Jump to content

Microsoft Lumia 535


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο δικό μου από Amazon.fr δεν είχε. Σε σακουλάκι ήταν. νομιζω ότι σε όλους έτσι θα ειναι.. κατά τα άλλα ήταν σφραγισμένο.

 

Εγώ έφερα ένα για την αδερφή μου από Microsoft store Ιταλίας και είχε ζελατίνα με

σπεκς του κινητού πάνω.

 

Βεβαιως στέλνει και το γερμανικό και το γαλλικό και το ιρλανδικό.(έχω αγοράσει προϊόντα προσωπικά και από φιλικό περιβάλλον όπου εξίσου έχουν κάνει αγορές)

Μόνο αγγλικό και ιταλικό δεν έχω δοκιμάσει.

 

Το ιταλικό στέλνει κανονικά Ελλάδα. Τα δέματα φεύγουν από Ολλανδία.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

επικοινωνια που ειχα με κοτσοβολος μου ειπαν οτι το διαθετουν κατοπιν παραγγελιας απο προμηθευτη (αυτο δεν το καταλαβα) σε 10 με 15 εργασημεσ μερες στην τιμη 119€.
Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Σημαίνει οτι θα το παραγγείλεις στον Κότσο, αυτοί θα το παραγγείλουν απ' τον προμηθευτή τους και θα στο φερουν...
:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

το διπλό τάμπ για ενεργοποίηση της οθόνης σας πιάνει με τη πρώτη?

Απο οθόνη αναμονής εννοείς διπλό ταπ η απο τελείως σβηστή οθόνη σε κατάσταση αναμοής?

Εμένα σε καμία απο τις δύο περιπτώσεις δεν ενεργοποιε'ιται....αλλά δεν ξερω μηπως πρέπει προηγουμένως να έω κάνει καποια ενεργοποιηση της δυνατότητας απο τις ρυθμίσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

από τελείως σβηστή οθόνη σε κατάσταση αναμονής

Θα πας ρυθμίσεις και μετά προς το τέλος αφη και θα το τσεκάρεις, πες μου μετά το αποτέλεσμα

Edited by gsserv10
Link to comment
Share on other sites

από τελείως σβηστή οθόνη σε κατάσταση αναμονής

Θα πας ρυθμίσεις και μετά προς το τέλος αφη και θα το τσεκάρεις, πες μου μετά το αποτέλεσμα

 

Εχεις δικιο λειτουργεί κανονικά, μόλις το επιλέξεις απο εκεί που μου είπες και είναι μαυρη η οθόνη μόλις κάνεις διπλο χτυπημα σε φερνει στην οθόνη κλειδώματος.

 

Να προσθέσω κι εγω ένα tip , σε εισερχόμενη κλήση άμα θες να σταματήσει να κουδουνίζει το τηλέφωνο -αλλά χωίς να απορρίψεις την κλήση- απλά το τοποθετείς με την οθόνη προς τα κάτω δλδ ανάποδα σε καποια σταθερή επιφάνεια και με αυτό τον τρόπο συνεχίζει να καλει στο ΑΘΟΡΥΒΟ χωρις δόνηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο λειτουργεί κανονικά, μόλις το επιλέξεις απο εκεί που μου είπες και είναι μαυρη η οθόνη μόλις κάνεις διπλο χτυπημα σε φερνει στην οθόνη κλειδώματος.

 

Να προσθέσω κι εγω ένα tip , σε εισερχόμενη κλήση άμα θες να σταματήσει να κουδουνίζει το τηλέφωνο -αλλά χωίς να απορρίψεις την κλήση- απλά το τοποθετείς με την οθόνη προς τα κάτω δλδ ανάποδα σε καποια σταθερή επιφάνεια και με αυτό τον τρόπο συνεχίζει να καλει στο ΑΘΟΡΥΒΟ χωρις δόνηση.

 

εμένα πάλι όποτε θέλει πιάνει το διπλό ταμπ για άνοιγμα της οθόνης

Link to comment
Share on other sites

Πήγαν τελικά χτες από το nok shop και το παλικάρι μου το αντικατέστησε με την μια..αψογος...απλα έχω θέμα με την οθόνη με την ευαισθησία πράγμα που το πρώτο δεν είχε...το update δεν το έχω πάρε και περιμένω...πηρα την μαμά την θήκη σε πράσινο

.εχω μια απορία

.σας εφαρμόζει καλά γιατί εμένα από την αριστερή μεριά δεν πατάει καλα

KTLK
Link to comment
Share on other sites

USB OTG υποστηρίζει;

 

Όχι. Δυστυχώς καμία WP συσκευή δεν υποστηρίζει προς το παρόν USB OTG.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά σήμερα πήρα το κινητό τελείως τυχαία από πλαίσιο που πέρασα μια βόλτα (είχα δει και στο αγγλικό αμαζον ότι από 14 έλεγε ότι κυκλοφορεί επίσημα για ευρωπη) και έλεγα μπας και το έφεραν και εδώ, ετσι ρώτησα και το είχαν... :) ακόμα και οι ίδιοι δεν ξέρανε ότι το έχουνε στην αρχή μου λέγανε ότι θα το φέρουνε φεβρουαριο λολ, οπότε να ξέρετε ότι το φέρανε και είδα είχαν πολλά 535 και σε όλα τα χρώματα.

