Jump to content

Microsoft Lumia 535


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι αυτη ειναι. Μου εστειλε και mail το amazon σημερα να με ρωτησει αν την πηρα!

Αφου τους εστειλες mail και εισαι καλυμενος κανε υπομονη...Θα ερθει σιγουρα πιστευω..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ήρθε ενημέρωση. όποιος το έχει ας κάνει μια αναζήτηση για ενημερώσεις.

edit:

νέα version 8.1 (8.10.14226.359)

έκανε γύρο στα 20 λεπτά να την περάσει μαζί με τα restart.

Edited by Dimis164

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά στους εορτάζοντες

ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους του 535 πως πάει από ποιότητα κλήσης και κυρίως από λήψη σήματος 2g(gsm)

με ενδιαφέρει σε σημεία με οριακό σήμα με άλλα κινητά , πως τα πάει το 535?

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά στους εορτάζοντες

ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους του 535 πως πάει από ποιότητα κλήσης και κυρίως από λήψη σήματος 2g(gsm)

με ενδιαφέρει σε σημεία με οριακό σήμα με άλλα κινητά , πως τα πάει το 535?

Ευχαριστώ πολύ

Στης 15 μέρες που το λειτουργό δεν έχω κάποιο θέμα. ίσως έχει και ελάχιστα καλύτερο σήμα από το 820.

Γενικότερα χωρίς να έχω μεγάλο δείγμα νομίζω ότι ειναι στο μέσο όρο.

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Στης 15 μέρες που το λειτουργό δεν έχω κάποιο θέμα. ίσως έχει και ελάχιστα καλύτερο σήμα από το 820.

Γενικότερα χωρίς να έχω μεγάλο δείγμα νομίζω ότι ειναι στο μέσο όρο.

 

οκ ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να με πει κάποιο λινκ που μπορώ να το πάρω ή πότε έρχεται Ελλάδα?

το αναφέρει στο φόρουμ.

έχει έρθει και σιγά σιγά θα εμφανιστεί σε όλα τα καταστήματα.

Προς το παρών το nok-shop.gr με 119€ ξέρω σίγουρα. ίσως να το έχουν φέρει κι άλλα.

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως που το αγορασα και το πληρωσα απο nok shop μου ειπαν 8 του μηνος θα παραλαβω

 

Με κάρτα το πλήρωσες? Γιατί κι εμένα μου είπαν 8 θα παραλαβω αλλά στην προπαραγγελία είχα βάλει παραλαβή απο κατάστημα και πληρωμη μετρητα επειδή δεν είχα υπόλοιπο στην προπληρωμενη κάρτα που χρησιμοποιώ. Δηλαδή αυριο παραλαμβανουμε κανονικα????

 

----- προσθήκη μηνύματος 117 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορεί κάποιος να με πει κάποιο λινκ που μπορώ να το πάρω ή πότε έρχεται Ελλάδα?

 

http://www.nok-shop.gr/eshop/shop/microsoft/microsoft-lumia-535-black/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

επιτέλους το παρέλαβα σήμερα το πρωί, απόδειξη λιανικής σας έστειλαν από το γαλλικό άμαζον , γιατί στο δέμα δεν είχε μέσα
Link to comment
Share on other sites

Ωραιος! Και εγω το εχω απορια αυτο. Εντωμεταξυ κρατα το κουτι του δεματος να εισαι σιγουρος γιατι εγω το πεταξα καταλαθος.

 

Μηπως να ζητησουμε απο το Αμαζον να στειλει αποδειξη ?

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος! Και εγω το εχω απορια αυτο. Εντωμεταξυ κρατα το κουτι του δεματος να εισαι σιγουρος γιατι εγω το πεταξα καταλαθος.

 

Μηπως να ζητησουμε απο το Αμαζον να στειλει αποδειξη ?

 

πρέπει χωρίς απόδειξη δεν γίνεται , πρώτη φορά το συναντώ από άμαζον

Link to comment
Share on other sites

Στο mail επιβεβαίωσης παραγγελίας γράφει κάτω από το σύνολο πληρωμής : Vous souhaitez voir ou imprimer votre facture ? Rendez-vous sur Détails des commandes. En savoir plus . Η φράση (που την έχω με bold) είναι σύνδεσμος , κάνεις κλικ (πρόσεξε διότι και οι τελευταίες τρεις λέξεις είναι σύνδεσμος αλλά οδηγεί σε άλλη σελίδα) και μεταφέρεσαι στην σελίδα με τις λεπτομέρειες της παραγγελίας στο amazon , εκεί επάνω από το ποσό πληρωμής (δεξιά από τον αριθμό παραγγελίας) γράφει : Facture et documents à imprimer . Κάνεις κλικ και σου δίνει δύο επιλογές , η πρώτη είναι εκτύπωση του τιμολογίου (στο ανοίγει σε pdf ) και η δεύτερη εκτύπωση παραγγελίας .

