Jump to content

Cubot S200 (παραγγελίες)


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγνώμη βρε Νικηφόρε,

 

Από που έχετε βγάλει το συμπέρασμα ότι το κατάστημα "μπηκε μέσα"??? Από την μεγάλη έκπτωση, το bug στην mobile εφαρμογή και τις εύκολες ακυρώσεις παραγγελιών??? Μήπως είναι λίγο αυθαίρετες οι εικασίες σας??

 

Αποκλειεται δηλαδη ως νέο καταστημα με μικρότερη δυναμική από αλλα μεγάλα του χώρου (to2c, minideal κλπ) να έκανε κακή οργάνωση και να μην παρελαβε την ποσοτητα συσκευών που προσδοκουσε από τον κατασκευαστη??? Δεν λέω οτι δεν έχει ευθυνες για πολλα θεματα (καθυστερήσεις, χαζές δικαιολογίες, λάθη στην αποστολή τωρα κλπ), αλλά μην βγαζουμε αυθαιρετα το συμπερασμα ότι μπήκε μέσα..Δεν μπορούμε να το ξερουμε αυτο...Επειδη αναφέρθηκε σε κάποιο σχόλιο στις πρωτες σελίδες υιοθετήθηκε από όλους αυτη η άποψη...

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 988
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συγνώμη βρε Νικηφόρε,

 

Από που έχετε βγάλει το συμπέρασμα ότι το κατάστημα "μπηκε μέσα"??? Από την μεγάλη έκπτωση, το bug στην mobile εφαρμογή και τις εύκολες ακυρώσεις παραγγελιών??? Μήπως είναι λίγο αυθαίρετες οι εικασίες σας??

 

Αποκλειεται δηλαδη ως νέο καταστημα με μικρότερη δυναμική από αλλα μεγάλα του χώρου (to2c, minideal κλπ) να έκανε κακή οργάνωση και να μην παρελαβε την ποσοτητα συσκευών που προσδοκουσε από τον κατασκευαστη??? Δεν λέω οτι δεν έχει ευθυνες για πολλα θεματα (καθυστερήσεις, χαζές δικαιολογίες, λάθη στην αποστολή τωρα κλπ), αλλά μην βγαζουμε αυθαιρετα το συμπερασμα ότι μπήκε μέσα..Δεν μπορούμε να το ξερουμε αυτο...Επειδη αναφέρθηκε σε κάποιο σχόλιο στις πρωτες σελίδες υιοθετήθηκε από όλους αυτη η άποψη...

Φίλε μου δες καλύτερα ότι κρατάω μια επιφύλαξη γράφοντας σε παρένθεση άν μπήκε.

Άσχετα πάντως με αυτό πιστεύεις ότι gb θα πληρώσει εκτελωνισμούς στους πελάτες του?

Link to comment
Share on other sites

Με το συμπαθιο φιλοι μου, αλλα τωρα θα πλακωθουμε μεταξυ μας?

Ας λεει ο καθενας την αποψη του η οτι αυτος νομιζει και ξερει χωρις να προσπαθει να την επιβαλλει κι ολας.

Αντε με τον κινεζο που μπλεξαμε.....:mad:

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση.

όσοι πήραν tracking number από DHL, τι μέθοδο αποστολής είχαν επιλέξει;

το είχατε αφήσει default ή μήπως είχατε επιλέξει κάποια άλλη εταιρία (singapore post πχ;)

Ρωτάω για να δούμε μήπως ήταν κάποιο συστημικό λάθος τους σε περίπτωση που επιλέχθηκε τρίτη εταιρία.

 

Στο θέμα περί δασμών και εκτελωνισμού εγώ πιστεύω ότι σε περίπτωση λυπητερής τα έξοδα θα τα καλύψει το GB.

Δε τους παίρνει να το αφήσουν έτσι και δε θα ρισκάρουν να σπιλώσουν το όνομα τους για μια χασούρα 100-200 δολαρίων.

Προσωπική μου άποψη είναι ότι

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία 26/11 στα 107$ και επιλογή nl Post στο checkout. Αποστολή χτες με τα ολλανδικα ταχυδρομεία.

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παραγγελία 21-11-2014 με τιμή 86.41$ και Singapore post ...αποστολή με DHL EXPRESS και θα βγει ο κούκος αηδονη.

Σε μνμ πάντως μου είπε μόνο για 2 άτομα με DHL.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με dhl φεύγει των παιδιών που παράγγειλαν από τα pre-orders ?

Ναι επειδή τα άργησαν είπαν να σας τα στείλουν με DHL να έχετε μέσα στις γιορτές.... Για καλά Χριστούγεννα και έτσι.... Λοοοολλλλ :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παραγγελία 29/11 και επιλογή για αποστολή με SP.

Χτες ζήτησα ακύρωση - refund και σήμερα μου απέστειλαν με DHL :mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παραγγελία 29/11 και επιλογή για αποστολή με SP.

