Jump to content

Microsoft Lumia 535


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πηγα σημερα στις 9 στην Nokia Care του Φαλήρου, 9:40 ήταν έτοιμο.

Το κινητο ειναι μπόμπα πλέον, όπως ακριβώς το ήθελα.

Το νέο firmware .114 απο ότι μου ειπε είναι για αυτους που έχουν τα νεα πάνελ, καθως με το παλιο εμενα προσωπικα δεν μου εβγαζε να κανω update ενώ μετα το service ήταν αναβαθμισμένο.

 

Οι αισθητήρες οπως έχουν πει αλλοι και σε αυτο το φορουμ και σε ξενα είναι πιο εμφανείς και απο οτι παρατηρησα μετα πιο responsive.

 

pic: Click me

 

Τέλος καλό, όλα καλα. Θα πρότεινα σε όσους μπορούν να πανε για την αντικατάσταση αξίζει.

 

Εχω στείλει γύρω στα 8 Ε-μαιλ για το ποια καταστήματα το κάνουν αυθημερόν τα γράφω παρακάτω για διευκόλυνση όλων:

1)Κατάστημα στο Π.Φαλήρο

2)Κατάστημα στο Αιγάλεω

3)Κατάστημα στην Κηφησιά

4)Κατάστημα στην Πάτρα

 

Προσωπικά στο συγκεκριμένο κατάστημα που πήγα ουτε εγγύηση ζήτησε να δει ούτε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν βρισκω την επιλογη να σβησω φωτογραφια που εβαλα σε επαφη και να το αφησω χωρις φωτογραφια

Να βαλω αλλη μπορω

Ξέρω ότι σίγουρα γίνεται μέσω Windows 8.1 PC,

στο οποίο έχεις συγχρονισμένο το ίδιο account.

 

Και λογικά πρέπει να γίνεται στο accounts του live.com .

Edited by mobiuser

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του Lumia 535 ds εδώ και μία εβδομάδα. Οι εντυπώσεις είναι άριστες. Πολύ καλό το interface του ΛΣ, άμεση απόκριση. Στο store βρήκα σχεδόν ότι χρειάζομαι. Γρήγορη η λήψη στίγματος ακόμη και μέσα στο σπίτι. Απλά δε συγκρίνετε με τις Android συσκευές σε αυτά τα χρήματα.

Με φοβίζει το εξόγκωμα της κάμερας. Φοβάμαι πως σε λίγο καιρό θα κάνει γρατζουνιές το γυαλί.

Μόνο που μου φάνετε κάπως μεγάλο μιας και είναι το πρώτο 5" κινητό μου.

Τέλος , σε μερικές εφαρμογές όταν πληκτρολογώ κάποιους χαρακτήρες τους επιλέγει δύο φορές. Έχει συμβεί σε άλλους?

http://gfka-rc.blogspot.gr // RC Nitro Cars - RC Track
Link to comment
Share on other sites

Διαβάσεις τίποτα απο το θέμα αυτό? Σε όλο το θέμα, σε καθε σελιδα υπάρχει τουλαχιστον ενα ποστ σε αυτό που αναφέρεις.

Τέλος πάντων, το κινητό έχει πρόβλημα με την αφη και την απόκριση της οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

στο 95% της χρήσης που κάνω η αφή δεν έχει πρόβλημα. Το διαπιστωσα μόνο στην εφαρμογή της NBG και σε άλλη μία που την κατήργησα.
http://gfka-rc.blogspot.gr // RC Nitro Cars - RC Track
Link to comment
Share on other sites

Χτες πήρα στα χέρια μου το L535 φίλου, όπου οι σένσορες, αριστερά της μπροστινής κάμερας, ήταν πιο ευδιάκριτοι απ ότι στο δικό μου.

Από περιέργεια κατέβασα την εφαρμογή Hardware Test και τσέκαρα το multi-touch αμφότερων. Στο δικό μου ακόμη και τα 2 δάκτυλα δεν πατούσαν τέλεια, στα 3 έχανε σχεδόν πάντα το 1, ενώ στα 5 γινόταν της τρελής.