 

 

 

Edit : Σήμερα μου ήρθε sms από τα ΕΛΤΑ να πάω να το παραλάβω . 24 ημέρες πρώτη φορά μου τυχαίνει από amazon . Κρίμα θα μπορούσα να το αγοράσω από εδώ , αλλά το ήθελα πριν την έλευση της νέας χρονιάς , που να το φανταστώ .

Εκεί που μέχρι πριν δυο χρόνια είχαμε δωρεάν μεταφορικά , τώρα τα πληρώνουμε (8,20€ παρακαλώ) και ούτε καν με courier δεν τα στέλνουν .

Edited by kosmous
Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηρα κ εγω το κινητο απο το nok-shop οπου σημερα παρελαβαν τα μονοκαρτα κ αυριο μετα τις 11 και τα δικαρτα... Απο οτι ειπαν ειμαι η πρωτη που πηρε το κινητο απο Ελλαδα κατευθειαν!!μεχρι τωρα πολυ ικανοποιημενη,κανενα προβλημα το κινητακι!!
Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηρα κ εγω το κινητο απο το nok-shop οπου σημερα παρελαβαν τα μονοκαρτα κ αυριο μετα τις 11 και τα δικαρτα... Απο οτι ειπαν ειμαι η πρωτη που πηρε το κινητο απο Ελλαδα κατευθειαν!!μεχρι τωρα πολυ ικανοποιημενη,κανενα προβλημα το κινητακι!!

 

Κι εγώ το παρέλαβα σήμερα απο nok-shop. Τώρα πρέπει να πάω να αλλάξω sim και να αγοράσω ένα καλώδιο usb γιατι δεν συμπεριλαμβάνεται στην συσκευασία, αλλά με την τιμή που το δ΄θνουν δεν αποτελεί για εμένα πρόβλημα. Γνωρίζει κάποιος/α να μου πει τι καλώδιο usb πρέπει να αγοράσω για να συνδέσω το τηλέφωνο στο laptop (win 8.1) ;ώστε να μπορέσω να του περάσω τις επαφές μου απο το Microsoft Outlook 2010?

 

Εν τω μεταξύ κυκλοφόρηξε και το fix upgrade για την οθόνη αφής απ ότι διάβασα οπότε θα πρέπει να κατεβάσουμε την σχετικη σναβάθμιση.

 

Θα γράψω σύντομα μια πιο ολοκληρωμένη αξιολόγηση....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επιτελους ηρθε και σε μενα!

Το πηρα πριν λιγο απ τα ελτα!

Σούπερ η συσκευή!

Τωρα κανω την ενημέρωση.

Χαλαρά θα το παιρνα και για μένα!

 

Το λευκο ειναι πανεμορφο!

Θηκη απο ελλαδα υπαρχει? Η να δω απο ebay?

Επισης εχει αντιχαρακτικη προστασια η οθόνη?

Link to comment
Share on other sites

επιτέλους! να το χαρείτε φίλε μου. τελικά θα το κρατήσετε από ότι κατάλαβα.. δεν θα κάνεις refund

-Γυαλί Γορίλα 3.... λολ... αν το προσέχεις δεν θα πάθει τίποτα.

πάντως εγώ δεν έβαλα τίποτα.. γυμνό να το χαρώ... αλλωστε γι αυτό παίρνω συσκευές με 100 - 150 ευρώ.. για να της χαίρομαι δίχως τύψεις..

όταν φέρουν καμιά σιλικόνη μόνο θα βάλω.

Edited by Dimis164

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους ηρθε και σε μενα!

Το πηρα πριν λιγο απ τα ελτα!

Σούπερ η συσκευή!

Τωρα κανω την ενημέρωση.

Χαλαρά θα το παιρνα και για μένα!

 

Το λευκο ειναι πανεμορφο!

Θηκη απο ελλαδα υπαρχει? Η να δω απο ebay?

Επισης εχει αντιχαρακτικη προστασια η οθόνη?

Εχει θήκες και καπάκια σε όλα τα χρώματα το nok-shop

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το παρέλαβα σήμερα απο nok-shop. Τώρα πρέπει να πάω να αλλάξω sim και να αγοράσω ένα καλώδιο usb γιατι δεν συμπεριλαμβάνεται στην συσκευασία, αλλά με την τιμή που το δ΄θνουν δεν αποτελεί για εμένα πρόβλημα. Γνωρίζει κάποιος/α να μου πει τι καλώδιο usb πρέπει να αγοράσω για να συνδέσω το τηλέφωνο στο laptop (win 8.1) ;ώστε να μπορέσω να του περάσω τις επαφές μου απο το Microsoft Outlook 2010?

 

Εν τω μεταξύ κυκλοφόρηξε και το fix upgrade για την οθόνη αφής απ ότι διάβασα οπότε θα πρέπει να κατεβάσουμε την σχετικη σναβάθμιση.

 

Θα γράψω σύντομα μια πιο ολοκληρωμένη αξιολόγηση....

 

micro usb.. πιθανών να κάνει εάν είχες προηγούμενη συσκευη γιατί τα τελευταία χρόνια σχεδόν όλοι το ίδιο βάζουν.

