Jump to content

Microsoft Lumia 535


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια μια ερωτηση. Θα το αγορασω συντομα. Μεσω του windows market store υπαρχουν εφαρμογες οπως πχ το facebook messenger? Το σηκωνει η ram του? Απο οτι καταλαβαινετε μεχρι τωρα ειχα εμπειρια μονο με android και το θελω για δευτερο κινητο και για να το εχει η γυναικα μου. Απο οτι εχω καταλαβει η διαχειριση της ram στα windows phone γινεται πιο ομαλη και πιο ελαφρια. Ισχυει? Ευχαριστω πολυ.
Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια μια ερωτηση. Θα το αγορασω συντομα. Μεσω του windows market store υπαρχουν εφαρμογες οπως πχ το facebook messenger? Το σηκωνει η ram του? Απο οτι καταλαβαινετε μεχρι τωρα ειχα εμπειρια μονο με android και το θελω για δευτερο κινητο και για να το εχει η γυναικα μου. Απο οτι εχω καταλαβει η διαχειριση της ram στα windows phone γινεται πιο ομαλη και πιο ελαφρια. Ισχυει? Ευχαριστω πολυ.

 

Ισχυει ναι, το messenger υπαρχει. Δες εδω http://www.windowsphone.com/en-us/store για το ποιες εφαρμογες ειναι διαθεσιμες!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ. Μια ερωτηση ακομη. Single sim η Dual sim? Εχει να κανει με δυσλειτουργιες αν ειναι Dual sim και να κολαει? Περαν του υποκειμενικου(προφανως) υπαρχουν διαφορες στην γενικη αποδοση και πιθανες δυσλειτουργιες? Ευχαριστω κ παλι.
Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, νεότερο επί του θέματος μου με το κινητό, είναι το ότι ούτε στα κεντρικά της Αθήνας μπορεί να επισκευαστεί, οπότε φεύγει εξωτερικό..... Έτσι μου είπαν από το Nokia Care Center....

 

Η εταιρεία πώλησης από όπου το αγόρασα, δέχεται να μου το αντικαταστήσει με άλλη συσκευή, χωρίς επιπλέον κόστος....

 

Επειδή όμως δεν έχει και πολλές επιλογές το συγκεκριμένο μαγαζί, και επειδή η γυναίκα είναι κολλημένη με τα ΝΟΚΙΑ, βλέπω να παίρνω πάλι το ίδιο..... Πόσο γκαντέμης πια να είμαι, που θα πάρω πάλι προβληματική συσκευή.... Χαχαχαχα

 

UPDATE: Και παρήγγειλα τελικά σχεδόν το ίδιο, την έκδοση Dual SIM όμως, σε πράσινο......είδομεν.....

 

Καλησπέρα,

 

τελικά πήρα άλλο κινητό από την εταιρία πώλησης, σε αντικατάσταση του προβληματικού 535 ......ένα Dual Sim 535 πράσινο είναι στα χέρια μου από προχθές, έγινε και το update πριν την χρήση της συσκευής και δείχνει ΟΚ το κινητό.....

 

Παρεμπιπτόντως, το προβληματικό 535 ήρθε πίσω, με την ένδειξη "Επισκευή - Αντικατάσταση Πλακέτας".....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ. Μια ερωτηση ακομη. Single sim η Dual sim? Εχει να κανει με δυσλειτουργιες αν ειναι Dual sim και να κολαει? Περαν του υποκειμενικου(προφανως) υπαρχουν διαφορες στην γενικη αποδοση και πιθανες δυσλειτουργιες? Ευχαριστω κ παλι.

 

Ειναι το ιδιο ακριβως και αφου ειναι στην ιδια τιμη δεν βλεπω λογο να μην παρεις το dual! Και εγω το dual εχω με μια καρτα.

 

Καλησπέρα,

 

τελικά πήρα άλλο κινητό από την εταιρία πώλησης, σε αντικατάσταση του προβληματικού 535 ......ένα Dual Sim 535 πράσινο είναι στα χέρια μου από προχθές, έγινε και το update πριν την χρήση της συσκευής και δείχνει ΟΚ το κινητό.....

 

Παρεμπιπτόντως, το προβληματικό 535 ήρθε πίσω, με την ένδειξη "Επισκευή - Αντικατάσταση Πλακέτας".....

