Jump to content

Microsoft Lumia 535


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Sar ξέρουμε;

έχει αναφερθεί νωρίτερα στο θέμα :

Προς το παρών δεν μπορώ να ξεχωρίσω ποιο ειναι το dual kai ποιο οχι...

αλλά σου παραθέτω της τιμές από όλες της παραλλαγές του μοντέλου 535:

Nokia Microsoft Lumia 535 (Type RM-1090)

The maximum recorded SAR values for this device are:

head 0,60 W/kg over 10g

body 0,55 W/kg over 10g

Nokia Microsoft Lumia 535 (Type RM-1092)

The maximum recorded SAR values for this device are:

head 0,32 W/kg over 10g

body 0,34 W/kg over 10g

Nokia Microsoft Lumia 535 (Type RM-1089)

The maximum recorded SAR values for this device are:

head 0,62 W/kg over 10g

body 0,57 W/kg over 10g

Nokia Microsoft Lumia 535 (Type RM-1091)

The maximum recorded SAR values for this device are:

head 0,32 W/kg over 10g

body 0,34 W/kg over 10g

 

----------------------------------------

όπως θα είδες το μεγαλύτερο ειναι 0,62.. που προσωπικά δεν το θεωρώ υπερβολικό...

 

Edit: νομίζω το πρώτο πρέπει να ειναι το dual sim.

Edit2: τα δυο πρώτα ειναι τα dual sim.. ίσως το ένα να ειναι 3g και το άλλο 4g ... αλλά ποιο ειναι ποιο δεν ξέρω.

πηγή: http://www.microsoft.com/en/mobile/declaration/declaration-of-conformity/

http://content.screencast.com/users/dimis164/folders/Jing/media/12d7bff6-32db-4458-b551-809c1babe8e9/2014-12-02_2140.png

 

το δικό μου τώρα που το έχω παραλάβει βλεπω ότι ειναι το RM1090 άρα max 0,60

Edited by Dimis164

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω φοραω ενα πολυ απλο λεπτο που ειχε μαζι η θηκη που πηρα απο Amazon.fr. Οχι κατι το ιδιαιτερο ωστε να βελτιωθει η αποκριση της οθονης. Παντως δεν νομιζω να ειναι απλα υπερευαισθητη η οθονη γιατι τυχαινει να παταω τελειως απαλα το space και να μην δινει εντολη το κινητο. Ισως το παω και εγω στο Nokia care να δουμε τι θα μου πουνε.

 

Παντως παλι καλα που δεν ειναι μονιμο το φαινομενο και δεν δημιουργει σοβαρο προβλημα στη χρηση του κινητου. Αν παντως ειχα την δυνατοτητα να αλλαξω το πανελ ισως και να το εκανα γιατι πραγματικα το κινητο αξιζει και αυτο το μικρο προβλημα δεν επρεπε να υπαρχει.

Link to comment
Share on other sites

Οχι τουλαχιστον σε εμενα δεν το εκανε απο μονο του το update μου εβγαλε ειδοποιηση πρωτα και το εκανα εγω. Αν σου εχει κανει το update θα εχεις την παρακατω εκδοση που φαινεται στην φωτογραφια αν εχεις dual sim. Αλλιως τα τελευταια νουμερα θα ειναι .341 αντι για .359. Για να το ελεγξεις πας settings -> about και βλεπεις κατι σαν την παρακατω εικονα. Το update φαινεται στο OS Version.

 

Από ότι κατάλαβα έχω το παλιό Os (.341) πριν το τελευταίο update? δεν έχω το dual sim, πάντως όσες φορές μπαίνω για να ψάξει update λέει ότι είναι ενημερωμένο.

Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τι τυπου σιμ παιρνει η συσκευη;

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Αύριο λογικά παραλαμβάνω και εγω. Να το αφήσω παραπάνω ώρα στην πρώτη φόρτιση και αν ναι πόσο ?

Ευχαριστώ προκαταβολικά και καλό βράδυ

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τι τυπου σιμ παιρνει η συσκευη;

 

Απ΄ότι έχω διαβάσει micro sim

Link to comment
Share on other sites

Με την αφή είναι τελικά μόνο software το πρόβλημα ή hardware; Προερχόμενος από 820 θα μου φανεί ενοχλητική η διαφορά ή ούτε θα καταλάβω;
Μερικές φορές καλύτερα να μιλάς, παρά να τα μασάς ;)
Link to comment
Share on other sites

Με την αφή είναι τελικά μόνο software το πρόβλημα ή hardware; Προερχόμενος από 820 θα μου φανεί ενοχλητική η διαφορά ή ούτε θα καταλάβω;

 

για εμένα πάντως είναι και να φανταστείς προερχόμενος από 630 και παρόλο την αναβάθμιση που έγινε για την ευαισθησία για το 535

Link to comment
Share on other sites

για εμένα πάντως είναι και να φανταστείς προερχόμενος από 630 και παρόλο την αναβάθμιση που έγινε για την ευαισθησία για το 535

το update ΔΕΝ πρέπει να ήταν για την ευαισθησία.

