Jump to content

Microsoft Lumia 535


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γειά σας και πάλι! Πώς κάνουμε ζουμ στην φωτογραφική μηχανή;

Δεν κάνει ζουμ με τη λούμια κάμερα. Αν θες οπωσδήποτε ζουμ θα πρέπει να κατεβάσεις κάποια άλλη εφαρμογή.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει ζουμ με τη λούμια κάμερα. Αν θες οπωσδήποτε ζουμ θα πρέπει να κατεβάσεις κάποια άλλη εφαρμογή.

Έχεις κάποια υπ'όψιν σου; Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου!

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάποια υπ'όψιν σου; Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου!

 

Θα μπορούσες να κατεβάσεις την

oneshot που έχω δει ότι κάνει ή την camera360 που δεν θυμάμαι αν κάνει. Πάντως είναι ψηλοάχρηστο το ζουμ στα 5 μεγκαπίξελ. Έτσι κι αλλιώς μπορείς να την επεξεργαστείς και να την μεγαλώσεις μετά τη λήψη.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάποια υπ'όψιν σου; Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου!

 

Ή να αλλάξεις, από τις κύριες ρυθμίσεις, την προεπιλεγμένη εφαρμογή σε Microsoft Camera και να δεις αν αυτή έχει zoom.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες να κατεβάσεις την

oneshot που έχω δει ότι κάνει ή την camera360 που δεν θυμάμαι αν κάνει. Πάντως είναι ψηλοάχρηστο το ζουμ στα 5 μεγκαπίξελ. Έτσι κι αλλιώς μπορείς να την επεξεργαστείς και να την μεγαλώσεις μετά τη λήψη.

 

Ευχαριστώ και πάλι για τις προτάσεις, καθώς και για την πληροφορία ότι είναι άχρηστο το ζουμ στο συγκεκριμένο κινητό, λόγω των megapixels. Μάλιστα μπορώ να πω ότι μου φαινόταν παράξενο που δεν το έβρισκα, αφού με όλα τα παλαιότερα κινητά που είχα, μπορούσα να κάνω. Λέω, δεν μπορεί, κάπου είναι και δεν το βρίσκω, ας πάω στο φορουμ να ρωτήσω!

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ή να αλλάξεις, από τις κύριες ρυθμίσεις, την προεπιλεγμένη εφαρμογή σε Microsoft Camera και να δεις αν αυτή έχει zoom.

Θα το κοιτάξω και αυτό! Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος να μου επιβεβαιώσει αν μπορώ να κάνω και τις 2 κάρτες να έχουνε σύνδεση 2g?

 

Μπορείς. Ρυθμίσεις -> δίκτυο+sim. Στην πρώτη σελίδα θα σου έχει την επιλογή για την sim στην πρώτη θέση. Κάνεις scroll προς τα πάνω, για να δεις στο κάτω μέρος της οθόνης την επιλογή για τη δεύτερη sim.

 

Tip: Πάντα η κάρτα που δε χρησιμοποιείς για τα δεδομένα σου είναι σε 2g.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς. Ρυθμίσεις -> δίκτυο+sim. Στην πρώτη σελίδα θα σου έχει την επιλογή για την sim στην πρώτη θέση. Κάνεις scroll προς τα πάνω, για να δεις στο κάτω μέρος της οθόνης την επιλογή για τη δεύτερη sim.

 

Tip: Πάντα η κάρτα που δε χρησιμοποιείς για τα δεδομένα σου είναι σε 2g.

 

εννοείς κινητή τηλεφώνια+sim ? σε αυτό το menu όταν ρυθμίζω σε 2g την 1η sim ή 2η sim γίνεται 3g και αντιστρόφως.

δεν μπορώ και στις 2 σιμ να έχω 2g.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1. Θα υπάρχει με τα windows 10 όπως επίσης στο 930 και 730..Για τους κατόχους τελευταίων παρτίδων ή αυτών που έχουν αλλάξει την οθόνη, εάν προσέξετε υπάρχει ανάμεσα από το ακουστικό και την μπροστινή κάμερα ένα LED το οποίο θα ενεργοποιηθεί με την επίσημη άφιξη των windows 10.

 

 

δοκιμασα για δυο μερες τα 10αρια, δεν ενεργοποιηθηκε το led,ειμαι απο τις πρωτες παρτιδες και χωρις αλλαγη οθονης (με ετυχε καλο κινητο),δεν θα εχω led;.

κατ'αλλα το κινητο απεκτησε καλυτερη αποκριση στην αφη και γρηγοροτερη ταχυτητα γενικα ολο το κινητο ,εστω και σε αυτο το δοκιμαστικο σταδιο. προστεθηκαν προγραμματα και αλλα αφαιρεθηκαν. επανεφερα το κινητο παλι σε 8.1 και θα περιμενω την κανονικη εκδοση. να διευκρινησω οτι δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα,νομιζα οτι ετρεχα μια κανονικη εκδοση και μαλιστα στα ελληνικα.

Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο μου έχει generic firmware. Όταν άλλαξα sim και έβαλα της Cosmote άρχισαν οι παραμετροποιήσεις στο φουλ. Έχει κατεβάσει και βάλει ως προεπιλογή το ringtone της, σαν χρώμα το λαχανί της και στην εκκίνηση σε όλη την οθόνη το λογότυπό της. Και ρωτάω τωρα εγω πως και γιατί χωρίς την συγκατάθεσή μου; Τα δύο πρώτα άντε τα αλλάζεις το λογότυπό εκκίνησης όχι.
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο μου έχει generic firmware. Όταν άλλαξα sim και έβαλα της Cosmote άρχισαν οι παραμετροποιήσεις στο φουλ. Έχει κατεβάσει και βάλει ως προεπιλογή το ringtone της, σαν χρώμα το λαχανί της και στην εκκίνηση σε όλη την οθόνη το λογότυπό της. Και ρωτάω τωρα εγω πως και γιατί χωρίς την συγκατάθεσή μου; Τα δύο πρώτα άντε τα αλλάζεις το λογότυπό εκκίνησης όχι.

 

Τα ωραία της Cosmote.... Αν είναι δυνατόν... Παρ' τους τηλέφωνο, να τ' ακούσουν λίγο... Άκου, με το που βάζεις sim cosmote, να σου παραμετροποιεί "με το έτσι θέλω" το κινητό... :down:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

εννοείς κινητή τηλεφώνια+sim ? σε αυτό το menu όταν ρυθμίζω σε 2g την 1η sim ή 2η sim γίνεται 3g και αντιστρόφως.

δεν μπορώ και στις 2 σιμ να έχω 2g.

 

μπορεί κάποιος να το επιβεβαιώσει; αν γίνεται και στο δικό του lumia

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.Ερώτηση.υπάρχει τρόπος στις επαφές να φαίνεται και ο αριθμός τηλεφώνου μαζί με το όνομα;
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα για δυο μερες τα 10αρια, δεν ενεργοποιηθηκε το led,ειμαι απο τις πρωτες παρτιδες και χωρις αλλαγη οθονης (με ετυχε καλο κινητο),δεν θα εχω led;.

κατ'αλλα το κινητο απεκτησε καλυτερη αποκριση στην αφη και γρηγοροτερη ταχυτητα γενικα ολο το κινητο ,εστω και σε αυτο το δοκιμαστικο σταδιο. προστεθηκαν προγραμματα και αλλα αφαιρεθηκαν. επανεφερα το κινητο παλι σε 8.1 και θα περιμενω την κανονικη εκδοση. να διευκρινησω οτι δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα,νομιζα οτι ετρεχα μια κανονικη εκδοση και μαλιστα στα ελληνικα.

 

Θα έχεις, εγώ έκανα λάθος διατύπωση...όλα τα 535 έχουνε led στο πανω μέρος της οθόνης το οποίο θα έρθει με την ΕΠΙΣΗΜΗ άφιξη των win 10.

Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

Τα ωραία της Cosmote.... Αν είναι δυνατόν... Παρ' τους τηλέφωνο, να τ' ακούσουν λίγο... Άκου, με το που βάζεις sim cosmote, να σου παραμετροποιεί "με το έτσι θέλω" το κινητό... :down:

Είπα να μην απαντήσω πριν πάρω τηλ/νο αλλά τελικά το ίδιο και το αυτό. Η κοπελιά επέμενε ότι "φταίει" το τηλ/νο, τύπου ότι υπάρχουν όλα τα logo και με την εκάστοτε κάρτα το τηλ/νο τα βάζει. Της λέω και με άλλης εταιρίας που είχα πριν γιατί εκεί δεν; Τίποτα. Το βιολί της βιολάκι. Θα κοιτάξω να ξαναπάρω τηλ ή να πάω σε κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Είπα να μην απαντήσω πριν πάρω τηλ/νο αλλά τελικά το ίδιο και το αυτό. Η κοπελιά επέμενε ότι "φταίει" το τηλ/νο, τύπου ότι υπάρχουν όλα τα logo και με την εκάστοτε κάρτα το τηλ/νο τα βάζει. Της λέω και με άλλης εταιρίας που είχα πριν γιατί εκεί δεν; Τίποτα. Το βιολί της βιολάκι. Θα κοιτάξω να ξαναπάρω τηλ ή να πάω σε κατάστημα.

 

Μπορείς να πας σε ένα κατάστημα Nokia care και να τους ζητήσεις να σου περάσουν unbranded firmware, ώστε να μην εμφανίζονται τα χαρακτηριστικά της cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πας σε ένα κατάστημα Nokia care και να τους ζητήσεις να σου περάσουν unbranded firmware, ώστε να μην εμφανίζονται τα χαρακτηριστικά της cosmote.