Χτες ζήτησα ακύρωση - refund και σήμερα μου απέστειλαν με DHL :mad::mad:

Αστείο ήταν... Εγώ πρέπει να ήμουν ο πρώτος που ακύρωσε από gearbest γιατί δεν έβλεπα να το είχα Χριστούγεννα και με αυτά που διαβάζω ευτυχώς..

Link to comment
Share on other sites

Από Gearbest σήμερα:

Dear Dimitrios ,

Thanks for your message,

The phone is not in stock at the moment,and the shipping method you choose is 7-25 working days,

So can't get it by saturday,would you like to cancel the order?

Hope to hear from you soon.

Best Regards

Hugo

ΔΕΝ είναι σε στοκ!!!!!!!!!!!!!!!! λέει ο.. Hugo!! O Larry τι λέει; Χαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Από Gearbest σήμερα:

Dear Dimitrios ,

Thanks for your message,

The phone is not in stock at the moment,and the shipping method you choose is 7-25 working days,

So can't get it by saturday,would you like to cancel the order?

Hope to hear from you soon.

Best Regards

Hug

ΔΕΝ είναι σε στοκ!!!!!!!!!!!!!!!! λέει ο.. Hugo!! O Larry τι λέει; Χαχαχαχαχαχα

 

Εννοειται οτι δεν ειναι σε στοκ, λες να τα εχουνε εκει και να τα βλεπουνε και να μην τα στελνουν?

εχουν κατι λιγα κομματια που δεν φτανουν ουτε για το 1/5 των παραγγελιων.

απο προχτες τα λεω.

δες μυνημα #725

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μίλησα με το πλέον αξιόπιστο κατάστημα στον κόσμο. Πιο είναι αυτό;;; Μα καλά τα ρωτάνε αυτά;;; Εννοείται το τιτανομέγιστο gearbest !!! Αφού λοιπόν μου ζήτησαν συγγνώμη και με ευχαρίστησαν για την υποστήριξη μου και την κατανόηση μου, μου είπαν να σας μεταφέρω ότι μαζί με το s200, αποκλειστικά δώρο από το gearbest και μια γαλοπούλα με γέμιση 32gb microsd, ακουστικά ψείρες, glass screen protector, bt ηχεία και το καλύτερο από όλα...φυσικά μια δωροεπιταγή αξίας 999$ για να την εξαργυρώσουμε σε οποιαδήποτε αεροπορική εταιρεία για να μεταβούμε στις αποθήκες τους και να διαπιστώσουμε ιδίοις όμμασι ότι όλα λειτουργούν σαν ελβετικό ρολόι εκει μέσα και να πάρουμε δώρο ακόμη ένα s200 από τα αμέτρητα που υπάρχουν σε απόθεμα !!! Η προσφορά ισχύει μόνο για περιορισμένο αριθμό παραγγελιών και μόνο για τα μέλη του myphone που στηρίξαμε τόσο πολύ αυτό το αξιόπιστο κατάστημα !!!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μίλησα με το πλέον αξιόπιστο κατάστημα στον κόσμο. Πιο είναι αυτό;;; Μα καλά τα ρωτάνε αυτά;;; Εννοείται το τιτανομέγιστο gearbest !!! Αφού λοιπόν μου ζήτησαν συγγνώμη και με ευχαρίστησαν για την υποστήριξη μου και την κατανόηση μου, μου είπαν να σας μεταφέρω ότι μαζί με το s200, αποκλειστικά δώρο από το gearbest και μια γαλοπούλα με γέμιση 32gb microsd, ακουστικά ψείρες, glass screen protector, bt ηχεία και το καλύτερο από όλα...φυσικά μια δωροεπιταγή αξίας 999$ για να την εξαργυρώσουμε σε οποιαδήποτε αεροπορική εταιρεία για να μεταβούμε στις αποθήκες τους και να διαπιστώσουμε ιδίοις όμμασι ότι όλα λειτουργούν σαν ελβετικό ρολόι εκει μέσα και να πάρουμε δώρο ακόμη ένα s200 από τα αμέτρητα που υπάρχουν σε απόθεμα !!! Η προσφορά ισχύει μόνο για περιορισμένο αριθμό παραγγελιών και μόνο για τα μέλη του myphone που στηρίξαμε τόσο πολύ αυτό το αξιόπιστο κατάστημα !!!

 

Ξέχασες να αναφέρεις ότι θα τηρηθεί αυστηρά σειρά προτεραιότητας

Link to comment
Share on other sites

''φυσικά μια δωροεπιταγή αξίας 999$ για να την εξαργυρώσουμε σε οποιαδήποτε αεροπορική εταιρεία για να μεταβούμε στις αποθήκες τους και να διαπιστώσουμε ιδίοις όμμασι ότι όλα λειτουργούν σαν ελβετικό ρολόι εκει μέσα και να πάρουμε δώρο ακόμη ένα s200 από τα αμέτρητα που υπάρχουν σε απόθεμα !!! ''

καπως ετσι........

