Jump to content

Microsoft Lumia 535


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χθές είχε πρόβλημα το xbox live γενικότερα πάντως και κανείς δεν μπορούσε να συνδεθεί

 

Στο xbox live μια χαρά μπαίνω ούτε χθες ούτε προχθές είχα πρόβλημα από τις κονσόλες (360,One) το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να κάνω sign in από την εφαρμογή του xbox στο κινητό δεν με βάζει με τίποτα error code μου βγάζει ότι κάτι έχει ο λογαριασμός μου, ενώ δεν έχω πρόβλημα από smartglass μπαίνω κανονικά και από όλες τις συσκευές ακόμα και από το κινητό το ίδιο με smartglass και από ie μπαίνω κανονικά... οπότε κάτι έχει η εφαρμογή ίσως να θέλει hard reset αν έφαγε κόλλημα η κανένα update δεν ξέρω.

 

@omorfonios ωραίος! μόλις έκανα αυτήν την ρύθμιση off, η αφή σαν να βελτιώθηκε ειδικά στο σκρολαρισμα πάει πιο γρήγορα και ανταποκρινεται καλλίτερα δοκιμάστε το παιδιά :)

Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πριν το αγοράσουμε στο κουτι δηλαδή μπορούμε να δούμε τη εκδοση hardware είναι και αν θα εχει πρόβλημα με την οθόνη? Είναι hardware or software πρόβλημα?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Στο xbox live μια χαρά μπαίνω ούτε χθες ούτε προχθές είχα πρόβλημα από τις κονσόλες (360,One) το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να κάνω sign in από την εφαρμογή του xbox στο κινητό δεν με βάζει με τίποτα error code μου βγάζει ότι κάτι έχει ο λογαριασμός μου, ενώ δεν έχω πρόβλημα από smartglass μπαίνω κανονικά και από όλες τις συσκευές ακόμα και από το κινητό το ίδιο με smartglass και από ie μπαίνω κανονικά... οπότε κάτι έχει η εφαρμογή ίσως να θέλει hard reset αν έφαγε κόλλημα η κανένα update δεν ξέρω.

 

@omorfonios ωραίος! μόλις έκανα αυτήν την ρύθμιση off, η αφή σαν να βελτιώθηκε ειδικά στο σκρολαρισμα πάει πιο γρήγορα και ανταποκρινεται καλλίτερα δοκιμάστε το παιδιά :)

 

Σήμερα παρέλαβα και εγώ απο amazon fr με ημερομηνία παραγγελίας 25/12 !!!!!!!!!!

Τέλος πάντων θετικότατη η γνώμη μου μέχρι τώρα αν και πρωτάρης στα windows , φαίνονται μια χαρά πάντως και νομίζω απο την πρώτη επαφή λίγο αδικημένα από τον κόσμο . Έχω μια ερώτηση

Πως μπορώ να ορίσω έναν ήχο κλήσης εκτός αυτούς της προεπιλογής ?

Υ.Γ Αν και δεν βλέπω πρόβλημα στην αφή ποια ρύθμιση κάνω off ? Δεν μπορώ να την βρώ διότι έχω ελληνικά στο κινητό .

Ευχαριστώ προκαταβολικά και καλό βράδυ

Edited by polhs
Άλλη μια απορία , πώς βλέπω το ποσοστό μπαταρίας ?
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα και εγώ απο amazon fr με ημερομηνία παραγγελίας 25/12 !!!!!!!!!!

Τέλος πάντων θετικότατη η γνώμη μου μέχρι τώρα αν και πρωτάρης στα windows , φαίνονται μια χαρά πάντως και νομίζω απο την πρώτη επαφή λίγο αδικημένα από τον κόσμο . Έχω μια ερώτηση

Πως μπορώ να ορίσω έναν ήχο κλήσης εκτός αυτούς της προεπιλογής ?

Υ.Γ Αν και δεν βλέπω πρόβλημα στην αφή ποια ρύθμιση κάνω off ? Δεν μπορώ να την βρώ διότι έχω ελληνικά στο κινητό .

Ευχαριστώ προκαταβολικά και καλό βράδυ

 

Για να προσθέσεις ήχο κλήσης ρίξε μια ματιά σε αυτό το ποστ.

Τη ρύθμιση που ψάχνεις θα την βρεις στις ρυθμίσεις>διευκόλυνση πρόσβασης>μεγεθυντικός φακός οθόνης.

Το ποσοστό της μπαταρίας μπορείς να το δεις στην Οικονομία μπαταρίας.