 

Μα είναι unbranded το λογισμικό του, αυτό είπα απ' την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας

 

Εχει το 535 η κοπελα μου κ εχει ενα προβλημα

 

Οταν δεν το χρησιμοποιει πολυ της ζηταει να βαλει pin

 

ομοιως οταν μιλαει την κλεινει αποτομα

 

εχουν ξαναπαρουσιαστει σε καποιον αυτα τα προβληματα;;

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος να το επιβεβαιώσει; αν γίνεται και στο δικό του lumia

 

Σε Dual Sim Windows Phone συσκευές, η κάρτα που δεν έχει internet είναι μονίμως σε 2G, η κάρτα που έχεις τα δεδομένα μπορείς να επιλέξεις σε τι θα είναι, 2G/3G. Αν μέσα από το μενού επιλέξεις το "2G" θα δείς ότι στα δίκτυα θα εμφανίζει πχ Cote GR (G) - VF GR (E).

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος να το επιβεβαιώσει; αν γίνεται και στο δικό του lumia

 

Στο δικό μου, το 640 dual sim. Και το 535 dual sim, είναι ακριβώς το ίδιο, στο συγκεκριμένο τομέα.

 

Στην πρώτη εικόνα, στο Highest Connection Speed, επιλέγεις με ποια ταχύτητα θέλεις να έχεις δεδομένα, στην κάρτα που έχεις εσύ επιλέξει να έχεις δεδομένα. Η άλλη, που είναι χωρίς δεδομένα, είναι πάντα σε 2g.

 

Στη δεύτερη εικόνα, δίπλα στα ονόματα των δικτύων, βλέπεις ότι η μία κάρτα λέει G και η άλλη E. Δηλαδή, είναι και οι 2 ταυτόχρονα σε 2g.

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Σε Dual Sim Windows Phone συσκευές, η κάρτα που δεν έχει internet είναι μονίμως σε 2G, η κάρτα που έχεις τα δεδομένα μπορείς να επιλέξεις σε τι θα είναι, 2G/3G. Αν μέσα από το μενού επιλέξεις το "2G" θα δείς ότι στα δίκτυα θα εμφανίζει πχ Cote GR (G) - VF GR (E).

 

Στο δικό μου, το 640 dual sim. Και το 535 dual sim, είναι ακριβώς το ίδιο, στο συγκεκριμένο τομέα.

 

Στην πρώτη εικόνα, στο Highest Connection Speed, επιλέγεις με ποια ταχύτητα θέλεις να έχεις δεδομένα, στην κάρτα που έχεις εσύ επιλέξει να έχεις δεδομένα. Η άλλη, που είναι χωρίς δεδομένα, είναι πάντα σε 2g.

 

Στη δεύτερη εικόνα, δίπλα στα ονόματα των δικτύων, βλέπεις ότι η μία κάρτα λέει G και η άλλη E. Δηλαδή, είναι και οι 2 ταυτόχρονα σε 2g.

 

ευχαριστώ πολύ θα το ρυθμίσω νόμιζα ότι και στις δύο sim είχε δεδομένα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας

 

Εχει το 535 η κοπελα μου κ εχει ενα προβλημα

 

Οταν δεν το χρησιμοποιει πολυ της ζηταει να βαλει pin

 

ομοιως οταν μιλαει την κλεινει αποτομα

 

εχουν ξαναπαρουσιαστει σε καποιον αυτα τα προβληματα;;

 

ευχαριστω

 

NAI και σε εμενα βγαζει οθονη να βαλω pin

και το χρησιμοποιει ο πατερας μου για χαλαρη χρηση ουτε ιντερνετ ουτε εφαρμογες κ.α.

 

//εφυγε οπως ειναι για nokia care φαληρου να φτιαχτει και το Moultitouch γιατι ουτε στα δυο δακτυλα δεν την παλευει καλα!

Edited by Dejan457
Link to comment
Share on other sites

Για να σας ζητάει πιν λογικά κάνει επανεκκίνηση. Δοκίμαστε hard reset σε πρώτη φάση.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

NAI και σε εμενα βγαζει οθονη να βαλω pin

και το χρησιμοποιει ο πατερας μου για χαλαρη χρηση ουτε ιντερνετ ουτε εφαρμογες κ.α.

 

//εφυγε οπως ειναι για nokia care φαληρου να φτιαχτει και το Moultitouch γιατι ουτε στα δυο δακτυλα δεν την παλευει καλα!

 

 

 

μετα την παραλαβη η αφη και το multitouch δουλευουν μια χαρα

//για το pin που το ζηταει οταν του το ειπα ηταν ενημερος για το issue στο καταστημα οποτε ελπιζω να φτιαχτηκε

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 535

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...