 

Το κινητό για τα λεφτά του τα σπάει, πρώτες εντυπώσεις θετικές δεν τρίζει καθόλου και η οθόνη ανταποκρινεται μια χαρά απλά είμαι άσχετος με wp ακόμα το μαθαίνω (χρήστης android) οπότε έχω καιρό να το μάθω.Ερώτηση: update κάνει από μόνο του? από ότι είδα όταν το συνδεσα με wifi κατέβασε το τελευταίο update που φτιάχνει το πρόβλημα με την αφή?γιατί πατάω για ενημέρωση λογισμικού και μου λέει ότι είναι ενημερωμένο και δεν χρειάζεται update.

Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οχι τουλαχιστον σε εμενα δεν το εκανε απο μονο του το update μου εβγαλε ειδοποιηση πρωτα και το εκανα εγω. Αν σου εχει κανει το update θα εχεις την παρακατω εκδοση που φαινεται στην φωτογραφια αν εχεις dual sim. Αλλιως τα τελευταια νουμερα θα ειναι .341 αντι για .359. Για να το ελεγξεις πας settings -> about και βλεπεις κατι σαν την παρακατω εικονα. Το update φαινεται στο OS Version.

 

http://1drv.ms/1xpCZn4

 

Αν δεν σου ειναι κοπος τι hardware revision number εχεις?

 

Γιατι διαβασα οτι τα νεοτερα κινητα δεν εχουν καθολου το θεμα με την αφη!

Δεν ειναι σημαντικο θεμα που σε κανει να μην μπορεις να χρησιμοποιησεις το κινητο. Απλα μερικες φορες αντι για scroll θα ανοιξει εφαρμογη κατα λαθος η οταν γραφεις και πατας το space το αναγνωριζει σαν να το πατησες δυο φορες και βαζει τελεια.

Edited by bojito
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου που το πήρα στις 8 Ιανουαρίου απο το http://www.nok-shop.gr έχει ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια χαρακτηριστικά με αυτα που αναφέρονται στην φωτογραφία που ανέβασες , εξ ου και δεν έχει αναβάθμιση σχετικά με την οθονη αφής, αν και ορισμένες φορές "κολλάει" είτε χωρίς να ανταποκρίνεται στο πάτημα είτε ανοίγοντας δύο φορές την ίδια εφαρμογή.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι το .359 ειναι το νουμερο της αναβαθμισης που ειναι για την αφη. Διαβασα οτι στο εξωτερικο-Ινδια το πανε σε Nokia care και τους αλλαζει το panel. Πηγα και εγω στην Πατρα αλλα μου ειπαν οτι ακομα δεν εχουν καποια αντιστοιχη οδηγια ουτε γνωριζουν για το θεμα με την αφη.
Link to comment
Share on other sites

hardware revision number

και εμένα 3.0.0.0 έχει. Αγωρασμένο από amazon.fr

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε hardware revision number 3.0.0.0 είναι και το λογισμικό είναι στο τέλος 341...να πω πως έχω την απλή έκδοση όχι dual sim εντωμεταξυ το κατάλαβα μετά την αγορά νόμιζα πως είχα το dual γιατί όταν τους ρώτησα το dual sim είναι? μου είπανε ναι, και τελικά δεν ήτανε μες την βιασύνη μου ούτε καν κοίταξα το κουτί δεν ήξερα ότι το γράφει πάνω μικρο το κακό, ετσι κ αλλιώς δεν χρησιμοποιώ δεύτερη κάρτα.

 

Άρα στην απλή έκδοση το 341 είναι το τελευταίο update είμαι οκ? πάντως μετά από ώρες χρήσης η μπαταρία πολύ κρατάει ακόμα να τελειώσει.

Επίσης αντιμετώπισα ψηλοπροβληματα τελικά με την αφή όπως είπες, να ανοίγουν κατά λάθος εφαρμογές αλλά πολύ σπάνια όχι κάτι το τραγικό δλδ κατά τα άλλα πάει σφαίρα.

Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

119 στο πλαισιο ε? ΧΑΡΙΣΜΑ είναι λεμεεεεε

 

Πράγματι μακράν το ποιο value κινητό αυτήν την στιγμή.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα στην nokia care για το προβλημα που ειχα με την αφη.. Και μου ειπε οτι δεν ειναι ελλατωματικη η συσκευη.. Η οθονη ειναι τελευταιας τεχνολογιας, πολυ ευαισθητη, και χρειαζεται ελαφρο πατημα και καθολου δυναμη..

Και πραγματι εχει δικιο, γιατι το ειχαμε το κινητο στο τραπεζι και δοκιμαζαμε και εγω και αυτος γραψε-σβησε κειμενο, και μονο οταν εμενα το παρουσιαζε αυτο.. Μολις το πατας πιο ελαφρα λειτουργει αριστα.. Μαλλον εχω βαρυ δαχτυλο :P

 

Ρωτησα για το update που πηραμε πριν λιγες μερες αμα ειναι για την αφη, αλλα δεν γνωριζε.

 

Μου ειπε οτι θα το φερουν και αυτοι απο Δευτερα στα 119 ευρω, και θα ερθουν και θηκες-καπακια μπαταριας-ζελατινες οθονης.

Edited by Giorgos_Z
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 535

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...