Στου φίλου μου εντόπιζε ικανοποιητικά και 5 δάκτυλα που δοκιμάσαμε.

Στην πρώτη ευκαιρία (σε ένα μήνα περίπου) θα πάω για αντικατάσταση.

Το πρόβλημα είναι 100% hardware.

Link to comment
Share on other sites

Παντός το σασί της συσκευής δεν νιώθει από πτώσεις μου έχει πέσει τόσες φορές πού δεν έχουν πέσει όλα τα προηγούμενα χρόνια
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Μια ερώτηση για το 535, εάν κουμπώσουμε ακουστικά, όταν δέχεται κλήση ακούγεται το χτύπημα και από το μικρόφωνο ή μόνο από τα ακουστικά.

Στο δικό μου 830 ακούγεται από και τα δύο.

Link to comment
Share on other sites

To 535 έχει NFS ??? γιατί κάπου είδα κάτι σχετικό αλλά δεν κατάλαβα γιατί το έχω στα αμερικανικά

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Edited by niotheros
Γραφή τύπου SMS
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

To 535 έχει NFS ??? γιατί κάπου είδα κάτι σχετικό αλλά δεν κατάλαβα γιατί το έχω στα αμερικανικά

 

Δεν εχει nfc

Edited by niotheros
Διόρθωση παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Χτες πήρα στα χέρια μου το L535 φίλου, όπου οι σένσορες, αριστερά της μπροστινής κάμερας, ήταν πιο ευδιάκριτοι απ ότι στο δικό μου.

Από περιέργεια κατέβασα την εφαρμογή Hardware Test και τσέκαρα το multi-touch αμφότερων. Στο δικό μου ακόμη και τα 2 δάκτυλα δεν πατούσαν τέλεια, στα 3 έχανε σχεδόν πάντα το 1, ενώ στα 5 γινόταν της τρελής.

Στου φίλου μου εντόπιζε ικανοποιητικά και 5 δάκτυλα που δοκιμάσαμε.

Στην πρώτη ευκαιρία (σε ένα μήνα περίπου) θα πάω για αντικατάσταση.

Το πρόβλημα είναι 100% hardware.

 

Και εγω που το είδα στον "Γερμανό" είναι σχεδόν άλλο τηλέφωνο. Το δικο μου τελικα δεν μου το επισκεύασε ο "Γερμανός" γιατί λέει ότι είναι οκ. Μεγάλη "απάτη" τελικά, δεν ξανά αγοράζω κινητό από "Γερμανό"....

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Και εγω που το είδα στον "Γερμανό" είναι σχεδόν άλλο τηλέφωνο. Το δικο μου τελικα δεν μου το επισκεύασε ο "Γερμανός" γιατί λέει ότι είναι οκ. Μεγάλη "απάτη" τελικά, δεν ξανά αγοράζω κινητό από "Γερμανό"....

 

πηγαινε το κατευθειαν σε ενα καταστημα νοκια

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ενημέρωση για τον ελληνικό χάρτη ( γύρω στα 25 MB ) , τσεκάρετε αν δουλεύει σωστά το GPS. Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς πως να βάλω εγώ τις ρυθμίσεις tcp-ip και όχι αυτόματα με τον dhcp server;

 

προς το παρών μόνο μεσώ του router με DHCP Binding.

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Υπάρχει κάποια διαφορά στα κινητά των μεγάλων καταστημάτων που παίζουν στα 119 ευρώ από τα σκρουτζομάγαζα που έχουν 85-90;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Υπάρχει κάποια διαφορά στα κινητά των μεγάλων καταστημάτων που παίζουν στα 119 ευρώ από τα σκρουτζομάγαζα που έχουν 85-90;

 

Ναι. Είναι η καταναλωτική συνείδηση του υποψήφιου αγοραστή.

