Jump to content

Microsoft Lumia 535


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παντως για οσο το δουλεψα(λιγο) ειδα δε κολλαει καπου.

Α, την κάμερα την ανοιγουμε απ την μπαρα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παντως για οσο το δουλεψα(λιγο) ειδα δε κολλαει καπου.

Α, την κάμερα την ανοιγουμε απ την μπαρα?

 

Μπορείς να βάλεις tile στην αρχική σου οθόνη και να την ανοίγεις από εκεί.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια ερώτηση: θέλω να εισάγω όλες τις επαφές που έχω στο Microsoft Outlook 2010 οι οποίες όμως είναι γραμμένες με ελληνικά γράμματα, οπότε στο αρχείο που δημιουργεί το outlook όταν επιχειρήσεις να το κάνεις import sto hotmail acount μου τα εμφανίζει με άλλη κωδικοποίηση με αποτέλεσμα να μην διαβάζονται. Καμιά ιδέα?

 

άνοιξε το αρχείο με notepad και πάτα Save As (ή αποθήκευση ως) και κάτω κάτω επέλεξε κωδικοποίηση utf-8.

Αν ειναι ήδη utf-8 δοκίμασε κάποια άλλη κωδικοποίηση (unicode).

δες και το screen shot:

http://content.screencast.com/users/dimis164/folders/Jing/media/7bc9cb89-bd4a-4c57-98c5-0c75ac3c52f9/2015-01-08_1839.png

 

edit:

παρ όλα αυτά.. στο outlook.com έχει ειδικό κουμπί για εισαγωγή από outlook. Για δες και αυτό που σε οδηγεί γιατί μπορεί να τα στρώνει μόνο του:

http://content.screencast.com/users/dimis164/folders/Jing/media/f4f7f3c8-e3ad-4237-85f2-f0c4c2b41e75/2015-01-08_1849.png

 

Import contacts from Outlook 2010 & Outlook 2013

1.Add your Outlook.com account to Outlook. (See add account instructions for Outlook 2010 or Outlook 2013.)

2.Once the account has been added, click on People in Outlook 2013 or Contacts in Outlook 2010.

3.Under My Contacts, click the account name for the contacts you want to import.

4.Select the contacts you want to import.

5.Click Move, then click Copy to a folder.

6.Under your Outlook.com account name, click Contacts, then click Ok.

7.Optional disconnect your Outlook.com account from Outlook. (Optional. See remove account instructions here)

Edited by Dimis164

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

το οποιο που θα το βρω?

στις εφαρμογες δεν υπαρχει η "καμερα¨"

Πας στο μενού, εκεί που λέει Lumia Camera ή εκεί που λέει Κάμερα και πατάς παρατεταμένα πάνω της και μετά εκεί που λέει καρφίτσωμα στην έναρξη.

Link to comment
Share on other sites

καμερα στη λιστα δεν ειδα.

lumia camera δε θυμαμαι. αλλα νομιζω πως οχι :/

βεβαια οταν το ξαναδω θα τσεκαρω

Link to comment
Share on other sites

καμερα στη λιστα δεν ειδα.

lumia camera δε θυμαμαι. αλλα νομιζω πως οχι :/

βεβαια οταν το ξαναδω θα τσεκαρω

 

Αν δεν έχεις εγκατεστημένη κάποια εφαρμογή κάμερας μπορείς να την κατεβάσεις από το store. Γενικά μπορείς να καρφιτσώσεις οποιαδήποτε εφαρμογή κάμερας και όχι απαραίτητα την stock ή την Lumia Camera. Κάποιες προτάσεις υπάρχουν στο θέμα Οι καλύτερες εφαρμογές για Windows Phone smartphones (Μέρος 1ο) και μπορείς επίσης να ανατρέξεις και στο θέμα Προτάσεις εφαρμογών για Windows Phone 8.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια!!!!!

Εχω αυτην την στιγμη Android 4.1 συσκευη CAterpillar B15 (την πουλαω)με 512 ram, διπυτινο. Σκεφτομαι την αγορα του Lumia 535. Εχω αγανακτηση με το συνεχες slow motion του κινητου γενικα. (δεν μπορω να πω οτι κολλαει αλλα σερνεται ολη η συσκευη). θελω ενα κινητο που ναμην εχει προβλημα με το ιντερνετ,facebook και αλλεσ εφαρμογες. δεν θελω να δωσω ομως και πολλα λεφτα, ηθελα να ρωτησω λοιπον αν το lumia 535 θα με καλυψει,επισης τι ηχειο του ειναι δυνατο;

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by MAZ207
Κεφαλαία γράμματα
Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Θα σε καλυψει σε σχεση με αυτο που εχεις. Τωρα για το ηχειο δε γνωριζω.

 

Παντως και γω βαρεθηκα τα κολληματα του ρομποτ και θελω να παω σε wp. Το 535 ειναι σιγουρα μια καλη και τίμια αγορα

Link to comment
Share on other sites

Θα σε καλυψει σε σχεση με αυτο που εχεις. Τωρα για το ηχειο δε γνωριζω.

 

Παντως και γω βαρεθηκα τα κολληματα του ρομποτ και θελω να παω σε wp. Το 535 ειναι σιγουρα μια καλη και τίμια αγορα

 

ευχαριστω για την απαντηση. Βλεπω βιντεακια στο you tube και βλεπω οτι στα παιχνιδια της xbox δεν μασαει μια,κατι που μου ελειψε στο κινητο που εχω. θα προβω το συντομοτερο στην αγορα του.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

γεια σας παιδια!!!!!