Αλλά συγκεκριμένα για της επαφές θα σου πρότεινα να της κάνεις import στο λογαριασμό microsoft (outlook.com) που έχεις συνδέσει στο κινητό και θα πάνε όλα αυτόματα..

 

Εδιτ:

τώρα είδα ότι και το λαπτοπ σου ειναι 8.1..

τότε ακόμα καλύτερα αν βάλεις και στο ένα και στο άλλο το ίδιο MS account θα ειναι σε απολυτο συγχρονισμό

 

edit2:

το update μαλλον ήταν κάποιο generic update της denim.

Edited by Dimis164

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Το κρατησαμε! Πρεπει να ακυρωσω το refund τωρα.

Θηκη θα πάρουμε σιγουρα.

Το λευκο πολυ ωραιο!

Ε και μια μεβρανη θα παρω. Απο ebay απ οτι κατάλαβα

Link to comment
Share on other sites

Αντε παραλαβατε ολοι σημερα δηλαδη... Ωραια... Δουλεψτε το και εσεις, και γραψτε μετα καμια αξιολογηση για να δουμε τι παιζει τελικα με την αφη.. Σας βαζω κατευθειαν στα βαθια χεχε :p

 

Για οσους δεν θυμουντε, ειχα το εξης προβλημα : https://www.youtube.com/watch?v=tY9xQH957aY

Αρχικα νομιζα οτι ειναι προβλημα της οθονης μου, γιατι το ειχα μονο εγω..

Μεχρι σημερα ομως, πριν λιγο το εβγαλε και στον Dimis..

2 ελλατωματικες συσκευες δεν παιζει να τυχαμε, οποτε αυτο μαλλον ειναι το θεμα με την αφη που διαβαζαμε..

Χθες βραδυ πηραμε μια ενημερωση, αλλα για να εχουμε αυτο το θεμα ακομα, δεν ηταν αυτη που περιμεναμε για την αφη..

Link to comment
Share on other sites

micro usb.. πιθανών να κάνει εάν είχες προηγούμενη συσκευη γιατί τα τελευταία χρόνια σχεδόν όλοι το ίδιο βάζουν.

Αλλά συγκεκριμένα για της επαφές θα σου πρότεινα να της κάνεις import στο λογαριασμό microsoft (outlook.com) που έχεις συνδέσει στο κινητό και θα πάνε όλα αυτόματα..

 

Εδιτ:

τώρα είδα ότι και το λαπτοπ σου ειναι 8.1..

τότε ακόμα καλύτερα αν βάλεις και στο ένα και στο άλλο το ίδιο MS account θα ειναι σε απολυτο συγχρονισμό

 

edit2:

το update μαλλον ήταν κάποιο generic update της denim.

 

Το usb που εχω απο το Blackberry 9700 δεν κάνει, το δοκίμασα και είναι μεγάλο, άρα πάω για αγορά καινούργιου αλλά το ερώτημα είναι micro or mini usb ? Στην παρουσίαση του GSMarena λέει micro usb2.

 

Στο λαπτοπ έχω λειτουργικό 8.1 αλλά στο λογαριασμό Hotmail δεν έχω εισάγει τις επαφές μου απο το Microsoft Outlook οπότε μάλλον θα τις συγχρονίσω με το καλώδιο.

 

Το generic update δεν μου το εμφανίζει me wifi , αλλά ίσως φταίει οτι δεν έχει κάρτα sim μεσα ακόμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το usb που εχω απο το Blackberry 9700 δεν κάνει, το δοκίμασα και είναι μεγάλο, άρα πάω για αγορά καινούργιου αλλά το ερώτημα είναι micro or mini usb ? Στην παρουσίαση του GSMarena λέει micro usb2.

 

Στο λαπτοπ έχω λειτουργικό 8.1 αλλά στο λογαριασμό Hotmail δεν έχω εισάγει τις επαφές μου απο το Microsoft Outlook οπότε μάλλον θα τις συγχρονίσω με το καλώδιο.

 

Το generic update δεν μου το εμφανίζει me wifi , αλλά ίσως φταίει οτι δεν έχει κάρτα sim μεσα ακόμα.

 

micro ειναι σίγουρα.. πάρε μαζί το κινητό μπες σε ένα μαγαζί για να είσαι σίγουρος γιατί μερικές φορές και οι πωλητές κάνουν λάθος.

Το update πάει ανά ROM. εμένα του Geοrge και του Mol ειναι Γαλλική..

Tο Δικό σου μαλλον θα έχει Ελληνική ROM και μπορεί να το παίρνεις το update ή νωρίτερα ή αργότερα από εμάς... όπως αποφασίσει η MS.

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια ερώτηση: θέλω να εισάγω όλες τις επαφές που έχω στο Microsoft Outlook 2010 οι οποίες όμως είναι γραμμένες με ελληνικά γράμματα, οπότε στο αρχείο που δημιουργεί το outlook όταν επιχειρήσεις να το κάνεις import sto hotmail acount μου τα εμφανίζει με άλλη κωδικοποίηση με αποτέλεσμα να μην διαβάζονται. Καμιά ιδέα?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 535

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...