 

:D:D:D:D:D:D:D τα κουμποτακια ρε μ-----πιτουρες

Link to comment
Share on other sites

Λέτε να μην τηρηθεί σειρά προτεραιότητας ;;; Μην με κάνετε τέτοια και άρχισα από τώρα δίαιτα για την γαλοπούλα !!!
Link to comment
Share on other sites

Παρεπιπτόντως πόσο καιρό θέλει η dhl για να φέρει τα πακέτα?

Δηλαδή πότε θα αρχίσουν τα τηλέφωνα από τους τελώνες? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά 1-2 το πολυ 3 μέρες !!! Δεν παίρνουν τηλέφωνο αμέσως η DHL...έχουν τόσα πολλά πακέτα που συνήθως καλούν τους αγοραστές μετά από καμιά βδομάδα. Βέβαια όποιος έχει tracking number αν δει οτι μπήκε στο αεροδρόμιο και περιμένει να εκτελωνιστεί μπορεί να επισπεύσει τις διαδικασίες, μιλώντας μαζί τους για να του προωθήσουν το πακέτο !!!
Link to comment
Share on other sites

με ολα αυτα που διαβαζω,ευτυχως ακυρωσα την παραγγελια απο GB προχθες, ζητησα refund και σημερα μπηκαν τα χρηματα στην τραπεζα. Ευτυχως ! :heat:
Link to comment
Share on other sites

Επειδη διαβαζω πολλα κουλα σε αυτο το νημα ,μερικες πρακτικες διευκρινησεις.

Οταν αγοραζεις ενα προιον αγοραζεις ταυτοχρονα και μεθοδο αποστολης (registered air mail ή courier) και αυτο ειναι ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΣΥΜΦΩΝΙΑΣ δεν ειναι στην διακριτική ευχέρεια του μαγαζιου να το στειλει με αλλη μεθοδο γιατι οι παραγγελιες αργησαν ή γιατι οι πελατες γκρινιαζουν ή γιατι στο εργοστασιο τους επιασε κοψιμο ομαδικα και αργησανε να βγαλουν ικανο στοκ.

Η ιστορια της DHL και των κινεζομαγαζων ειναι μια πικρη ιστορια.

Η δικια μου συμβουλη ειναι να ανοιξετε αμεσα dispute και καπακι claim στο paypal επειδη σας στελνει την παραγγελια με αλλο τροπο απο αυτο που συμφωνησατε ,μην κανετε καμια κουβεντα για τελωνειο ,εκτελωνισμους κλπ γιατι μπορει να βρεθείτε σε δυσχερη θεση.

Link to comment
Share on other sites

απο 26 Νοεμβρίου,τελικά έγινε αποστολή σήμερα.

σχεδόν μηνάς,τέλος παντον ας έρθει και άλλη φορά δεν αγοράζω απο εκεί.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει οτι θα βαραγε 1000αρα το νημα πριν ακομα πιασει καποιος τη συσκευη στα χερια του δεν το περιμενα.Χαρα στο κουραγιο των παιδιων που περιμενουν ακομα.

Ειδικα οταν μπλεκετε με προπαραγγελιες και ειδικα απο site τα οποια δεν θεωρουνται και τα πλεον αξιοπιστα εδω μεσα τουλαχιστον η πιθανοτητα της στραβης αυξανεται επικινδυνα.

Διαβασα και το μαγικο με τη DHL τωρα και εδεσε το γλυκο.Το να σας πληρωσει ο κινεζος τα μαμισιατικα απο το τελωνειο το κοβω απιθανο παντως.Επισης στο Paypal δεν ειμαι σιγουρος αν και πως θα βγαλετε ακρη γιατι το επιχειρημα πως με τον τροπο αποστολης που επιλεξε το καταστημα πληρωσατε τους φορους που αναλογουν ενω με το απλο ταχυδρομειο που επιλεξατε εσεις θα τους γλυτωνατε,για αυτους δεν στεκει γιατι ειναι παρανομο να εχετε προθεση για κατι τετοιο.Απο τη στιγμη που το courrier ειναι πιο γρηγορο αρα σημαινει καλυτερη εξυπηρετηση και απο τη στιγμη που το πληρωσε το ιδιο το καταστημα υποθετω πως εμφανιζονται καλυμενοι.

Οσον αφορα τις μελλοντικες αγορες σας καλυτερα να σχηματισετε αποψη απο μονοι σας πια καταστηματα προτιμουνται περισσοτερο αρα ειναι τα πιο αξιοπιστα(οσο μπορει να ειναι) παρα να ρωτατε αλλους χρηστες να σας προτινουν αυτοι.Δεν ειναι ολοι παναγιες εδω μεσα και απο τη στιγμη που δουλευει και το συστημα της "προμηθειας" για οποιον ποσταρει link απο καποιο καταστημα μπας και παρει κανενα δωρακι απο το συγκεκριμενο εγω θα ημουν πολυ επιφυλακτικος.

Αυτα τα ολιγα και μακαρι να πανε ολα καλα για ολους παιδια,καλα χριστουγεννα.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...