Jump to content

Microsoft Lumia 535


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευρωπαϊκό unbranded.

Αρα? Οταν βλέπουμε την σελιδα της microsoft σε ποια χωρα πηγαίνουμε και κοιτάμε για update?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις ρυθμίσεις> πρόσθετα+πληροφορίες> Mobile Operator και πες μου τι λέει εκεί.

 

Είναι 000-33.

Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

Δεν έβγαλε και εμενα κάτι με 000-33 . Υπομονη...

Ξερουμε αν το update ειναι μονο για το 535?Αν ισχυει αυτο, μιλάμε για ένα update παρόμοιο με εκεινο του Δεκεμβρίου για το touch.

Το δοκιμασατε στην εφαρμογή?

 

Την εφαρμογή δεν την κάνω εγκατάσταση γιατί θα ξενερώσω και θα το σουτάρω :lol: ! Γενικότερα βλέπω μια βελτίωση στην ταχύτητα απόκρισης της οθόνης και στο λειτουργικό σύστημα. Επίσης το πληκτρολόγιο έχει φτιάξει αρκετά ( τουλάχιστον πριν από όλα τα updates που αλλού πάταγες και αλλού βρισκόταν ). Μόνο η έκδοση του firmware άλλαξε ( Όχι του λειτουργικού ) και μαζί έγιναν install ξανά κάτι υπηρεσίες του στυλ Καιρός , Αθλητισμός κ.α + το Lumia Storyteller που έφυγαν με συνοπτικές και απόλυτα "δημοκρατικές" διαδικασίες :D.

Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα σε όλους.

 

Δυστυχώς το δικό μου κράτησε ακριβώς έξι (6) μέρες από την αγορά του.

 

Εχθές το μεσημέρι πήγα να πατήσω το power για να ανοίξω την Οθόνη και αυτό ήταν, δεν άνοιξε ποτέ.

 

Το γνωστό πρόβλημα της Οθόνης + ότι το multitouch του είναι για κλάματα.

 

Τώρα βρίσκεται στο NOKIA CARE.

 

Σε γενικές γραμμές ποτέ δεν είχα πρόβλημα με προϊόντα της Microsoft, ήταν πάντα ένα κλικ πιο πάνω από τα άλλα, αλλά βρε παιδιά αυτό το χάλι πρώτη φορά.

 

Το συζητούσαμε με τον άνθρωπο από το Service και απορούσε κι αυτός πως το έκανε αυτό το πράγμα η Microsoft.

 

Άντε να δούμε πόσες μέρες θα μείνω χωρίς τηλέφωνο.

 

Δεν πρόλαβα να το χαρώ γμ.

Microsoft Lumia 535

Δηλαδή Τρέχα Γύρευε....:lol:

Link to comment
Share on other sites

Την εφαρμογή δεν την κάνω εγκατάσταση γιατί θα ξενερώσω και θα το σουτάρω :lol: ! Γενικότερα βλέπω μια βελτίωση στην ταχύτητα απόκρισης της οθόνης και στο λειτουργικό σύστημα. Επίσης το πληκτρολόγιο έχει φτιάξει αρκετά ( τουλάχιστον πριν από όλα τα updates που αλλού πάταγες και αλλού βρισκόταν ). Μόνο η έκδοση του firmware άλλαξε ( Όχι του λειτουργικού ) και μαζί έγιναν install ξανά κάτι υπηρεσίες του στυλ Καιρός , Αθλητισμός κ.α + το Lumia Storyteller που έφυγαν με συνοπτικές και απόλυτα "δημοκρατικές" διαδικασίες :D.

 

To θέμα είναι για εμάς με την european (000-33) πότε θα βγεί η αναβάθμιση και κάτι που εχω ξαναρωτήσει, στο site της microsoft σε ποια χώρα θα τσεκάρουμε αν βγήκε αναβάθμηση?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

To θέμα είναι για εμάς με την european (000-33) πότε θα βγεί η αναβάθμιση και κάτι που εχω ξαναρωτήσει, στο site της microsoft σε ποια χώρα θα τσεκάρουμε αν βγήκε αναβάθμηση?

 

Μπορείς να δοκιμάσεις με lumia recovery tool να εγκαταστήσεις την αναβάθμιση..Εγώ την έχω εδώ και 2 εβδομάδες και έχω Mobile operator 000-33 , την πέρασα και λειτουργεί μια χαρά.. δεν θα έχεις θέμα με τις μεταγενέστερες αναβαθμίσεις και θα δεις( μετά και από ένα reset)μια πιο βελτιωμένη απόκριση στην αφή. Βέβαια το πρόβλημα του multitouch και του double tap συνεχίζει να παραμένει.

Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δοκιμάσεις με lumia recovery tool να εγκαταστήσεις την αναβάθμιση..Εγώ την έχω εδώ και 2 εβδομάδες και έχω Mobile operator 000-33 , την πέρασα και λειτουργεί μια χαρά.. δεν θα έχεις θέμα με τις μεταγενέστερες αναβαθμίσεις και θα δεις( μετά και από ένα reset)μια πιο βελτιωμένη απόκριση στην αφή. Βέβαια το πρόβλημα του multitouch και του double tap συνεχίζει να παραμένει.

 

Αυτό δεν μου βγάζει νεο firmware, εχει το 24002 ακόμα....

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

To θέμα είναι για εμάς με την european (000-33) πότε θα βγεί η αναβάθμιση και κάτι που εχω ξαναρωτήσει, στο site της microsoft σε ποια χώρα θα τσεκάρουμε αν βγήκε αναβάθμηση?

 

Και εγω την 000-33 εχω και μου ηρθε χτες το νεο update. Δεν μπορεις να το τσεκαρεις, απλα περιμενεις να ερθει.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω την 000-33 εχω και μου ηρθε χτες το νεο update. Δεν μπορεις να το τσεκαρεις, απλα περιμενεις να ερθει.

 

Sorry αλλά ποιο κινητο εχεις? Μήπως το 535 dual?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν μου βγάζει νεο firmware, εχει το 24002 ακόμα....

 

Δες λίγο το παρακάτω link. Εσένα σε ενδιαφέρει να έχεις έκδοση λειτουργικού 14234 (8.10.14234.375) και αιθμό αναθεώρησης υλικολογισμικού 15053 (02060.00000.15053.2400x). παρατήρησε ότι το τελευταίο ψηφίο έχει ένα (χ) πράγμα το οποίο σημαίνει ότι διαφοροποιείται ανάλογα με την χώρα και τον τύπο της συσκευής (απλή η dual) και επίσης όπως προανέφερε και ένας φίλος χθες εάν είναι branded η unbranded. Άρα είτε με lumia rec tool είτε μέσω επίσημης (ΟΤΑ) update θα αναβαθμιστέι η συσκευή σου

 

http://www.windowscentral.com/lumia-535-touchscreen-fix-update-rolling-out-users

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.microsoft.com/en/mobile/support/software-update/wp8-software-update/availability-in-europe/

 

Αριθμός εκδόσεων τελευταίου υλικολογισμικού για την Ευρώπη

Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

Έχω εταιρεία wind,σε κάθε μήνυμα μου επιτρέπει 70 χαρακτήρες μετά με χρεώνει άλλο μήνυμα. Ξέρει κάποιος τίποτα? Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Έχω εταιρεία wind,σε κάθε μήνυμα μου επιτρέπει 70 χαρακτήρες μετά με χρεώνει άλλο μήνυμα. Ξέρει κάποιος τίποτα? Ευχαριστώ!

ρυθμισεις-δικτυο+-συνολο χαρακτηρων SMS και επιλέγεις "μειωμένο" και εισαι οκ 160 χαρακτήρες

Link to comment
Share on other sites

Έχω εταιρεία wind,σε κάθε μήνυμα μου επιτρέπει 70 χαρακτήρες μετά με χρεώνει άλλο μήνυμα. Ξέρει κάποιος τίποτα? Ευχαριστώ!

 

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: Lumia FAQ - Πώς βάζω 160 χαρακτήρες σε SMS;

Link to comment
Share on other sites

Την εφαρμογή δεν την κάνω εγκατάσταση γιατί θα ξενερώσω και θα το σουτάρω :lol: ! Γενικότερα βλέπω μια βελτίωση στην ταχύτητα απόκρισης της οθόνης και στο λειτουργικό σύστημα. Επίσης το πληκτρολόγιο έχει φτιάξει αρκετά ( τουλάχιστον πριν από όλα τα updates που αλλού πάταγες και αλλού βρισκόταν ). Μόνο η έκδοση του firmware άλλαξε ( Όχι του λειτουργικού ) και μαζί έγιναν install ξανά κάτι υπηρεσίες του στυλ Καιρός , Αθλητισμός κ.α + το Lumia Storyteller που έφυγαν με συνοπτικές και απόλυτα "δημοκρατικές" διαδικασίες :D.

 

Δοκιμασε το βρε ψηλε , ποιον αλλον αν ρωτησουμε ? :p

Γιατι ακομα δεν ξερουμε αν ηταν αποκλειστικα για το 535 και τι διορθωσεις ή καινουριο εφερε το update ;)

Βασικα η αποκριση αν βελτιωθηκε ειναι καλο νεο γιατι ειναι αθλια εδω που τα λεμε.