 

Με την αφή είναι τελικά μόνο software το πρόβλημα ή hardware; Προερχόμενος από 820 θα μου φανεί ενοχλητική η διαφορά ή ούτε θα καταλάβω;

Σε noκia care μου είπαν ότι ειναι καθαρά software. ίσως να καλιμπράρουν σωστά την ευαισθησία.

Προς το παρόν το 820 υπερέχει σε αυτόν τον τομέα.

αν δουλέψω για κάνα τέταρτο το 820 και μετά πιάσω το 535 μου φαίνεται διαφορετικό .. ίσως όπως έχω πει ξανά

γιατί δεν έχει την λειτουργια "γάντια".

Αλλά άμα δουλεύω σερί το 535 μου φαίνεται μια χαρά.. ίσως συνηθίζει και το δάχτυλο στην σωστη πίεση που απαιτει η οθόνη του.

Πάντως θεωρώ ότι αν απενεργοποιήσεις την λειτουργια "Γάντια" στο 820 θα έχεις παρομοια εμπειρία χρήσης με ένα 535.

Edited by Dimis164

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης από μπαταρία στο θέμα browsing σε σύγκριση με 820 το οποίο (λόγω λευκού) της έπινε το αίμα;
Μερικές φορές καλύτερα να μιλάς, παρά να τα μασάς ;)
Link to comment
Share on other sites

Επίσης από μπαταρία στο θέμα browsing σε σύγκριση με 820 το οποίο (λόγω λευκού) της έπινε το αίμα;

 

από μπαταριά (αυτονομία) πάει πολύ καλυτερα από το 820..

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

το update ΔΕΝ πρέπει να ήταν για την ευαισθησία.

 

 

Σε noκia care μου είπαν ότι ειναι καθαρά software. ίσως να καλιμπράρουν σωστά την ευαισθησία.

Προς το παρόν το 820 υπερέχει σε αυτόν τον τομέα.

αν δουλέψω για κάνα τέταρτο το 820 και μετά πιάσω το 535 μου φαίνεται διαφορετικό .. ίσως όπως έχω πει ξανά

γιατί δεν έχει την λειτουργια "γάντια".

Αλλά άμα δουλεύω σερί το 535 μου φαίνεται μια χαρά.. ίσως συνηθίζει και το δάχτυλο στην σωστη πίεση που απαιτει η οθόνη του.

Πάντως θεωρώ ότι αν απενεργοποιήσεις την λειτουργια "Γάντια" στο 820 θα έχεις παρομοια εμπειρία χρήσης με ένα 535.

 

εμένα πάντως μετά το update συμπεριφερόταν καλύτερα στο άγγιγμα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά σήμερα πήρα το κινητό τελείως τυχαία από πλαίσιο που πέρασα μια βόλτα (είχα δει και στο αγγλικό αμαζον ότι από 14 έλεγε ότι κυκλοφορεί επίσημα για ευρωπη) και έλεγα μπας και το έφεραν και εδώ, ετσι ρώτησα και το είχαν... :) ακόμα και οι ίδιοι δεν ξέρανε ότι το έχουνε στην αρχή μου λέγανε ότι θα το φέρουνε φεβρουαριο λολ, οπότε να ξέρετε ότι το φέρανε και είδα είχαν πολλά 535 και σε όλα τα χρώματα.

 

Το κινητό για τα λεφτά του τα σπάει, πρώτες εντυπώσεις θετικές δεν τρίζει καθόλου και η οθόνη ανταποκρινεται μια χαρά απλά είμαι άσχετος με wp ακόμα το μαθαίνω (χρήστης android) οπότε έχω καιρό να το μάθω.Ερώτηση: update κάνει από μόνο του? από ότι είδα όταν το συνδεσα με wifi κατέβασε το τελευταίο update που φτιάχνει το πρόβλημα με την αφή?γιατί πατάω για ενημέρωση λογισμικού και μου λέει ότι είναι ενημερωμένο και δεν χρειάζεται update.