Edited by niotheros
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Πριν το αγοράσουμε στο κουτι δηλαδή μπορούμε να δούμε τη εκδοση hardware είναι και αν θα εχει πρόβλημα με την οθόνη? Είναι hardware or software πρόβλημα?

Επειδή ενδιαφέρεται ένας φίλος μπορεί κάποιος με σιγουριά να μας πει τι παιζει; Εγώ πήγα στο πλαίσιο να δοκιμασω ενα σήμερα και πραγματικά το touch του ήταν άθλιο. Η αναβάθμιση που αναφέρθηκε φτιάχνει το πρόβλημα η πρεπει να περιμένουμε νέα φουρνιά μήπως είναι hardware?

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Πριν το αγοράσουμε στο κουτι δηλαδή μπορούμε να δούμε τη εκδοση hardware είναι και αν θα εχει πρόβλημα με την οθόνη? Είναι hardware or software πρόβλημα?

 

Απο το κουτι δεν μπορεις να δεις. Μια χαρα ειναι παντως η οθονη, εχει ενα θεμα στο multitouch οταν βαζεις πανω απο 3 δακτυλα που δεν θα το καταλαβαινες αν δεν γινοταν θεμα. Γνωμη μου να το δεις live σε καποιο μαγαζι (αρκει να εχει βεβαια το update fix).

 

Το double tap σας δουλευει καλα; Εμενα οποτε θελει δουλευει..οπως παλιοτερα στο 620..

 

Σημερα που την δουλεψα την συσκευη ειναι εξαιρετικη, κανενα lag, εχει λιγο πιο αργα animation απο το 630 αλλα δεν εχω δει καθολου resuming στο multitasking μεχρι τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάποια ορατή διαφορά μετά την αναβάθμιση των 300+ mb που κατέβασε.... Όλα είναι όπως πριν.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ειναι κανενας που προερχεται απο lumia 730?με ενδιαφερει η πιο μεγαλη οθονη οποτε λεω να παω στο 535
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάποια ορατή διαφορά μετά την αναβάθμιση των 300+ mb που κατέβασε.... Όλα είναι όπως πριν.

Δηλαδή το.πρόβλημα με touch παραμένει;

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα την εφαρμογή my f2g αλλά με πετάει έξω , έχει συμβεί σε όσους απο εσας έχετε wind f2g ?

 

Εμένα δουλεύει κανονικά,σβηστηνα κάνε ένα σοφτ ρεσετ και ξανάβαλε αν σου κάνει τα ίδια κατεβαστή απ το web και καρφητσοσετην στην πρώτη σελίδα εγώ της έχω και τις 2

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα την εφαρμογή my f2g αλλά με πετάει έξω , έχει συμβεί σε όσους απο εσας έχετε wind f2g ?

έχει παρατηρηθεί ότι σε μερικούς πού έχουν περίεργο η πολύ μεγάλο password το κάνει αυτό. αν θες δοκίμασε κάτι ποιο απλό.

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το.πρόβλημα με touch παραμένει;

Το δικό μου δεν είχε ποτέ πρόβλημα με την οθόνη αφής...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου δεν είχε ποτέ πρόβλημα με την οθόνη αφής...

Απο που το εχεις πάρει αν επιτρέπεται; Και γενικά αν ξέρει κάνα παιδι κάνα μαγαζί Αθήνα που να εχει φερει νέες παρτίδες ας μου κανει ενα pm.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

πηρα και εγω χτες το 535. απενεργοποιησα τον μεγεθυντικο φακο,ολα τελεια παιδια. Διευκρινηση εχω την DS συσκευη με OS Version την .359 και hardware 3.0.0 . με την χρηση που το κανω παει σφαιρα. παραγγελει εγινε online απο το πλαισιο. ηθελα να ρωτησω αν στο κουτι περιλαμβανονται τα hansfree,γιατι στι δικο μου κουτι γραφει χωρις ακουστικα και οπωςδιαπιστωσα δεν ειναι ολα τα ακουστικα συμβατα. ενας φιλος ειχε προβλημα με την εφαρμογη my f2g, το ιδιοπροβλημα εχω και εγω. η Q δεν εχει αντιστοιχο apps; ξερει καποιος φιλος,αν χρησιμοποιησω αλλον φορτιστη θα επιρεασει την μπαταρια; (θα την χαλασει;) δενμε βολευει αυτοσ απο το 535 γιατι εχει κοντο καλωδιο Edited by MAZ207
Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