Link to comment
Share on other sites

Εφτασεεεεεεεε , Multitouch test app : Από 2 σημεία και πάνω ας τα να πάνε. Blind spot συνεχίζουν να υπάρχουν και το καταλαβαίνεις στο καπάκι ότι κάτι δεν πάει καλά. Πριν την αναβάθμιση η έκδοση του firmware ήταν 24003 και έχω το Dual SIM ( αυτό με μάρανε :lol: ). Επίσης η αυτόματη φωτεινότητα έχει θέμα όταν γίνεται επανεκκίνηση του κινητού , δηλαδή ενεργοποιείται το υψηλό προφίλ και αν δεν το αλλάξεις από τις ρυθμίσεις θα παραμείνει εκεί. Δεν περιγράφω άλλο :lol: Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

OΚ σε ευχαριστω !

Νομιζω οτι εχει ψιλο καταντησει χαλι η ολη φαση μιας και οσα updates βγαζει τοσο πιο πολυ κλινουμε προς το οτι ειναι hardware το προβλημα. Το να κυνηγας κατι που μπορει και να μην συμβει ποτε (να φτιαχτει το touch) ειναι για γελεια ποσο μαλλον για τοσο μεγαλη εταιρια. Η microsoft ξερει πολυ καλα τι , ποιο και γιατι ειναι το προβλημα αλλα παει απο τον χωματοδρομο για να το λυσει. :rolleyes:

Βγες και πες οτι ειναι hardware προβλημα , διεθεσε αυτο (ειτε ειναι η οθονη ειτε κατι αλλο) που χρειαζεται για να φτιαχτει το touch στα service καταστηματα να τελειωνει η ιστορια. Μονο κακο στο ονομα κανει αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 12 μέρες παρέλαβα το 535DS από service στο public.Μόνο αναβάθμιση έκαναν,αν και ζήτησα αλλαγή οθόνης.Κριμα δεν έγινε τίποτα,τα γνωστά προβλήματα παραμένουν.Να το πάρουμε χαμπάρι ότι μας εμπαίζουν.Ασε που με κλειστή οθονη και μέσα σε flip case δυο φορές από μόνο του κάλεσε το τελευταίο νούμερο.Ωραια αναβάθμιση μου κάνανε.Με βλέπω για επιστροφή ολοταχώς.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά. Το κινητό χρειάζεται antivirus ; και αν ναι που βρισκω ένα;
Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση ρε παιδια. Το εχει η γυναικαμου εδω και τρεις μερες. Το double tap για το ανοιγμα οθονης πιανει οποτε θελει. Κατα τα αλλα δεν κολλαει. Ενα που θελω να μου πειτε ειναι εαν στο facebook δειχνει τα αιτηματα φιλων. Στο κινητο της γυναικας μου δεν τα δειχνει. Επισης ενα αλλο θεμα ειναι οτι σε καποια ατομα που ποσταρουν κατι δεν μπορει να κανει like χωρις να τα εχει μπλοκαρει. Σε αλλα post απο αλλα ατομα κανει like κανονικα.

Ευχαριστω.

Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά εγώ το πήρα την τρίτη από Γερμανό και ειμαι πολύ ευχαριστημένος,οθόνη στο τεστ δείχνει μέχρι και 4δακτυλα κανόνικα ,επίσης σαν πρωην χρηστης ανδροιντ μπορώ να πω ότι έχω αγαπήσει το οτι δεν κολλάει και το λεω ότι παιζω φιφα και ακούω ράδιο και έχω και τον browser ανοιχτό επειδή ενηρωνομουνα για την μπάλα και το μηχανήματακι πάει σφαίρα .Οσο για πληκτρολόγηση πάει καλύτερα από το galaxy moy δεν σας κάνω πλάκα ίσως ήμουν τυχερός αλλά το πάω το μηχανηματακι με 1000
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά. Το κινητό χρειάζεται antivirus ; και αν ναι που βρισκω ένα;

 

Δεν χρειάζεται κάποιο antivirus.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά εγώ το πήρα την τρίτη από Γερμανό και ειμαι πολύ ευχαριστημένος,οθόνη στο τεστ δείχνει μέχρι και 4δακτυλα κανόνικα ,επίσης σαν πρωην χρηστης ανδροιντ μπορώ να πω ότι έχω αγαπήσει το οτι δεν κολλάει και το λεω ότι παιζω φιφα και ακούω ράδιο και έχω και τον browser ανοιχτό επειδή ενηρωνομουνα για την μπάλα και το μηχανήματακι πάει σφαίρα .Οσο για πληκτρολόγηση πάει καλύτερα από το galaxy moy δεν σας κάνω πλάκα ίσως ήμουν τυχερός αλλά το πάω το μηχανηματακι με 1000

Ποιά είναι η έκδοση hardware που έχεις φίλε μου; Άντε να το παω πίσω να μου φέρουν ένα σαν το δικό σου :lol:

Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

Μετα το τελευταιο update δεν δουλευει σωστα το gps. Δεν κλειδωνει και οταν κλειδωνει με δειχνει σε ασχετα σημεια..Το δοκιμασε κανενας που περασε το τελευταιο update; Εκανα soft, hard reset, reinstall τους χαρτες και το Here drive αλλα τιποτα..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 535

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...