 

Επειδή με ενδιαφέρει να το αγοράσω, αλλά δεν προχωράω ακόμα λόγω του προβλήματος που λένε ότι έχει με την touch screen (σε όλα τα forum πέφτει πολύ κράξιμο), λένε ότι με τη καινούρια hardware version (5.0.0 αντί 3.0.0 η προηγούμενη) δεν έχει πρόβλημα, μήπως θα μπορούσες να ελέγξεις στα settings και να μας πεις τι hardware version έχεί αυτό που πήρες από το Πλαισίο (αφού είναι πρόσφατο μήπως είναι από τη νέα παρτίδα) και αν έσυ αντιμετώπισες κάποιο πρόβλημα με την οθόνη αφής?

Link to comment
Share on other sites

αυτο που πηραμε απ το αμαζον.φρ παντως, οσο το δουλεψα/δουλευω δεν εχει καποιο προβλημα. ή εγω δε καταλαβα κατι:happy:
Link to comment
Share on other sites

Αν και μετά το 1020 έπαθα σοκ...αλλα μολις είδα στον σταθερό τις φωτο είναι μια χαρά...απλα η οθόνη του έχει χαμηλή ανάλυση για 5" και φαίνονται τραγικές
KTLK
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πηρα απο το πλαίσιο το άνοιξα και είδα ενα μεγάλο light bleed πάνω αριστερά το πήγα πίσω απευθείας ο πολίτης με είπε δε βλέπω κάτι (ας βαλλουν γυαλιά σ3 αυτα τα παιδακια) και με είπε να πάω στον τεχνικό πάνω όπου το παλικαρι το είδε κ αυτός αμεσως και προχώρησε σε αντικατάσταση. Το δεύτερο άψογο παιδια κανένα θέμα πολυ όμορφο σε πράσινο και θα έρθω με review.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή με ενδιαφέρει να το αγοράσω, αλλά δεν προχωράω ακόμα λόγω του προβλήματος που λένε ότι έχει με την touch screen (σε όλα τα forum πέφτει πολύ κράξιμο), λένε ότι με τη καινούρια hardware version (5.0.0 αντί 3.0.0 η προηγούμενη) δεν έχει πρόβλημα, μήπως θα μπορούσες να ελέγξεις στα settings και να μας πεις τι hardware version έχεί αυτό που πήρες από το Πλαισίο (αφού είναι πρόσφατο μήπως είναι από τη νέα παρτίδα) και αν έσυ αντιμετώπισες κάποιο πρόβλημα με την οθόνη αφής?

 

Όπως είπα και πιο πάνω φίλε έχω το μονοκαρτο με OS version τελειώνει σε .341 και hardware 3.0.0 και δεν μου βγάζει update αν δεν έχω την τελευταία έκδοση, όσο αναφορά την αφή δεν έχω αντιμετωπισει σοβαρό πρόβλημα απλά σπάνια κυρίως στο σκρολαρισμα τρώει μικροκοληματα και ανοίγουν κατά λάθος εφαρμογές χωρίς να το θέλεις.Κατά τα άλλα όλα δουλεύουν ρολόι οθόνη-κάμερα-μπαταρία-wifi-ίντερνετ-ήχος-ταχύτητα-εφαρμογές όλα μια χαρά δεν έχω κανένα άλλο πρόβλημα.Πάντως σαν καινούριος χρήστης wp, έχω μείνει πολύ ευχαριστημενος με τα 8.1 άψογα... και ειδικά με ένα τόσο φθηνό κινητό με πολλές δυνατότητες.Πιστεύω η ms θα το λύσει το θέμα με την αφή σίγουρα αν είναι software το πρόβλημα.

Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πηρα απο το πλαίσιο το άνοιξα και είδα ενα μεγάλο light bleed πάνω αριστερά το πήγα πίσω απευθείας ο πολίτης με είπε δε βλέπω κάτι (ας βαλλουν γυαλιά σ3 αυτα τα παιδακια) και με είπε να πάω στον τεχνικό πάνω όπου το παλικαρι το είδε κ αυτός αμεσως και προχώρησε σε αντικατάσταση. Το δεύτερο άψογο παιδια κανένα θέμα πολυ όμορφο σε πράσινο και θα έρθω με review.

 

Οι "γνωστές" ******* του Πλαισίου! Και τα παιδιά που δουλεύουν εκεί δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το κάνουν , λές και θα το πληρώσουν απο την τσέπη τους. Με κάτι τέτοια έχουν χάσει το 30% της πελατείας τους. Σημασία έχει οτι στο άλλαξαν τελικά.