 

Απο οτι καταλαβαινω δεν εχει θεμα το νεο κινητο..καλα νεα φιλε γιατι ταλαιπωρηθηκες αρκετα.

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι καταλαβαινω δεν εχει θεμα το νεο κινητο..καλα νεα φιλε γιατι ταλαιπωρηθηκες αρκετα.

 

Καλημέρα, είναι το ίδιο κινητό, σε Dual Sim έκδοση και το επέλεξα για να μην έχω το ίδιο πρόβλημα με το απλό 535, πιστεύω ότι η παρτίδα τους είναι προβληματική.

 

Μετά από 20 μέρες, ναι έχω κινητό ξανά.... :)

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εγω ειχα δυο φορες το Dual Sim (Μαυρο/Πορτοκαλι), και τα δυο ειχαν το προβλημα με το MultiTouch, συν οπως ειπαν καποια παιδια για την ευαισθησια της οθονης σε αλλα σημεια, προσωπικα δεν το συνιστω πλεον το κινητο, το εδωσα πισω και ησυχασα, ναι οκ καλες λειτουργειες εχει καλα χαρακτηριστικα εχει, αλλα τι να το κανεις αν η οθονη "παιζει" out of the box? Τι να το κανεις ενα κινητο που για να μην τριζει το καπακι πρεπει να βαλεις χαρτακι μεσα? Μακραν οτι χειροτερο απο αποψης κατασκευης και οθονης το 535 και ειναι κριμα αλλα κανενα software update δεν θα το διορθωσει μαλλον, δεν ξερω αν εχει να κανει με παρτιδες, αλλα αν ειναι επισης να σου κατσει ε ενταξει παω πασο τοτε. Καθαρα αποψη μου παντα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα.. Από το σερβις μου είπανε ότι το φτιάξανε κάνοντας μια αναβάθμιση λογισμικού :p . Με κάθε επιφύλαξη αυριο που θα μου το στείλουν πίσω να δούμε το αποτέλεσμα..σε περίπτωση που δεν φτιαχτεί θα γίνει αντικατάσταση μου είπαν..Δεν καταλαβαίνω ενώ τους ζήτησα αντικατάσταση από την αρχή γιατί δεν μου το κάνανε. (Το κινητό το αγόρασα από τον ΟΤΕ 10/2 και το πήγα πίσω μετά από 3 μέρες)
Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, σημερα επέστρεψα το κινητο και εκανα αντικατάσταση και ο λογος, γιατι το κουμπακι μείωσεις εντασης δεν πατιώτανε καλα και το καπακι ειχε γενικά τριγμούς, η αφη ηταν οκ. τωρα ανοιγω το νεο κινητο, εβαλα σιμ, τα κουμπάκια ολα οκ, τριγμους δεν εχει απο πουθενα, τωρα περιμενω (κανει επαναφορα λογαριαμσου) να ανοιξει να δω και με την αφή τι πέζει (εχω ενα αγχος) :):):)

 

και η οθονη με 3 δαχτυλα είναι οκ, ολα καλα λοιπον

Edited by the_shaman
Link to comment
Share on other sites

για δες και με την εφαρμογη Multi touch test.

πανω απο 2 δαχτυλα κανει νουμερα;;;

 

 

την εβαλα μολις, ναι κανει νουμερα, αλλα οση ωρα το εστεινα και μυνημα εστειλα και τα παντα, ολα καλα.... παιχνιδια δεν προκειτε να πέξει η γυναικα μου, οποτε δεν νομιζω να καταλάβει κατι.... μέρχρι να βρεθει λύση....

 

 

καλησπέρα, σημερα επέστρεψα το κινητο και εκανα αντικατάσταση και ο λογος, γιατι το κουμπακι μείωσεις εντασης δεν πατιώτανε καλα και το καπακι ειχε γενικά τριγμούς, η αφη ηταν οκ. τωρα ανοιγω το νεο κινητο, εβαλα σιμ, τα κουμπάκια ολα οκ, τριγμους δεν εχει απο πουθενα, τωρα περιμενω (κανει επαναφορα λογαριαμσου) να ανοιξει να δω και με την αφή τι πέζει (εχω ενα αγχος) :):):)

 

και η οθονη με 3 δαχτυλα είναι οκ, ολα καλα λοιπον

 

 

 

Καλημερα κα απο μενα :)