πηρα και εγω χτες το 535. απενεργοποιησα τον μεγεθυντικο φακο,ολα τελεια παιδια. Διευκρινηση εχω την DS συσκευη με OS Version την .359 και hardware 3.0.0 . με την χρηση που το κανω παει σφαιρα. παραγγελει εγινε online απο το πλαισιο. ηθελα να ρωτησω αν στο κουτι περιλαμβανονται τα hansfree,γιατι στι δικο μου κουτι γραφει χωρις ακουστικα και οπωςδιαπιστωσα δεν ειναι ολα τα ακουστικα συμβατα. ενας φιλος ειχε προβλημα με την εφαρμογη my f2g, το ιδιοπροβλημα εχω και εγω. η Q δεν εχει αντιστοιχο apps; ξερει καποιος φιλος,αν χρησιμοποιησω αλλον φορτιστη θα επιρεασει την μπαταρια; (θα την χαλασει;) δενμε βολευει αυτοσ απο το 535 γιατι εχει κοντο καλωδιο

 

Δεν περιλαμβάνονται ακουστικά στην αρχική συσκευασία, δυστυχώς, όσο για φορτιστή εγώ πήραν ένα καλώδιο usb->micro usb το οποίο χρησιμοποιώ και για φόρτιση. Αναφορικά με το φορτιστή ΥΠΟΘΕΤΩ οτι αν ειναι της ίδιας τάσης και αντιστασης δεν πρέπει να έχεις πρόβλημα ωστόσο καλύτερα αυτό να στο απαντήσει κάποιος πιο ειδικός.

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απο που το εχεις πάρει αν επιτρέπεται; Και γενικά αν ξέρει κάνα παιδι κάνα μαγαζί Αθήνα που να εχει φερει νέες παρτίδες ας μου κανει ενα pm.

 

Εγω το πήρα απο nok-shop στις αρχές Ιανουαρίου και ήμουν απο τους πρώτους που παρέλαβαν απο το συγκεκριμένο κατάστημα καθώς το είχα προπαραγγειλει απο Χριστούγεννα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ηθελα να ρωτησω αν στο κουτι περιλαμβανονται τα hansfree,γιατι στι δικο μου κουτι γραφει χωρις ακουστικα

 

Το δικό μου dual sim από Γαλλικό Amazon είχε handsfree στην συσκευασία .

Link to comment
Share on other sites

πηρα και εγω χτες το 535. απενεργοποιησα τον μεγεθυντικο φακο,ολα τελεια παιδια. Διευκρινηση εχω την DS συσκευη με OS Version την .359 και hardware 3.0.0 . με την χρηση που το κανω παει σφαιρα. παραγγελει εγινε online απο το πλαισιο. ηθελα να ρωτησω αν στο κουτι περιλαμβανονται τα hansfree,γιατι στι δικο μου κουτι γραφει χωρις ακουστικα και οπωςδιαπιστωσα δεν ειναι ολα τα ακουστικα συμβατα. ενας φιλος ειχε προβλημα με την εφαρμογη my f2g, το ιδιοπροβλημα εχω και εγω. η Q δεν εχει αντιστοιχο apps; ξερει καποιος φιλος,αν χρησιμοποιησω αλλον φορτιστη θα επιρεασει την μπαταρια; (θα την χαλασει;) δενμε βολευει αυτοσ απο το 535 γιατι εχει κοντο καλωδιο

 

Ουτε εμενα ειχε ακουστικα, αν ψαχνεις σου προτεινω αυτα. Οικονομικα, συμβατα με τα lumia και καλη ποιοτητα ηχου.

Η Q δεν εχει εφαρμογη, πριν κανα χρονο τους ρωτησα και ειπαν οτι ερχεται...Μπες στο site της q απο τον internet explorer και καρφιτσωσε το στην αρχικη οθονη να εχεις γρηγορη προσβαση.

Link to comment
Share on other sites

ΟΛΑ τα γαλλικα εχουν ακουστικα . Ακομα και το Nexus 5 μου ειχε μεσα. Ειναι νομος στην Γαλλια για οταν οδηγας στο αμαξι ή κατι τετοιο.

Το παρακολουθω καιρο το thread επειδη ψαχνομαι για αγορα.

Δλδ για να καταλαβω το κινητο ερχεται με μια ρυθμιση ενεργοποιημενη δλδ τον μεγεθυντικος φακος. Οσοι το απενεργοποιησαν ειδαν διαφορα προς το καλυτερο στην εφαρμογη που ειναι για το touch της συσκευης ή και παλι δεν εγινε τιποτα ?

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εμενα ειχε ακουστικα, αν ψαχνεις σου προτεινω αυτα. Οικονομικα, συμβατα με τα lumia και καλη ποιοτητα ηχου.