Καλοδούλευτο!!!

 

Έχει ενεργοποιήσει κάποιος την Cortana στο τηλέφωνό του?

Προσπαθώ να την ενεργοποιήσω αλλάζοντας το πληκτρολόγιο απο Ελληνικά σε Αγγλικά Ηνωμένων Πολιτειών Αμερικής και την περιοχή απο Ελλάδα σε Αμερική , κάνω επανεκκίνηση αλλάτίποτα, παραμένουν τα ελληνια στο μενου αν και στις ρυθμίσεις σειχνει οτι εχει αλλάξει και πληκτρολόγιο και χώρα σε USA. :lol:

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Αφαίρεση χαρακτηρισμών
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα και πιο πάνω φίλε έχω το μονοκαρτο με OS version τελειώνει σε .341 και hardware 3.0.0 και δεν μου βγάζει update αν δεν έχω την τελευταία έκδοση, όσο αναφορά την αφή δεν έχω αντιμετωπισει σοβαρό πρόβλημα απλά σπάνια κυρίως στο σκρολαρισμα τρώει μικροκοληματα και ανοίγουν κατά λάθος εφαρμογές χωρίς να το θέλεις.Κατά τα άλλα όλα δουλεύουν ρολόι οθόνη-κάμερα-μπαταρία-wifi-ίντερνετ-ήχος-ταχύτητα-εφαρμογές όλα μια χαρά δεν έχω κανένα άλλο πρόβλημα.Πάντως σαν καινούριος χρήστης wp, έχω μείνει πολύ ευχαριστημενος με τα 8.1 άψογα... και ειδικά με ένα τόσο φθηνό κινητό με πολλές δυνατότητες.Πιστεύω η ms θα το λύσει το θέμα με την αφή σίγουρα αν είναι software το πρόβλημα.

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου, δεν πρόσεξα ότι το είχες αναφέρει ήδη. Άρα το πρόβλημα αν και μικρό υπάρχει. Το θέμα είναι τί γίνεται αν δεν είναι software και είναι hardware όπως λένε σε ξένα forum. Πάντως η ίδια η microsoft λέει μετά το update αν συνεχίζει το πρόβλημα reset κι αν δεν φτιάξει επικοινωνία με support (http://answers.microsoft.com/en-us/winphone/forum/wp8-wpupdate/lumia-535-touch-error/ee3e5104-d338-4efc-9bb2-cfc77fcb0fd0).

Κρίμα πάντως, τέτοιο value for money τηλέφωνο να έχει πρόβλημα με το σημαντικότερο μέρος του την οθόνη. Μάλλον γι'αυτό πήγαν σε καινούρια hardware version. Αν κάποιος άλλος έχει αγοράσει από πλαίσιο (προσοχή πουλάει και το single sim που πήρε και ο φίλος στην ίδια τιμή με το dual sim) ή από οπουδήποτε αλλού ας ποστάρει hardware version και αν έχει πρόβλημα με την οθόνη (υπάρχει και test app για την οθόνη όπου φαίνεται ότι στο multitouch η οθόνη τρελαίνεται-δείτε video μετά το update

).

Για να δούμε ποιός θα φέρει κομμάτια από την καινούρια παρτίδα κι αν όντως δεν θα έχουν πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει ενεργοποιήσει κάποιος την Cortana στο τηλέφωνό του?

Προσπαθώ να την ενεργοποιήσω αλλάζοντας το πληκτρολόγιο απο Ελληνικά σε Αγγλικά Ηνωμένων Πολιτειών Αμερικής και την περιοχή απο Ελλάδα σε Αμερική , κάνω επανεκκίνηση αλλάτίποτα, παραμένουν τα ελληνια στο μενου αν και στις ρυθμίσεις σειχνει οτι εχει αλλάξει και πληκτρολόγιο και χώρα σε USA. :lol:

 

Πρέπει να αλλαχθεί και η γλώσσα τηλεφώνου νομίζω σε αγγλικά.

Link to comment
Share on other sites

Για την Cortana γύρισα σε Αγγλικά και region UK και δούλεψε .

 

Τα ελληνικά πρέπει να τα καταργήσω εντελώς? Γιατι αλλάζω πληκτρολόγιο και χωρα αλλά κανω επανεκκινηση αλλα εξακολουθει να δειχνει ελληνικο μενου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 535

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...