη συσκευη αλλα το εδωσα γιατι τα windows τοτε ειχαν πολλες ελλειψεις (για μενα τουλαχιστον), πηρα αυτη τη συσκευη και πραγματικα ενθουσιαστηκα απο την αναβαθμισμενη εμπειρια χρησης, μονο που δε προλαβα να τα χαρω...για μενα, δες τη καινουργια σειρα (540/640) μη χασεις το χρονο και το χρημα σου με το 535. ηταν ενα αποτυχημενο πειραμα

Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s
Link to comment
Share on other sites

δεν χρειάζεται να το κάνει αυτό. το viber όπως και όλες οι εφαρμογές τέτοιου είδους απλά πρεπει να έχουν ενεργοποιημενη την λειτουργια και στο παρασκήνιο..

Στην πραγματικοτητα η "λειτουργια και στο παρασκήνιο" ειναι ένα service

με απλά λόγια το εκτελέσιμο του frontend ειναι διαφορετικό από το service.

περίπου σαν να έχεις 2 διαφορετικά προγράμματα.. το ένα φροντίζει να λαμβάνει τα push (μηνύματα στην περίπτωση μας)

και το άλλο απλά τα παρουσιάζει...

 

Πάντως, αυτά που γράφεις έχω κάνει και κάπου κάπου στέλνει περίεργες ειδοποιήσεις.. Σε 820 όμως..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Το πουλησα μετά απο εναν μηνα,και πραγματικα ησυχασα.

Κριμα παντως το κινητο (για μενα προσωπικα) ηταν αψογο κατα τα αλλα...Επισης η Microsoft με αυτη την κινηση της να μην αναλαμβανει την ευθυνη για την διορθωση του προβληματος, η την αμεση αντικατασταση της συσκευης με εκανε να μετανοιωσω την πρωτη προσπαθεια μου να χρησιμοποιησω το λειτουργικο της.

Link to comment
Share on other sites

έχω ένα 535 στα χέρια μου λευκό.μολις τελειωσα το στήσιμο.εξαιρετικη συσκευή αν αναλογιστείς τα χρήματα που κοστίζει.το πήρα από έναν φίλο επειδή δεν τον βόλεψε και γύρισε στο αγαπημένο του iphone4.είναι από το πλαίσιο αγορασμένο τον Φλεβάρη.ο φιλος δεν ασχολουταν καθολου με το κινητο.μολις το πηρα έκανε μια αναβάθμιση.οσον αφορα το πρόβλημα με το touch,εβαλα την εφαρμογή και μέχρι 3 δάχτυλα πάει οκ.μετα αρχίζει και μπερδεύει.με 2 δάχτυλα άψογο.απλα θα σας πω πως αν δεν τα μετακινώ βλέπει και τα 5.πάντως όση ώρα το δουλεύω η απόκριση στην οθόνη είναι υποδειγματικη.πολυ σβελτο το κινητό πάντως.
Link to comment
Share on other sites

Λυθηκε και το προβλημα με τον αισθητηρα μετα απο εσωτερικο καθαρισμο.

Επιτελους μετα απο 6 μηνες το κινητο λειτουργει σωστα. :happy:

+1 στην nokia care Κατερινης :)

Link to comment
Share on other sites

Βγάζει μονο 550 ο φορτιστης ενω η μπαταρία είναι στα 1900. Αμα το βαλεις ενω έχεις ακόμα 10% (1900- ~200 = ~1700) , ναι θα κανει λίγο πανω απο τις 3 ώρες (550*3 = 1650) πλην οτι καίει επειδή είναι ανοιχτό. Αυτός ο υπολογισμός θα ήταν πιο σωστός αν φόρτιζε κλειστό το κινητό αλλά στα λουμια δεν γίνεται αυτό. Edited by mario27
Link to comment
Share on other sites

Σε πολύ σύντομο χρονικό διάστημα και με σχετική προσοχή στη χρήση παρατηρώ αρκετές γρατζουνιές στην κακώς προεξέχουσα κάμερα.

Κι απ ότι είδα η επίσημη θήκη δεν δίνει καθόλου περαιτέρω προστασία.

Link to comment
Share on other sites

Σε πολύ σύντομο χρονικό διάστημα και με σχετική προσοχή στη χρήση παρατηρώ αρκετές γρατζουνιές στην κακώς προεξέχουσα κάμερα.

Κι απ ότι είδα η επίσημη θήκη δεν δίνει καθόλου περαιτέρω προστασία.

 

Πάρε μια θήκη flip. Η καλύτερη προστασία γενικότερα για smartphones, προσωπικά. Προστατεύει κάμερα, οθόνη, από το άκυρο πάτημα των hardware πλήκτρων και είναι και εύκολο να χρησιμοποιήσεις τη συσκευή σου. Αν θες, έχω link για φθηνή και καλή τέτοιου είδους θήκη.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 535

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...