Η Q δεν εχει εφαρμογη, πριν κανα χρονο τους ρωτησα και ειπαν οτι ερχεται...Μπες στο site της q απο τον internet explorer και καρφιτσωσε το στην αρχικη οθονη να εχεις γρηγορη προσβαση.

θα βγει σύντομα.

Edited by snapp

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

News απο nokia shop στον ευοσμο.

Το εχει στα 119 ευρω(δε ρωτησα αν είναι dual η οχι).

Εχει καπακια στα 10 ευρω. 6 χρώματα: μαυρο ματ, μαυρο γυαλιστερό, πράσινο, λευκο, μπλέ, πορτοκαλι.

Επισης στα ελληνικης εισαγωγής δεν περιεχει hands free.

Αυτα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, σήμερα πήγα και το επεξεργάστηκα στο Public (τελευταίο OS - σε 359 και hardware revision 3.0.0.0).

 

Η αλήθεια είναι ότι προσπάθησα αρκετά για να δω το πρόβλημα αλλά δεν είδα κάτι όπως στα βίντεο που υπάρχουν με το πρόβλημα). Βέβαια, ήθελα να κατεβάσω το multi touch test για να ελέγξω το multitouch, αλλά επειδή δεν υπήρχε δίκτυο δεν τα κατάφερα κι έμεινα με την απορία. Δεν ξέρω αν συμβαίνει σε όλες τις συσκευές (σε άλλες λιγότερο σε άλλες περισσότερο) ή μόνο σε μερικές. Πάντως με την εφαρμογή multitouch test, αν υπάρχει πρόβλημα στο βγάζει.

 

Για να βοηθήσετε και εμάς που δεν βγάζουμε άκρη, όσοι το έχετε και πιστεύτε ότι λειτουργεί μια χαρά, δοκιμάστε την εφαρμογή multi touch test και γράψτε μας το αποτέλεσμα, μαζί με OS version και hardware revision από το ρυθμίσεις-πληροφορίες

Link to comment
Share on other sites

θα βγει σύντομα.

 

Ξερεις αν θα εχει live tile;;

 

News απο nokia shop στον ευοσμο.

Το εχει στα 119 ευρω(δε ρωτησα αν είναι dual η οχι).

Εχει καπακια στα 10 ευρω. 6 χρώματα: μαυρο ματ, μαυρο γυαλιστερό, πράσινο, λευκο, μπλέ, πορτοκαλι.

Επισης στα ελληνικης εισαγωγής δεν περιεχει hands free.

Αυτα...

 

Εχουν και dual και απλα στην ιδια τιμη, τωρα γιατι να προτιμησεις το απλο δεν μπορω να σκεφτω.

Εγω το πηρα σε μαυρο ματ και πηρα και το μπλε καπακι, και τα 2 ειναι ωραια!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, σήμερα πήγα και το επεξεργάστηκα στο Public (τελευταίο OS - σε 359 και hardware revision 3.0.0.0).

 

Η αλήθεια είναι ότι προσπάθησα αρκετά για να δω το πρόβλημα αλλά δεν είδα κάτι όπως στα βίντεο που υπάρχουν με το πρόβλημα). Βέβαια, ήθελα να κατεβάσω το multi touch test για να ελέγξω το multitouch, αλλά επειδή δεν υπήρχε δίκτυο δεν τα κατάφερα κι έμεινα με την απορία. Δεν ξέρω αν συμβαίνει σε όλες τις συσκευές (σε άλλες λιγότερο σε άλλες περισσότερο) ή μόνο σε μερικές. Πάντως με την εφαρμογή multitouch test, αν υπάρχει πρόβλημα στο βγάζει.

 

Για να βοηθήσετε και εμάς που δεν βγάζουμε άκρη, όσοι το έχετε και πιστεύτε ότι λειτουργεί μια χαρά, δοκιμάστε την εφαρμογή multi touch test και γράψτε μας το αποτέλεσμα, μαζί με OS version και hardware revision από το ρυθμίσεις-πληροφορίες

 

εμένα μόνο 2 φόρες κατάλαβα το πρόβλημα, και γενικά λειτουργεί άψογα.. στο τεστ φαίνεται η αδυναμία αλλά όπως έχω πει έμενα δεν μου κάνει κάτι στην καθημερινή χρήση.,

όμως και εγώ θα πάω σε κάνα μήνα να το δουν .. και λέω σε κάνα μήνα για να το έχουν μάθει το πρόβλημα γιατί βαριεμαι να εξηγώ πολλά και το χρειάζομαι το τηλέφωνο πολύ.

και ίσως να έχει έρθει και κάποια άτυπη οδηγία για όσα πηγαίνουν με αυτό το πρόβλημα για αντικαταστάση έως τότε...

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 535

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...