Link to comment
Share on other sites

119€ είναι η λιανική τιμή που προτείνει η Microsoft. Αυτοί που το προσφέρουν στα 90€ είτε δουλεύουν με πολύ χαμηλό ποσοστό κέρδους, ή είναι καταστήματα με χαμηλότερο ΦΠΑ (σε νησιά) ή κάποιος άλλος λόγος.
http://gfka-rc.blogspot.gr // RC Nitro Cars - RC Track
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κατοχος του κινητο..εχω μια απορεια... γινεται οι φωτογραφιες να βγενουν ολες μαζι χωρις να ειναι χωρισμενες σε μηνες (ιουνιος-ιουλιος κτλ κτλ) ???
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κατοχος του κινητο..εχω μια απορεια... γινεται οι φωτογραφιες να βγενουν ολες μαζι χωρις να ειναι χωρισμενες σε μηνες (ιουνιος-ιουλιος κτλ κτλ) ???

 

Στην εφαρμογή για τις φωτογραφίες, εκεί που είναι όλες μαζί, δεν έχει πάνω αριστερά, στα χρώματα του θέματος που έχεις επιλέξει, το μήνα και το έτος (π.χ. Ιούνιος 2015); Αν το αγγίξεις, θα δεις που θα σου βγάλει μια λίστα με τους μήνες και τα έτη. Επίσης, κάνοντας πάνω κάτω στην έκθεση, θα δεις ότι είναι χωρισμένες σε ομάδες, ανά μήνα.

 

Καλησπέρα ! Ξέρουμε αν οι νέες παρτίδες κινητών έχουν πρόβλημα με την οθόνη ?

 

Πιο πίσω γράφουν ότι στις νέες οθόνες, οι αισθητήρες εγγύτητας και φωτεινότητας φαίνονται πιο εύκολα, απ' ότι στις πρώτες παρτίδες. Κοίταξε και λίγο πιο πίσω για πιο σίγουρα.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

119€ είναι η λιανική τιμή που προτείνει η Microsoft. Αυτοί που το προσφέρουν στα 90€ είτε δουλεύουν με πολύ χαμηλό ποσοστό κέρδους, ή είναι καταστήματα με χαμηλότερο ΦΠΑ (σε νησιά) ή κάποιος άλλος λόγος.

Μαγαζιά στο κέντρο της Αθήνας (και με καλές κριτικές)... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή για τις φωτογραφίες, εκεί που είναι όλες μαζί, δεν έχει πάνω αριστερά, στα χρώματα του θέματος που έχεις επιλέξει, το μήνα και το έτος (π.χ. Ιούνιος 2015); Αν το αγγίξεις, θα δεις που θα σου βγάλει μια λίστα με τους μήνες και τα έτη. Επίσης, κάνοντας πάνω κάτω στην έκθεση, θα δεις ότι είναι χωρισμένες σε ομάδες, ανά μήνα.

 

 

 

φιλε μαλλον δε καταλαβες τι ρωτησα... οτι τα διχνει ετσι το γνωριζω..εγω ρωτησα αν γινεται ολες οι φωοτογραφιες να βγενουν συνεχομενες χωρις να ειναι χωρισμενες σε μηνες και χρονιαα ;)

Link to comment
Share on other sites

φιλε μαλλον δε καταλαβες τι ρωτησα... οτι τα διχνει ετσι το γνωριζω..εγω ρωτησα αν γινεται ολες οι φωοτογραφιες να βγενουν συνεχομενες χωρις να ειναι χωρισμενες σε μηνες και χρονιαα ;)

 

Α, όντως δεν κατάλαβα. :lol: Πάντως, δεν ξέρω αν γίνεται..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

φιλε μαλλον δε καταλαβες τι ρωτησα... οτι τα διχνει ετσι το γνωριζω..εγω ρωτησα αν γινεται ολες οι φωοτογραφιες να βγενουν συνεχομενες χωρις να ειναι χωρισμενες σε μηνες και χρονιαα ;)

 

Μπες στις ρυθμισεις φωτογραφιων και βγαλε το τικ απο το "ομαδοποιηση των φωτογραφιων μου ανα ωρα και τοποθεσια"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 535

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...