Αρα παρατηρησες οτι με την αντικατασταση (πως? την απαιτησες?) δεν εχεις κανενα θεμα στο multitouch???? Αν ναι τοτε νονιζω εισαι πρωτος που το λεει!.. :)

Εγω δεν βρισκω προβλημα στο touch με το ενα δακτυλο (σπανια στο scroll πατιεται το σημειο εκκινησης). Βρισκω ομως προβλημα στο multitouch με δυο δακτυλα οταν ειναι κοντα μεταξυ τους και ενοχλει στο ζουμ στα site. Εσυ δηλάδη εισαι τελείως κομπλε? Σε ποιο service πηγες?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα θα θελα μια μικρή βοήθεια, όταν έχω κλήσεις εισερχόμενες εξερχόμενες η αναπάντητες δεν μου έχει πληροφορίες του στυλ ώρα ημερομηνία μπορεί κάποιος να βοηθήσει?
[sIGPIC][/sIGPIC] ΚΩΣΤΑΣ http://www.vstrom.gr/forum/
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα θα θελα μια μικρή βοήθεια, όταν έχω κλήσεις εισερχόμενες εξερχόμενες η αναπάντητες δεν μου έχει πληροφορίες του στυλ ώρα ημερομηνία μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

 

Καλημερα, οπως εισαι στο ιστορικο κρατας πατημενο το νουμερο που θες και πατας λεπτομερεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κα απο μενα :)

Αρα παρατηρησες οτι με την αντικατασταση (πως? την απαιτησες?) δεν εχεις κανενα θεμα στο multitouch???? Αν ναι τοτε νονιζω εισαι πρωτος που το λεει!.. :)

Εγω δεν βρισκω προβλημα στο touch με το ενα δακτυλο (σπανια στο scroll πατιεται το σημειο εκκινησης). Βρισκω ομως προβλημα στο multitouch με δυο δακτυλα οταν ειναι κοντα μεταξυ τους και ενοχλει στο ζουμ στα site. Εσυ δηλάδη εισαι τελείως κομπλε? Σε ποιο service πηγες?

 

Το έκανα αντί κατάσταση για τον λόγο που ανέφερα, μιας και το είχα μόνο 3 μέρες, στο τεστ μέχρι και 3 δάχτυλα είναι εντάξει, μετά χάνει, αν τα βάλω λίγο σκόρπια μου δείχνει και τέσσερα κάτι που πριν δεν γινόταν. Όπως και να έχει η γυναίκα μου που το δουλεύει δεν έχει καταλάβει τίποτα, δεν χρήσημοποει καν 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω καλά νέα!!! Βγήκε νέο update, αλλά προς το παρών είναι διαθέσιμο μόνο μέσω καθαρής εγκατάστασης μέσω του Lumia Software Recovery Tool. Η νέα έκδοση είναι η 9651.14234. Τις προσεχείς ημέρες αναμένετε να γίνει διαθέσιμη και σαν ΟΤΑ μέσω της ενημέρωσης τηλεφώνου. Μόλις την έβαλα να κατεβαίνει και θα σας πω εντυπώσεις.
Link to comment
Share on other sites

Έψαξα στο νετ και δεν υπάρχουν πληροφορίες για την αναβάθμιση αυτή. Αναμένουμε εντυπώσεις !!
Link to comment
Share on other sites

Έψαξα στο νετ και δεν υπάρχουν πληροφορίες για την αναβάθμιση αυτή. Αναμένουμε εντυπώσεις !!

 

Μπορείς να δεις περισσότερα για το συγκεκριμένο update εδώ.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω καλά νέα!!! Βγήκε νέο update, αλλά προς το παρών είναι διαθέσιμο μόνο μέσω καθαρής εγκατάστασης μέσω του Lumia Software Recovery Tool. Η νέα έκδοση είναι η 9651.14234. Τις προσεχείς ημέρες αναμένετε να γίνει διαθέσιμη και σαν ΟΤΑ μέσω της ενημέρωσης τηλεφώνου. Μόλις την έβαλα να κατεβαίνει και θα σας πω εντυπώσεις.