Εχω αυτην την στιγμη Android 4.1 συσκευη CAterpillar B15 (την πουλαω)με 512 ram, διπυτινο. Σκεφτομαι την αγορα του Lumia 535. Εχω αγανακτηση με το συνεχες slow motion του κινητου γενικα. (δεν μπορω να πω οτι κολλαει αλλα σερνεται ολη η συσκευη). θελω ενα κινητο που ναμην εχει προβλημα με το ιντερνετ,facebook και αλλεσ εφαρμογες. δεν θελω να δωσω ομως και πολλα λεφτα, ηθελα να ρωτησω λοιπον αν το lumia 535 θα με καλυψει,επισης τι ηχειο του ειναι δυνατο;

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

ευχαριστω για την επισυναψη,διορθωσα τα κεφαλαια.

Edited by MAZ207
διορθωση κεφαλαιων γραμματων
Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

σήμερα παρέλαβα το 535 , μπορώ να το στείλω πίσω στο γαλλικό άμαζον και να ζητήσω επιστροφή χρημάτων? αν μπορώ παίρνω όλο το ποσό πίσω μαζί και τα μεταφορικά ή μόνο την αξία του κινητού? Το έξοδα αποστολής για να το στείλω πίσω είναι δικά μου?
Link to comment
Share on other sites

σήμερα παρέλαβα το 535 , μπορώ να το στείλω πίσω στο γαλλικό άμαζον και να ζητήσω επιστροφή χρημάτων? αν μπορώ παίρνω όλο το ποσό πίσω μαζί και τα μεταφορικά ή μόνο την αξία του κινητού? Το έξοδα αποστολής για να το στείλω πίσω είναι δικά μου?

 

Για τις συγκεκριμένες απορίες καλύτερα θα ήταν να απευθυνθέις στην ενότητα Computing - Internet - E-Shops και Ηλεκτρονικές Αγορές.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Ξερετε μηπως αν και πως γινεται να τραβηξουμε screenshot στο κινητο?

 

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: Nokia Lumia FAQ - Πώς μπορώ να πάρω screenshot από τη συσκευή μου;

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Ξερετε μηπως αν και πως γινεται να τραβηξουμε screenshot στο κινητο?

 

power και το volume up

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος όταν επιλέγεις ringotone για κουδούνισμα,να το ακούς πριν το καταχωρήσεις ή πρέπει να επιλέγεις ένα να το καταχωρείς κι εν συνεχεία να καλείς το κινητό για να ακούσεις πως κουδουνίζει?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος όταν επιλέγεις ringotone για κουδούνισμα,να το ακούς πριν το καταχωρήσεις ή πρέπει να επιλέγεις ένα να το καταχωρείς κι εν συνεχεία να καλείς το κινητό για να ακούσεις πως κουδουνίζει?

 

Εκεί που επιλεγείς σου βγάζει διπλά ένα play κουμπί... κάτσε να σε βάλω και ένα screenshot

[ATTACH]55273[/ATTACH]

Edited by Dimis164

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κι εγώ χτες....αρκετα καλό...αν και μου φάνηκε λίγο πιο ζορισμενο από το 520 αλλά μάλλον ιδέα μου είναι γιατί δεν έχω οθόνη να το αυγκρινω και το 1020 δεν είναι καλός κριτής....και μεγάλο..ςλπιζω να το χαρει ή γυναίκα μ

..

KTLK
Link to comment
Share on other sites

Μηνύματα που αφορούν αξεσουάρ μεταφέρθηκαν στο θέμα "[Επίσημο] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)".
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Όσοι/ες παραλάβατε απο το nok-shop η συσκευή σας είχε ζελατίνα στην οθόνη μόλις ανοίξαυε το κουτί? Γιατί το δικό μου δεν είχε και για να είμαι ειλικρινής μου φάνηκε λίγο περίεργο....
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όσοι/ες παραλάβατε απο το nok-shop η συσκευή σας είχε ζελατίνα στην οθόνη μόλις ανοίξαυε το κουτί? Γιατί το δικό μου δεν είχε και για να είμαι ειλικρινής μου φάνηκε λίγο περίεργο....

 

Στο δικό μου από Amazon.fr δεν είχε. Σε σακουλάκι ήταν. νομιζω ότι σε όλους έτσι θα ειναι.. κατά τα άλλα ήταν σφραγισμένο.

Edited by Dimis164
άκυρο το update

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς και το δικό μου , για την ώρα (μέχρι να παραλάβω αυτές που παρήγγειλα) βολεύτηκα με μία που είχα περίσσεμα από το galaxy s3 που πιάνει σχεδόν όλη την οθόνη .
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα από nok shop

Άλλα έτσι πρέπει να είναι...εμενα πάντως μπετωσε...εκλεισε από μπαταρία και δεν ξανάνοιξε ποτε.....στον υπολογιστή το αναγνωρίζει κανονικά αλλά τίποτα..και reset έκανα και με το Lumia recovery το ξαναπερασσ το λειτουργικό τα ίδια

 

Δευτερα πάω npk shop

KTLK
Link to comment
Share on other sites

Ωχ!

Δ θυμαμαι αν ρωτησα ξανά. Με την εγγυση τι κανουμε? Εκτυπωνω κατι απ το αμαζον και το δινω σε νοκια care? Παιζει να μην ισχυει?

Link to comment
Share on other sites

η νοκια ... MS πλέον έχει online εγγύηση με βάση το IME δες εδώ: http://www.nokia.com/gr-el/support/warranty-check/

αποδείξεις και τέτοια έχουν ξεπεραστεί σε αυτήν την εταιρία..

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 535

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...