 

ναι το ειδα και γω..αντε να δουμε :)

Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπάρχει μια μικρή βελτίωση μετά την αναβάθμιση. Πλέον με το 1 δάχτυλο δεν μου κάνει νούμερα. Με τα 3 δάχτυλα πιάνουν όταν είναι πολύ απομακρυσμένα μεταξύ τους, για παραπάνω κάνει πάλι χαζά. Το ζουμ και το double tap λειτουργούν μια χαρά! Edited by Cris4524
Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπάρχει μια μικρή βελτίωση μετά την αναβάθμιση. Πλέον με το 1 δάχτυλο δεν μου κάνει νούμερα. Με τα 3 δάχτυλα πιάνουν όταν είναι πολύ απομακρυσμένα μεταξύ τους, για παραπάνω κάνει πάλι χαζά. Το ζουμ και το double tap λειτουργούν μια χαρά!

 

Βλεπεις δηλαδη διαφορα σε σχεση με πριν;

Παντως αφου το multitouch δεν φτιαχτηκε ουτε τωρα μαλλον ειναι θεμα hardware.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φίλοι μου,ύστερα από 2 εβδομάδες χρήσης έχω να πω πως το κινητό είναι άψογο με το Α κεφαλαίο

1)Το touch screen δουλεύει υπέροχα καθώς έκανα και το test και τα 5 δάχτυλα μου τα έβγαλε σταθερότατα

2)Η μπαταριά από την πρώτη φόρτιση και μετά είναι εκπληκτική στο 99% πάει μετά από 30 λεπτά ανελέητης χρήσης

3)Υπέροχη ποιότητα κατασκευής μου έπεσε από τον 1ο όροφο (το έριξα βασικά) και το αποτέλεσμα ούτε μια γρατζουνιά

3)Μνήμη πολύ μεγάλη εξίσου και η ταχύτητα του τηλεφώνου

4)Γενικώς όσα αρνητικά σχόλια και αν διάβασα η συσκεύη που κρατώ στα χέρια μου τα αναίρεσαι όλα !!!

Νιώθω λες και πήρα κινητό των 200€ αλλά όχι

Αρνητικά σχόλια windows 8.1 get old give me more windows 10 !!!

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φίλοι μου,ύστερα από 2 εβδομάδες χρήσης έχω να πω πως το κινητό είναι άψογο με το Α κεφαλαίο

1)Το touch screen δουλεύει υπέροχα καθώς έκανα και το test και τα 5 δάχτυλα μου τα έβγαλε σταθερότατα

2)Η μπαταριά από την πρώτη φόρτιση και μετά είναι εκπληκτική στο 99% πάει μετά από 30 λεπτά ανελέητης χρήσης

3)Υπέροχη ποιότητα κατασκευής μου έπεσε από τον 1ο όροφο (το έριξα βασικά) και το αποτέλεσμα ούτε μια γρατζουνιά

3)Μνήμη πολύ μεγάλη εξίσου και η ταχύτητα του τηλεφώνου

4)Γενικώς όσα αρνητικά σχόλια και αν διάβασα η συσκεύη που κρατώ στα χέρια μου τα αναίρεσαι όλα !!!

Νιώθω λες και πήρα κινητό των 200€ αλλά όχι

Αρνητικά σχόλια windows 8.1 get old give me more windows 10 !!!

 

Μάλλον σου έτυχε από την καλή παρτίδα η συσκευή...

Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

Βλεπεις δηλαδη διαφορα σε σχεση με πριν;

Παντως αφου το multitouch δεν φτιαχτηκε ουτε τωρα μαλλον ειναι θεμα hardware.

 

Ναι υπάρχει διαφορά στην πληκτρολόγηση και στην πλοήγηση στο τηλέφωνο. Το multitouch ναι όντος δεν φτιάχτηκε πλήρως αλλά έχει ψιλό-βελτιωθεί σε σχέση με πριν.

Link to comment
Share on other sites

Ναι υπάρχει διαφορά στην πληκτρολόγηση και στην πλοήγηση στο τηλέφωνο. Το multitouch ναι όντος δεν φτιάχτηκε πλήρως αλλά έχει ψιλό-βελτιωθεί σε σχέση με πριν.

 

Αντε ωραια, θα περιμενω βεβαια να ερθει OTA το update γιατι βαριεμαι τοσο να το ξαναστηνω..

Οταν περασες το update δεν εβγαλε changelog;

Αν μπορεις δοκιμασε και το project my screen που δεν δουλευε πριν!

Link to comment
Share on other sites

Οταν περασες το update δεν εβγαλε changelog;

 

Όχι δεν μου έβγαλε κάποιο changelog.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 535

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...